Македонија во блиска иднина...

Страна 6 of 15 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 20 2015, 23:12

А од каде мене ми припишуваш таква одговорност?

Немам ни политички ни како се вика она... месијански амбиции.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Morski galeb on Пет Фед 20 2015, 23:13

Ke dojdeme na vlast ke dojdeme.. za 2 meseci ima strumickoto seljace da mu ja skroi kapata na DPMNE.

Morski galeb

Posts : 119
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Пет Фед 20 2015, 23:13

AUF.... dzoni... nemoj molim te..
"ovo nema ni u beogradu.."
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Пет Фед 20 2015, 23:14

oo, narodecu moj napaten.. oo mori majko...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete on Пет Фед 20 2015, 23:22

чучулига напиша:А од каде мене ми припишуваш таква одговорност?

Немам ни политички ни како се вика она... месијански амбиции.
.....па ти онака , каква те дал господ загрижена за макро дејанија, ќе им ги береш гајлињата  и ќе ги опоменуеш на форумов да не го ломатаат Уставот... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete on Пет Фед 20 2015, 23:26

VOL напиша:oo, narodecu moj napaten.. oo mori majko...
..патња VOL-у  , патња, страва, ужас , тиха језа  и пак нов ред патња.... Very Happy Very Happy Very Happy 
За муки роден народ, а муките после на гробот му се запишуат... Cool  јеби га што да се каже за такви...
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 20 2015, 23:33

concrete напиша:
чучулига напиша:А од каде мене ми припишуваш таква одговорност?

Немам ни политички ни како се вика она... месијански амбиции.
.....па ти онака , каква те дал господ загрижена за макро дејанија, ќе им ги береш гајлињата  и ќе ги опоменуеш на форумов да не го ломатаат Уставот... Very Happy Very Happy Very Happy

Јас си го сакам Уставот!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Пет Фед 20 2015, 23:38

a be konkrit.

ke izdrzime.

 ne mora da se prodademe site neli? aj site da staneme Eskimi. tamu e se kakov vo "U svetu postoji jedno carstvooo.." Branko Kockica. Mora da znaes.. Laughing

i posle , koga ke se eskimosame, ke glumime eskimi, peecki eskimski, i ke mudruvame za narodecov nas, ke mu solime pamet, ke go javame, ke go gledame odozgora, ke mu kazuvame kolku e glup..

ama , vidis, cuden narod, korov, pirej. ne se prodava taka lesno.Ima idnina..i da nema ima da ima.
 A raznoraznite sufleri koi ne javaa da smenime ime/zname/USTAV.. i nivnite konkubini na balkanov i okoli nas, kako i sekoj "javac" ke isceznat.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king on Пет Фед 20 2015, 23:43

Morski galeb напиша:Ke dojdeme na vlast ke dojdeme.. za 2 meseci ima strumickoto seljace da mu ja skroi kapata na DPMNE.
Тој ... најдобро му е да си провери кај ја оставил мотиката зошто после сето ова ќе може само френки да сади ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by concrete on Пет Фед 20 2015, 23:46

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:А од каде мене ми припишуваш таква одговорност?

Немам ни политички ни како се вика она... месијански амбиции.
.....па ти онака , каква те дал господ загрижена за макро дејанија, ќе им ги береш гајлињата  и ќе ги опоменуеш на форумов да не го ломатаат Уставот... Very Happy Very Happy Very Happy

Јас си го сакам Уставот!
...ти реков..... оние двајца ќе немаат мир од тебе, око не ќе можат да склопат... Wink   нормално , ако некогаш дочекаат да дојдат на власт...
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 20 2015, 23:53

Навивам за да видиме.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king on Пет Фед 20 2015, 23:55

чучулига напиша:Навивам за да видиме.
Ти ова ... по оној очајничкиот вапај на зајкото .. да навиваат за него?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Пет Фед 20 2015, 23:57

Уставот пред се!!!

Не сум емотивна по тој повод.

За мене не постои двојба дека дпмне работи противуставно. Секогаш постоеа обвиненија сега има и докази.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Пет Фед 20 2015, 23:59

olele.... plot...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Саб Фед 21 2015, 00:04

Вол, тој шо не ги зема сериозно муабетите објавени на Мијалков, Јанкуловска, Ставревски, Котевски, Маневски Маневска, Латас, Џафери, Ахмети... нека ми простат или нека бидат среќни ненамерно изоставените, а никој од дотичните не ја одрекол содржината на снимките...

шо да ти речам.

Мене ти сега ми претставуваш антимакедонски елемент.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Саб Фед 21 2015, 00:14

Kajsijo nedozreana.
si go gledala "za saku dolara"- kaubojskiot film?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Саб Фед 21 2015, 00:18

со Клинт Иствуд?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king on Саб Фед 21 2015, 00:19

чучулига напиша:Вол, тој шо не ги зема сериозно муабетите објавени на Мијалков, Јанкуловска, Ставревски, Котевски, Маневски Маневска, Латас, Џафери, Ахмети... нека ми простат или нека бидат среќни ненамерно изоставените, а никој од дотичните не ја одрекол содржината на снимките...

шо да ти речам.

Мене ти сега ми претставуваш антимакедонски елемент.
Содржината не ме интересира ... таа е небитна во моментов... тие само магла и мамка ...

... најбитното во целава „афера“ е целта која сака да се постигне со сето тоа.. и кој тоа снимал ..бидејки веќе очито е дека снимките не се од нашите служби ...
... а верувај ... ни оддалеку цел не е некакво си „враќање на слободата и демократијата“ ко што милуваат да кажат зајковци ...
... ќе враќал демократија со пучистички методи ... а бе ајде ...
... единствена цел им е да се на врат на нос дочепаат прекуреда до власт ... па не коштало колку ќе кошта ... а ич не би сакал да ја плаќаме цената ... прескапа ќе биде ... за сите нас ...
... и што сега ... испадна дека најприслушкуван бил всушност единствениот неприслушкуван ....

... ајде чучулига ... можеш и поарно ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Саб Фед 21 2015, 00:23

чучулига напиша:со Клинт Иствуд?
ne. so Sirogojno.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Саб Фед 21 2015, 00:26

king напиша:Содржината не ме интересира ... таа е небитна во моментов... тие само магла и мамка ...

... најбитното во целава „афера“ е целта која сака да се постигне со сето тоа.. и кој тоа снимал ..бидејки веќе очито е дека снимките не се од нашите служби ...
... а верувај ... ни оддалеку цел не е некакво си „враќање на слободата и демократијата“ ко што милуваат да кажат зајковци ...
... ќе враќал демократија со пучистички методи ... а бе ајде ...
... единствена цел им е да се на врат на нос дочепаат прекуреда до власт ... па не коштало колку ќе кошта ... а ич не би сакал да ја плаќаме цената ... прескапа ќе биде ... за сите нас ...
... и што сега ... испадна дека најприслушкуван бил всушност единствениот неприслушкуван ....

... ајде чучулига ... можеш и поарно ...

Ај прво ислушај за да разбериш шо зборам во најмала рака.

Ако нимале странци, Владава аааајт треба да ја нема оти не обезбедила безбедност за то постои бе да се плукнам на неа.

Каков пуч? Со кои вооружени сили? Со армијата или со полицијата на Гоца? Ај бе малку посериозно.. шо е пуч?

Не можам да ве разберам никако дека одбивате да видите и прифатите кој тоа свесно и организирано работел против уставниот поредок на Македонија а продавал партиотизам...

Патриотизам е да се брани и штити татковината а не луѓето шо велат дека то го прат.

Докази имате.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Саб Фед 21 2015, 00:28

boze gospode. fala ti sto fi vadis na videlina.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king on Саб Фед 21 2015, 00:31

чучулига напиша:

Ако нимале странци, Владава аааајт треба да ја нема оти не обезбедила безбедност за то постои бе да се плукнам на неа.
Е хе хе ... тогаш пола и више  ...ма што зборам .. сите  влади у свет треба ..ааајт...

.. а за да некој го направи прислушкувањето ... физички и не мора да е тука опремата ....
... може да е и некаде  у орбитата ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by чучулига on Саб Фед 21 2015, 00:32

Од самиот почеток реков дека ме интересират материјалите а не изворите.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by VOL on Саб Фед 21 2015, 00:32

чучулига напиша:Од самиот почеток реков дека ме интересират материјалите а не изворите.
Laughing Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by king on Саб Фед 21 2015, 00:33

чучулига напиша:Од самиот почеток реков дека ме интересират материјалите а не изворите.
Сега знајш што кажуваш ...

... дека таткото го интересира детето а не дали тој е стварниот татко ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонија во блиска иднина...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 15 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот