Кулинарско ќоше

Страна 3 of 13 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Саб Јан 24 2015, 12:23

poleka be, se ke ti kazam, ako te interesira. Wink

ne se vika zavitkana tuku "betonirana", "cementirana" vo sol krupna.
toa e edniot nacin koj go objasniv. nema vrska so pusena riba, toa e druga rabota. ovde, se raboti za krap ( za da ne mirisa na tinja , osven ako ne e prespanski) ili amur.. ok?

ribata pusena ja kupuvam, kako i ti, ama ne mi e svigja kashesta i nikakva . skusa. ka ja stavam ili vo mikro, ili vo rerna. pecam kratko, do 10 min, i vo mikro i vo rerna. ama vo rerna povekje vreme ke cekas dodeka zagree i taka. da ne stane kamen, taman boja da dobie

probaj slobodno ic ne mu se sekiraj. znaci pravam muabet za onaa vakuumiranata od marketi..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Саб Јан 24 2015, 17:43

Конкретен, да знајш дека ќе ја сликам, само уште малку да подолади...

ионака чоекот реши да не ја чека скроз да се напрај сакал сега и одма...

и уште бетер ко му реков тој да ми спастри слики, ми рече можиш и сама, ако е тешко то незначи дека нема да го напрајш... истото ми го напрај за кириличната поддршка и сама си ја спастрив.

Благото супер изгледа!

Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Саб Јан 24 2015, 17:59

....сирота Чучулига, што апарат имаш???
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Саб Јан 24 2015, 18:02

На ајфоун 5 камерата.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Саб Јан 24 2015, 18:04

чучулига напиша:На ајфоун 5 камерата.
ааа тоа..., како ги симињаш у компјутер сличките .., имаш во компјутер фолдер ВЕТЕРНИЦА???
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Саб Јан 24 2015, 18:06

Laughing

не ги слегвам ич...

само му го клавам то кабелчето и ото машинчето е од иста фирма се' само се прај.

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Саб Јан 24 2015, 18:09

чучулига напиша:Laughing

не ги слегвам ич...

само му го клавам то кабелчето и ото машинчето е од иста фирма се' само се прај.

Laughing Laughing Laughing
.....ако се од иста фирма. Отвори си фолдер ВЕТЕРНИЦА. Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Саб Јан 24 2015, 18:10

То ништо не менва.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Саб Јан 24 2015, 18:13

...добро,..... сеа ми е јасно зошто те остава чучулиг сама да си спаструеш,   паметен човек.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Саб Јан 24 2015, 18:15

Нај!

Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Саб Јан 24 2015, 18:56

Пробав... не ми оди..

Sad Sad Sad

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Саб Јан 24 2015, 19:23

Еве сличе, благодарение на кинг...тортата е коландисана не одстојана. Требаше да преноќи ама ај.

Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Саб Јан 24 2015, 19:33

Браво!!! Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Саб Јан 24 2015, 19:40

Еми сега... 

битно дома поминва со овации!

Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Сре Фед 04 2015, 12:51

concrete напиша:
ribar напиша:
чучулига напиша:Рибар, едно прашање:

се наоѓа негде чадена јагула?
Не ,ни под дрво ни под камен,јас не сум пробал или чул за такво нешто ама ке се заинтересирам ,дајми малку време,,немаме традиција за такво  нешто,,,,чадена јагула ке јадиш во Исланд,Шведска,Данска,Норвешка ,Финска.
Само еден пример немаме во Охрид кавијар ,(незнам за други градови)едноставно народот не сакат да пробат нешто друго малку поскапо ,поквалитетно,,деликатеси.
Многу се лажит, им продаваат мавровски пастрмки и им велат ова е охридска.
нема бе ни чадена и сушена скуша , купив една спакувана од онаа фирмата за риби во скопје , демек од нив чадена , беше ко паста за забу кога пробав да ја извадам од фолијата....труење од риба е најзаебаното труење....
Very Happy
.....не е лошо да почнеш со чадени јагули ..... би било полн погодок.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Чадена јагула имат само во Калишта и цената е од 2000-3000 ден,,, имат само два ресторони.Шо ке пијаме со јагулата?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Сре Фед 04 2015, 14:00

Бовин Кабрне Сувињон (се преферира 2009та)

Име на ресторанот?

Тел. број?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Сре Фед 04 2015, 14:14

И, фала најмногу рибар.

Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Сре Фед 04 2015, 14:50

ribar напиша:
concrete напиша:
ribar напиша:
чучулига напиша:Рибар, едно прашање:

се наоѓа негде чадена јагула?
Не ,ни под дрво ни под камен,јас не сум пробал или чул за такво нешто ама ке се заинтересирам ,дајми малку време,,немаме традиција за такво  нешто,,,,чадена јагула ке јадиш во Исланд,Шведска,Данска,Норвешка ,Финска.
Само еден пример немаме во Охрид кавијар ,(незнам за други градови)едноставно народот не сакат да пробат нешто друго малку поскапо ,поквалитетно,,деликатеси.
Многу се лажит, им продаваат мавровски пастрмки и им велат ова е охридска.
нема бе ни чадена и сушена скуша , купив една спакувана од онаа фирмата за риби во скопје , демек од нив чадена , беше ко паста за забу кога пробав да ја извадам од фолијата....труење од риба е најзаебаното труење....
Very Happy
.....не е лошо да почнеш со чадени јагули ..... би било полн погодок.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Чадена јагула имат само во Калишта и цената е од 2000-3000 ден,,, имат само два ресторони.Шо ке пијаме со јагулата?
..што иде со јагула???
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 14:52

Telleci rezanci
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Сре Фед 04 2015, 15:14

..од резнци преферирам благо телеќи, а со димена јагула ..претпставувам иде некое црвено, накај црно вино????
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Сре Фед 04 2015, 15:20

Конкрит, де ѕирни погоре.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Сре Фед 04 2015, 15:27

Pa ja toa ti pisuvam rezanci telekji od jagula
telekja.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by king on Сре Фед 04 2015, 15:38

Се бе некои кулинари ...

..има ли поубаво нешто од ...

... тазе обработено прасе ...
..па земеш така, на две на три исечкани парчиња ... ги бутнеш у тава со свинска маст, сол и бибер и ги испржиш...
... тавата со прженото едноставно ја плеснеш на маса на која се чади тазе печеното лепче , туриш винце во чашите и почнеш со гозбата ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Сре Фед 04 2015, 15:52

чучулига напиша:Бовин Кабрне Сувињон (се преферира 2009та)

Име на ресторанот?

Тел. број?
...ааа сеа видов, идниот вторник или среда пак сум во Струга со повеќе време...уште да го уловам некаде Ribar-от .... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Сре Фед 04 2015, 17:33

concrete напиша:
чучулига напиша:Бовин Кабрне Сувињон (се преферира 2009та)

Име на ресторанот?

Тел. број?
...ааа сеа видов, идниот вторник или среда пак сум во Струга со повеќе време...уште да го уловам некаде Ribar-от .... Very Happy Very Happy
Ке ти kaжaм кога ,,,,ако сме само јас и ти земи турска табла да ме научиш да играм,ама ке покушаш да ми ги донесиш Ченто и НЦД ако имаш контакт со нив.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 13 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот