ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Страна 6 of 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by defo on Нед Фед 01 2015, 22:29

чучулига напиша:


Виде како спонтано се собра народ пред СДСМ да ја брани Македонија од шпиуни?
Мислиш „спонтано“

defo

Posts : 63
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 22:34

Апсолутно.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by Laba on Нед Фед 01 2015, 22:37

некако бргу се собраа
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Нед Фед 01 2015, 22:42

...брзи се бе Лаба , ко муња, не се трапави и бавни ко сдсм 5000 тима... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by Laba on Нед Фед 01 2015, 22:43

а ти , не си од брзите? Wink
avatar
Laba

Posts : 411
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Нед Фед 01 2015, 22:49

Laba напиша:а ти , не си од брзите? Wink
ех.... ја...ја  сум ти ко дредонт, гломазен, бавен и тежок.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Пон Фед 02 2015, 00:22

Латас: Заев го пуштаат низ вода

http://republika.mk/?p=380307

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Пон Фед 02 2015, 00:34

king напиша:Латас: Заев го пуштаат низ вода

http://republika.mk/?p=380307

Министерот за правда ептен му ги замати сметките на Груевски енд компани.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Пон Фед 02 2015, 00:40

чучулига напиша:
king напиша:Латас: Заев го пуштаат низ вода

http://republika.mk/?p=380307

Министерот за правда ептен му ги замати сметките на Груевски енд компани.
..што мислиш туку така почнаа да се спомнуваат педофилистичарските стравови од меѓуетнички тензии???  ....и тукутака учителите излегоа на улица  или сдсм прејде у илегала и бојкот на собранието???
Па го видвме тоа веќе 2001... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Пон Фед 02 2015, 00:46

За мене изјавата на министерот за правда денес е крај, врв, како и да се вели...

со таја изјава, нема потреба од меѓуетнички тензии поќе.

За неинформираните еве


Јашари: Има големи притисоци врз правосудните органи

Министерот за правда Аднан Јашари во неделното интервју на Радио Слободна Европа, вели дека не верува дека има држава во светот каде што правосудните органи немаат притисоци на некој начин, но потенцира, дека немаат притисоци во ваков обем како што имаат кај нас.


Во врска со уставнiте амандмани, Јашари вели дека од Ахмети и Груевски во моментот на составување на Владата е договорено да се отворат овие прашања во однос на Уставот.
„Не само евроамбасадорот Орав, туку и Венецијанската комисија и Европската комисија имаше забелешки во однос на еден таков амандман за слободни економски зони, меѓутоа во однос на еден таков амандман ние во Уставот, во предлог амандманот што е доставен до Собрание, воведовме само две одредби, едната на некој начин се повикува на можност по усвојување на уставните амандмани да може во државата да се формираат меѓународни финансиски зони, избришани се сите други ставови коишто беа во претходната фаза предложени. Целта е преку бришење пак овој амандман да го усогласиме со забелешките на Венецијанската комисија. И втор став што е предложен е можност во иднина по усвојување на уставните амандмани овие меѓународни финансиски зони да можат да се воведат со закон“, вели Јашари.
Во однос на состојбата во која 4 пратеници на ДУИ не сакаат да гласаат за предложените измени на Уставот, министерот посочува дека секој пратеник, со самиот факт што е пратеник, го има тоа дискреционо право во определени случаи. Сепак, вели, пратениците се независни на некој начин, иако имаат група, имаат координатор, во однос на гласање, одлучување за определени прашања, тие имаат дискреционо право.
Министерот не сакаше да навлегува во коментари за судски одлуки, како што е таа за новинарот Кежаровски, затоа што Министерството за правда е дел од извршната власт и не би сакал неговиот коментар на некој начин да се сфати како интервенција во една друга власт како што е судската

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Пон Фед 02 2015, 01:01

чучулига напиша:За мене изјавата на министерот за правда денес е крај, врв, како и да се вели...

со таја изјава, нема потреба од меѓуетнички тензии поќе.

За неинформираните еве
????? не те разбирам...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Пон Фед 02 2015, 01:03

Зошто би имало меѓуетнички тензии конкрит?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Пон Фед 02 2015, 01:04

чучулига напиша:Зошто би имало меѓуетнички тензии конкрит?
појма неам,  педофилистичариве цел ден трубат за некој таков страв... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Пон Фед 02 2015, 01:08

Ако етничка заедница би имала нерешени прашања сега слободно можи да му се жали само на лидерот им чунки тој веќе праел договори и да си го праша шо договарал, ако не договорил нешто оти не го договарил итн.

Ако пак таков конфликт би требало да биди искористен за заќутување и одвлекување внимание во врска со најавениот процес на Заев енд компани, тогаш и то е оневозможено заради погорекажаното а башка укажувањето на министерот за правда за силните притисоци врз правосудството.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by king on Пон Фед 02 2015, 01:13


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Пон Фед 02 2015, 01:17

@NeZboriBe
Дали од еден пуч се станува педер? За #Ж прашувам. 

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Пон Фед 02 2015, 01:19

u komunizmot, dokazani akrepi i prosvetni radnici i opstopoliticki funkcioneri polesno doagjaa do 400 grama umirisano meso od denes...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Пон Фед 02 2015, 01:21

Вол, за шо збораш?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Пон Фед 02 2015, 01:21

za komunizmot de
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Пон Фед 02 2015, 01:23

Не разбирам.

Ај те молам објасни ми.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Пон Фед 02 2015, 01:26

pa u komunizmot polesno se doagjase do se.. sega e potesko,da bese komunizam sega, nemase da se muci zaev so stranski sluzbi, ke dobiese  od nekoja nadobudna pionerka..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Пон Фед 02 2015, 01:30

Па, според Заев тој ич не се мачел со странски служби, домашни му се дале.

А ако се одлучваш да му верваш на премиерот, тогаш... веројатно не ни има наши служби чим то странските поштено се' изровариле, слушале и снимале по желба.

Тој е есапот.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Пон Фед 02 2015, 01:37

ma.. se se vrti okolu mesoto..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Пон Фед 02 2015, 01:42

Шо бе месото?

Груевски во секој случај треба, мора да си дај оставка!

Дими е доблесен?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Пон Фед 02 2015, 01:44

чучулига напиша:Шо бе месото?

Груевски во секој случај треба, мора да си дај оставка!

Дими е доблесен?
hihihihii


idi kazimu, ama zemi brojce i zastani vo red..


da,da sekako. a koga ne bil?


Последната промена е направена од VOL на Пон Фед 02 2015, 02:07. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот