Кулинарско ќоше

Страна 6 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Сре Апр 01 2015, 21:10

Т фак д карниџ....
?.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Сре Апр 01 2015, 21:28

ribar напиша:Конкрете имам нешто друго специјално за тебе
[img][/img]

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Сре Апр 01 2015, 21:30

[img][/img]

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Сре Апр 01 2015, 21:31

so e be, si ja otepal svalerkata Laughing ?
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Чет Апр 02 2015, 17:04

Шо спреми од месото рибар?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Чет Апр 02 2015, 17:08

чучулига напиша:Шо спреми од месото рибар?
Знаеш ли од што е месото?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Чет Апр 02 2015, 17:10

Не,  не можам да препознам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Чет Апр 02 2015, 17:12

чучулига напиша:Не,  не можам да препознам.
го чекам експертот конкрете хаха ...ајде погоди

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Чет Апр 02 2015, 17:15

Рибар, 

му се отепав од пулење, дури и неубо ми дојде ама не можам да претпоставам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Чет Апр 02 2015, 17:18

чучулига напиша:Рибар, 

му се отепав од пулење, дури и неубо ми дојде ама не можам да претпоставам.
ајде да почекаме уште малку конкрете од некаде да се појавит

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Чет Апр 02 2015, 17:19

Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Чет Апр 02 2015, 17:32

...си го зумирал бе многу , не му се гледа струмичкиот сурат.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Чет Апр 02 2015, 17:46

concrete напиша:...си го зумирал бе многу , не му се гледа струмичкиот сурат.... Very Happy
ајде погоди

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Чет Апр 02 2015, 17:58

Мало диво свинче од 18 кг

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Чет Апр 02 2015, 17:59

Го улови или го купи?

И, како го спреми?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Чет Апр 02 2015, 18:00

..ebati "lovecot" ebati... prasence si uspeal  da izrezbas.. mora da si se "borel" do smrt, so prasence POD  20 kg..


so vakvi "trofei" nieden NORMALEN lovec ne se fali, ova e kolku za smea tolku i za zalenje..ama kon "lovecot".

aj naredniot pat "pofali se " kako si "udavil golim rukama" pilinja od kvacka, 5 dena stari...
.toa e adekvatno na ova sto si go postavil..
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Чет Апр 02 2015, 18:07

чучулига напиша:Го улови или го купи?

И, како го спреми?
ке видиме за Велигден.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Чет Апр 02 2015, 18:13

Немам пробано диво прасе.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Чет Апр 02 2015, 18:19

чучулига напиша:Немам пробано диво прасе.
Тоа што го постирав е најдоброто, од младо диво прасе,тие се околу 18 кг.
Сега овие денови пред Велигден ,за Благоец ПАСТРМКА,па после прасенцето.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete on Чет Апр 02 2015, 18:35

чучулига напиша:Немам пробано диво прасе.
..па ти не си убиец на мали, сироти..незаштитени жители на природата...., барем колку знам Very Happy Very Happy Very Happy
..што се разликуат бе бамби од едно фино весело  гуценце????
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Чет Апр 02 2015, 18:42

По ништо.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Чет Апр 02 2015, 20:59

чучулига напиша:Немам пробано диво прасе.
На скара е најдобро ,
но  ако сакаш да го пржиш тогаш со многу кромид и суви пиперки.


Последната промена е направена од ribar на Чет Апр 02 2015, 21:17. Мислењето е променето 1 пати

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига on Чет Апр 02 2015, 21:02

Ми текна на Гиле, тринаестото прасе.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL on Чет Апр 02 2015, 21:09

ribar напиша:
чучулига напиша:Немам пробано диво прасе.
На скара е најдобро ,
ако го пржиш со многу кромид и суви пиперки.
glup, na skara ne se przi tuku se pece, se przi vo tava
a za da go omeknes divoto mora da go varis pred toa, vo 2-3 vodi, ( aj neka e malo -pa pokrevko, no sepak se vari barem ednas..)
divoto se dinstna izmesano so meso od pitoma, ili barem slanina, zatoa sto divoto nema mrsnotii kako pitomoto, i ne e ubavo kako korupka e..

ebati "lovecot",  ama gleam i za u kujna si zimi asimov Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15290
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by ribar on Чет Апр 02 2015, 21:23

VOL напиша:
ribar напиша:
чучулига напиша:Немам пробано диво прасе.
На скара е најдобро ,
ако го пржиш со многу кромид и суви пиперки.
glup, na skara ne se przi tuku se pece, se przi vo tava
a za da go omeknes divoto mora da go varis pred toa, vo 2-3 vodi, ( aj neka e malo -pa pokrevko, no sepak se vari barem ednas..)
divoto se dinstna izmesano so meso od pitoma, ili barem slanina, zatoa sto divoto nema mrsnotii kako pitomoto, i ne e ubavo kako korupka e..

ebati "lovecot",  ama gleam i za u kujna si zimi asimov Laughing Laughing Laughing
Само НЕБАЊАНИТЕ мислат дека на скара се пржит,Чучулига е доволна паметна да сватит.

МММ Глуп е тој што те правел ,требало на камен да го издркат БУЛЈАШ еден.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот