ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонија во блиска иднина...

+7
Morski galeb
чучулига
хан Ацо
concrete
king
Фири
VOL
11 posters

Страна 9 of 15 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next

Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king Саб Фед 21 2015, 15:10

чучулига напиша:

Ми е срам, страв и жал да помислам шо му се случва на тие луѓе таму од ко чув Мијалков какви активности спрема за тие шо му се на патот од ко ќе ги затвори!
Што ќе им прави ... ништо  нема да им прави ... не влегувај во филмови ..

... кафе, сокче, лаф муабет ...  и понуда која не може да се одбие ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига Саб Фед 21 2015, 15:10

Кинг да, 

јас приоритетот го давам на соржината на снимките.

За мене никако не е во ред такви луѓе да управуваат со државата.

Не знам и не разбирам зошто то е во ред за тебе.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king Саб Фед 21 2015, 15:15

чучулига напиша:Кинг да, 

јас приоритетот го давам на соржината на снимките.

За мене никако не е во ред такви луѓе да управуваат со државата.

Не знам и не разбирам зошто то е во ред за тебе.
А ха ... содржината ...
..па .. некој се фалеше дека ако дојде на власт .. ќе брка од работа ..од чистачка до директор, дека ќе јадел живи луѓе...
.. пред изборите го излетаа и снимија како вика дека ќе се пука ...

..еве сега штабовите ги претвориле во тренинг центри ..
..и таков сакаш да биде власт?
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига Саб Фед 21 2015, 15:19

Не знам јас дали Заев би се кандидирал за премиер.

А то за тренинг центри во шатбојте е смешно.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king Саб Фед 21 2015, 15:23

Еве ти уште нешто смешно ...
..ќе се пука ...

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king Саб Фед 21 2015, 15:28

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king Саб Фед 21 2015, 15:29

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига Саб Фед 21 2015, 15:41

Првото видео... новинар лажно се претставил?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Morski galeb Саб Фед 21 2015, 15:45

"Dobra ti vecer, bezbedna Makedonijo. Vreme: 01:19, lokacija, avtobuskata sproti Olimpiski.

Drugar mi i jas zabelezuvame kako grupa od 6-7 momci mu se nafrluva na eden decko. Vednas zvonam vo policija. Nema signal. Deckoto e veke na zemja. Slusame nesto kako "Daj parite!!!", ne mozam da bidam siguren veke. Po nekolku sekundi se razbeguvaat vo pravec na Olimpiski, a mojot vtor obid da viknam policija ne uspeva. Ne bea blisku, ne vidovme nieden lik jasno. Nie dvajca i uste trojca slucajni minuvaci doagjame do deckoto. Toj za srekja uspeva da stane. Veli deka e proboden so noz. Veke vrtam na brza pomos, nema signal. Vrtam vtorpat, 30 sekundi nikoj ne diga telefon. Go donesuvame deckoto do klupa vo blizina. Odvaj odi. Krvari od glavata. Vrtam tretpat. Pretplatnikot sto go barate e nedostapen. Mi doagja da eksplodiram. Vrtam na taksi (Global), kazuvam deka itno mi treba kola tamu, za do Gradska bolnica. Kola 92 za minuta, veli. Deckovo stanuva svoeglav, veli ke odam peski, ne mozeme da go ubedime da miruva. Po 20 sekundi se objasnuvam so dispecerkata deka sepak ke pesacime i se izvinuvam, no taksito veke pristignuva. Deckoto zastanuva na trotoarot, verojatno sfakja deka nema da uspee da stigne peski. Sepak go povikuvame taksistot. Drugar mi mu objasnuva deka mora deckoto itno da go odnese do Gradska. Taksistot zaminuva. "Ne sakal da cisti krv!" zbesnuva drugar mi. Fakjame drug taksist i dvajca od slucajnite minuvaci odat so deckoto za da se osiguraat deka ke stigne do bolnica bezbedno.

Nema logika da kazam deka ova ke im odi na sovest zatoa sto nivnata sovest veke skapala. Se nadevam deka ke skape i ke se raspadne i ostatokot, zaedno so ovoj odvraten sistem koj smrdi veke so vekovi.
Imaj dobra nok, ekonomski prosperitetna, evropska, rozeva, sovrshena Makedonijo. Kade e tvoeto dvizenje za odbrana da te brani od tie sto treba da te cuvaat..."

Vidi go ti zajko so kakvi metodi se sluzi?
Ne bira nacin kako da napravi razdor vo svetata zemja Makedonska...

Македонија во блиска иднина... - Page 9 10686835_395229940637454_8549344088610124004_n
.

Македонија во блиска иднина... - Page 9 10999106_1552585061659954_2689192253854019060_o

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Img_20150221_083507-jpg

Morski galeb

Posts : 120
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Morski galeb Саб Фед 21 2015, 16:06

A eve potvrda na ona sho to postirav prege.

http://kajgana.com/tinejdzher-napadnat-so-nozh-vo-centarot-na-skopje

Тинејџер нападнат со нож во центарот на Скопје

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Policija

Осумнаесетгодишно момче ноќеска во строгиот центар на главниот град било нападнато со нож и ограбено, а притоа се здобило и со скршеница на вилицата.
Како што соопшти Секретаријатот за внатрешни работи,  околу 1:30 часот од Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ било пријавено дека е донесено лице О.И., на 18 години, од Скопје, со повреда од нож во пределот на ногата како и скршеница на долна вилица.
Според изјавите на нападнатото момче, повредите ги здобил на булеварот „Кочо Рацин“ од страна на неколку непознати лица кои физички го нападнале при што му одзеле една машка торбичка во која имало 3.000 денари, мобилен телефон и други лични предмети, а едно од лицата со нож му нанел повреда по што избегале

@concrete sigurno i ova ti e smeshno? flower

Morski galeb

Posts : 120
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL Саб Фед 21 2015, 16:09

au.

pa ova poleka se zunzarise kon olelejnica Laughing Laughing

"neznam nisto ama siguren sum deka se krivi"
"nevidov nisto, ama siguren sum deka se oni"
"nemaat boljer od 120 litra tuku samo od 80- znaci garant se nebanjati"

aj, ke si stojam po strana..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL Саб Фед 21 2015, 16:11

koja potvrda covece..

A eve potvrda na ona sho to postirav prege.

se slucilo pred ..2-3 casa.
i vidovita Vanga vednas znae SE' policijata lajna da jade, istrazniot cela kofa.
pa ova ko minority raport, unapred putem parapsihologije se uocava potencijalni kriminalac-instantno.

vednas da se ispustat site dzandari i namesto niv da se vrabotat vidoviti prognozeri.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Morski galeb Саб Фед 21 2015, 16:20

Pa normalno.. site vie sto se seirite ste stari gobelji od +50 godini i ne ste zainteresirani za sudbinata na narodov, vie ste si go preziveale svoeto..

Ostajte nie koi sme polni so zivot i um da ja sozdavame Novata Makedonija.
Gledajte vasheto slobodno vreme koe go imate vo izobilie da ne go troshite na dengubenje tuku sega koga ste vo cutot na bioloshkata faza na fosilizacija da se rekreirate so igranje sah vo park.

Morski galeb

Posts : 120
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete Саб Фед 21 2015, 16:56

Morski galeb напиша:A eve potvrda na ona sho to postirav prege.

http://kajgana.com/tinejdzher-napadnat-so-nozh-vo-centarot-na-skopje

Тинејџер нападнат со нож во центарот на Скопје

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Policija

Осумнаесетгодишно момче ноќеска во строгиот центар на главниот град било нападнато со нож и ограбено, а притоа се здобило и со скршеница на вилицата.
Како што соопшти Секретаријатот за внатрешни работи,  околу 1:30 часот од Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ било пријавено дека е донесено лице О.И., на 18 години, од Скопје, со повреда од нож во пределот на ногата како и скршеница на долна вилица.
Според изјавите на нападнатото момче, повредите ги здобил на булеварот „Кочо Рацин“ од страна на неколку непознати лица кои физички го нападнале при што му одзеле една машка торбичка во која имало 3.000 денари, мобилен телефон и други лични предмети, а едно од лицата со нож му нанел повреда по што избегале

@concrete sigurno i ova ti e smeshno? flower
...пиштољче батка, ги редиш на тротоар како сомои ,викаш полиција од мобилен, палиш цигара и ја чекаш да дојде...што друго да ти кажам а????  сегде го има тоа и е се поизразито...и има само еден лек: глок у џеб... Cool и остај што гракаат друштвата за заштита на животињи..., тие само гракаат додека не им скинат некој од дома...
Другото спаѓа под полициска држава која се слуша, се гледа се знае за секого  и сите се мирни ко бајчиња заради тоа што одма добиваат по прсти..., ама ни тоа не ви е по мерка колку знам.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king Саб Фед 21 2015, 17:33

Morski galeb напиша:A eve potvrda na ona sho to postirav prege.

http://kajgana.com/tinejdzher-napadnat-so-nozh-vo-centarot-na-skopje

Тинејџер нападнат со нож во центарот на Скопје

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Policija

Осумнаесетгодишно момче ноќеска во строгиот центар на главниот град било нападнато со нож и ограбено, а притоа се здобило и со скршеница на вилицата.
Како што соопшти Секретаријатот за внатрешни работи,  околу 1:30 часот од Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ било пријавено дека е донесено лице О.И., на 18 години, од Скопје, со повреда од нож во пределот на ногата како и скршеница на долна вилица.
Според изјавите на нападнатото момче, повредите ги здобил на булеварот „Кочо Рацин“ од страна на неколку непознати лица кои физички го нападнале при што му одзеле една машка торбичка во која имало 3.000 денари, мобилен телефон и други лични предмети, а едно од лицата со нож му нанел повреда по што избегале

@concrete sigurno i ova ti e smeshno? flower
Еве ти уште една потврда ....

... комшиката денес на пладне ја оџепариле во градски автобус, нит видела нит сетила нешто ... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL Саб Фед 21 2015, 19:13

. комшиката денес на пладне ја оџепариле во градски автобус, нит видела нит сетила нешто ... Македонија во блиска иднина... - Page 9 Icon_twisted Македонија во блиска иднина... - Page 9 Icon_twisted

IIiiiiiiIIiiii!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by хан Ацо Сре Фед 25 2015, 20:45

Мислам дека скоро ке се вратат визите за македонци.Ке се зголеми навалицата пред бугарската амбасада за пасоши.

Македонците втори во Западен Балкан по барање азил во ЕУ


http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=94CBBFCF197CF6429421DD3632210FDF
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL Сре Фед 25 2015, 21:14

pa super.

vie begajte, nie ke vi dodjeme .. pa posle glejte da napravite popis i izbori da si dojde Pirin na svoe mesto Македонија во блиска иднина... - Page 9 Icon_mrgreen. t .e. Pirinska Makedonija Cool
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL Саб Мар 07 2015, 14:00

za ova ja otvoriv temava..
ovoj moment go cekav, tokmu ova. Laughing
dosega bese "trla baba lan da joj prodje dan" bez nekoja cel...


Makedonija vo bliska idnina?

1. Zajko vadi bombardirovki, , se pravi razdor vo vrvot na pozicijata se menuvaat lugje..
a/tehnicka vlada pod pritisok na strancive .... kako li ke izgleda toa...?
b/da doziveeme izbori pa da se smeni soodnosot- opozicijata da sobere dovolno za da stane -pozicija..?

sto bi ne cekalo PO Gruevski SO Zaev?
ima li doblest prviot da ja iskluci izvonredno organiziranata masinerija za da ne im pravat sopki na Zaevite novopeceni  "pozicioneri", pod pretspostavka?

na kogo bi se potprele vo SDSM? na
-turcite
-romite
del od albancite
-drugite pomali etnicki zaednici?
dali opozicijata ke izgleda kako sarenilo na malcinstva so raznorazni partii...i na sekoja od niv treba da im se dade "kolac:? nkako ke izgledaat ministerstvata...?

i da ima opozicionerskiot zdruzen front- mnozinstvo na glasovi.. dali MNOZINSTVOTO na etnicki makedonci ke bide, pogolemo od etnickite makedonci koi glasaat za segasnata-pozicija?

dali , na primer, od  cca ( samo za primer, ne e nisto precizno..) 380k glasaci za desnicata- okoli 360 000 se etnicki makedonci, a pod pretpostavka deka ako pobedi opozicijata=da receme da ima 420 000 glasaci... od koi etnicki makedonci bi bile pod 330 000.. dali e toa pobeda nad sarenilikosta vrz nacionalnoto?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Centarec Нед Мар 08 2015, 16:43

за избори било какви неможе да стане збор без регуларен попис. без попис се големи шансите било која власт да манипулира со изборите како што видовме.

иначе на темава, ја пратам жалнава закрвеност меѓу народов и молам бога да не биде ова...


Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига Нед Мар 08 2015, 16:46

Велиш има вистинска шанса дпмнеовците да удрат на сопствениот народ?

На која основа би било то?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL Нед Мар 08 2015, 16:46

aa. nemoj taka tragikomicno, jebote blagi rimski papa ..taka li bese  da go jebem..

za se si ima kapace, na ovoj bel svet Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king Нед Мар 08 2015, 16:46

Centarec напиша:јура...
Тој не омириса барут ... напротив ... дебело заработи „кревајки го моралот“
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL Нед Мар 08 2015, 16:50

чучулига напиша:Велиш има вистинска шанса дпмнеовците да удрат на сопствениот народ?

На која основа би било то?
koi finti covece..ej.... Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Centarec Нед Мар 08 2015, 16:52

види ја ваква закрвеност немам видено до сега. и од двете страни. се е можно веќе ситуацијата е надвор од контрола. она што многу ме мучи е што главните ликови ќе го искористат хаосот да киднат негде кај што траг нема да им се најде, а ние тука очите ќе си ги извадиме. додади тука импакт фактор дека ке има и трета страна која ке чуе што све е против нив праено задњиве години и станува трилер. ебано у секој случај, а можеше да биде и поинаку да не го имавме алчниот ген што ке не сотре.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонија во блиска иднина... - Page 9 Empty Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 15 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот