ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Добро дојде, добро ве најдов

Страна 2 of 19 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA Нед Ное 16 2014, 11:38

concrete напиша:а бе кај ни е Цк...., почна да ми недостасува. Very Happy
ne me pozdravi ....da ne nesaka konkurencija ,pa ja nema ....da si odam ako e taka rabotata
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by concrete Нед Ное 16 2014, 11:49

OSA напиша:
concrete напиша:а бе кај ни е Цк...., почна да ми недостасува. Very Happy
ne me pozdravi ....da ne nesaka konkurencija ,pa ja nema ....da si odam ako e taka rabotata
нема веза, не е таа таква... Башка за каква конкуренција може да стане збор...ти си повеќе во бело , а таа е познат хеви-метал овде Wink
..на овој форум нема такво нешто ко конкуренција, овде сите мачки се слободни да си ловат свои глувци...
..мора да е  некаде у некоја авантура по бели свет, каде нема интернет...туку само бавни голуби поштари..
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Нед Ное 16 2014, 17:21

Ajaaaaaaaa

Ехееееее поздрав на сите новопристигнати (пак и за оса оти неја ја поздравив прво еднаш саботата или вторникот па не знам шо толку се буни ко не чита)

Razz
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA Нед Ное 16 2014, 19:41

чучулига напиша:Ajaaaaaaaa

Ехееееее поздрав на сите новопристигнати (пак и за оса оти неја ја поздравив прво еднаш саботата или вторникот па не знам шо толку се буни ко не чита)

Razz
dobro te najdov ....barav da vidam kaj si me pozdravila i nenajdov ....nema veze moze sum propushtila ....eve sega oficijalno da se pozdravime .......koci malku ako sum rekla zbor neznaci odma ferman da mi pishesh ...ne se bunam ,gotovo se pozdravivme i tolku ......ne se luti ....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Centarec Нед Ное 16 2014, 19:43

добро бе и тука ли ќе се љутите кој на кого (не) кажал здраво Smile па ако ви е за едно здраво, пуштете се до врв на водно секој што оди по козји патеки ќе ви каже здраво. има ко ѕвезди да се осеќате

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA Нед Ное 16 2014, 19:46

чучулига напиша:Ajaaaaaaaa

Ехееееее поздрав на сите новопристигнати (пак и за оса оти неја ја поздравив прво еднаш саботата или вторникот па не знам шо толку се буни ко не чита)

Razz
da te prasham i tebe ,neli imashe slikicka na vodenica ?  ako e taka shto ne ja stavish i tuka ...ne deka ovaa e losha ,no .....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA Нед Ное 16 2014, 19:50

Centarec напиша:добро бе и тука ли ќе се љутите кој на кого (не) кажал здраво Smile па ако ви е за едно здраво, пуштете се до врв на водно секој што оди по козји патеки ќе ви каже здраво. има ко ѕвезди да се осеќате
nokako ovde samo ke muabetime ,a lutenje nema ,eve jas prva pruzam raka za dogovor ....ke sporime ama da se lutime ne nikako
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Нед Ное 16 2014, 20:07

OSA напиша:
чучулига напиша:Ajaaaaaaaa

Ехееееее поздрав на сите новопристигнати (пак и за оса оти неја ја поздравив прво еднаш саботата или вторникот па не знам шо толку се буни ко не чита)

Razz
da te prasham i tebe ,neli imashe slikicka na vodenica ?  ako e taka shto ne ja stavish i tuka ...ne deka ovaa e losha ,no .....
лели ме праша право ќе ти кажам.

Вистина имав сличе на воденица.

Прво сличето ми беше овде клаено па го кладов на водејнца, шо ќе речи истото е.

А оти?

Шо те замара?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA Нед Ное 16 2014, 22:41

чучулига напиша:
OSA напиша:
чучулига напиша:Ajaaaaaaaa

Ехееееее поздрав на сите новопристигнати (пак и за оса оти неја ја поздравив прво еднаш саботата или вторникот па не знам шо толку се буни ко не чита)

Razz
da te prasham i tebe ,neli imashe slikicka na vodenica ?  ako e taka shto ne ja stavish i tuka ...ne deka ovaa e losha ,no .....
лели ме праша право ќе ти кажам.

Вистина имав сличе на воденица.Прво сличето ми беше овде клаено па го кладов на водејнца, шо ќе речи истото е.

А оти?

Шо те замара?
ne be cuculiga ne me zamara ,samo sakav da bideme komplet vodenicari na veternicava ...ti pruziv raka ,nevide .i vetiv poveke lutenje ne tuka na forumov
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Нед Ное 16 2014, 22:50

оса,

јас тебе не ти сум се лутела, ниту се лутам, ниту ќе ти се лутам.

За мене постои јасна поделба меѓу виртуелново пишење и вистинското постоење.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA Нед Ное 16 2014, 22:55

чучулига напиша:оса,

јас тебе не ти сум се лутела, ниту се лутам, ниту ќе ти се лутам.

За мене постои јасна поделба меѓу виртуелново пишење и вистинското постоење.
vo red okolu lutenjeto zavrsheno ....sega iskreno me zbuni so poslednata recenica ....virtuelno pishenje i vistinskoto postoenje ....kakva podelba ...mislam na kakva podelba mislish ...kakva e taa jasna podelba ...sekogash preprashuvam ,za da ne razberam neshto pogreshno
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Нед Ное 16 2014, 23:04

Ах... како да ти објаснам....

ај вака, 

се шо сум напишала на интернетов за мене е вистина. АМА, не е целата вистина.

Најдобрата лага е паметно кажаната вистина.

Целата моја вистина е то шо сум јас. Така, вистинските сегменти шо ги давам овде не мора да ме осликуваат реално. Целосно. Шо ќе речи, иако се е вистина, реално, поинаку е.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA Нед Ное 16 2014, 23:14

чучулига напиша:Ах... како да ти објаснам....

ај вака, 

се шо сум напишала на интернетов за мене е вистина. АМА, не е целата вистина.

Најдобрата лага е паметно кажаната вистина.

Целата моја вистина е то шо сум јас. Така, вистинските сегменти шо ги давам овде не мора да ме осликуваат реално. Целосно. Шо ќе речи, иако се е вистина, реално, поинаку е.
vo red celata vistina i nemora da ja pishesh .....kako toa vistinskite segmenti ne te otslikuvaat realno ...spored tebe ?  ti taka si zamisluvash ,ili nas ni predochuvash (mozebi trebashe da zboruvam vo ednina ,za mene samo )a dokolku se e vistina ,realno mora da bide isto ...spored mene ...
i jas sum so istite karakteristiki ,okolu vistinata ...samo nea ja znam ...ili ja zboruvam vistinata ,ili ne zboruvam voopshto
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Нед Ное 16 2014, 23:18

Е то е финтата оса...

кога вистинските сегмети не ја отсликуваат вистината.

То е то.

Така се' функционира.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA Нед Ное 16 2014, 23:20

se razmuabetivme ,i ne go pozdraviv novoregistriraniot chlen YES ...dobredojde ...ti star chlen si od vodenica ,ili epten nov ?  onaka prashav da znam ..... ili mozebi si od nekoj drug  forum ....se chitame
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by concrete Нед Ное 16 2014, 23:22

чучулига напиша:Е то е финтата оса...

кога вистинските сегмети не ја отсликуваат вистината.

То е то.

Така се' функционира.
...хе...илити најголемата лага е конструирана со 98% вистина Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Нед Ное 16 2014, 23:31

concrete напиша:
чучулига напиша:Е то е финтата оса...

кога вистинските сегмети не ја отсликуваат вистината.

То е то.

Така се' функционира.
...хе...илити најголемата лага е конструирана со 98% вистина Very Happy
Very Happy 

Другото не е лага, само не е кажано и то отвореното за интерпретација остава премногу простор за веројатности  па нема потреба да се збора за вистината.

Мислам дека сум непотребно премногу искрено вистинита секогаш.

Пфффф... за мене.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by concrete Нед Ное 16 2014, 23:46

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Е то е финтата оса...

кога вистинските сегмети не ја отсликуваат вистината.

То е то.

Така се' функционира.
...хе...илити најголемата лага е конструирана со 98% вистина Very Happy
Very Happy 

Другото не е лага, само не е кажано и то отвореното за интерпретација остава премногу простор за веројатности  па нема потреба да се збора за вистината.

Мислам дека сум непотребно премногу искрено вистинита секогаш.

Пфффф... за мене.
Одма сега потпишувам дека мин. 25% себе , воопшто не се познаваш..и не само ти.., сите живи луѓе. Требаат ептен посебни услови кога може да се случи да не бидеш ти , на начин за кој може да го минеш животот , а да не дознаеш дека можеш да бидеш...
Дал е тоа добро или лошо кој би го знаел , но секако е едно од чудата на природата.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Пон Ное 17 2014, 00:09

Можи е поќе можи е помалку.

Некои работи едноставно нема потреба да се знаат.

Во секој случај, се согласувам конкрит.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by YAS Пон Ное 17 2014, 00:28

OSA напиша:se razmuabetivme ,i ne go pozdraviv novoregistriraniot chlen YES ...dobredojde ...ti star chlen si od vodenica ,ili epten nov ?  onaka prashav da znam ..... ili mozebi si od nekoj drug  forum ....se chitame

Ти благодарам за поздравот ОСА.Многу си љубезна.Се надевам нема да се лутиш ако не ти одговорам веднаш на прашањето.Не сакам да им го расипам задоволството на Конкрит и Кинг да чукаат глава над IP адресата и да погодуваат кој сум. Патем, би можеле споменатите да ми одговорат зошто новорегистрираните членови седум дена не можат да постираат линкови.Од страв да не ве упатат на некој комуњарски портал??? Зошто таму лошиот чичко Зајко ја промовира бомбата???Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Пон Ное 17 2014, 00:46

YAS напиша:Ти благодарам за поздравот ОСА.Многу си љубезна.Се надевам нема да се лутиш ако не ти одговорам веднаш на прашањето.Не сакам да им го расипам задоволството на Конкрит и Кинг да чукаат глава над IP адресата и да погодуваат кој сум. Патем, би можеле споменатите да ми одговорат зошто новорегистрираните членови седум дена не можат да постираат линкови.Од страв да не ве упатат на некој комуњарски портал??? Зошто таму лошиот чичко Зајко ја промовира бомбата???Twisted Evil

Ја мајката, сега ме заинтригира...

ти.... да не си Обама или Путин инкогнито? Или Менгеле? или.... Опенхајмер?....

шо би бил ти толку важен па на некој да му е битно да те чактиса кој си?...

да не прајш злато/вино од вода?... или раниш гладни од воздух...

или управуваш со времето, земјата, вселената? 

Да бе... оти на некој би му било битно кој си ти?

Интересно ќе биди да те читам.

Поздрав
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by king Пон Ное 17 2014, 01:50

YAS напиша:
OSA напиша:se razmuabetivme ,i ne go pozdraviv novoregistriraniot chlen YES ...dobredojde ...ti star chlen si od vodenica ,ili epten nov ?  onaka prashav da znam ..... ili mozebi si od nekoj drug  forum ....se chitame

Ти благодарам за поздравот ОСА.Многу си љубезна.Се надевам нема да се лутиш ако не ти одговорам веднаш на прашањето.Не сакам да им го расипам задоволството на Конкрит и Кинг да чукаат глава над IP адресата и да погодуваат кој сум. Патем, би можеле споменатите да ми одговорат зошто новорегистрираните членови седум дена не можат да постираат линкови.Од страв да не ве упатат на некој комуњарски портал??? Зошто таму лошиот чичко Зајко ја промовира бомбата???Twisted Evil
Тоа е непроменлива опција во форумскиот софтвер... што знам, како еден вид на заштита од спамери со реклами...
Страв ... од што ... па по седум дена светот се уште ќе постои па ќе  можеш милион линкови од комуњарски сајтови да поставиш, не гледам никаков проблем..
А овде си YAS .... а кој/а си бил/а на однесеното од водата ... тоа си е твоја работа ... да сакаше да знаеме ќе го употребеше истиот ник ... вака сеа квизови ќе си играме ...
... нит се замарам нит ме интересира тоа ...

Е сега ... најважното ... овде немаме намера да се бафтаме со ликовите позади никовите во смисол на дискредитирање, исмевање, омаловажување и слично ...  како што некои негдека се бавеа исклучиво само со тоа  ...  овде сите ќе уживаат исто почитување ...
... нормално ќе има и шали, зезанции, јадачки, местенки ... но без никаква зла намера ....

Овде максимално ќе се гледа да не завладее македонскиот форумски синдром  


Еден ќе напише нешто па потоа сите цел ден пишуваат колку е тој глуп

Значи правилата се прости ... без ограничување се пишува за се и сешто (освен за она стандардното ... лични информации, лични закани, предизвикување ваква или онаква омраза  и другоно вообичаено бла, бла, бла срање...) , со ваков или онаков речник но со водење сметка за личното достоинство на членовите....

За крај ...
Добро ни дојде на форумот!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA Пон Ное 17 2014, 06:54

YAS напиша:
OSA напиша:se razmuabetivme ,i ne go pozdraviv novoregistriraniot chlen YES ...dobredojde ...ti star chlen si od vodenica ,ili epten nov ?  onaka prashav da znam ..... ili mozebi si od nekoj drug  forum ....se chitame

Ти благодарам за поздравот ОСА.Многу си љубезна.Се надевам нема да се лутиш ако не ти одговорам веднаш на прашањето.Не сакам да им го расипам задоволството на Конкрит и Кинг да чукаат глава над IP адресата и да погодуваат кој сум. Патем, би можеле споменатите да ми одговорат зошто новорегистрираните членови седум дена не можат да постираат линкови.Од страв да не ве упатат на некој комуњарски портал??? Зошто таму лошиот чичко Зајко ја промовира бомбата???Twisted Evil
he .ne deka sum zadovolna od odgovorot ,ama koga si zapnal neka ti bide ,nekazuvaj ...ke pocekam .....za IP adresata ....eh me nasmea ,pa duri i jas znam deka nema vrska ....vo red ,se chitame
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by reiter Пон Ное 17 2014, 09:20

YAS напиша:
OSA напиша:se razmuabetivme ,i ne go pozdraviv novoregistriraniot chlen YES ...dobredojde ...ti star chlen si od vodenica ,ili epten nov ?  onaka prashav da znam ..... ili mozebi si od nekoj drug  forum ....se chitame

Ти благодарам за поздравот ОСА.Многу си љубезна.Се надевам нема да се лутиш ако не ти одговорам веднаш на прашањето.Не сакам да им го расипам задоволството на Конкрит и Кинг да чукаат глава над IP адресата и да погодуваат кој сум. Патем, би можеле споменатите да ми одговорат зошто новорегистрираните членови седум дена не можат да постираат линкови.Од страв да не ве упатат на некој комуњарски портал??? Зошто таму лошиот чичко Зајко ја промовира бомбата???Twisted Evil
софтвер како софтвер пропусти има и не треба да чекаш 7 дена за да можеш да поставиш линк.Овој слободен софтвер има и други слабости но тоа не е проблем за загрижување.Кога сакаш да поставиш линк само избриши го почетокот(хттп,с....) а останатото постави го и готово. Wink
reiter
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by YAS Пон Ное 17 2014, 10:07

king2 напиша:

Тоа е непроменлива опција во форумскиот софтвер... што знам, како еден вид на заштита од спамери со реклами...
Страв ... од што ... па по седум дена светот се уште ќе постои па ќе  можеш милион линкови од комуњарски сајтови да поставиш, не гледам никаков проблем..
А овде си YAS .... а кој/а си бил/а на однесеното од водата ... тоа си е твоја работа ... да сакаше да знаеме ќе го употребеше истиот ник ... вака сеа квизови ќе си играме ...
... нит се замарам нит ме интересира тоа ...

Е сега ... најважното ... овде немаме намера да се бафтаме со ликовите позади никовите во смисол на дискредитирање, исмевање, омаловажување и слично ...  како што некои негдека се бавеа исклучиво само со тоа  ...  овде сите ќе уживаат исто почитување ...
... нормално ќе има и шали, зезанции, јадачки, местенки ... но без никаква зла намера ....

Овде максимално ќе се гледа да не завладее македонскиот форумски синдром  


Еден ќе напише нешто па потоа сите цел ден пишуваат колку е тој глуп

Значи правилата се прости ... без ограничување се пишува за се и сешто (освен за она стандардното ... лични информации, лични закани, предизвикување ваква или онаква омраза  и другоно вообичаено бла, бла, бла срање...) , со ваков или онаков речник но со водење сметка за личното достоинство на членовите....

За крај ...
Добро ни дојде на форумот!

Верувај Кингу,воопшто не ме интересира вашиот интерес за понекој ник,двоник или троник.Ниту дали поздравите до гостите се упатени во земјата на лалињата или Саргаското море.Само констатирав.Не сум на форумов за да навредувам и дескридитирам некого.Уште помалку да се зканувам.Руки,хладноќа,и скокоткање на даљина не се мојата опција.Затоа добро ве најдов.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов - Page 2 Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 19 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот