ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete Пет Сеп 11 2015, 22:53

...јеботе благи бог ribar  почнавте да им се упикуете и на ВМРО-овци  у г'жње црево... Very Happy
..покрај ова слушам некоја сдсм-будала и повисока минимална плата најавува. А кредитот за тоа не го спомнува...
Само чекам кога ќе почнат да обеќаваат и секси викенди со зечици , па летови со параглајдер за пензионери, двомесечна школска година за ученици и студенти и магистратура ала-карт...
..ribar  имај бе човек бар малку самопоштување, батали џукели сдсмовски..нив ни мајките веќе не ги сакаат , а камо ли Македонскиот народ....дај предлагај здрави идеи...
И доста со : Пустеци, фантоми, непостоечки станови, списоци  и незнам што... и Лапонците од Финска ви се смеат кога некој им раскажува за зајко, шеќерната и нивните премрежиња овдешни..., оние де кои немаат никакви "врски" со странци... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL Саб Сеп 12 2015, 00:33

Rekov ja "Gile Baksuz.."
Koj ne go gleal, moze da go cita Smile
VOL
VOL

Posts : 16794
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Саб Сеп 12 2015, 03:16

Никако да сфатам зошто некои при пишување, после ставање интерпукциски знак не оставаат празно место туку одма лепат буква до него ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Да не ќе да е од страв  да мислата  им одлета ... па останат недоискажани ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete Саб Сеп 12 2015, 13:05

VOL напиша:Rekov ja "Gile Baksuz.."
Koj ne go gleal, moze da go cita Smile
......добар е бе "Гиле Баксуз"   само слабо го удира рибава, па затоа е малку нервозен.
Но од пролет, со зајко напред.. ќе му тргне, новата вмро влада спрема неколку РИБАРСКИ изненадувања Very Happy
Колку и да шири руки нашиов рибар , не ќе може да ги рашири толку, за да покаже колку......ќе биде изненден... Wink
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL Саб Сеп 12 2015, 18:06

ko od isti zajak praeni, majku mu. scratch
koj kako zeme tastatura u ruki, pocnue da se vozbuduva, prepotuva,zema zalet, prva, vtora, treat, gas do kraj..I op! od petta u rikverc,
isti vokabular, ista "tehnika" isti gluposti. I na kraj isprduvanje, u gakji, sam sa samim sobom.
VOL
VOL

Posts : 16794
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete Саб Сеп 12 2015, 19:05

.....али си го курдисал канабево.., чекаш пациенти-ки за шринк, или само пациентки за буц.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL Саб Сеп 12 2015, 19:06

strogo pacientki, mislam so da se vadam sea, Laughing
i
VOL
VOL

Posts : 16794
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete Саб Сеп 12 2015, 19:08

VOL напиша:strogo pacientki, mislam so da se vadam sea, Laughing
i
...само шринк или и буц за комплетен третман,  им допушташ ли и некој шмрк за отпуштање??? Wink
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL Саб Сеп 12 2015, 19:10

smrk ne, ali cic, moze, pa neka se opustaat kolku sakaat Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16794
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Саб Сеп 12 2015, 22:45

Упс ... хихихи_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Пон Сеп 14 2015, 19:35

Овој па ......јад и беда ...
..тој ќе се борел ... со бензиска наместо пазарче ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete Чет Сеп 17 2015, 10:43

Залижаниот улепшава фасада  у Дебармаало...
Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 2ex3k1z
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Вто Окт 06 2015, 23:45

Хихихи

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=24772

..ќе прогласуел туристичка зона по кејот и плоштадот ....
... фала, фала ... сепак призна дека плоштадот не е „дизниленд“ и е интересен за туристите ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Пет Окт 30 2015, 20:42

http://www.press24.mk/node/188662

Ауууууууу ... а тек да добие делница од автопат .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Сре Ное 25 2015, 00:41

http://24vesti.mk/vmro-dpmne-ima-rok-od-30-dena-da-ja-urne-terasata

... а бе ... на овој чавки му испиле мозокот, не е свесен колку луѓе ќе му се соберат само ако проба да руши ...
... нема да бидат два тројца паркобрани и некакви си тупи бургии ...

... чоекот изгледа пати од нешто, милион други и позначајни проблеми за центарци има за решавање тој ко слеп за стап се фатил за настрешница/тераса ... ко да судбината на светот се решава со таа ебана тераса ...
... чоекон е катастрофа ... ги избрка буфљакџиите од таму кај што на никој не сметаа па сега тие се насред доста прометната улица поред француски гробишта ... чудо што уште никој не страдал во тој метеж .....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete Нед Дек 13 2015, 11:31

Некој спомна Дебармаало???

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 J83904
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by чучулига Сре Дек 16 2015, 15:55

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete Сре Дек 16 2015, 15:59

чучулига напиша:http://www.libertas.mk/бесплатен-паркинг-и-напојување-на-хиб/

Браво за општина Центар!
...кој популизам, јеботе римски папа Shocked Shocked


..тоа и така и така , ама ја гледаш ли патката подоле    у истиот портал...Груевски понудил можност за компромисно решение на спорот за името

..чоекот дессети пут ќе им го свирне , а тие маштаат и фантазираат...

.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by чучулига Сре Дек 16 2015, 16:09

Не не видов, ептен ми се бедиса позитивната вест.. сега ќе видам, фала.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL Сре Дек 16 2015, 17:27

ebati fintata: a vo Skopje prosto vrie od elektromobili I sopstvenicite masovno ke izlezat na plostad u znak na blagodarnost, posto problemot so parking I polnenje na elektromobilite bese imperativ od najvisoko rang u drzavava...
..sleden cekor: besplatni HELIODROMI na najvisokite zgradi I bezplatno pumpanje na gumi za tocak, na krov od zgrada, ama povisoka od 17 sprata..
VOL
VOL

Posts : 16794
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by чучулига Сре Дек 16 2015, 17:33

Ова е добро за стимулирање и отварање на можност за користење електрични и хибридни возила, посебно е добар чекор ако се има во предвид загаденоста на воздухот... мора да се признај!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL Сре Дек 16 2015, 17:35

..I na krajot mrmotot ja zavitka cokoladata....
VOL
VOL

Posts : 16794
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by чучулига Сре Дек 16 2015, 17:40

Во моментов е за поздравување.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL Сре Дек 16 2015, 17:44

...isuse...
VOL
VOL

Posts : 16794
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 4 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот