ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Добро дојде, добро ве најдов

+20
VOL
concrete
izotop
mumley
Laba
ribar
gestapo
Kezhman velichanstveni
jambo
хан Ацо
kiBik
кнез
Sahara raj
Diabolik
reiter
YAS
Centarec
OSA
чучулига
king
24 posters

Страна 1 of 19 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by king Пет Jул 11 2014, 10:32

Eden golem pozdrav do cuculiga!

Samo nekako epten brzo mi proleta od Njujork do Kalifornija!


Последната промена е направена од king на Пон Дек 08 2014, 18:25. Мислењето е променето 1 пати
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Пет Jул 11 2014, 23:33

Ех јас дури да видам... се извинувам.

Екстра голем поздрав back (назад, веројатно е по правилно ама некако не ми звучеше арно)

Фала за добредојдето, прави пријатно да се чувствувам, а то за Њујорк Калифорнија.. поедноставно е вервај... you know me.

Има сцена од Ране ми се чини вели знаш ме, знам те...

Одговара?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by king Пет Jул 11 2014, 23:44

чучулига напиша:Ех јас дури да видам... се извинувам.

Екстра голем поздрав back (назад, веројатно е по правилно ама некако не ми звучеше арно)

Фала за добредојдето, прави пријатно да се чувствувам, а то за Њујорк Калифорнија.. поедноставно е вервај... you know me.

Има сцена од Ране ми се чини вели знаш ме, знам те...

Одговара?

Најпрвин да те известам.... дека тебе ти припадна честа да го напишеш јубилејниот 1000-ти пост на ветерницава...

второ ... тоа болдот ме потсети на..за пријатно, ќе се чувствуваш пријатно... бидејки оној меанџискиот самозвани психотерапеут овде сеуште не припарил Very Happy 
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Пет Jул 11 2014, 23:59

Моја беше честа за 1000 пост. .. па... нека е за арно и за убо, би било добро да уплатам средстава некаде за добра сврха.

А АББА.... првата касета ми е од вујко ми. Истиот тој кој падна од бандера на работно место па ко се врати од мртвите целосно неспособен, го прераспоредија од работно место Битола во Кочани или таму некаде... а на чоекот мајка ми и сестрите му пелени му менуваат. Непотребно да речам, отпуштен од работа и нема право на инвалидска пензија оти а се појави пред комисија, чоекот вели арен си е и не е болен, иако не е свесен за неспособноста, пелените, и така натаму...

Фригин фак а сила од чоек беше.

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by king Саб Jул 12 2014, 00:10

Кога сме веќе кај АББА .....
..еве ја нивната последна снимена песнаеве само еден коментар...

AMAZING!!!! How did I miss this song? I am 40 years old and this song killed me tonight. A true masterpiece. Thank you ABBA for the

best memories and times in my life!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Саб Jул 12 2014, 00:28

Не сум фан на АББА.

Прв пат ја слушам песната.

Освен двајцата лилави витези на градите .. еј и овде ќе има здружение на витези???

И лилавот им коњ има 5 ноѕе!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by king Саб Jул 12 2014, 00:31

Витези!!!!!!!!!!

а бе одамна сме излезени од средниот век ... остај ги тие работи за оние изгубените во времето и просторот


п.с.

многу брзо ми леташ од Бруклин до Сан Хозе Very Happy Very Happy 
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Саб Jул 12 2014, 00:35

Убо звучи, си признавам.

Штета дека не е возможно.

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Саб Jул 12 2014, 00:37

king2 напиша:

многу брзо ми леташ од Бруклин до Сан Хозе Very Happy Very Happy 

Така беше и на Воденица така и ќе биди тука... ако јас сум овде.

ти смета?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by king Саб Jул 12 2014, 00:38

Нееееее ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Саб Jул 12 2014, 00:40

Ја ти бацки!!!

 Smile Smile Smile 
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Саб Jул 12 2014, 00:46

А прашање.. оти се замараш кај летам?

А?

Сакаш да не летам?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by king Саб Jул 12 2014, 01:01

чучулига напиша:А прашање.. оти се замараш кај летам?

А?

Сакаш да не летам?

Зш бе тој сваѓалачки тон....

.. кога видов колку брзо леташ си помислив да не случајно од негде Supergirl ни долета на форумот

Добро дојде, добро ве најдов Superg10
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Саб Jул 12 2014, 01:05

Цк....

и не сум кавгаџивка.....

и сум мала куса дебела костенлива опасна Јагода.

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by king Саб Jул 12 2014, 01:08

чучулига напиша:Цк....

и не сум кавгаџивка.....

и сум мала куса дебела костенлива опасна Јагода.


Е шо ако ... важно Чучулиг нема замерки...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Саб Jул 12 2014, 01:11

Very Happy Very Happy Very Happy 

тру!

 Very Happy Very Happy Very Happy 

се дур чучулиг е среќен и јас сум среќна.

 Smile 
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by king Саб Jул 12 2014, 01:23

Е така треба!

... а не ко оној несрекникот невозвратено зацапан до гуша во некоја си виртуелна м.а.р.и.н.а.

..цели фермани поезија и посвети ... ама оној процесорот ...delete...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by чучулига Саб Jул 12 2014, 01:27

Види вака,

ти се засекира за голи мажи за погрешна душа.

Толку.

И ако то несреќата замара и овде.. шо да речам.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA Саб Ное 15 2014, 10:49

dobro ve najdov ....se mislev dali da vi pisham na ovoj del ..mnogu me zainteresira da procitam na koj SE ste mu kazale dobredojde ,koga ono gledam "samo ogovaranje "....barem imeto da go smenite na temava ...eve moj predlog da se vika " zeni na cheshma "....pozdrav
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by concrete Саб Ное 15 2014, 11:54

OSA напиша:dobro ve najdov ....se mislev dali da vi pisham na ovoj del ..mnogu me zainteresira da procitam na koj SE ste mu kazale dobredojde ,koga ono gledam "samo ogovaranje "....barem imeto da go smenite na temava ...eve moj predlog da se vika " zeni na cheshma "....pozdrav

...de be OSA epten si go pogodila nikot.... Very Happy Very Happy Very Happy se nadevam deka ne se nosis vo temni boi so zuti popreku strafti Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA Саб Ное 15 2014, 16:17

concrete напиша:
OSA напиша:dobro ve najdov ....se mislev dali da vi pisham na ovoj del ..mnogu me zainteresira da procitam na koj SE ste mu kazale dobredojde ,koga ono gledam "samo ogovaranje "....barem imeto da go smenite na temava ...eve moj predlog da se vika " zeni na cheshma "....pozdrav

...de be OSA   epten si go pogodila nikot.... Very Happy Very Happy Very Happy    se nadevam deka ne se nosis vo temni boi so zuti popreku strafti Wink


nikako ,postojano sum vo svetli boi ,najmnogu nosam belo ......ama ke priznaesh deka za pishanoto imam pravo ....eve sega da "zirne " nekoj od tie shto gi ogovaraat ,ke se naluti i nema da saka da dojde da se druzime na forumov ....
da prasham vo koja vremenska zona STE ? iskreno neznam dali da vi kazam dobar den ,dobro utro ,ili dobro vecer ....(ne velam da mi kazete kade ste ,no barem vremenskata zona da ja znam ,eve me buni vo momentov stoi vreme 4:04 pm ,toa e popladne ,ama neli sme uchele popladne
se pishuva 16:04 pm ,a ne 4:04pm )
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by king Нед Ное 16 2014, 03:25

OSA напиша:
concrete напиша:
OSA напиша:dobro ve najdov ....se mislev dali da vi pisham na ovoj del ..mnogu me zainteresira da procitam na koj SE ste mu kazale dobredojde ,koga ono gledam "samo ogovaranje "....barem imeto da go smenite na temava ...eve moj predlog da se vika " zeni na cheshma "....pozdrav

...de be OSA   epten si go pogodila nikot.... Very Happy Very Happy Very Happy    se nadevam deka ne se nosis vo temni boi so zuti popreku strafti Wink


nikako ,postojano sum vo svetli boi ,najmnogu nosam belo ......ama ke priznaesh deka za pishanoto imam pravo ....eve sega da "zirne " nekoj od tie shto gi ogovaraat ,ke se naluti i nema da saka da dojde da se druzime  na forumov ....
da prasham vo koja vremenska zona STE ?  iskreno neznam dali da vi kazam dobar den ,dobro utro ,ili dobro vecer ....(ne velam da mi kazete kade ste ,no barem vremenskata zona da ja znam ,eve me buni vo momentov stoi vreme 4:04 pm ,toa e popladne ,ama neli sme uchele popladne
se pishuva 16:04 pm ,a ne 4:04pm )

Кога сме кај пишувањето ...

се пишува 4:04pm/ am за да се означи попладне, предпладне ... кога се користи означување на часовите од 0 до 12 ...
а кога часовите се нумерираат од 0 до 24 тогаш не се ставаат тие ознаки ... значи по нашки .. 4:04 е предпладне, а 16:04 е попладне ... и нема никакви забуни..

... е сега ... за времето на форумов ... ам/пм  е така бидејки софтверот само тој начин  го дозволува ...

.. софтверов ... кога е во прашање македонскиот јазик ..е полн со недостатоци и грешки ... но тоа е тоа ..сега засега ...

..наскоро ... ќе погледнам ..да видам дали дозволува интервенции и едитирање на грешките!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by king Нед Ное 16 2014, 10:18

Поздрав до најновиот член ... centarec ..!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by concrete Нед Ное 16 2014, 11:28

а бе кај ни е Цк...., почна да ми недостасува. Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by OSA Нед Ное 16 2014, 11:35

king2 напиша:
OSA напиша:
concrete напиша:
OSA напиша:dobro ve najdov ....se mislev dali da vi pisham na ovoj del ..mnogu me zainteresira da procitam na koj SE ste mu kazale dobredojde ,koga ono gledam "samo ogovaranje "....barem imeto da go smenite na temava ...eve moj predlog da se vika " zeni na cheshma "....pozdrav

...de be OSA   epten si go pogodila nikot.... Very Happy Very Happy Very Happy    se nadevam deka ne se nosis vo temni boi so zuti popreku strafti Wink


nikako ,postojano sum vo svetli boi ,najmnogu nosam belo ......ama ke priznaesh deka za pishanoto imam pravo ....eve sega da "zirne " nekoj od tie shto gi ogovaraat ,ke se naluti i nema da saka da dojde da se druzime  na forumov ....
da prasham vo koja vremenska zona STE ?  iskreno neznam dali da vi kazam dobar den ,dobro utro ,ili dobro vecer ....(ne velam da mi kazete kade ste ,no barem vremenskata zona da ja znam ,eve me buni vo momentov stoi vreme 4:04 pm ,toa e popladne ,ama neli sme uchele popladne
se pishuva 16:04 pm ,a ne 4:04pm )

Кога сме кај пишувањето ...

се пишува 4:04pm/ am за да се означи попладне, предпладне ... кога се користи означување на часовите од 0 до 12 ...
а кога часовите се нумерираат од 0 до 24 тогаш не се ставаат тие ознаки ... значи по нашки .. 4:04 е предпладне, а 16:04 е попладне ... и нема никакви забуни..

... е сега ... за времето на форумов ... ам/пм  е така бидејки софтверот само тој начин  го дозволува ...

.. софтверов ... кога е во прашање македонскиот јазик ..е полн со недостатоци и грешки ... но тоа е тоа ..сега засега ...

..наскоро ... ќе погледнам ..да видам дали дозволува интервенции и едитирање на грешките!
da znam ,ne sum do tolku ,no mislev da se pobara i da se promeni ,shto bi rekle "po nashki "
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро дојде, добро ве најдов Empty Re: Добро дојде, добро ве најдов

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 19 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот