Разни вести, онака без врска

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Чет Апр 23 2015, 20:42


Копуков ако има гс нека бара истрага по повод документите (документи ..а не рекла казала муабети) од Вкиликс и Сноуден ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Чет Апр 23 2015, 21:39

king напиша:

Копуков ако има гс нека бара истрага по повод документите (документи ..а не рекла казала муабети) од Вкиликс и Сноуден ...
....апсолутно веќе НЕ ИГРА...,некои работи би требело бргу да се сменат, па во иднина ќе мораат ваквите копуци да прашаат дали смеат да се обратат.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 11:38


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пет Апр 24 2015, 12:48

забележал поголема група, која броела повеќе десетици лица,

Хорор на пругата кај Велес. Воз прегази 14 емигрантиГрупа од повеќе десетини ...????????????????????????

.... а до овде, од подрачјата од каде бегаат има куп успатни држави ...??????????


..и никој до пред возот .... не ги приметил????????


Последната промена е направена од king на Пет Апр 24 2015, 12:50. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 12:49

Колку ни е порозна границата... то кузнај шо уште не се случва и пренесва.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пет Апр 24 2015, 12:52

чучулига напиша:Колку ни е порозна границата... то кузнај шо уште не се случва и пренесва.
Не е само нашата граница во прашање...

..а границите имаат две страни на чување!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 12:56

Абе ми е гајле шо влегва во други држави...

тажно... многу тажно... или медитеранот или балканот, ко опции за самоубиство.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пет Апр 24 2015, 12:58


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 13:00

А ОН да обезбедува достоинствено постоење на тие луѓе во нивните сопствени држави м?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пет Апр 24 2015, 13:01

чучулига напиша:Абе ми е гајле шо влегва во други држави...

тажно... многу тажно... или медитеранот или балканот, ко опции за самоубиство.
Ич да не ти е гајле за тоа ....
... но треба да ти биде гајле дека тие држави .. наши соседи... членки на ЕУ ...мижат и ги пропуштаат  ...
... за да ние со нив да се „ебаваме“ .... те кампови, те азили те ова те она ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пет Апр 24 2015, 13:02

чучулига напиша:А ОН да обезбедува достоинствено постоење на тие луѓе во нивните сопствени држави м?
Не ....
...извозниците на демократија се задолжени за тоа ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 13:08

king напиша:Ич да не ти е гајле за тоа ....
... но треба да ти биде гајле дека тие држави .. наши соседи... членки на ЕУ ...мижат и ги пропуштаат  ...
... за да ние со нив да се „ебаваме“ .... те кампови, те азили те ова те она ...
Ама не ми е гајле тие шо пуштат во нивните држави... јас се секирам оти нашата држава не ги пресретнува и враќа луѓево па тие гинат овде.
king напиша:Не ....
...извозниците на демократија се задолжени за тоа ....
Јас се повикувам на целта на постоење на ОН. Оти коментират тро многу а не си ја пулат работата... бар ко шо сами си ја напишале и превзеле.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пет Апр 24 2015, 13:18

чучулига напиша:Јас се повикувам на целта на постоење на ОН. Оти коментират тро многу а не си ја пулат работата... бар ко шо сами си ја напишале и превзеле.
Е како да си ја работат работата кога никој не ги ебава?

...позади нивни грб извозниците на демократија дури и држави  бомбардираат ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пет Апр 24 2015, 13:21

ОН ... на нашиот случај ( сопствениот избор на име и идентитет)... кога подклекна пред едно налудничаво барање, го изгуби целиот (она малку што го имаше) кредибилитет...

..потоа и од нереагирањето пред воведувањето на едностраното со ништо оправдано ембарго од кое претрпевме немерлива штета ...


Последната промена е направена од king на Пет Апр 24 2015, 13:23. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 13:22

king напиша:
чучулига напиша:Јас се повикувам на целта на постоење на ОН. Оти коментират тро многу а не си ја пулат работата... бар ко шо сами си ја напишале и превзеле.
Е како да си ја работат работата кога никој не ги ебава?

...позади нивни грб извозниците на демократија дури и држави  бомбардираат ....
Па шо не рикнат гласно ОН и свикат те ваков те таков совет... шо друга работа имат? 

Да стерилизират жени и деца само?
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 13:24

king напиша:ОН ... на нашиот случај ( сопствениот избор на име и идентитет)... го изгуби целиот (она малку што го имаше) кредибилитет...
Реално, ОН имале некогаш кредибилитет? Не знам јас за такво нешто.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пет Апр 24 2015, 13:27

чучулига напиша:
Па шо не рикнат гласно ОН и свикат те ваков те таков совет... шо друга работа имат? 

Да стерилизират жени и деца само?
Може да рикаат колку сакаат ...
..ОН сега ваква каква е, и со привилегии на неколку држави (право на вето) е безгласна буква и веќе се нема потреба од нејзино постоење ... сега е само инструмент за дрско легализирање на политиката на големите ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пет Апр 24 2015, 13:28

чучулига напиша:
Реално, ОН имале некогаш кредибилитет? Не знам јас за такво нешто.
Па што тогаш се повикуваш на ОН ...?????

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 13:33

Е да си жив и здрав за спомнувањето на ветото... а советот за безбедност на ОН?

Е оти бе сите ко договорени се тргат на страна и избегнуваат соочување со и поставување на некои прашања?

Не знам дали виде некни дека јуесенеј му ступоти на Косово со Русија во ОН ако не го спровеле тој специјалниот суд сега во мај...

Врти сучи... катастрофа!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 13:34

king напиша:
чучулига напиша:
Реално, ОН имале некогаш кредибилитет? Не знам јас за такво нешто.
Па што тогаш се повикуваш на ОН ...?????

Јас само фино ги прозвав за нивната хипокризија.

Ти си зеде да ми ги објаснуваш. 

Smile Smile Smile
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пет Апр 24 2015, 13:42

чучулига напиша:

Е оти бе сите ко договорени се тргат на страна и избегнуваат соочување со и поставување на некои прашања?
Затоа што ќе испливаат многу работи на површина ......за кои е многу поарно да се праиш на удрен и си ќутиш .... за да не ти се удри во сопствената глава ...
... само кој да му го тоа објасни на наш зајко ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 13:49

king напиша:
чучулига напиша:

Е оти бе сите ко договорени се тргат на страна и избегнуваат соочување со и поставување на некои прашања?
Затоа што ќе испливаат многу работи на површина ......за кои е многу поарно да се праиш на удрен и си ќутиш .... за да не ти се удри во сопствената глава ...
... само кој да му го тоа објасни на наш зајко ...
Ете гледаш, се си знајш...

не се работи ни за зајко ни за мајко...

истите тие шо си поќутват за сопствен интерес, денес кршат копја над неколку полиња меѓу кои едно ја вклучува и Македонија.

А то па од друга страна, ни најмалку не дава изим за криминалите и злоупотребите на груевски.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 14:01

Ај некој да ми појасни...

http://www.plusinfo.mk/vest/23415/detska-pornografija-najdena-kaj-73-godishnik-vo-makedonska-kamenica

шо значи ова подолг период??? Знеле и го следеле и дозволиле такви дејанија???

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пет Апр 24 2015, 14:43

чучулига напиша:Ај некој да ми појасни...

http://www.plusinfo.mk/vest/23415/detska-pornografija-najdena-kaj-73-godishnik-vo-makedonska-kamenica

шо значи ова подолг период??? Знеле и го следеле и дозволиле такви дејанија???
... значи ... најверојатно сам признал ... кога го прашале од кога се бавта со тоа ...

или ... со десен клик на иконата од фотката .... па она пропертиес .. и се ти кажува ... дата час минут секунд кога е настаната ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 14:51

Ок...

Сакам јавно да ја замолам полицијата да се ангажира поќе на вакви случаи. Мислам дека ова е приоритет... кој пушел трева ич не е битно во споредба со злоупотреба на деца... а очигледно многу ја има, сегде.

И да, сметам дека кз треба да предвиди и поинакви мерки казна за сторителите на такви дејанија. Затвор од неколку години никако не е доволен. 

Хемиска кастрација и постојан надзор по отслужување на минимум 20 годишна затворска казна е можда во ред.

То сакам да кажам.
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот