Кулинарско ќоше

Страна 10 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Нед Фед 07 2016, 23:57

немам баба поќе...

Sad Crying or Very sad Sad

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Пон Фед 08 2016, 00:03

чучулига напиша:немам баба поќе...

Sad Crying or Very sad Sad

e pa nema nikoj be, gore dole, so sea, ne ziveat po 150 godini .
aj , imas komsika, domakjinka, togas.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Пон Фед 08 2016, 10:57

VOL напиша:
чучулига напиша:дај ти некој рецепт бе... од тие за неклоцање тенџериња да видам!
e nekjam za inat, a I prasaj ja babati ke ti kaze .
dodeka ne vidam u bela kukja Obama so dzajpurite negovi da ljupi piperki za ajvar ili toj tajland da pece rakija- ne menjam nase za nekakov med u juvki, - juvki medeni da im rastat na gazot.
..ти си бе VОЛ  изгледа некое опасно џангразало.., или само се праиш таков??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Пон Фед 08 2016, 20:26

Чучулига кај беше она стар-малото дамиче кое се бунеше против својот директор на школо затоа што ја укорил за недолично пишување...она де што се бунеше против школските облеки , редот и поредокот Very Happy Very Happy Very Happy

avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Пон Фед 08 2016, 21:09

concrete напиша:Чучулига кај беше она стар-малото дамиче кое се бунеше против својот директор на школо затоа што ја укорил за недолично пишување...она де што се бунеше против школските облеки , редот и поредокот Very Happy Very Happy Very Happy

... ај не се гибај многу многу... 

... овие да ги олабаеја децата малку не ќе е лошо... едночудо млад народ имат целосно асексуален шо шета со перници со испринтани имагинарни цртани карактери на нив и со то перниците одат на ручек/вечера, си ги сакат, гушкат... и после конструират роботи за да му се наоѓат на стари години оти млади ќе немат ни чаша вода да му дат....

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Пон Фед 08 2016, 22:07

concrete напиша:
VOL напиша:
чучулига напиша:дај ти некој рецепт бе... од тие за неклоцање тенџериња да видам!
e nekjam za inat, a I prasaj ja babati ke ti kaze .
dodeka ne vidam u bela kukja Obama so dzajpurite negovi da ljupi piperki za ajvar ili toj tajland da pece rakija- ne menjam nase za nekakov med u juvki, - juvki medeni da im rastat na gazot.
..ти си бе VОЛ  изгледа некое опасно џангразало.., или само се праиш таков??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
jok more.
ili tucam ili bijem.
imas pravo samo edna bukva da smenis vo eden od dvata kljucni zbora Smile
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Пет Мар 11 2016, 18:26

Препорачувам!!!

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

http://www.bbcgoodfood.com/recipes/402620/dauphinoise-potatoes

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

супер е како прилог со свинско, риба, говедско... абе со се'...

мене со риба најмногу ме бендисва чунки рибата е попосна од црвено месо на пр. а ова е бајаги богато, мрсничкооооо... ммммммм...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Вто Апр 05 2016, 23:21

Испробана работа


http://zena.blic.rs/recepti/Peciva-i-pite/22326/Pita-krompirusa-sa-mlevenog-mesa


Испробано и во посна варијанта со то шо наместо месо кладов печурки.

Би внимавала на количината на сол. јас многу ја намалвам.

Препорачувам Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Вто Апр 05 2016, 23:23

to ti dojde ko bajata musaka, so ne e dojadena, pa aj pak, pita da praime ? Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Вто Апр 05 2016, 23:25

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

земи напрај, пробај, па коментирај!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Вто Апр 05 2016, 23:29

чучулига напиша:Испробана работа


http://zena.blic.rs/recepti/Peciva-i-pite/22326/Pita-krompirusa-sa-mlevenog-mesa


Испробано и во посна варијанта со то шо наместо месо кладов печурки.

Би внимавала на количината на сол. јас многу ја намалвам.

Препорачувам Very Happy
ОСТАЈ ПИТА СО МЕСО , Ј А ИМА ВО БУРЕКЏИЛНИЦИ...ОВАААА НЕМА..:
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Вто Апр 05 2016, 23:30

pa, prvo ke treba da naucam da pram musaka Laughing , pa da mi ostane, pa od ostatokot kompir-melenomeso, da skuvam, zamesam, toa pitata kompirusa Laughing
....poarno em polesno mi e pomfrit so pleskavica, barem nema gladden da ostanam Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Вто Апр 05 2016, 23:33

concrete напиша:
чучулига напиша:Испробана работа


http://zena.blic.rs/recepti/Peciva-i-pite/22326/Pita-krompirusa-sa-mlevenog-mesa


Испробано и во посна варијанта со то шо наместо месо кладов печурки.

Би внимавала на количината на сол. јас многу ја намалвам.

Препорачувам Very Happy
ОСТАЈ ПИТА СО МЕСО , Ј А ИМА ВО БУРЕКЏИЛНИЦИ...ОВАААА НЕМА..:
и ако нема не ми е гајле...

јас сум по скроз темно чоколадо кремасти десерти а овде има постирано рецепт за чоколадна чиз кејк...

имам и друг рецепт за лесна и преуба ама баш преуба чоколадна торта ама за неа ми треба дозвола да ја објавам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Вто Апр 05 2016, 23:34

ама за неа ми треба дозвола да ја објавам.

od koga toa Pentagon I  CIA dava odobrenija za recepti za torti , majku mu.. scratch
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Вто Апр 05 2016, 23:36

VOL напиша:
ама за неа ми треба дозвола да ја објавам.

od koga toa Pentagon I  CIA dava odobrenija za recepti za torti , majku mu.. scratch
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

тие и би дале... Марија не дава.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Вто Апр 05 2016, 23:37

"majka i ja daaavaaa, selo ne ja daaavaa.."
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Вто Апр 05 2016, 23:41

да се разбериме...

ако напишам дека препорачувам, сум го испробала нештото, не ви кажвам напамет!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by king on Вто Апр 05 2016, 23:43

Што иде уз Џин Тоник ... сега си напраив еден .... во кригла...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Вто Апр 05 2016, 23:45

кој џин?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by king on Вто Апр 05 2016, 23:47

saxgin на бадел
  и швепс тоник

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Вто Апр 05 2016, 23:48

певаЉка само.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by king on Вто Апр 05 2016, 23:49

певаљка неам у моментов .... ај ќе најдам по тоа тубот нешто ... а мезе ....
... ќе турам у микроталасна тоа стековите што ми останаа од ручек ...


Последната промена е направена од king на Вто Апр 05 2016, 23:50. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Вто Апр 05 2016, 23:50

king напиша:Што иде уз Џин Тоник ... сега си напраив еден .... во кригла...
Radmila Sekerinska
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by king on Вто Апр 05 2016, 23:50

VOL напиша:
king напиша:Што иде уз Џин Тоник ... сега си напраив еден .... во кригла...
Radmila Sekerinska
Тебе нек ти дојде ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Вто Апр 05 2016, 23:51

поарно ти е некакво сувомеснато... ако се труеш, труј се таман.

не заборавај да пиеш многу вода!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот