Разни вести, онака без врска

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Вто Апр 14 2015, 00:07

Се јави изродот ... се да му ибам ...
... а оние слепцине побрзаа да го пуштат од затвор  ... 

...добро ... донекаде и го разбирам чоекон... нормално да се поремети после онолку гузење во затворот .... Twisted Evil Twisted Evilп.с.   ... во порталчињата на сорос бандата нема ни буква за изродот ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by VOL on Вто Апр 14 2015, 00:09

ne mu bega repiriza, ako prodolzi.
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Вто Апр 14 2015, 00:16

king напиша:Се јави изродот ... се да му ибам ...
... а оние слепцине побрзаа да го пуштат од затвор  ... 

...добро ... донекаде и го разбирам чоекон... нормално да се поремети после онолку гузење во затворот .... Twisted Evil Twisted Evilп.с.   ... во порталчињата на сорос бандата нема ни буква за изродот ...
...глупандери демократски, а гарантирам дека попчево нема појма од гњурење у кофа... Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by VOL on Вто Апр 14 2015, 00:23

... ne gnjuri ali gleal palp fiksn... garant ima "teniska loptica" so kais za okolu glava u dzep Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Вто Апр 14 2015, 10:32

Сега ...набрзина ги прегледав сорос клон порталчињата ....
... нигде ни збор за изродот ....


...пљусотинфо ..насловна ...

-лезбејката
-еден лустриран
- и подсмев за председателот на РМ

...другите ич не ги коментирам ... исто ѓубре... клон до клон ..
..и пази .. вриштат било диктатура и немало слобода на говор ... а серат ли серат против кој ќе стигнат ...
... или слободата на говор си ја замислуваат дека може да се збори само она што тие го посакуваат и ќе го одобрат... т.е. нема да има слобода на говор се додека и еден медиум не е под нивна контрола ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Чет Апр 16 2015, 12:07


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Саб Апр 18 2015, 13:35

Хмммммм scratch

 Претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ од Центар и советник во Општина Центар Јордан Ристески бил киднапиран и тепан, објави Нетпрес.


Според информациите на порталот, Ристески е тепан со боксови, понижуван и насилно внесен во автомобил , возен низ Скопје и оставен на улица.
Напаѓачите, кои според информациите на порталот се активисти на СДСМ, го сликале претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ и советник од централната скопска општина како го понижуваат и ја ширеле таквата фотографија.
Како што дознава Нетпрес, за инцидентот се приведени две лица, В.С. роден 1974-та година и Д.Д. роден 1981-ва година.
Од МВР потврдуваат дека советник во Општина Центар пријавил грабнување и се преземаат мерки за расчистување на сличајот.
Имено Советникот во Општина Центар лично во полициската станица Центар пријавил дека на крстосница на ул. Васил Ѓоргов и ул.Ф.Рузвелт околу 02.00 часот додека се шетал со неколку  другари бил пресретнат од 3 машки лица со автомобил Форд Фјужн сива боја со НН  реистерски таблици, од страна на 2 лица биле физички нападнати, а во еден момент тој бил присилно внесен  во патничкото моторно возило, возен 5-6 минути и фотографиран. 
http://libertas.mk/мвр-добила-пријава-дека-бил-киднапира/

Овај да си ги смени другарите.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Саб Апр 18 2015, 19:07

идеален град

ИДЕАЛЕН ГРАД.....piero-della-francesca-ideal-city...... Wink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Нед Апр 19 2015, 21:14

Коге е веќе бал па нека биде и маскенбал ...

... покрај настапите на  зајковиот патувачки циркуз еве за уште поарен угоѓај се јавија и некои невладини ...

http://24vesti.mk/nevladini-baraat-legalizacija-na-kanabisot-za-medicinski-potrebi

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пон Апр 20 2015, 13:32

Ааааааааа...

http://www.plusinfo.mk/vest/22807/pretsedatelkata-na-ustaven-ne-znae-jazici-si-patuva-so-preveduvac

па ти жено, ни таксист не можиш да бидиш бре...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пон Апр 20 2015, 15:47

чучулига напиша:Ааааааааа...

http://www.plusinfo.mk/vest/22807/pretsedatelkata-na-ustaven-ne-znae-jazici-si-patuva-so-preveduvac

па ти жено, ни таксист не можиш да бидиш бре...
Е ...аааааа
..не знаела јазици .. па голем таков ....

..колку шмокњани знаат по неколку јазици а ни за свинска не ги бива во нешто ...
...голема работа ако мачката научи да каже ав, ав ... а не ја бива да улови врабец ...
..туку ..пљусинфо ... гомнојадци ... за друго и не ги бива ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пон Апр 20 2015, 16:03

Шо напраја со таксистите? Му барат сертификат за англиски?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пон Апр 20 2015, 16:11

Пре би им побарал да покажат дека го познаваат градот ...
...ебем ти таксист на кој на секоја раскрсница треба да му кажуваш кај да оди ...
... ги има и такви ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Пон Апр 20 2015, 16:16

чучулига напиша:Шо напраја со таксистите? Му барат сертификат за англиски?
...таксист е одговорна јавна работа бре Чучулига , министер може секоја партиска будала да биде ...што поглуп тоа поарно... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пон Апр 20 2015, 16:17

Јас за уставната судивка се насекирав конкретен.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Пон Апр 20 2015, 16:22

чучулига напиша:Јас за уставната судивка се насекирав конкретен.
..па нели е тоа тотално небитна установа кој ни сдсм не ја признава???? Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Прч on Вто Апр 21 2015, 03:13

За судика, доста е ако знае да пуши, друго не е битно.  Wink
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Вто Апр 21 2015, 22:03

Види го па овој се запенил ко Пена кај бањиче...:

Lazar Popov
Стока една неписмена! Конзервативна, десничарска, демохристијанска партија! Вие немате поим што е конзервативно, што е десничарско, а најмалку што е христијанско за да го ставате зад дезигнаторот „демо“. Не очекувам од вас да имате срам, да го имавте, немаше да не доведете до состојба не постојано очекување да го допреме дното. Вие функционирате вондимензионално, кај вас не постојат височини, длабочини, ширини, должини. Вие постоите само во димензијата на гнасотилакот. За шест месеци, една година, две години, пет, десет вас ќе ве нема, во тоа ни за миг не се сомневам. Вие ќе исчезнете. Ќе ве има само во учебниците по историја, под заглавие, можеби, „ како се брише една држава од историјата со измислување историја за да се ограби населението“. Нема да исчезнете во сопствената совест, затоа што ја немате. Ниту вие, ниту вашиот коалиционен партнер. Нема да исчезнете од сеќавањата на населението, затоа што такво зло не се брише така лесно. Тоа останува како рана што тешко зацелува, како рана што копнее да стане лузна. Сепак, ќе зацели, и вие ќе исчезнете од општествената сцена, затоа што ова население, овие граѓани, Македонци, Албанци, Турци, Срби, Роми, сите што го дишат овој од вас опоганет воздух имаат капацитет да создадат општество, нешто на кое вие ги трошите нашите ресурси за да не се случи, туку да остане хаос во постојано создавање. Македонија ќе стане општество, ќе стане држава, не затоа што вие знаете како да направите да стане држава, туку затоа што вашето исчезнување од сцената ќе се отвори простор за тие кои сакаат, се трудат, знаат, умеат како да го ослободат сиот креативен потенцијал за да се создаде држава со која секој еден граѓанин ќе се гордее. Карикатури!
..појма немам кој е , ми го пратиле на мејл да ме насмеат..., будалава очигледно, така загрцната не приметила дека Македонското буре ..нема дноSmileSmile
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Сре Апр 22 2015, 11:11


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Сре Апр 22 2015, 11:28

сдсм-соросоидна инсинуација, вмро нема никаква врска со ваков дилетантски акт, да беше поздрав од вмро посетителот немало да го згреши времето на доаѓање, а Борјан ќе си го добиел подарокот низ цевката на нагант-револверот. Ти бе Чучулига најнаивно веруваш на сите мангуплаци на Herr Бране, за што ја сметаш бе ти вмро , за друштво на смотани аматери., кои рашетуваат венци од врата до врата, или не дај боже праат бабини маѓии пред врата??? Very Happy Very Happy Very Happy
Целава заебанција е смислена со цел да се има причина за доаѓање пред влада и правење на некакви морбидни ритуали со истовремено пљукање по неа... Wink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Прч on Сре Апр 22 2015, 13:38

concrete напиша:за што ја сметаш бе ти вмро , за друштво на смотани аматери., кои рашетуваат венци од врата до врата, или не дај боже праат бабини маѓии пред врата???

Не заебаај, чоек, ВМРО е историја. Нема шанси од овој денешен исчуручен и џукелизиран генетски материјал да се роди нешто здраво блгарско.

Жал ми е што го нема Тодор Александров, ако не заради друго, заради вакви сподоби како овој Борјан. Човекот пишува навистина одвратни гадости; во друга средина би имал реални шанси да предизвика одговор како кај Charlie Hebdo; тука му се може.
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Сре Апр 22 2015, 14:24

Аматерска намештаљка ....

.... сега чоек да се плаши  ако  прдне у присуство на некој соросоид дека ќе биде обвинет дека владата го пратила да испорача боеви отрови ...
..а бе ајде  глупости ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Сре Апр 22 2015, 15:04

Прч напиша:
concrete напиша:за што ја сметаш бе ти вмро , за друштво на смотани аматери., кои рашетуваат венци од врата до врата, или не дај боже праат бабини маѓии пред врата???

Не заебаај, чоек, ВМРО е историја. Нема шанси од овој денешен исчуручен и џукелизиран генетски материјал да се роди нешто здраво блгарско.

Жал ми е што го нема Тодор Александров, ако не заради друго, заради вакви сподоби како овој Борјан. Човекот пишува навистина одвратни гадости; во друга средина би имал реални шанси да предизвика одговор како кај Charlie Hebdo; тука му се може.
Имаш Прч грешка у чекори, Тодор Александров е бугарин колку што и Филип II е грк. Патем Пиринска Македонија во Тодорово време е првиот дел на распарчена Македонија кој се дограбил до краткотрајна слобода, пред да како ги кажуваш "ЕУ и НАТО" и дојдат до акот. Се друго е тогашна и сегашна актуелна политика, лижење дупои и пушење стапои....и тенденциозна рекла-казала со тумачења како кому му е во интерес... Wink
Ако можеш да забележиш и сега во истата машина за мелење пробаат да не бутнат...,а Борјан сесрдно им помага околу имиџот.
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by VOL on Сре Апр 22 2015, 17:34

Прч напиша:
concrete напиша:за што ја сметаш бе ти вмро , за друштво на смотани аматери., кои рашетуваат венци од врата до врата, или не дај боже праат бабини маѓии пред врата???

Не заебаај, чоек, ВМРО е историја. Нема шанси од овој денешен исчуручен и џукелизиран генетски материјал да се роди нешто здраво блгарско.

Жал ми е што го нема Тодор Александров, ако не заради друго, заради вакви сподоби како овој Борјан. Човекот пишува навистина одвратни гадости; во друга средина би имал реални шанси да предизвика одговор како кај Charlie Hebdo; тука му се може.
ovoj genetski materijal e zdrav.
ne postoi nisto "zdravo" vo "blgarskoto" zatoa sto samiot termin bl;gar e medicinski fenomen,i psihodelicna sostojba.
todor aleksnadrov? zali go. za zalenje e.
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Чет Апр 23 2015, 20:23

Ова со венците е патентирано од sdsm....


... ваквите сценарија не им се непознати на социјалдемократите. Венец пред вратата му беше оставен и на лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски како поздрав за одвојувањето од СДСМ. Во минатото оваа партија делеше и летоци на бугарски јазик и потоа го обвини ВМРО-ДПМНЕ дека стои зад нив.

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=92741#.VTk3glK6ucw

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот