ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Сре Јун 11 2014, 01:11

И овој ко Пендаровски го снема никаде!
Во прдизборието пред локалните избори беше многу „ратоборен“, пројдоа изборите од „ратник“ се претвори во калимеро, се нешто му фали, се нешто се жали, те не може ова, те не може она....
.. на големо се чаталеше и најавуваше некакви си рушења, стопирања, ревизии, тужби и што ли не уште се ...
..од сето тоа што имаме.... НИШТО...
...ааааааа има ...една папагал зграда ....
... човекот е просто недораснат за функцијата ... па како и ќе биде кога и зградата во која живее ќе му ја префасадираат во нему толку омразениот ..барок стил ... lol! lol! 
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by punter ohrid Сре Јун 11 2014, 13:55

овој како беше залетан, во еден момент навистина поверував дека ке го разруши Скопје, а тоа по обичај било држи ме мајко се измочав, што можеш и друго да очекуваш од вакви недоносени ликови.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete Сре Јун 11 2014, 19:54

за Пендаровски од одма реков дека некој го заеба да влезе во авантура за која нема капацитет. Тој едноставно не е направен од председателски материјал.
Не дека сум многу паметен, туку едноставно имам нос кој може да регистрира и такви мириси...
А за Жерновски ич да не се заебааме, не е вреден ни муабет. Само сдсм-изгубени случаи можат да поддржуваат една таква излучевина од ЛДП жлезда....  Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Нед Јун 15 2014, 14:51Овој пак се занесуе или колку да одвреме навреме нешто бекне?

Ќе организирал референдум во Центар ко да центарот е само на центарци и само центарци го плаќале тоа што се правело????????

Центар е центарот на Македонија и тешко дека на некој си самоумислен селски кмет ќе му биде дозволено да од него си прави свој пашалук.

Тој бе ..не е способен за ништо, тој одвреме навреме истресува по некоја зелена колку за инат и колку да не го заборават дека е жив.

Работата му е да чоек се скине од смеење.... нема да помине долго време кога и оваа изјава во Калимеро стил ќе ја голта ко горчлива кнедла...

king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete Нед Јун 15 2014, 15:49

.....а што и би можело да се очекува од една таква излучевина од ЛДП жлезда.... ???  
Тој е буквално случајна личност, кого некое еци-пеци-пец..играно со нечисти раце, филувано со многу лигавења,упикуења и слично...без ни еден единствен збор, гест или дело кои би биле резултат на активност на човечко суштество со ум, чест и барем ронка  национално чувство.
Нажалост изворно ги знам неговите светоназори и неговото мислење што е Македонија и кој е Македонскиот народ, така да не ме ни чуди дека е природно глуп и дека воопшто
нема престава каде и во каква каша веројатно несвесен за реалноста, се упикал....и кои се последиците од тоа Very Happy  Very Happy  Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Вто Јун 24 2014, 00:02

Што фалење им удри додека ги постави ... ама само додека ги постави ... и ги заборави ...

Центар ги заборави висечките цветни кошници

http://dnevnik.mk/?ItemID=16B91319323C8A44B06B0939245BBEA7
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Чет Jул 24 2014, 23:47

Што збори оној Шехтански ...
...стварно залижанкото 17 години студирал!!!???
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Чет Jул 31 2014, 00:22

Центар го врати дивиот пазар на старото место

http://dnevnik.mk/?ItemID=6ACEFA94C744314E911FAA9E040EC0A3

Џабе залижанкото покажуваше сила .... пак лиже таму кај што ...
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Вто Aвг 05 2014, 00:40

Залижанкото ...денес пак попушинела ....

...и пак почна со ..калимерото ...
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete Нед Aвг 17 2014, 11:44

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија 413041004210_zps112d0fbf
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by чучулига Нед Aвг 17 2014, 16:20

concrete напиша:Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија 413041004210_zps112d0fbf

Dobar црн хумор.

Ми лајк.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete Нед Aвг 17 2014, 16:25

тој сум си.., моја драга Чучулиге....црнхуморист... Very Happy Very Happy Very Happy 
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by чучулига Нед Aвг 17 2014, 16:29

concrete напиша:тој сум си..,  моја драга Чучулиге....црнхуморист... Very Happy Very Happy Very Happy 

Битно хуморист!!!

Е сега црн, бел... то е веќе прашање на култура... да не речам, расизам  Smile Smile Smile 
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by YAS Сре Ное 26 2014, 21:25

Тоа Жерновски да ти го уредувал сајтот на општината.Срамота на што губи време,наместо да ги решава проблемите на граганите.Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Facepalm-hand-gesture-smiley-emoticon

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Centarec Чет Ное 27 2014, 09:54

проблемот на релација жерновски - центарци е тоа што он очекуваше дека они ќе застанат во негова одбрана, и обратно центарците очекувавме дека он ќе застане во наша одбрана.

ние нашето го напраивме, му дадовме власт на избори, он назад не врати ништо под изговор дека му правеле опструкции.

па пичкати матер, не беа опструкции гасење лифтови у 12катници, закани, пустенчани? па пак се искачаше на сите прегласувања! сеа и томче софка у парк ќе му ги напраат згради контра вољата на граѓаните во центар која одамна не се слуша.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Чет Ное 27 2014, 10:19

Кога го биравте ... знаевте ли дека е  ... Калимеро?


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Centarec Чет Ное 27 2014, 10:26

очигледно не

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Чет Ное 27 2014, 10:30

Очигледно е дека се потврдува ...она ...

... и магаре нека  е, само да е од моите ... Laughing

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete Чет Ное 27 2014, 10:36

Centarec напиша:очигледно не
а бе центарец катстрофа сте, пацери невидени..., еден Грујо ве врти на мало прсте ко привезак за клучеви од евтина кола.... Very Happy Very Happy
...кои ли кленови за да загризат мамец у класа  ЛДП жерновски..А бе Исус лично со 12 апостоли да се кандидира од ЛДП, од одма викаш..чибуу , а не па некој ко ЖерновскиVery Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Centarec Чет Ное 27 2014, 12:46

поголеми пацери од дпмнеовците има ли што ги гласаат овие патриотиве за минималец?

кога ќе си го признаеш тоа, тогаш ќе може да дојдеш тука и да кажуеш кој е пацер кој незнам што.

види го составот на владата за кој гласаш 10 години па после ќе праиме муабет. ја барем признавам дека сум згрешил, за разлика од некој друг. е сеа ако летаат тендерчињата тоа е башка муабет Smile али е многу лицемерно и некоректно да убедуваш луѓе по јавни форуми за одредени политички опции а за свои лични интереси.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by YAS Пет Ное 28 2014, 09:35

За работите да станат појасни...


„Томче Софка“ и „Ања“ остануваат на своето место 


http://plusinfo.mk/vest/5809/tomce-sofka-i-anja-ostanuvaat-na-svoeto-mesto

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Нед Ное 30 2014, 12:08

Е центатрец, центарец ... еве вашиот кмет што работи ...
..за него ли се потепавте да гласате?
... да изиграва портпарол на сдсм?

http://www.kurir.mk/makedonija/vesti/180675-Zernovski-namesto-na-proekti-mandatot-go-trosi-na-politicki-presmetki-i-obvinuvanja?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+kurir%2Fmakedonija+%28%D0%9A%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%80+-+%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0%29

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Centarec Нед Ное 30 2014, 12:36

ја за жерновски го имам кажано мојот став уште при моментот со паркобрани и неговото ноншалантно дефиле околу шаторите за набрзо да отиде во најблискиот кафич на ул. македонија. 

линкови наведувачки од курир те молам на мене не.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Нед Ное 30 2014, 12:57

Centarec напиша:ја за жерновски го имам кажано мојот став уште при моментот со паркобрани и неговото ноншалантно дефиле околу шаторите за набрзо да отиде во најблискиот кафич на ул. македонија. 

линкови наведувачки од курир те молам на мене не.
А демек другине се поасолни?
А бе ај ,... со таа исклучивост....
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот