Македонска економија

Страна 19 of 24 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24  Next

Go down

Re: Македонска економија

Пишување by king on Нед Ное 01 2015, 00:50

Некој лови во матно


Внимавајте, чувајте ги платените сметки!

http://republika.mk/?p=505322

Има стари долгови но и ...Лажат сушат ... од каде бе толку стари долгови?
... па луѓе се жалат ...
од кај па сега долг ... па со години на ниедна сметка ја „немам видено“ онаа графа ... заостанат долг, толку и толку ...

... како бе може да со години  луѓето не се известени дека должат нешто и е покрената постапка за тоа ... ајде бе ...
...нешто многу смрди ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by чучулига on Нед Ное 01 2015, 00:55

смди смди..... сТрашно смди...

а шо мислевте кој ќе ги плаќа кредитите?

Е сега, сакам да напрам разлика.... абе, шо доби остатоакот освен Скопје, на кое такво ни се парите?

Абеее ееееј... кај ни се парите, нам нескопјаните?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by king on Нед Ное 01 2015, 01:22

чучулига напиша:смди смди..... сТрашно смди...

а шо мислевте кој ќе ги плаќа кредитите?

Е сега, сакам да напрам разлика.... абе, шо доби остатоакот освен Скопје, на кое такво ни се парите?

Абеее ееееј... кај ни се парите, нам нескопјаните?
Абеее еееј ... кај ви се парите ... ???
... абеее еееј .. па ептен бе многу пари сте дале „вие“ нескопјаните ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by чучулига on Нед Ное 01 2015, 01:25

ООоооооо да...

не туку климкај ко недоветен!

Најсериозно!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by king on Нед Ное 01 2015, 01:37

чучулига напиша:ООоооооо да...

не туку климкај ко недоветен!

Најсериозно!!!
Остај тоа... малку се заебавав на тема локал патриотизам ... Very Happy

...туку што прајме со оние што треба да и платат на толификација а со години се исклучени или пак никогаш немале склучено договор со нив а треба да платат за нешто што не го добиваат?

Море арно вие битолчани напрајвте таму кај вас ... колективно откажување и ги погребавте лешперите од вашата топлификација ....

најсмешно тврдење на топлификација е она ...иако не користиш сепак комшиите те грејат ... ко у приказната со Итар Пејо и огинот ...
..кои бе комшии те грејат ... колку што знам топлината иде од потопло кон поладно ... а тие исклучените  што сами се грејат гарантирано имаат подолго време греење и повисока температура дома него ли комшијата кој е на централно греење ... па сеа луд јебе збуњенога е работата ....
... а бе нив топлификација треба да им плати бидејки вршат догревање на комшиите корисници на централното греење ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by чучулига on Нед Ное 01 2015, 01:47

king напиша:
чучулига напиша:ООоооооо да...

не туку климкај ко недоветен!

Најсериозно!!!
Остај тоа... малку се заебавав на тема локал патриотизам ... Very Happy

...туку што прајме со оние што треба да и платат на толификација а со години се исклучени или пак никогаш немале склучено договор со нив а треба да платат за нешто што не го добиваат?

Море арно вие битолчани напрајвте таму кај вас ... колективно откажување и ги погребавте лешперите од вашата топлификација ....

најсмешно тврдење на топлификација е она ...иако не користиш сепак комшиите те грејат ... ко у приказната со Итар Пејо и огинот ...
..кои бе комшии те грејат ... колку што знам топлината иде од потопло кон поладно ... а тие исклучените  што сами се грејат гарантирано имаат подолго време греење и повисока температура дома него ли комшијата кој е на централно греење ... па сеа луд јебе збуњенога е работата ....
... а бе нив топлификација треба да им плати бидејки вршат догревање на комшиите корисници на централното греење ...
Глупости...

луѓето во Битола немаја друг избор.

ИНАКУ!!! ИНАКУ, кингу, кој ја дупи Битола па не ја добива енергијата од термоелектраната а веќе се е за расход?

ЕЕЕеј, со се урбанистички проекци со се' Битола да умри???

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Нед Ное 01 2015, 10:35

..Битола ќе умре????   Кога???  ..се надевам не толку бргу. Инаку дека ќе умре беше извесно , ама сеа некако се изменија работите, па има ГОЛЕМА шанса да ја населат авганистанци кои наидуваат во голем цунами бран...и тоа оној отпадот кој ќе преостане после европската селекција....
Јас пред некој ден баш , истегнат во дневна соба со поглед преку тераса у паркот.., слушам џагор на дечурлија..и баш си помислив на кој тоа јазик ќе се зборува во тој мој простор после еве 50 години.., или 100...или 150..... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by чучулига on Нед Ное 01 2015, 14:16

И то шо велиш... одамна е мртва.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Нед Ное 01 2015, 15:17

чучулига напиша:И то шо велиш... одамна е мртва.
..уште од кога ја избомбардираа и раскупусаа французите во прва светска војна и после кога се иссели целиот тој крај во америка , подоцна австралија...
..таа е само третата класа на Титаник кој тоне.., ние сме случајно среќлии  на најгорната палуба...до оркестарот... Cool
..а пацови беже ли беже....
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by чучулига on Нед Ное 01 2015, 15:36

Laughing Laughing Laughing

"до оркестарот"

таман.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by king on Сре Ное 04 2015, 21:51

Упссс .... жив фатен ...

http://sitel.com.mk/shto-vetuvaat-zaev-i-gruevski-shto-nie-potoa-gledame-od-toa


абе .. и сега ветува се и сешто ... но според погорното ... не ќе да е баш за верување ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by чучулига on Чет Дек 10 2015, 16:06

http://prizma.birn.eu.com/мк/стории/да-не-се-родеше-скопје-2014-ќе-се-преродеше-цела-економија

Или пак на пример да се инвестираја во фотоволтаици....

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Чет Дек 10 2015, 17:45

чучулига напиша:http://prizma.birn.eu.com/мк/стории/да-не-се-родеше-скопје-2014-ќе-се-преродеше-цела-економија

Или пак на пример да се инвестираја во фотоволтаици....
...незнам бе чучулига до кога ќе цитираш некакви надри економисти, политичари-џукели и некакви лигави педери и лезбејки распослани по разноразни невладини???
Скопје 2014 е ПРОЕКТ и тој нема веза со сите оние : што би можело да се направи...приказни.  Македонската Економија ќе се препороди кога оние џвакатори на гурабии кои во животот не напавиле ништо друго освен што седат по разноразни кафански маси, пред компјутери или по разни дупки каде се собираат слични на нив..
Кога би изорале 100 метра бразда, или направиле мало Н  од НЕШТО..... материјално  сигурно друго би збореле.
Не викам дека не се направени и глупости , но секој кој работи и греши , безгрешни се само говнојадците чиј најголем дострел у животу е тој вид на гурманлук.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by чучулига on Вто Дек 22 2015, 15:57


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Вто Дек 22 2015, 16:05

најнормално...за што КРЕДИТИ , па уште и потрошувачки.....???   Кој ДОМАШЕН ПРОИЗВОД  треба така да се поддржува???
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by king on Пон Јан 11 2016, 21:25

Горивата поевтини, производите по стари цени

http://alsat.mk/News/231112/gorivata-poevtini-proizvodite-po-stari-ceni

Стварно мме ... кога рипаа горивата преку ноќ се поскапуваше со оправдување дека им се зголемуваат инпут трошоците , сега еве горивата паднаа за скоро третина а цените сеуште исти...

..луд јебе збуњеног ... е работата

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by ribar on Пет Јан 15 2016, 22:21

concrete напиша:
најнормално...за што КРЕДИТИ , па уште и потрошувачки.....???   Кој ДОМАШЕН ПРОИЗВОД  треба така да се поддржува???

Се надевам преку врски да го добиеш  тендерот  за индустриската зона во Идризово.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by king on Пет Јан 15 2016, 22:57

Од постовите ти ... гледам ... дека страшно му љубомориш ... те изеде љубомора...
... кој ти е крив што не си стигнал повеќе од препродавач на фармерки за Амди ..

... е јбг ... што да ти правам, не е секој роден под среќна ѕвезда...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Саб Јан 16 2016, 10:08

ribar напиша:
concrete напиша:
најнормално...за што КРЕДИТИ , па уште и потрошувачки.....???   Кој ДОМАШЕН ПРОИЗВОД  треба така да се поддржува???

Се надевам преку врски да го добиеш  тендерот  за индустриската зона во Идризово.
..Ribar.....одааамна уште у вреееееемето преееед Грујо прстанав со тендери и слични трици, сега само оставам да ме "Плави Јадран таласа" и навивам од палубата на шкунерот  за тимот кој во дадениот момент е најдобар за Македонија. Што тогаш твоите фрустрации ги проектираш  на мене.., кога неуспехот е сепак само твој и резултат на тоа колку ти дал Господ под косата и зад очите.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Сре Јан 27 2016, 16:40

  Ribar..само мааалку ја пружаш руката, а мартинито само се меша.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by ribar on Сре Фед 03 2016, 22:04

Боксерот повторно со глупости,оваа година ке инвестираме 33,3 миљони евра за рурален развој,изгледа БАЊАНИТЕ имаат брод полн со пари

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Сре Фед 03 2016, 22:27

ribar напиша:Боксерот повторно со глупости,оваа година ке инвестираме 33,3 миљони евра за рурален развој,изгледа НЕБАЊАНИТЕ имаат брод полн со пари
...танкер ribar танкер,  ко Kинг Александар

до  врв пун..... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by VOL on Сре Фед 03 2016, 22:29

ijaa.. za toa se vika.. pun ko brod Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by ribar on Чет Фед 04 2016, 21:23

concrete напиша:
ribar напиша:Боксерот повторно со глупости,оваа година ке инвестираме 33,3 миљони евра за рурален развој,изгледа НЕБАЊАНИТЕ имаат брод полн со пари
...танкер ribar танкер,  ко Kинг Александар

до  врв пун..... Very Happy Very Happy Very Happy

Овај танкеров од ДПМНЕ ставето го во Вардар ем во место ке  стојт ем во лајна до гуша....добра атракција ке е ,ке привлечит Коце туристи.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by VOL on Чет Фед 04 2016, 21:24

ijj so napisaa  Smile Smile
brisi sea, brgu Smile 
klen tikvar
I vo tankerov gledas duhovi uau , vmrovci go vozele tankerov, Laughing a tankerov dzanam,e vmrovski, mislam. ene se gleda...
dodusa , od klenovska perspektiva, odozdole se I sesto ti se gleda..
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 24 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот