ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 12:38

Ова за судењето... онде кај разните вести има нешто шо треба да ѕирниш мислам.

Или еве и овде во контекст.

http://lokalno.mk/videojashari-ima-golemi-pritisoci-vrz-pravosudnite-organi/

А за другото, да, се заприметват баги шушкања на темата. На твитер имаше муабет дека имало бомба и за Смилковско езеро.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Нед Фед 01 2015, 12:45

чучулига напиша:Ова за судењето... онде кај разните вести има нешто шо треба да ѕирниш мислам.

Или еве и овде во контекст.

http://lokalno.mk/videojashari-ima-golemi-pritisoci-vrz-pravosudnite-organi/

А за другото, да, се заприметват баги шушкања на темата. На твитер имаше муабет дека имало бомба и за Смилковско езеро.
....ух јеботе благи бог, а ја појма да си немам дека грујо и тајфата да ти бидат ударната тупаница на Белзебуб лично, дојдени директно од академијата Деветтиот Круг право овде... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 12:47

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Нед Фед 01 2015, 12:50

In total there are 19 users online :: 4 Registered, 0 Hidden and 15 Guests :: 1 Bot


...ај ботот е бот , ама овие 15??? Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 12:52

Од сега, вака ќе почнам да пишамWink

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by concrete on Нед Фед 01 2015, 12:54

чучулига напиша:Од сега, вака ќе почнам да пишамWink
.....не е проблем у тоа, кој сака нека чита , не мора да се логира....се прашував кој би можел да не чита..., зар сме толку интересни , некој да седне и да не чита????? Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Нед Фед 01 2015, 12:59

ic ne ste interesni de.
samo taka vi se cini.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by jambo on Нед Фед 01 2015, 13:25

Da imase dokazi ciganot sigurno ce go
zatvorese Zaev toj e javna licnost i e dolzen
na gragjanite da im gi kaze dokazite..pa neli
tie go bozem izbraa...am toj ce kazel na sud
sto imal.......cesaj si Trajka...ovde razni diletanti
so kurs u rabotnicki i uniforma se raduvaat ce se zatvori uste
eden pravoslaven...toa se oni od tipot sto glavata im e
namackana so vazelin i se vo gazot na ciganot
i si mislat gi znaat zakonite....cesaj si muda

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by Прч on Нед Фед 01 2015, 14:11

Еве јас ве читам.

Би сакал и да се вклучам во дискусијата, ама како? Навистина не можам да си поврзам некои работи, не можам да го фатам смисолот, текот на расправата.

Од една страна, има број на интелигентни и умни дискутанти од кои е можно многу да се научи. Од друга страна пак, целата дискусија е во рамките на дебилните информации што ги испорачува курир. Сите овие форумски мозоци од кои во минатото имаме чуено и прочитано умни коментари, во моментов се во трендафилизирана фаза на опчинетост и восхитеност од интелектуалната осакатеност и до бескрај досадните лаги на пастирот “од Бога пратен да ја спаси Македонија“.

Навистина се чувствувам прегазен од времето, како да воопшто не ги разбирам случувањата и начините на комуницирање на новото време.
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by jambo on Нед Фед 01 2015, 14:12

concrete напиша:
чучулига напиша:Од сега, вака ќе почнам да пишамWink
.....не е проблем у тоа, кој сака нека чита , не мора да се логира....се прашував кој би можел да не чита..., зар сме толку интересни , некој да седне и да не чита????? Very Happy

Abe prasaj me mene od kaj se gostite.....
sekoja vecer gi pozdravuvam od druga IP
adresa onaka socno....i pratam poraka na site temi se dodeka
ne me baniraat..dodeka gi vidat temite....a dotogas
site citaat

Џамбо, на тема молам. Твоите активности чувај си ги за себе, скроз се небитни во контекстов и на форумов.


Чучулига

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 14:19

Прч напиша:Еве јас ве читам.

Би сакал и да се вклучам во дискусијата, ама како? Навистина не можам да си поврзам некои работи, не можам да го фатам смисолот, текот на расправата.

Директно и по твое.

Сакам да ти кажам, да знајш, дека многу имам научено од тебе и сум благодарна и сакам уште.

Бескрајно ценам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 14:43

Го читам соопштението на МВР. За Заев велат дека упатувал закани до премиерот, а од напишаното може единствено да се донесе некаков заклучок дека можеби се работи за евентуално уцена. Со што Заев би му се заканувал на Груевски кому в рака му се сите институции, медиуми и тој е човек-држава? И од кога тврдење дека имаш докази за криминал на функционери е закана и удар врз уставниот поредок?!? Луда држава!
(…”Четвртопријавениот остварил повеќе лични средби и телефонски комуникации со Претседателот на Владата на Република Македонија, на 28.09.2014 година, на 09.10.2014, на 31.10.2014 и на 17.11.2014 година.
На средбите и комуникациите пријавениот на Претседателот на Владата на Република Македонија, јасно и децидно му упатил сериозни закани дека поседува докази од компромитирачки карактер за носители на високи јавни, службени и државнички функции во Република Македонија. Заканата ја конкретизирал со тоа што од него како Претседател на Владата на Република Македонија и на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, побарал да ги прифати неговите барања за формирање на „Техничка Влада“, а потоа да се распишаат предвремени избори за пратеници во Собранието на Република Македонија. За возврат пријавениот ветувал дека нема јавно да ги објави податоците. Ваквите податоци, четвртопријавениот ги добивал од првопријавениот, со кого остварил повеќе тајни средби, со посредство и помош на третопријавениот.“)
Едно е јасно. Груевски пресметал дека бомбата е голема, дека треба прв да тргне во офанзива со што Заев од предолго чекање дојде во позиција на дефанзива. Дополнително, признава дека некои од документите, разговорите се точни и веднаш ги става во кош со некои што биле неточни за да може да манипулира.
Груевски смета на судовите, на институциите, на најголем дел од медиумите и оттука веројатно храброста да истапи, иако практично делуваше исплашено, но неговата девиза е “победи ги или ќе те победат”, па оттука се спремал за битка со сите недозволени средства. Заев в раце има документи кои допрва ќе ги видиме, но дали имал стратегија и тоа ќе треба да се види. Засега делува дека има само документи чија содржина нема да биде веродостојно пренесена на најголем дел од медиумите. Очигледно претстои тешка борба за враќање на слободата и демократијата, а ми се чини дека ако до сега сте се згрозувале од квази-новинарите кои се камарила на Груевски, не сте виделе се уште ништо, тие допрва ќе се покажат во вистинско светло.

Фејсбук статус на новинарката Ида Протугер

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Нед Фед 01 2015, 15:00

..samo ke dodadam,
nit me interesira Zaev, nitu Gruevski.
koj krade toj i laze i voski ima.
Slobodno SEKOJ moze da vleze vo diskusija, ako IMA sto da napise..


i bez  nametki na " ja nisam odavde, i stvarno me greota.."
ako nekoj mi se mota okoju DRVOVO celo vreme, Cool u krug, nema da ja vidi ni sumata, pozadi.

-----------------------------------------------
ako gi isklucime Gruevski i Zaev od listata na ljubimci, odnosno, tokmu ona , makedonskoto- od listata na ogovarani ili omrazeni., polesno ke bide da se diskutira?
na primer:
a posto MOZOK i LOGIKA za makedonskive priliki , slabo i retko se upotrebuva, ke dadam primer od edna najdemokratska zemja.podemokratska zdravje.

svoevremeno eden drzaven drzavnik PRISUSLUSNUVAL sto mu pravele politickite protivnici.A toa , i pokraj site udobnosti, privilegii, prava sto gi imal, kako.. PRETSEDATEL.. E kaznivo. pred se, od moralni aspekti, ne e vo red.
Ako, NIKSON za neceli deset dena ja napustil pretsedatelskata fotelja zaradi snimanje na demokratite, a mozel da se zastiti- od pretsedatel...i e pomiluvan ...samo zatoa sto bil pretsedatel..
...sto li bi se slucilo ako bilo obratno ako demokratite, politicka partija, snimale pretsedatelski muabeti i da se zakanile so objavuvanje??

kaj nas go imame tokmu- polosiot primer, polosata varijanta.

jas bi- da pocekame.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Нед Фед 01 2015, 15:08

"eve da probam da se stavam vo uloga na cesen es-de-es-o-vec.
smetam deka vlasta laze, prikriva, ima nameri koi ne gi otkriva na narodot.
sakam da se smeni ova ludilo, i sakam da dojde mojata opcija na vlast. a kriminalcite vo zatvor.
No.. mojot lider  sikaniran, pasosot mu e zemen, a toj e osomnicen..
zosto se dozvoli toa? zosto sega, mojata opcija e dva cekori ponazad odosto bese pred toa? zosto se dozvoli da , omrazeniot mi politicki lider, da se siti na televizija, bez nikoj nisto da mu kaze, bez da ima kontra-izjavi, ? zosto moite sopartijci ne natapija odlucno..
dali navstina e vo pravo mojot lider, ili..ima nesto?
i na kraj..: ne bi igral taka, kako sto igrase "liderot" zatoa sto i da go proglasat za nevin, so ovaa vlast toj sekogas ke bide stavan na razen.. a publikata ke gleda..
..izgubivme poeni. nikoj ne se zatrese-potrese, nikoj ne napravi nisto za da ja spasi mojata partija i lider.. samo prazni zborovi."

mora li da bidam vmrovec ili sdsovec za da mu se dopadnam nekomu ovde,ili sum automatski glup, ako ne pusuvam politicki oboeno?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 15:10

Мене ме интересират и двајцата и никако не можам да ги исклучам во билокој поглед.

Тие се челниците шо треба да се чувари и спроведувачи на уставниот поредок на Републиката.

Зато, ова ситуација е многу поќе од само интересна и страшна.

Круцијална е за нашата иднина.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Нед Фед 01 2015, 15:13

sto, pak, ako , amerikenjcite se vmesani? tie podrzuvaa tehnicka vlada? sto ako grujo pak, se svrtel kon rusite..? sto ako..?

aj da vidime , da pocekame  sto ke kazat JAVNO , zatoa sto:
- nemame indormacii STO TOCNO Zaev mu kazal na Premierot, osven ona sto ovoj vtoriot izjavi..
- nemame informacii dali navistina se zakanuval i so koi sluzbi sorabotuval Zaev- toa treba da se vidi a ne samo prazni zborovi- ako od vlasta velat deka gi nacekale- togas neka pokazat sto e krivicata na ZAEV?
- koja e tezinata na "deloto", dali Gruevski navistina napravil nesto tolku strasno, sto Zaev, reseno mu se zakanil za da go spasi narodot i drzavata od propast? so rizik- kakov sto prezema? vo toj slucaj, togas Zaev e hrabar i cesen.
a okolu nego tie sto se, treba odlucno da nastapat, do kraj!
no , sto ako ne e taka...? i reakcijata na opozicijata e ..mlaka..?
------------------------------------------------------------------

eeh.. mojata cudesna zemja Makedonija...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Нед Фед 01 2015, 15:15

чучулига напиша:Мене ме интересират и двајцата и никако не можам да ги исклучам во билокој поглед.

Тие се челниците шо треба да се чувари и спроведувачи на уставниот поредок на Републиката.

Зато, ова ситуација е многу поќе од само интересна и страшна.

Круцијална е за нашата иднина.
nemam jas nisto protiv ova so si napisala, naprotiv
- ustavniot poredok se cuva spored -ustavot. se znae koj go cuva i odrzuva. i na koj nacin.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 15:19

Јас сакам да ги видам прво доказите на Заев.

Второ, по сите основи, Груевски треба да поднеси оставка и ко граѓанин да докажва то шо му е за докажвање.

На тие шо не ја препознават неопходноста од техничка влада сега, баш после овие случувања, вклучително и изјавата за силни притисоци врз правосудството од стана на министерот за правда, колку и да му се објаснува, џабе ќе е ми се чини.


Последната промена е направена од чучулига на Нед Фед 01 2015, 15:25. Мислењето е променето 1 пати

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 15:21

VOL напиша:
- ustavniot poredok se cuva spored -ustavot. se znae koj go cuva i odrzuva. i na koj nacin.

Сите ние сме чувари на Уставот. Или барем би требало да сме.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Нед Фед 01 2015, 16:56

чучулига напиша:
VOL напиша:
- ustavniot poredok se cuva spored -ustavot. se znae koj go cuva i odrzuva. i na koj nacin.

Сите ние сме чувари на Уставот. Или барем би требало да сме.
de fakto.
de jure e malce poinaku...
ama taa razlika e tokmu klucot na diskusijava ovde..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 16:57

Уставот е договорот, основата на односот меѓу граѓанинот и државата.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Нед Фед 01 2015, 19:49

ne mi se objasnuva nesto sto e vekje objasneto.. a prosto e

Ustavot se menuva so 2/3 mnozinstvo. I se znae kade. i kako

tuka lezi zajakot. ako nema osnova za obvinenija, od dvete strani, ke si zamine i ovoj karavan, a sitel ke im dade K-15 na svoite novinari..
a ako ima crv, ova "jabolko" koga togas ke izleze, dajboze sto pobrzo..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by defo on Нед Фед 01 2015, 22:06

Надежта последна умира..или на дај се куре на пијано пиче.....Грујо  го фати возот надолу.....е сега колку забрзано ке падне зависи од ЕУ и компанија....тие се тие што ке ја повлечат последната црта.
П.С Немој случајно да помислите дека со паѓањето на Грујо се завршила работата...има уште многу да се средува во оваа држава.

defo

Posts : 63
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by VOL on Нед Фед 01 2015, 22:07

a be da ne e rano malce?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by чучулига on Нед Фед 01 2015, 22:15

defo напиша:Надежта последна умира..или на дај се куре на пијано пиче.....Грујо  го фати возот надолу.....е сега колку забрзано ке падне зависи од ЕУ и компанија....тие се тие што ке ја повлечат последната црта.
П.С Немој случајно да помислите дека со паѓањето на Грујо се завршила работата...има уште многу да се средува во оваа држава.
А можи и да не падни и то ич да не те чуди.

Виде како спонтано се собра народ пред СДСМ да ја брани Македонија од шпиуни?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот