Кулинарско ќоше

Страна 9 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Нед Сеп 13 2015, 00:33

а пиши таму чадена јагула?

ако има јагула ти се пријавувам за бодигард Razz Razz Razz

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Нед Сеп 13 2015, 01:18

чучулига напиша:а пиши таму чадена јагула?

ако има јагула ти се пријавувам за бодигард Razz Razz Razz
..а бе Рибарот се разбацуе со обечања , ама нигде го нема . Не остава ни адреса ни бутур. десет пута сум во охрид-струга ..од него ни трага..., а да одам да викам рибаааар по улици не иде... а се фалеше има врска за чадена јагула... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Нед Сеп 13 2015, 01:23

Чадена јагула дека нема да видам во догледно време во Македонија ми е јасно...

ама знам дека можи да јадиме јагула и без рибар-от

Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by king on Нед Сеп 13 2015, 01:33

Пази да не испечете некој смок   Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Нед Сеп 13 2015, 01:35

биди бе ти регулатор на змијовидното створење во земјана тава, немам против.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Нед Сеп 13 2015, 07:18

jebala ve cadena jagula,
ovaa tolku zapnala po "cadena."    ubo rece ovoj king,  -smok Twisted Evil.

 kruzat anegdoti i za nesto drugo (cuculigino) "zmijoliko stvorenje vo zemjena tava" samo malce da se po-dimi, kolku da ti ispuni -barem gramaticki, standard za "dimena jagula"....I dzvakaj muskul so slast Laughing Laughing Laughing

"jagulot" moze da se najde lesno,ne treba nikakov klen za takva rabota.. Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Чет Окт 29 2015, 20:29

Ха!

http://hronokuhinja.rs/punjene-coko-kocke/

Ги прам овие редовно, со путер од кикири додуша, ко замена за Рисис пинтбатр капс.

Путерот од кикири сама си го прам ко и чоеков ама ако ви е за нешто брзо и лесно, користете купечки.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Чет Окт 29 2015, 21:07

avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by king on Пет Окт 30 2015, 22:13

Ja oва утре мора да го имам за доручек


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Саб Ное 28 2015, 09:21

recept za pernati zivinki
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by king on Пон Дек 14 2015, 23:26

Еден фин рецепт ... и освежувачки ...

- зимаш пола главица кисела зелка од расол
- ја без растурање расекуваш на покрупни коцки
- фрлаш врз неа малку маслинов зејтин и троа лут буковец
- земаш бокалче со ракијца и чашки
- и уживаш ..

..време на припрема ... минут два плус времето до подрум за да земеш зелката


Последната промена е направена од king на Пон Дек 14 2015, 23:28. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Пон Дек 14 2015, 23:27

ijaa
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 08:56

Најсериозно го препорачувам рецептот

http://allrecipes.com/recipe/25171/italian-dressing-mix/

смесата од сувите зачини ја користам и при зачинувања разни јадења... кај шо ми оди.

Smile Smile Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Саб Јан 16 2016, 09:58

a da ne se traskas ti po raznorazni gluposti
pa namesto "kromid vo prav", :kaubojski dzindziri u prav", ova, ona u pravi nekakvi cuda I vragovi
da otides do baba ti Persa da ti dade suvi piperki, luk -od onoj nasiot ,zbesnation, a ne kineski
pa da si naprajs nesto po nas recept, da naucis da kuvas ko so treba,
da se vidi domakinl'k, bre, a ne eksperimenti, pa da zvacete po doma a ne znaete dali taka treba da bide toa so si skuvala..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 10:00

Си прам мене како шо ми чини.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Саб Јан 16 2016, 10:01

чучулига напиша:Си прам мене како шо ми чини.
I da si prajs Laughing
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Нед Фед 07 2016, 21:49

Еден ден онака ми текна на Паи Таи гледјќи нешто на тв, и ми се пријаде нешто тајландско... и си тарашвам така по интернетот (корисна работа) барајќи нешто во тој правец и та-дааааа!

http://allrecipes.com/recipe/11835/peanut-butter-noodles/?evt19=1&referringHubId=702

е, 

јас користев вода со вегета натур наместо то пилешката "супа", малтекс наместо мед и немав кикири ни младо кромидче за гарнирот ама па сепак ептен ми се погоди во вкусот Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Нед Фед 07 2016, 22:27

чучулига напиша:Еден ден онака ми текна на Паи Таи гледјќи нешто на тв, и ми се пријаде нешто тајландско... и си тарашвам така по интернетот (корисна работа) барајќи нешто во тој правец и та-дааааа!

http://allrecipes.com/recipe/11835/peanut-butter-noodles/?evt19=1&referringHubId=702

е, 

јас користев вода со вегета натур наместо то пилешката "супа", малтекс наместо мед и немав кикири ни младо кромидче за гарнирот ама па сепак ептен ми се погоди во вкусот Very Happy Very Happy Very Happy
хммм....затоа ти пробаш да ни го протнеш сдсм...ко вода со вегета натур наместо то пилешката "супа", малтекс наместо мед ,  се тоа без кикирики и кромидче  и да тврдиш дека е исто.... Shocked
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by king on Нед Фед 07 2016, 22:52

concrete напиша:
чучулига напиша:Еден ден онака ми текна на Паи Таи гледјќи нешто на тв, и ми се пријаде нешто тајландско... и си тарашвам така по интернетот (корисна работа) барајќи нешто во тој правец и та-дааааа!

http://allrecipes.com/recipe/11835/peanut-butter-noodles/?evt19=1&referringHubId=702

е, 

јас користев вода со вегета натур наместо то пилешката "супа", малтекс наместо мед и немав кикири ни младо кромидче за гарнирот ама па сепак ептен ми се погоди во вкусот Very Happy Very Happy Very Happy
хммм....затоа ти пробаш да ни го протнеш сдсм...ко вода со вегета натур наместо то пилешката "супа", малтекс наместо мед ,  се тоа без кикирики и кромидче  и да тврдиш дека е исто.... Shocked
lol! lol!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Нед Фед 07 2016, 23:09

Пфффф!!!

Е не сте чоек ништо да ви кажи!

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Ц! Ц! Ц!

lol!lol!lol! )

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Нед Фед 07 2016, 23:35

a be ajde mori, buckuris med so jufki ebate tendzereto scratch , ih so mi se priprduva vaka koga nekoj ke donese nekoj recept "dosad nevidjen" od "beliot svet", puter od kikiriki, ebemti afrika, kikiriki jadat I majmuni, a amerikancive puter pa uste praele.

med u jufki. pu! ...tibam gazirantite tibam.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Нед Фед 07 2016, 23:48

Па не си прајте бре!!!

Никој не ве тера!!!

Глупости!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Нед Фед 07 2016, 23:49

a so pa ti tolku se zverosuvas?
za normalnite lugje, vazi toa oni ne mu se mesaat na tendzerinajta na drugi.
ama ja ako te vidam da promoviras med  I juvki ke ti gi isklocam tendzerinjata, da znaes.
pa zali se u tajland preku uasington.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Нед Фед 07 2016, 23:52

дај ти некој рецепт бе... од тие за неклоцање тенџериња да видам!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Нед Фед 07 2016, 23:55

чучулига напиша:дај ти некој рецепт бе... од тие за неклоцање тенџериња да видам!
e nekjam za inat, a I prasaj ja babati ke ti kaze .
dodeka ne vidam u bela kukja Obama so dzajpurite negovi da ljupi piperki za ajvar ili toj tajland da pece rakija- ne menjam nase za nekakov med u juvki, - juvki medeni da im rastat na gazot.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот