Кулинарско ќоше

Страна 4 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 17:39

ribar напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Бовин Кабрне Сувињон (се преферира 2009та)

Име на ресторанот?

Тел. број?
...ааа сеа видов, идниот вторник или среда пак сум во Струга со повеќе време...уште да го уловам некаде Ribar-от .... Very Happy Very Happy
Ке ти kaжaм кога ,,,,ако сме само јас и ти земи турска табла да ме научиш да играм,ама ке покушаш да ми ги донесиш Ченто и НЦД ако имаш контакт со нив.
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 17:41

avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 17:42

avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 17:43

avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Сре Фед 04 2015, 20:23

Concrete -ајде потерница за  НЦД и Ченто 
следува чадена јагула

Wanted NCD and CHENTO dead or alive
reward smoked eel

НЦД е негде, најверојатно кај Белви, Ченто е во Канада. Ниту еден од нив не е член на форумов и смтам не е фер да бидат прозивани.
рецепт некој или број на телефон на ресторан во Калишта е тамам на темава.

чучулига

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 20:27

gi imam.
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Сре Фед 04 2015, 20:35

Вол, имаш рецепт некој?

Ако сите лепиме само слики, не ми се верва дека на крај ќе пробаме нешто добро.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 20:47

da , imam
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 21:04

eve vidi?
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Сре Фед 04 2015, 21:05

Шо е то?

Омлет со бурек?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 21:09

ee.. da te razmrdam i jas malku Laughing Laughing

kakov omlet so burek, nemoj da bides trivijalna i cinicna.se vika
"louies ham & corned beef"
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 21:09

uzivav u restoranot kaj so go dvzakav..
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Сре Фед 04 2015, 21:11

Е не се лути де.

Јас гледам слика, на сликата нешто во пластична амбалажа... од одма врска... цк... не е кулинарско дело на авторот.

А шо? твое дело е?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Сре Фед 04 2015, 21:13

ribar напиша:Concrete -ајде потерница за  НЦД и Ченто 
следува чадена јагула

Wanted NCD and CHENTO dead or alive
reward smoked eel

НЦД е негде, најверојатно кај Белви, Ченто е во Канада. Ниту еден од нив не е член на форумов и смтам не е фер да бидат прозивани.
рецепт некој или број на телефон на ресторан во Калишта е тамам на темава.

чучулига
Ниеден од нив не е прозван во негативна смисла а кога би ја прочитале понудата со задоволство би ја прифатиле

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Сре Фед 04 2015, 21:15

Е ама не е фер ... ич би неќела и би мислела дека е крајно неетички да ме прозива некој кај шо не сум била и не сум имала контакт.

Се надевам ќе разбериш.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 21:17

чучулига напиша:Е не се лути де.

Јас гледам слика, на сликата нешто во пластична амбалажа... од одма врска... цк... не е кулинарско дело на авторот.

А шо? твое дело е?
ne be.. razmrdaj se malce. ke vidis cie delo e.
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by king on Саб Фед 07 2015, 11:43

Не видов некој рецепт за зајачко!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Саб Фед 07 2015, 11:53

Прво одиш во Струмица...после е чиста гурманска рутина...

Ова ти е на пример Заев ин зељенава.., вкусна класична тава зјачко со зеленчук.
А на линков имаш многу рецепти за начини како да спремиш еден заев..., пардон заец.. Very Happy
http://cooklime.com/Categories/328-rabbit#.VNXvIyzW43M
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Саб Фед 07 2015, 12:56

a be vo Strumica, da ne e zabraneto da se pobara..zajacko? na primer-resh-pecen zajak.
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 15:24


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Пет Фед 13 2015, 15:47

..денес е петок , малку е доцна почнато , ама ќе го биде до 5...

avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Пет Фед 13 2015, 15:58

Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Пет Фед 13 2015, 16:39

znaci ke im konkuriras na rusite za juzen potok Cool
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Пон Мар 02 2015, 21:51

чучулига напиша:Very Happy Very Happy Very Happy
Дали постиш за Велигден?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 21:53

Не!

Од ко умре татко ми, ич не постам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот