Кулинарско ќоше

Страна 5 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Пон Мар 02 2015, 23:13

чучулига напиша:Не!

Од ко умре татко ми, ич не постам.
Јас пред повеке од 10 год почнав и еднаш издржав мушки ,а потоа неколку пати на кратко ке заборавам и ке се омрсам.Овај пат 8 дена и денес се омрсив ,па ке видам последната недела ,да не се обекавам.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 23:18

А ко ќе постиш постш ама баш онака ... целосно...

во смисол, не само храната туку и мислите и телесните задоволства?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Пон Мар 02 2015, 23:33

чучулига напиша:А ко ќе постиш постш ама баш онака ... целосно...

во смисол, не само храната туку и мислите и телесните задоволства?
Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Пон Мар 02 2015, 23:47

А шо?

како си подразбирате пост?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 01:08

Постите се превара ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Вто Мар 03 2015, 01:13

ne bas..
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 01:28

А бе стално гестапо го заебавам ... мада тој не пости ...
... каков е тој пост ..цел ден ништо... навечер набутај се како стока па утре цел ден стомак те боли ...
..и ова христијанските ... не се мрси ...а леб бутај колку сакаш ...
...животинска мрс не, а растителна може ... а бе маст и масла се масти и масла без оглед на потеклото ... и тие и тие мрсат ...
..и што ако не се мрсам ... пак не е тоа пост ... во прав смисол кога нема никави други ограничувања во количината на другата храна ...

уствари имаме само симболично извесен период избегнување на  одредени врсти храна  ... ништо друго ..само симболика ...
..сите оние дрнд... објаснувања ... било здраво било она било ова ...се само обични дрн,дрн јариња ...
..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Вто Мар 03 2015, 01:36

ne taka , probaj pa kazi.
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 01:48

VOL напиша:ne taka , probaj pa kazi.
Немам причина да пробам ... ни здравствена ни религиозна ...

... секој може да прави како сака според своите верски убедувања .... во тие работи не им се мешам ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Вто Мар 03 2015, 13:46

чучулига напиша:А ко ќе постиш постш ама баш онака ... целосно...

во смисол, не само храната туку и мислите и телесните задоволства?
Покушавам све ама тешко одит,една недела и пм.,плус навика имам  со кафе или чај стално од слаткарниците купвам многу слатки.
Ке покушам последната недела да бидит све 100 посто,а и да ги заборавам и бомбите на зајко.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 16:32

ribar напиша:
чучулига напиша:А ко ќе постиш постш ама баш онака ... целосно...

во смисол, не само храната туку и мислите и телесните задоволства?
Покушавам све ама тешко одит,една недела и пм.,плус навика имам  со кафе или чај стално од слаткарниците купвам многу слатки.
Ке покушам последната недела да бидит све 100 посто,а и да ги заборавам и бомбите на зајко.
Ти посакувам среќа и успех.

Smile Smile Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Вто Мар 03 2015, 17:11

чучулига напиша:
ribar напиша:
чучулига напиша:А ко ќе постиш постш ама баш онака ... целосно...

во смисол, не само храната туку и мислите и телесните задоволства?
Покушавам све ама тешко одит,една недела и пм.,плус навика имам  со кафе или чај стално од слаткарниците купвам многу слатки.
Ке покушам последната недела да бидит све 100 посто,а и да ги заборавам и бомбите на зајко.
Ти посакувам среќа и успех.

Smile Smile Smile
Фала ти

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 17:18

Молам

Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Вто Мар 03 2015, 18:36

чучулига напиша:Молам

Smile
Незнам дали напишав еднаш дали имаш пробано ајвар-изварок и сафран ?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 18:38

Не...

интересно... можи малку поќе информации?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Вто Мар 03 2015, 18:46

чучулига напиша:Не...

интересно... можи малку поќе информации?
Јас сум таков тип да пробам све ,новитети , па во Билјанини извори ги прашав ми донесоа нешто невидено,ке се заинтересирам па ке пишам повеке ,знам дека си ГУРМАНКА.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 18:58

Да, сум.

Ко и секој, уживам во добри и убај работи.

Фала рибар.

Smile Smile Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Сре Мар 04 2015, 10:22

кафе со грчки локум -АКАНАС-се произведвит во Серез,а и плус со многу убаво песниче.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Вто Мар 24 2015, 21:14

fud faken fud Twisted Evil 

MESO!! Laughing Laughing Laughing

avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Вто Мар 24 2015, 21:24

Taco...mmmmhljah...
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Вто Мар 24 2015, 21:25

avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Сре Апр 01 2015, 20:43

Конкрете имам нешто друго специјално за тебе

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Сре Апр 01 2015, 20:49

Ќуриосити килд д кет знам...

ама...

шо е муабетот молам?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Сре Апр 01 2015, 20:54

чучулига напиша:Ќуриосити килд д кет знам...

ама...

шо е муабетот молам?
Помагај ,како да ставам слика од...хост ан имаге или,,,,,,

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Сре Апр 01 2015, 20:57

Е шо ... логиката вели дека ако  е твоја слика, мора да е то.. хост ен имиџ..

пу, кај најде мене да ме прашаш.

Прашај некој шо се разбира де.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот