Македонска економија

Страна 24 of 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24

Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Вто Јан 09 2018, 11:51

king напиша:Пак нешто се мучка околу ФЕНИ?!?

... те се правеле местенки, те се објавуваат деманти, па деманти на демантите .....
Фени е јасен ко кристална кугла Smile.  Херр Директор на КБ ,еден грчки влав (увек се власи) ,еден Професор и некои швајцарски муфљози имаат насамарено некои "бугари" , а кога овде кај нас у пари налетуеш на бугари читај руси или израелци. За солидна пара се работи , иако у светски размери ситна , ама ние сме ситен народ. Е сеа израелциве, насамарениве, кои патем заради шарадава сјебале и некои костариканци дошле по своето. Да не паѓаат и се тркалаат сите глави , ќе се стркала некоја колку да се замачкаат работите. Smile Smile  Најверојатно некоја директорска или вајс директорска. Wink
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by king on Нед Јан 14 2018, 16:35


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9415
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Нед Јан 14 2018, 17:23

king напиша:http://telma.com.mk/6-bugari-i-eden-makedonets-osomnicheni-za-finansiski-zloupotrebi-od-rechisi-13-8-milioni-evra-so-fabrikata-za-kabli-negotino/

..кој друг ако не бугари .... во ген им е лоповлукот ....
..у тесна злосторничко криминална врска со некои овдешни дал бивши дал уште сдсм-овци... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by VOL on Нед Јан 14 2018, 17:32

so ve cudi.
sds e edna teska namipulatorska kriminalna bratija koja vo sustina, sto i se pokaza, e teska bugaristanska ekspozitura..
sto ocekuvas od bugaromongolski podlizurkovci od SDS, od zajacki kalap.
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Нед Јан 14 2018, 17:53

ништо бе , еден поглед ко иљада збора...
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by king on Чет Мар 01 2018, 22:50

Македонска економија!
Веќе непостоечки термин.... и во речникот
...ајт на здраје .... за живот ... Very Happy Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9415
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by трендафил on Саб Мар 03 2018, 17:47

Нели Заев ветуваше дека на порта Македонија ќе стави бројчаник на кој ќе се прикажува долгот на државата. Сега изгледа не знае колку бројки да има на дисплејот. Дали во милијарди, десетици, стотици милијарди евра.
Патем, ако старата власт наводно украла 5,5 милијарди евра за 11 години, 500 милиона годишно, зошто сега нема вишок пари во буџетот. А сега не се гради скоро ништо, не се покачија пензиите ... Само во првите два месеца од оваа година власта се задолжи за повеќе од 600 милиона евра.

трендафил

Posts : 73
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by чучулига on Саб Мар 03 2018, 18:13

Она шо требаше да се напрај, кастрење на администрацијата, не се случи. Овие дури и привработуват. Глупости! Товарење неразумно! Mad

А за задолжувањата, објективно, мора да се враќат кредитите, си доспеват тие. Пари од каде? Шо беше продуктивна инвестиција од кредитите шо беа земани претходно?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by трендафил on Саб Мар 03 2018, 18:39

Сите доспеани долгови што треба да се отплатат во оваа година се предвидени во буџетот. Дефицитот е проектиран на нешто помалку од 300 милиони евра, а за два месеца имаме задолжување од повеќе од 600 милиони, а предвидени се по неколку задолжувања месечно до крајот на годината.

трендафил

Posts : 73
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by трендафил on Вто Мар 06 2018, 19:34

За евиденција. Денес владата се задолжи со нови 56 милиони евра. Минатиот вторник 33 милиона.

трендафил

Posts : 73
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by трендафил on Пон Мар 12 2018, 16:29

Да забележиме дека владата на Ахмети и Заев утре ќе се задолжи за нови 93 милиона евра.

http://javno.mk/dojde-zhivot-utre-novo-zadolzhuvane-od-93-milioni-evra/

трендафил

Posts : 73
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by трендафил on Саб Мар 17 2018, 18:28

Кога кредитниот рејтинг на Македонија стана од ББ- ББ+ средствата за информирање соопштија дека ПОРАСНАЛ кредитниот рејтинг на Македонија. Сега кога од ББ+ се враќаме на ББ- велат дека рејтингот бил СТАБИЛЕН. Практично економскиот рејтинг со години ни е благодарение на мерките на минатата влада ББ, а тоа плус или минис до сега беше поради политичка нестабилност предизвикана секогаш од СДСМ. Порано со насилната Шарена револуција сега со излетите надвор од демократијата лани со криминалниот избор на т.н. претседател на Собрание, сега со начинот на шверцување на законот за ставање на албанскиот јазик како единствен јазик во Македонија заштитен со драконски казни. Сега за прв пат по светската економска криза минусот е и поради енормното задолжување за кусо време и економската несигурност на стопанството.

трендафил

Posts : 73
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by king on Пон Мар 19 2018, 13:14

king напиша:Македонска економија!
Веќе непостоечки термин.... и во речникот
...ајт на здраје .... за живот ... Very Happy Twisted Evil

Ај уште еднаш

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9415
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by king on Чет Мар 22 2018, 23:00


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9415
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by VOL on Чет Мар 22 2018, 23:27

king , sto te cudi.
neli go fatija so snimkana , kako mu go pusi na grkon, za promena na imeto, za sitna para?

 zajkoto odzadi ke go prima, ovaa budala odnapred, i se im e naredeno za juznociganive....
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by VOL on Сре Мај 02 2018, 06:13

Klanot zaeBi ....

https://emagazin.mk/vesti/vest/48533


izgleda ovoj Micko gi naceka so spusteni gakji , zajacive
http://emagazin.mk/vesti/vest/48510?title=mickoski-kamionite-na-bratot-na-zaev-prikrieno-vozat-za-rek-bitola
Зоран Заев не негираше дека во минатото фирмата на неговиот брат вршела превоз на јаглен што кореспондира со периодот кога се обавени снимките и за кого постои сомневање и дилема дека фирмата „СВ Инвест“ вршела превоз на јаглен со камионите сопственост на „Тотал инжинеринг“ односно Вице Заев.
Ако посочените камиони не се сопственост на битолската фирма „СВ Инвест“ како што тврди Заев тогаш зошто истите се со струмички регистарски таблици и до пред непосреден извесен период директна сопственост на дирмата „Тотал инжинеринг“ на Вице Заев.?.

a be...

zajakot saka da KRADE i pase po  bavci, i misli deka nikoj ne go gleda., ama go izdavaat GOLEMITE USI :>
..kako i Pinokio, nosot.
koga lazat, im rastat Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15433
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by Spray on Сре Мај 02 2018, 21:12

https://fokus.mk/zaev-ne-sme-daleku-od-reshenie-ama-mozheme-da-bideme-i-navistina-daleku/
https://a1on.mk/archives/888655

Заев вели дека ќе ја носел ЕУ кај нас,зпод претпоставка да нема шанса за ЕУ ни НАТО.

тоа, не го очекувавме од него затоа што и пред него, Груевски на носеше Европа и светот во Македонија.

Инвест ин Мацедониа. Џонсон Мети. контрол, Кро,мбер, Ванхол, итн..
тоа е ЕУ донесена во Македонија, а се знае како се донесуваат- ниски давачки за да се привлече странски капитал, ниска работна сила, , чии плати сепак не се најниските во државава а некои странски компании и доста добро ги плаќаат македонските работници..

ако не понуди Заев, она што понуди Груевски, дури и повеќе, нема никаква Европа да ни дојде.

Интересно е што најавува неуспех за НАТО и ЕУ . Изгледа му догоре свеќата па најавува-мрак.
avatar
Spray

Posts : 128
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by concrete on Чет Мај 03 2018, 12:53

...одамна зборам.., дека времето на една инвентивна ,ама општо земено будлетинка... ко Грујо, ќе се памети ко Златното Време на Македонија...
avatar
concrete

Posts : 6723
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска економија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот