ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Пет Фед 27 2015, 20:46

a zajacko, spagja u posno....?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Пет Фед 27 2015, 20:55

ribar напиша:
concrete напиша:..остави хеликоптери на 007, глеај ти наоѓај јагули... Very Happy
Бидејки сум верник почнав да постам од понеделникот и денес имав запржeн посен грав во земјена тава.
ахам.., запржен?? без масло???  
..си требал да свариш на страна пола од количината ориз со ситно сецкан праз,многу буковец и нешто сол.., па да измешаш... Very Happy Very Happy
Ти најди јагули, а јади грав неам ништо против..не бригај за трошоци ..и онака прелива од тендериве... Very Happy Very Happy
..муабетот е важен...
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar on Пет Фед 27 2015, 21:02

concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:..остави хеликоптери на 007, глеај ти наоѓај јагули... Very Happy
Бидејки сум верник почнав да постам од понеделникот и денес имав запржeн посен грав во земјена тава.
ахам.., запржен?? без масло???  
..си требал да свариш на страна пола од количината ориз со ситно сецкан праз,многу буковец и нешто сол.., па да измешаш... Very Happy Very Happy
Ти најди јагули, а јади грав неам ништо против..не бригај за трошоци ..и онака прелива од тендериве... Very Happy Very Happy
..муабетот е важен...
Кај тебе прелива од тендерите ама кај mene прелива без тендерите.
Ниедна држава немат зијан од богати луге.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Пет Фед 27 2015, 21:36

by ribar Today at 22:02
Кај тебе прелива од тендерите ама кај mene прелива без тендерите.
Ниедна држава немат зијан од богати луге.
au-Dzoniii Laughing
ama prelivaaaa.. i latinica i kirilicaa. Laughing Laughing


Busted!
Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Пет Фед 27 2015, 21:50

eve vi jagula hebem ti jagula Laughing Laughing Laughing 
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Пет Фед 27 2015, 21:52

ribar напиша:
concrete напиша:
ахам.., запржен?? без масло???  
..си требал да свариш на страна пола од количината ориз со ситно сецкан праз,многу буковец и нешто сол.., па да измешаш... Very Happy Very Happy
Ти најди јагули, а јади грав неам ништо против..не бригај за трошоци ..и онака прелива од тендериве... Very Happy Very Happy
..муабетот е важен...
Кај тебе прелива од тендерите ама кај mene прелива без тендерите.
Ниедна држава немат зијан од богати луге.
..преливат викаш .., хммм памтам времиња кога не баш ти преливаше...па сеа ил си негде надвор, ил овој диктаторов добро ја диктира државава.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar on Пет Фед 27 2015, 22:07

concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:
ахам.., запржен?? без масло???  
..си требал да свариш на страна пола од количината ориз со ситно сецкан праз,многу буковец и нешто сол.., па да измешаш... Very Happy Very Happy
Ти најди јагули, а јади грав неам ништо против..не бригај за трошоци ..и онака прелива од тендериве... Very Happy Very Happy
..муабетот е важен...
Кај тебе прелива од тендерите ама кај mene прелива без тендерите.
Ниедна држава немат зијан од богати луге.
..преливат викаш .., хммм памтам времиња кога не баш ти преливаше...па сеа ил си негде надвор, ил овој диктаторов добро ја диктира државава.... Very Happy Very Happy Very Happy
Отсекогаш преливало од мојте 16 год,фала му на господ.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by king on Пет Фед 27 2015, 23:10

Oва шилежето пак измислува и набедува... ама лагата кратко му траеше ......кај се собраа се лажов до лажов ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by king on Саб Фед 28 2015, 00:23

Зајкото недвосмислено признава дека целата работа е нивно сценарио ....
..за рушење на легално избрана власт ....Лидерот на СДСМ Зоран Заев на интервју во Новатв изјави дека уште двајца од инволвираните кои што учествувале  во прислушувањето успеал да ги извади надвор од земјата но не можел да го стори и за Зоран Верушевски кој беше притворен.

http://republika.mk/?p=395456


... туку ај ..утре сам и за ова ќе се демантира ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Саб Фед 28 2015, 09:11

king напиша:Зајкото недвосмислено признава дека целата работа е нивно сценарио ....
..за рушење на легално избрана власт ....Лидерот на СДСМ Зоран Заев на интервју во Новатв изјави дека уште двајца од инволвираните кои што учествувале  во прислушувањето успеал да ги извади надвор од земјата но не можел да го стори и за Зоран Верушевски кој беше притворен.

http://republika.mk/?p=395456


... туку ај ..утре сам и за ова ќе се демантира ....
...не ќе може..тие двајца моментално ги ловат како зајаци за да ги исправат пред лицето на правдата, Зајко никако да свати колку е доооолга раката на вмро.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Саб Фед 28 2015, 11:55

ne se raboti ovde za dolgi race beton.uste pomalce -partiski.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Саб Фед 28 2015, 12:16

VOL напиша:ne se raboti ovde za dolgi race beton.uste pomalce -partiski.
Very Happy Very Happy далку сме уште од тоа да станат Државно Македонски.., уште е во тестеста форма челикот, му треба и ковање и калење Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Саб Фед 28 2015, 12:31

celik pogotovo kalen..ne gleam vekje dvaescetiri godini..
srekja nasa (vasa) sto ne ima preostanato uste grst od "onoj celik" za da ne mislat novoispilenive deka bugarite navistina dosle so vonzemjanite pred 1 milion godini , deka letkanjeto so paraglajderi i an-2 e rabota za deca i traktoristi,a 1 mach e vistinska defloracija a ne..145 km/h na 100o metri( pazi 1k!) metri vrv nad vrvovite, deka 18 mesto vo sportot od vkupno 20 e pricina za samoubistvo a ne za slavenje, deka fraer ne nosi zenska obleka i ne se odnesuva kako zensko nitu treba da se ligavi kako peder tuku treba da znae i da pie i da se opie i da se veseli, a ne da smrka i da kupuva necie vnimanie,deka  drzavata se bavi so drzavni raboti a ne sekoj bezrabotnik , deka treba da se raboti a ne da se sonuva fotelja, deka mitoto, birokratijata i nepotizmot se postapki za pod masa, sram, a ne catalenje i falenje..deka se sto e od "ovde" e glupo i nepismeno a ako dojde odzadi zguzativno -natrteno od "ju es end ej" mora da e dobro, i skapano da e - mora da e dobro..

zatoa beton, ne mi kazuj za topenje na RGJATA koja se nafatila na odamna iskaleniot celik. samo treba zdrava cetka da zastruga da ja trgne. NE MI E GAJLE od koj Proizvoditel e -cetkata Twisted Evil .samo neka ja trgne r'gjata od 24 godini.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Саб Фед 28 2015, 12:44

Четкар  од Охрид, правеа добри четки , незнам дали уште постојат.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Саб Фед 28 2015, 12:50

celicna bree... celicna , ako treba i so smirsajbna.
pufi-fufi pucval mandolincinja ne strugaat vakva rgja.


Последната промена е направена од VOL на Саб Фед 28 2015, 13:14. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Саб Фед 28 2015, 13:13

..јас сум бе за хемија , нежно и мазно.., безболно...каталитички и ефикасно. А душмани можат само бело и благотелешки да гледаат, несфаќајки што се случуе.
Али јеби га, сеа е кај нас време на шмиргшајбни ...насекаде... Very Happy
И сите ем гребат,  дрчни за све и тоа од одма и незнаат ништо друго освен од г'з тртење и первагинум напредуење у живот.


Последната промена е направена од concrete на Саб Фед 28 2015, 13:17. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Саб Фед 28 2015, 13:16

aaa. pa toa e ekoloski nezdravo bre, posle ke kvicat od anima mundi  do onaa so trtkata, najcevska od helinsski komitet za covekovi prava , samo uste da najde coveci z da gi stitela..
vaka po -ferski e "zastrugaj rgja" ednas i na raat. Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Саб Фед 28 2015, 13:19

VOL напиша:aaa. pa toa e ekoloski nezdravo bre, posle ke kvicat od anima mundi  do onaa so trtkata, najcevska od helinsski komitet za covekovi prava , samo uste da najde coveci z da gi stitela..
vaka po -ferski e "zastrugaj rgja" ednas i na raat. Laughing Laughing Laughing
..не ми ја спомнувај таа ружна и лајава курва индијанска....... Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Саб Фед 28 2015, 13:22

zasto be.. moze na izlet da ja zememe. so ke i fali
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Саб Фед 28 2015, 13:26

VOL напиша:zasto be.. moze na izlet da ja zememe. so ke i fali
...не ја бидуе бе ни за птичар.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Саб Фед 28 2015, 13:28

ke ja doterame de.
baska, vizijata za svetot okolu nas drasticno se menuva posle tretman so vatrena voda.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar on Саб Фед 28 2015, 16:48

concrete напиша:Четкар  од Охрид, правеа добри четки , незнам дали уште постојат.... Wink
Правит уште Љупчо Василев -Четкар татко на гитаристот Владимир.До 1990г  работеа заедно со брат му Климе,а крајот на 80 -тите  почнаа ортачки со тезги  низ Македонија продаваа новогодишни украси и честитки од Југореклам и Вјесник а на тие што работеа му даваа по 20 посто провизија.Климе е во угостителството го имат Билјанини извори и некое хотелче,а Љупчо е со четките во гаражата во зградата кај факултетот.
Како и дае доби инфо од прва рака.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Саб Фед 28 2015, 17:02

ribar напиша:
concrete напиша:Четкар  од Охрид, правеа добри четки , незнам дали уште постојат.... Wink
Правит уште Љупчо Василев -Четкар татко на гитаристот Владимир.До 1990г  работеа заедно со брат му Климе,а крајот на 80 -тите  почнаа ортачки со тезги  низ Македонија продаваа новогодишни украси и честитки од Југореклам и Вјесник а на тие што работеа му даваа по 20 посто провизија.Климе е во угостителството го имат Билјанини извори и некое хотелче,а Љупчо е со четките во гаражата во зградата кај факултетот.
Како и дае доби инфо од прва рака.
..сакаш да кажеш дека Брендот ЧЕТКАР уште постои??? А оној со средновековната рецептура за хартија??? Тој малку мамеше околу технологијата,исто ко оние со охридскиот бисер.... но четките беа добри. Добри се и тенџњерчињата на Братсво. Штета што ножевите рачно направени ги укинаа...
Најди некој да им скоцка елаборати за поддршка на некаково продолжување на работа и во 21 век.
На Охрид му требаат такви атракции кои во исто време имаат и  редок производ ..... ко скапо пенкало или некоја скапа гаџет тракаташка..
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Саб Фед 28 2015, 17:08

nekoj nekomu cetki mavaa.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Саб Фед 28 2015, 17:20

VOL напиша:nekoj nekomu cetki mavaa.
Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот