ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Нед Мар 01 2015, 20:23

VOL напиша:demek od bomba...pardon...santa mraz..
.не бе проневера на пари од изградбата...т.е. модерно кажано перење на пари  . Кажуеш дека чини 100  изведуваш 60 , 40 ставаш у џеб-неоданочено, бидејќи нели..100 вреди...
Водонепропусните прегради ..по што бил и познат како прв-непотопив  не се доизведени до крај по проект. Наместо  скроз до горната палуба, тие се два спрата подоле прекинати. Нема попречна преграда која затвара ќелија , туку имаш нешто ко  посуда за мраз.  Кога од пробиените ќелии  заради тоњење под НЕВОЗМОЖНОТО ВИСОКО НИВО  , преку ивица прелеало во следните  почнало стампедото . Затоа и тонел долго. Дури и котлите не ни биле во вода кога со дигната крма се залетал надоле. Експлодирале на поише од 500 м. длабочина.Затоа е на дното на два дела. А стварно би бил непотопив, да бил како треба направен и да немало дрчни инвеститори и потплатив надзор.

Исто и со заебанцијана со атомската централа во Јапан. Контролната соба била предвидена за бран од цунами од 6 метра., а ги заебал од 10. Никому не му текнало дека такво нешто треба да е подморница, па изгубиле контрола на реакцијата која уште ја воспоставуваат..т.е. ќе ја воспоставуваат наредните 10.000 години.... самурајски ќе ќутат и ќе се зрачат.
А мечките на Аљаска губат веќе крзно и туљаните раѓаат накази...Smile
Ако ти налета евтина туна не купувај..или уште подобро купи си мал гајгеров бројач  иако , го нема нигде да се купи у свет , а у мое време у народна техника ги имаше за мали скоро ич пари...SmileSmile
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Нед Мар 01 2015, 20:53

ee, pa ti so napravi.
i... dozimetri se vikaat tie..dostapnite..ali nebitno, si zaboravil.

i sto mislis, cela evropa jade litvansko norveski tuni, mislis li deka i oni so gajger merat "ovaa ide za balkan..ovaa ne, ke ja jademe.. ovaa na makedoncive ke im ja sibneme... Twisted Evil ..ovaa ke ja jademe nie...ovaa za dole..ovaa za nas.."??
tie se bre ribite. ako e edna gajgerosana, u kupot, i drugite ke bidat., ne ti teknalo?

baska, kolku nuklearni reaktori ima tamu, potonato? kolku se sanirani? znaes ili sakas da ti kazam? Wink .
baska sto muabetov bese za losos a ne tuna What a Face

.........................

a za ova, za Tajtenik, ne sum znael Shocked . mme, i u toa vreme mutele, ebati englezite..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Нед Мар 01 2015, 21:30

муабетов веќе не е за овде , ама ај малку да релаксираме од овој смотаниов неспособен Бошко Буха, звани зајц...
 русите..т.е. украинците го затрпаа со планина бетон во Чернобил . Јапанциве го лада со вода од морето , ама таа веќе прелива и се враќа назад.. Неможат уште да ја запрат реакцијата  тоа е проблемот..барем беше. Можеби со едно 1500 камикази и го решиле.
Туна од норвешка не си ни помирисал, јадеш само Тајландска конзервирана таму тие се главни за туњевината која можеш да ја платиш. Слушам дека веќе напраиле технологија од рестловите да ја праат во листови како да е ерсте класе...што и од Рио Mаре може да се наслути.........мангупи a ....... Wink Smile
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Нед Мар 01 2015, 22:08

konkrit, za ribite, pregolema mi e kilometrazata za da jadam tajlandski konzervi doma kaj nas, Laughing , taka da, ne bi off-topicarel, povekje po tema -radioaktivni ribi.

tuku, ne mozam da najdam ni na sajtot na es de es , nekoja reakcija nekakvo razdvizuvanje, znaci na zivot..se si mislam deka Nu Zaev pagadi, istrca od stadoto ko poparem na ospto zbunuvanje na ostanatite i pobaegi istrca..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar on Нед Мар 01 2015, 22:17

Ако на Гwујо во некој случај чавки не му го испиле умот до даска...., т.е. ако нешто му останало зад тоа очињата, ќе си оди секој ден на пладне да му баци рака на АЛИ БАБА и таа метанија треба да ја прави додека не го шитне името на МКД....после слободно може да си се удави....и у кофа...,ако му е меракот....

Народ може да крвави колку сака , ама секоја капка на таа крв е оној вишок пара кој незаработено е исисана од државниот крвоток....тоа што обично вaмпирите не крвават.....тоа ти е од нас самите избрана судбина...

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Нед Мар 01 2015, 22:25

lele, lele, lele... Laughing .. vampir, nebanjat, bezumnik, rakobacuvac, sitkac na iminja, samodavitel u kofi, c c c c..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Нед Мар 01 2015, 22:29

moze li bre, na tema politika da se ukljuci mozok nekogas...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Нед Мар 01 2015, 22:31

ribar напиша:Ако на Гwујо во некој случај чавки не му го испиле умот до даска...., т.е. ако нешто му останало зад тоа очињата, ќе си оди секој ден на пладне да му баци рака на АЛИ БАБА и таа метанија треба да ја прави додека не го шитне името на МКД....после слободно може да си се удави....и у кофа...,ако му е меракот....

Народ може да крвави колку сака , ама секоја капка на таа крв е оној вишок пара кој незаработено е исисана од државниот крвоток....тоа што обично вaмпирите не крвават.....тоа ти е од нас самите избрана судбина...
хмммм..се чувствува надмоќен стил  и префинет израз...нормално треба да се цитира во целиот контекст, само некои малокуревчиња ко еден Ченто и неговите следбеници правеа вака селективно како  тебе Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  не си ваљда од таа сутеренска лига?? Very Happy Very Happy Very Happy
Рука на срце , кога едно сдсм-пицајзличе ќе напише нешто вакво..??????? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar on Нед Мар 01 2015, 22:34

concrete напиша:

Рука на срце , кога едно сдсм-пицајзличе ќе напише нешто вакво..??????? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Дали ова го мислиш лично за мене?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Нед Мар 01 2015, 22:43

ribar напиша:
concrete напиша:

Рука на срце , кога едно сдсм-пицајзличе ќе напише нешто вакво..??????? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Дали ова го мислиш лично за мене?
..јас бе Ribаr ништо не мислам, колку гледам ти нешто цитираш.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Сеа или следиш нечиј форумски живот и дело , или ко на заецон некој "странец" ти дал некои снимени материјали..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar on Нед Мар 01 2015, 22:48

concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:

Рука на срце , кога едно сдсм-пицајзличе ќе напише нешто вакво..??????? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Дали ова го мислиш лично за мене?
..јас бе Ribаr ништо не мислам, колку гледам ти нешто цитираш.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Сеа или следиш нечиј форумски живот и дело , или ко на заецон некој "странец" ти дал некои снимени материјали..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Дали јас те спомнав лично тебе или  те навредив во било  кој пост досега?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by king on Нед Мар 01 2015, 22:50

VOL напиша:konkrit, za ribite, pregolema mi e kilometrazata za da jadam tajlandski konzervi doma kaj nas, Laughing , taka da, ne bi off-topicarel, povekje po tema -radioaktivni ribi.

tuku, ne mozam da najdam ni na sajtot na es de es , nekoja reakcija nekakvo razdvizuvanje, znaci na zivot..se si mislam deka Nu Zaev pagadi, istrca od stadoto ko poparem na ospto zbunuvanje na ostanatite i pobaegi istrca..
Не да истрча туку се излета ... ко во онаа ... за осма вежба во почетен став ... фррр фазани летаат ...

... да ми е да знам кој го така гадно заеба .... да не е една особа што е стално е десно од него ..

... а глупавоста му и заслепеноста за дочепување до власт ... си го направија своето...

А бе што си мисли тој ... дека некој тукутака нерегуларно ќе го пушти на власт .... ???
... дека неговата раскупусарена партија без идеја и програма со која би добиле наклоност може да се спротистави на  машинеријата на ВМРО-ДПМНЕ?

... дека пола милион и многу повеќе граѓани така ќе гледаат на газењето на вољата на народот?

.. е тука се гадно заебал ...

... ако и по некоја случајност на таков начин  дојде до власт ... ... без силни репресии тешко да ќе опстане на неа
... а бе ... так тогаш на клоци ќе бидат набркани ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Нед Мар 01 2015, 23:07

ribar напиша:
concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:

Рука на срце , кога едно сдсм-пицајзличе ќе напише нешто вакво..??????? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Дали ова го мислиш лично за мене?
..јас бе Ribаr ништо не мислам, колку гледам ти нешто цитираш.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Сеа или следиш нечиј форумски живот и дело , или ко на заецон некој "странец" ти дал некои снимени материјали..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Дали јас те спомнав лично тебе или  те навредив во било  кој пост досега?
хммм..што па сеа навредливо напишав???  Shocked
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Нед Мар 01 2015, 23:11

king напиша:Не да истрча туку се излета ... ко во онаа ... за осма вежба во почетен став ... фррр фазани летаат ...

... да ми е да знам кој го така гадно заеба .... да не е една особа што е стално е десно од него ..

... а глупавоста му и заслепеноста за дочепување до власт ... си го направија своето...

А бе што си мисли тој ... дека некој тукутака нерегуларно ќе го пушти на власт .... ???
... дека неговата раскупусарена партија без идеја и програма со која би добиле наклоност може да се спротистави на  машинеријата на ВМРО-ДПМНЕ?

... дека пола милион и многу повеќе граѓани така ќе гледаат на газењето на вољата на народот?

.. е тука се гадно заебал ...

... ако и по некоја случајност на таков начин  дојде до власт ... ... без силни репресии тешко да ќе опстане на неа
... а бе ... так тогаш на клоци ќе бидат набркани ...
не верувам Кинг дека сега ќе се измкне. И на Фрау Меркел и е преку  од него. Сега на суд ќе се размотаат сите клупчиња , бавно и полека. Судоите се може бавни ..ко парен ваљак се , па ако потфатат па зајц..освен флека ништо не останува.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar on Нед Мар 01 2015, 23:15

Наградно питање:

Зошто се многу лоши ниските луге на пример хитлер,сталин,пастирот,а и еден хммм му го заборавив името?
Ајде да видам пешадинци како пуцају по фазане,дали се левичари или десничари?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL on Нед Мар 01 2015, 23:19

Ti ne ke si povisok od metroipol..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar on Пон Мар 02 2015, 00:11

[size=35]Ременски: Македонија ја водат луѓе кои имаат сериозен ментален проблем[/size]
http://plusinfo.mk/vest/16659/remenski-Makedonija-ja-vodat-lugje-koi-imaat-seriozen-mentalen-problem


Комуњарка болна за власт.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Пон Мар 02 2015, 00:36

ribar напиша:[size=35]Ременски: Македонија ја водат луѓе кои имаат сериозен ментален проблем[/size]
http://plusinfo.mk/vest/16659/remenski-Makedonija-ja-vodat-lugje-koi-imaat-seriozen-mentalen-problem


Комуњарка болна за власт.
..ме изнасмеа ...болна за власт викаш...??? Види вака, очигледно е дека е болна , ама не за власт.
Не можам да сватам само една ситница. Од каде кај некои комуњаристи мислата дека се надлуѓе , од Бога бележени и предодредени да бидат неприкосновено паметни. Па од авион се гледа дека целава приказна е наместена, смислена, компонирана ...мнооогу и монтирана покрај другото , а се со една цел...да не подјебаваат што може повеќе, во очајна желба и надеж дека може и ќе пукнеме.
Ги запрепасти , па ги нервира нашата упорност да опстанеме какви што ние се сметаме дека сме...и треба да бидеме.
Зајко е моорска будала, но тоа е ситница према штетата која со својата лудост ја прави , воден како кукла марионета..без и да помисли дека е тоа..па уште и клоца ...
Еве Рибар , ти си очигледно про сдсм настроен , ај објасни еве јас сум спремен да пробам да те сватам... кој курац ви е. Што е целта???  Да падне Грујо??
Па ако е таа , што се однесуете ко последни идиоти. Вака никад нема да падне, освен ако пак не очекувате гавазите на сосросоидните битанги  шипатаресите не почнат да кокаат народ по улици, бомбардираат од кондово.. и почнат конечна борба за своите права, а вас ве земат за партнер да замачкаат очи  ко 2001.
И нормално, ако на избори не го победите и замените на власт. Ама тоа не го ни спомињате.
Само се вергла техничка влада техничка влада. А зошто техничка влада...па ние во Македонија немаме никаква криза која би ја оправдувала......освен безидејноста на сдсм за тоа што да прави со себе во нормална демократска држава каде народ одлучува кому ми дава мандат за власт во следни 4 години. Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar on Пон Мар 02 2015, 07:50

Велиш дека треба да има судска разрешница?хмммм

1.Ако прислушкувал ГВУЈО,да му судат него за незаконско прислушкување.
2.Ако прислушкувале странски  служби тогаш  да  им  судат на Јанкуловска и Мијалков за велепредавство,затоа што го уништиле безбедносниот систем  и дозволиле странски  служби  да ја прислушкуваат пола Македонија.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 09:27

Баш ме интересира Груевски како ќе си помини со то долгата рака на вмро.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Пон Мар 02 2015, 11:08

ribar напиша:Велиш дека треба да има судска разрешница?хмммм

1.Ако прислушкувал ГВУЈО,да му судат него за незаконско прислушкување.
2.Ако прислушкувале странски  служби тогаш  да  им  судат на Јанкуловска и Мијалков за велепредавство,затоа што го уништиле безбедносниот систем  и дозволиле странски  служби  да ја прислушкуваат пола Македонија.
...а да почекаме на суд да видиме кого ќе почеша долгата рака зад уво??? Зошто да гледаме во гравче. Сеа за сеа имаме некои петарди кои еден зајко бани ги пуцка пред микрофон.
На суд ќе се види јасно и гласно кој прислушкувал, зошто и како, кој бил слушан  и што се тоа заедно значи.
Во спротивно , ако појдеме од твоите заклучоци доаѓаме на дилемата на германскиот новинар...: дали УБК на една боранија земја како Македонија е ПОСИЛЕН СИСТЕМ од германскиот  ШТАЗИ , сеа интегриран со БНД и НСА??? Ако е така треба да бидеш горд , а не да кукаш..барем во нешто сме апсолутни светски шампиони.., некој наш тим ко на заебанција следи 200000 граѓани, без никој да забележи...освен еден зајц нормално... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 11:19

Кој суд?

Партискиот на "Груевски енд компани"?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Пон Мар 02 2015, 11:27

чучулига напиша:Кој суд?

Партискиот на "Груевски енд компани"?
СУДОТ Е СУД!!!
Не дај боже да се најдеш на операциона маса, но сигурен сум дека нема да го бараш хирургот по партиска линија, туку ќе прашуваш кој е најдобар....
Мислам дека се претерува со приказната за партиски суд. Како бе партиски кога повеќе од пола судии и вработени се на тоа место од времето на сдсм....??? Сакаш да ми укажеш дека сдсм не е партија или дека има надпартиски државотворни особини???? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Можеме да збориме дали се сите таму вистинските професионалци или се под тупан пројдени. Тоа може да биде проблем , а не партиското во моментот на одлуките....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 11:32

Ич не се претерва... 

а од сдсм нема снимени материјали за нивни наместени судии, пресуди и тн.

Џабе дефокусираш со сдсм во тој поглед.

Ти ко тој мажот во вицот ко го фатила жена му инфлагранти: На очите ќе си верваш или мене? 

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete on Пон Мар 02 2015, 11:39

чучулига напиша:Ич не се претерва... 

а од сдсм нема снимени материјали за нивни наместени судии, пресуди и тн.

Џабе дефокусираш со сдсм во тој поглед.

Ти ко тој мажот во вицот ко го фатила жена му инфлагранти: На очите ќе си верваш или мене? 

Laughing Laughing Laughing
...немој сеа и ти инфлагранти со дефокусирање...КОЈ ИМА СНИМЕНИ МАТЕРИЈАЛИ СДСМ или ВМРО   и кој мафта со нив?? Како дошле до нив и колку се автентични?
Ние ли ќе судиме или суд. Колку и да е наместен ЈАВЕН Е. Постапката е транспарентна.
А бе еден нацистички суд не можел да го намести комунистот Димитров , зар ова судчево како што го кажуваш може да заебе еднен комуњарситички зајак.. Зарем толку сте т'нки?? Ако е така алал нека му е прислушкувањето на Грујо..... Very Happy Very Happy Very Happy
..или сепак риџе длаке сметају јопет????
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот