Македонска економија

Страна 20 of 24 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Next

Go down

Re: Македонска економија

Пишување by ribar on Пет Фед 05 2016, 08:01

Абе Волу легенда си од Форум во Моцарт,од Моцарт на Форум ,од Форум рано сабајље на ПасеЊе.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Пет Фед 05 2016, 10:02

ribar напиша:Абе Волу легенда си од Форум во Моцарт,од Моцарт на Форум ,од Форум рано сабајље на ПасеЊе.
...јебовасблагибог ...пасење.., ај за тебе знам посабајле у калиште брстиш , а VOL-ов каде тоа пасе???? Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by king on Пет Фед 05 2016, 16:09

хихихи


Најново е што според СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е виновно затоа што Карефур заминал од Македонија. За СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е одговорно бидејќи граѓаните одлучиле тоалетната хартија, шампоните и детергентите да ги купуваат онаму каде што сакаат. Смешно и апсурдно.


http://kurir.mk/Makedonija/politika/vmro-VMRO-DPMNE-sega-koga-chaushot-im-go-nema-tazhno-e-vo-sdsm/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by VOL on Пет Фед 05 2016, 17:26

ribar напиша:Абе Волу легенда си од Форум во Моцарт,од Моцарт на Форум ,од Форум рано сабајље на ПасеЊе.
praam i pauzi za tucanje de Wink
ama ne ti kazuvaat posto im e sram Smile
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by чучулига on Саб Фед 06 2016, 10:09

Колку и како даночните обврзници ги финасираат странските компании?

http://www.libertas.mk/видео-колку-и-како-даночните-обврзниц/

А кај во странство мене/нас вака би не финансирале?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by чучулига on Пон Фед 08 2016, 09:58

Будала работа!!!

http://www.libertas.mk/видео-тодоров-најавува-данок-на-мас/

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Еј ДПМНЕ!, не ми се мешајте во чоколадата бре!!!

Најозбилна сум!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Пон Фед 08 2016, 10:51

чучулига напиша:Будала работа!!!

http://www.libertas.mk/видео-тодоров-најавува-данок-на-мас/

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Еј ДПМНЕ!, не ми се мешајте во чоколадата бре!!!

Најозбилна сум!!!
Не ти се мешаат нит во чоколада нит во мас. Таму се умешуе само господ бог и неговиот агент на терен ...смртта... Very Happy
Но идеава е ептен добра, ама тешко реализирачка. Нема таква сила која во моментов ќе ја регулира енорманата потрошувачка во производството на храна на маснотии, шеќери и хормони..
Затоа и нацијава , не само наша... стануе дебела и замастена ко американците од рајот на земјата.... Cool
Шеќерот би требело да е по право да се стави на список ко дрога, а не корисниот коноп на основа на кој човекот станал човек...
Зависноста и опасноста од шеќерот е појака од таа на многу дроги , ама опасна мафија и лоби стои позади за да се направи било што.
Јас Чучулига ептен сум загрижен од податокот кој се крие како змија нозете...дека НАЈГОЛЕМИ купувачи овде кај на на палмина маст  се производителите на сирење...оние наизвиканите..најмногу..
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by чучулига on Пон Фед 08 2016, 10:58

Па конкретен производителите нека ги спаструват... или не му стиска м? Кој го дозволува таквото играње со нашето здравје? За шо се разноразни инспекторати за храна? Шо прат тие?

Изгледа кредити цврцки поќе па пак ние да плаќаме за парите шо ги испоукрадоја???

Ма немоооооој!

Море мрш таму!

Арно го прашале тој тој несреќа од министер: шо со болниците?

Не можат по магарето па ај по самарот м?  Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Море мрш!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by ribar on Пон Фед 08 2016, 23:03

VOL напиша:
ribar напиша:Абе Волу легенда си од Форум во Моцарт,од Моцарт на Форум ,од Форум рано сабајље на ПасеЊе.
praam i pauzi za tucanje de Wink
ama ne ti kazuvaat posto im e sram Smile

Ми кажаа си ја бушел Каракамишева и Богатинова

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by king on Пон Фед 08 2016, 23:08

ribar напиша:
VOL напиша:
ribar напиша:Абе Волу легенда си од Форум во Моцарт,од Моцарт на Форум ,од Форум рано сабајље на ПасеЊе.
praam i pauzi za tucanje de Wink
ama ne ti kazuvaat posto im e sram Smile

Ми кажаа си ја бушел Каракамишева и Богатинова
А .... ти ... пак љубомориш ...
.... ој си бе на психолекар  док љубомора не те изела ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by king on Вто Фед 09 2016, 15:37

Овој па ...

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=89922

.... заборава кој проба да извезе боеви отрови камуфлирани во корнишони .... Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Вто Фед 09 2016, 16:28

king напиша:Овој па ...

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=89922

.... заборава кој проба да извезе боеви отрови камуфлирани во корнишони .... Very Happy
...веќе почнуваат да пошандрцуваат.
Амбасадорите дубат на трепки, сорос веќе изгубил сметка која пара дал, дури и чесна дама у црна чипка извадија од нафталин.., па не им иде и не им иде...Ќе ги губат изборите кои незнам по кој пут ги бараат, со исполнети барања кои веќе задираат у политичка перверзија.. ко последни дрипци.......
А тоа општо земено не е добро за Македонија, владетеливе полека се навикнуваат на својата боженственост, а тоа е мнооогу опасна работа..... Shocked
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by Spray on Нед Фед 14 2016, 08:02

Не е предмет на интерес во фокусот заради другиве политички теми, ама голем број на фирми се оштетени . Ова веќе треба да биде од интерес на власта, да се заштитат домашните компании од загуби а не само да се сликаат со странски инвестииции. Каде се сега да се огласат по ова?Затварање на фирма не е вест за промоција на кампањеа пред избори, ама кога 70 домашни фирми се оштетени од странска компанија, тоа е веќе аларм.
Над 70 македонски фирми заглавени од Карфур
http://pozitiv.mk/%d0%bd%d0%b0%d0%b4-70-%d0%bc%d0%b0%d0%ba%d0%b5%d0%b4%d0%be%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d1%84%d0%b8%d1%80%d0%bc%d0%b8-%d0%b7%d0%b0%d0%b3%d0%bb%d0%b0%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%b8-%d0%be%d0%b4-%d0%ba%d0%b0%d1%80/
avatar
Spray

Posts : 128
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Пон Фед 15 2016, 08:29

..влада ко влада , една од примарните приоритети и е да остане влада. Во држава многу мала, ептен сиромашна , без море,уште и обадинтерена и со хронично мноооогу...скоро неверојатно висока невработеност..тоа се остварува само со вработување. Кога уште пак нема практично никаква домицилна претприемачка иницијатива, остануваат странските инвестиции и вработувањата во такозвана државна служба, платени од буџет.Странците, земајќи во обзир кој сме и што сме пред се економски ги боли патка за нас. Останува значи само да се намамуваат со лукративни бизнис услови и понуди за да дојдат, во надеж дека ќе ја размрдаат, раздвижат бизнис жабокречината, а патем и платат некоја цркавица на робовите кои ги има многу овде...
Во принцип тоа се јалови надежи , но давеник се фаќа за сламка.
И до тука завршува владата , а почнува бизнисот. Тоа што има некои кои изгореле во преварите на дојденците е дел од пакетот на учење како се прави бизнис. Но изгледа тешко учиме , или едноставно ..не не бива..
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by ribar on Пет Фед 19 2016, 12:39

[size=44]СКАНДАЛ: ЕПЛ ЛЕНД РЕСЕН ЗАТВОРЕН , ОВОШТАРИТЕ ЌЕ СИ ИМААТ ПАРИ ЗА ЗЕМАЊЕ НЕКОГАШ ИЛИ НИКОГАШ!![/size]
[size=44]http://ohridsky.com/?p=153087[/size]
ЛУДИ ГАРО ПРОДОЛЖИ ДА БРИШИШ

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by king on Пет Фед 19 2016, 12:59

ribar напиша:[size=44]СКАНДАЛ: ЕПЛ ЛЕНД РЕСЕН ЗАТВОРЕН , ОВОШТАРИТЕ ЌЕ СИ ИМААТ ПАРИ ЗА ЗЕМАЊЕ НЕКОГАШ ИЛИ НИКОГАШ!![/size]
[size=44]http://ohridsky.com/?p=153097[/size]
ЛУДИ ГАРО ПРОДОЛЖИ ДА БРИШИШ
Дај среди се ...фонт 44 ... ?????????

... пак си киднал од мртовечницата ...и земи си лексилиумче!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by VOL on Вто Мар 01 2016, 17:39

uu..
"ne vi e vlezen do jaja" .. a bese planirano do muda. ama ete vi vleze, ama mudata ne ve doprea...raduvajte se Smile Smile Smile
ama sme uspesniii Smile 
-------------------------------------
hmm. gornovo e mnogu porno..
ajd da bidam pogramaticen.
"supeer! raduvajte se. igravte fudbal.. si dadovme 4 avotgola.ne sme ni na kvalifikacii posto prviot natprevar go izgubivme so 4-0.ama raduvajte se, ne izlegoa krokodili od tribinite I ne gi izedoa nasite igraci!.. znaci mozese da bide mnogu strasno-ama hrabro se spasivme.."

Владата се задолжи за 2,5 милиони евра помалку од планираното
http://www.makdenes.org/archive/news/20160301/428/428.html?id=27583199
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Сре Мар 16 2016, 15:13

avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by king on Пон Мар 21 2016, 00:31

Мајстори има, но не сакаат да работат во погонhttp://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=078B6D473EB7B447B8724DD9310A6B7D

Па нормално дека ќе се откажуваат и бегаат кога им нудат плата што приватно дома ја вадат за ден два .... а не ќе му одат на некој месец дена од утро до мрак за беден минималец ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Пон Мар 21 2016, 09:58

king напиша:
Мајстори има, но не сакаат да работат во погонhttp://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=078B6D473EB7B447B8724DD9310A6B7D

Па нормално дека ќе се откажуваат и бегаат кога им нудат плата што приватно дома ја вадат за ден два .... а не ќе му одат на некој месец дена од утро до мрак за беден минималец ...
...тоа е битна причина , но од друга страна веќе НЕМА КВАЛИФИКУВАНИ РАБОТНИЦИ... сега само типкачи на тастатура и седачи у кафиќи...другото или мртво, или старо, или отишло некаде ча. Дури и оние кои работеа дома ...секнаа.
Пристапот на газдите кон работната сила е посебна приказна, тотално одбивна, што нормално ќе им се одбие од глава нив , а и на сите нас. Германцине пробаат со увоз на сиријци, но и тоа решение овде би било у класата дупло-голо... Cool
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by чучулига on Вто Мај 03 2016, 12:55

9к евра за овасубвенција м?

ц ц ц

Mad Mad Mad Mad Mad

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Чет Мај 05 2016, 08:11

....а ти Чучулига , гледајќи го просекот на интелигенција во Македонија, веруваш дека оние на власт се оперисани од изливи на глупоќа???  Па ако го додадеш на тоа веројатниот бездимензионален коефициент , кој досега никогаш не оманал ,  иако може и да не е видлив на прв поглед, кој го дава корективот за тоа кој со кого и кога спиел и се препелкал по кревет....ја добиваш равенката од погоре...??? Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by чучулига on Чет Мај 05 2016, 19:51

concrete напиша:....а ти Чучулига , гледајќи го просекот на интелигенција во Македонија, веруваш дека оние на власт се оперисани од изливи на глупоќа???  Па ако го додадеш на тоа веројатниот бездимензионален коефициент , кој досега никогаш не оманал ,  иако може и да не е видлив на прв поглед, кој го дава корективот за тоа кој со кого и кога спиел и се препелкал по кревет....ја добиваш равенката од погоре...??? Very Happy Very Happy Very Happy
Laughing Laughing Laughing 

тие не демонстрирале ништо друго - според мене.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Чет Мај 05 2016, 20:52

..не сакам да се распраам со тебе за тоа кој и што сторил...многу си табиетлија и коцкаста..., но очигледно е дека , од некои причини затвараш очи пред реалноста и со глава збрцана у песесок никако да видиш дека работите се мнооогу помрднати од времето на сдсм-овската транзициска пљачка и мртвилото после тоа.... Далеку од тоа дека се добри ..задоволително добри , но секако се подобри од тие усрани времиња.
Нажалост од некакви свои лични атавизми и нетрпеливост некој е неспособен тоа да го види, а со тоа и неупотреблив за рационална и креативна дискусија за глупостите и грешките на вмро , кој секако ги прави...ко секој кој нешто прави , а морал да почне од најдолните гранки...каде е шутнат во текот на доооолги години , баш од страна на оние , чии синчиња и ќеркички сега најгласни гурабии јадат.....и боја пљукаат... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by чучулига on Чет Мај 05 2016, 21:19

Прај... секако да, ако растурањето е праење тогаш да.

Поарно на Балашевич да му даеја пари ем то ретроградно...

за промовирање... бар публика многу поголема од онај има...

ама то е... кога некој не е способен ни да увиди реалност џабе, џабе да се објаснува.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 24 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот