Разни вести, онака без врска

Страна 39 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Саб Апр 25 2015, 11:48

Уште една железничка несреќа

http://www.plusinfo.mk/vest/23484/nova-zeleznicka-nesrekja-vo-skopje

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 09:33


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 10:04

ВЕДНАШ  оснивај невладина организација СПАС НА СИРОТИТЕ ЖРТВИ НА ГЛОБАЛИСТИЧКИТЕ СВИЊИ.. Сорос преку Милчин ќе ти даде од одма милион евра да отвориш: 
1.советодавни центри на граница кон грција кои ќе им даваат преактична обука на луѓево како да стигнат до ЕВРОПА  со најмалку тешкотии и напор, па сендвич зада глоцнат нешто и шише Кожувчанка.
2.азил за болните и немоќните и диспанзер за леунки додека не закрепнат за понатака
3.адвокатска поддршка да ги застапува каде треба
4.магацин со храна облека и тн. да ги поддржиш во нивниот напор на патот кон поубав и посреќен живот
5.бесплатни гео.карти со инструкции каде да се движат , за да не гинат ко муви по слепи колосеци

Македонија тоа не смее , на машко магаре ке ја качат кошерите и педофилистичарите..., ама на невладина можат да и се фатат.., башка па од нив финансирана... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 10:24..да бе.... грчкиве моржои у херојство и слава ги вадат од море , а после ни ги праќаат овде ув Миравци да ги утепуеме по пруги....и пак сите нас да не криват..... Cool
А треба само малку поише да ги заѓњуруат и ни лук јало, ни лук мирисала, а Европа ќе си нема никакви вакви проблеми со разноразни клошари..... Wink
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 10:36

concrete напиша:ВЕДНАШ  оснивај невладина организација СПАС НА СИРОТИТЕ ЖРТВИ НА ГЛОБАЛИСТИЧКИТЕ СВИЊИ.. Сорос преку Милчин ќе ти даде од одма милион евра да отвориш: 
1.советодавни центри на граница кон грција кои ќе им даваат преактична обука на луѓево како да стигнат до ЕВРОПА  со најмалку тешкотии и напор, па сендвич зада глоцнат нешто и шише Кожувчанка.
2.азил за болните и немоќните и диспанзер за леунки додека не закрепнат за понатака
3.адвокатска поддршка да ги застапува каде треба
4.магацин со храна облека и тн. да ги поддржиш во нивниот напор на патот кон поубав и посреќен живот
5.бесплатни гео.карти со инструкции каде да се движат , за да не гинат ко муви по слепи колосеци

Македонија тоа не смее , на машко магаре ке ја качат кошерите и педофилистичарите..., ама на невладина можат да и се фатат.., башка па од нив финансирана... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ама се' ти текнува!.. финансиската конструкција е климава само.
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 10:44

чучулига напиша:
concrete напиша:ВЕДНАШ  оснивај невладина организација СПАС НА СИРОТИТЕ ЖРТВИ НА ГЛОБАЛИСТИЧКИТЕ СВИЊИ.. Сорос преку Милчин ќе ти даде од одма милион евра да отвориш: 
1.советодавни центри на граница кон грција кои ќе им даваат преактична обука на луѓево како да стигнат до ЕВРОПА  со најмалку тешкотии и напор, па сендвич зада глоцнат нешто и шише Кожувчанка.
2.азил за болните и немоќните и диспанзер за леунки додека не закрепнат за понатака
3.адвокатска поддршка да ги застапува каде треба
4.магацин со храна облека и тн. да ги поддржиш во нивниот напор на патот кон поубав и посреќен живот
5.бесплатни гео.карти со инструкции каде да се движат , за да не гинат ко муви по слепи колосеци

Македонија тоа не смее , на машко магаре ке ја качат кошерите и педофилистичарите..., ама на невладина можат да и се фатат.., башка па од нив финансирана... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ама се' ти текнува!.. финансиската конструкција е климава само.
ахамм.., мислиш дека онаа соросоидна џукела финансира само проекти за рушење на Македонската држава и бришење на Македонскиот народ од списокот???? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 10:45

Не.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 10:51

чучулига напиша:Не.
туку???
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by sprinter007 on Нед Апр 26 2015, 10:55

concrete напиша:

..да бе.... грчкиве моржои у херојство и слава ги вадат од море , а после ни ги праќаат овде ув Миравци да ги утепуеме по пруги....и пак сите нас да не криват..... Cool
А треба само малку поише да ги заѓњуруат и ни лук јало, ни лук мирисала, а Европа ќе си нема никакви вакви проблеми со разноразни клошари..... Wink

Гледај и учи Конкрит. Тоа истото ќе и се случи и на фамилијата. Со таа разлика што нив нема кој да ги спасува, туку навистина, оние на кои тие се надеваат за спас, ќе ги загњурат подлабоко.

sprinter007

Posts : 28
Join date : 2014-12-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 10:58

concrete напиша:туку???
Напишав шо мислам.
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 10:59

чучулига напиша:
concrete напиша:туку???
Напишав шо мислам.
Пробај на македонски , кинески слабо ми оди...= не сум оџа од Битола и не читам мисли... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 11:01

sprinter007 напиша:
concrete напиша:

..да бе.... грчкиве моржои у херојство и слава ги вадат од море , а после ни ги праќаат овде ув Миравци да ги утепуеме по пруги....и пак сите нас да не криват..... Cool
А треба само малку поише да ги заѓњуруат и ни лук јало, ни лук мирисала, а Европа ќе си нема никакви вакви проблеми со разноразни клошари..... Wink

Гледај и учи Конкрит. Тоа истото ќе и се случи и на фамилијата. Со таа разлика што нив нема кој да ги спасува, туку навистина, оние на кои тие се надеваат за спас, ќе ги загњурат подлабоко.
..имаш голем проблем на душата 007, што побргу го решиш, поарно..нема животот да ти помине во напразни очекувања некој да загњури подлабоко.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by sprinter007 on Нед Апр 26 2015, 11:05

Проблем? Не Конкрит. Проблемот е кај тие што невнимателно остануваат на бродот заедно со капетанот, кој патем е предодреден да потоне и да се удави заедно со офицерите. Чамците за спасување се наменети само за заштитените...сведоци.

sprinter007

Posts : 28
Join date : 2014-12-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 11:08

sprinter007 напиша:Проблем? Не Конкрит. Проблемот е кај тие што невнимателно остануваат на бродот заедно со капетанот, кој патем е предодреден да потоне и да се удави заедно со офицерите. Чамците за спасување се наменети само за заштитените...сведоци.
....многу филмови гледаш 007  , а и Корто Малтезе ти е очигледно омилен јунак... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пон Апр 27 2015, 01:25

Дал да се скинеш од смеење дал да плачеш ....
...овој знаел и Путин што ќе кажел ..

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=21893

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пон Апр 27 2015, 01:28

То не е смешно е е веќе кажано.
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пон Апр 27 2015, 14:26


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Пон Апр 27 2015, 15:28

Напишале

Tajna nastanka čoveka se ne krije u Africi već u bivšoj republici SFRJ


Толку ли е тешко да напишат ...

.... u Makedoniji

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by чучулига on Пон Апр 27 2015, 15:54

Криво му е, зато така.

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Пон Апр 27 2015, 17:40

чучулига напиша:Криво му е, зато така.

Laughing Laughing Laughing
не бе тоа педерштината избива низ пори од нив.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Вто Апр 28 2015, 17:48

Ај ај ај .... во ТВ Телма ќе има бура...со укинување на додатоците се борат против сиромаштијата и нискиот стандард

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by concrete on Сре Апр 29 2015, 10:30

..ако добро се размисли најдобар критериум за да процени човек дали една влада е добра за Македонија и Македонскиот народ, е да мери колку ја плукаат педофилистичарите, глобалистичките свињи, НАТО главешините и соросоидите... оригинални и локално изведени, како и сите видови шипатареси. Што поише ја плукаат тоа е знак дека е тоа влада добра за Македонија.
Ако ја фалат и тапшаат по рамо...одма гласај против тие џукели.... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by king on Чет Апр 30 2015, 12:48


Да да да .... и јакузи да им стави во собите!!!!!!

... па да неќат да си одат ....

...мореее .... се тоа во вагони и во договор со Србија правец Маѓарска граница .... па таму нек им прават што знаат ... ионака тие се виновни за нивната несреќе ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by VOL on Пет Мај 01 2015, 07:32

avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by VOL on Пет Мај 01 2015, 09:55

Lelee..
http://vest.mk/?ItemID=688CA4A32248C44097025DF8DA70519D

Досие - Ќе се легализира ли марихуаната за медицински потреби во Македонија?


vidi ja dilajlava lezbejska  kako mu se raduva Evil or Very Mad
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 39 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот