ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete Сре Дек 16 2015, 17:45

чучулига напиша:Во моментов е за поздравување.
...ај кога ти е толку мерак да го поздравиме.... Very Happy Very Happy Very Happy
...сеа како втор чекор дај најди некој хангар кај тебе у село и почни да произведуваш електрични точаци....па сите ќе те поздравуваат....со 1000 евра за комад.
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by чучулига Сре Дек 16 2015, 17:48

concrete напиша:
чучулига напиша:Во моментов е за поздравување.
...ај кога ти е толку мерак да го поздравиме.... Very Happy Very Happy Very Happy
...сеа како втор чекор дај најди некој хангар кај тебе у село и почни да произведуваш електрични точаци....па сите ќе те поздравуваат....со 1000 евра за комад.
Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Чет Дек 24 2015, 13:46

Овој па...

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=26355

..ќе рушел,....ебаго беља, и што ќе си напраи ситен кеф... ама тешко и тоа да така лесно му помине ... тоа паркопбрани, некакви си пленуми ќе бидат ситна боранија ....

... му кажал ли некој на копукот дека доблест е нешто да направиш или изградиш а не да рушиш од ниски побуди ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by чучулига Чет Дек 24 2015, 14:49

king напиша:Овој па...

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=26355

..ќе рушел,....ебаго беља, и што ќе си напраи ситен кеф... ама тешко и тоа да така лесно му помине ... тоа паркопбрани, некакви си пленуми ќе бидат ситна боранија ....

... му кажал ли некој на копукот дека доблест е нешто да направиш или изградиш а не да рушиш од ниски побуди ...

Како се викаше она на Фијат Цановски... Космос?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete Чет Дек 24 2015, 18:50

чучулига напиша:
king напиша:Овој па...

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=26355

..ќе рушел,....ебаго беља, и што ќе си напраи ситен кеф... ама тешко и тоа да така лесно му помине ... тоа паркопбрани, некакви си пленуми ќе бидат ситна боранија ....

... му кажал ли некој на копукот дека доблест е нешто да направиш или изградиш а не да рушиш од ниски побуди ...

Како се викаше она на Фијат Цановски... Космос?
..мислам  беше  БИГ - БАНГ!!! Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL Чет Дек 24 2015, 18:56

odletelo u -kosmos.. !! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16796
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL Чет Дек 24 2015, 19:23

king напиша:Овој па...

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=26355

..ќе рушел,....ебаго беља, и што ќе си напраи ситен кеф... ама тешко и тоа да така лесно му помине ... тоа паркопбрани, некакви си пленуми ќе бидат ситна боранија ....

... му кажал ли некој на копукот дека доблест е нешто да направиш или изградиш а не да рушиш од ниски побуди ...

bas da go vidam so ke rusi,
se skina rusejki I sproveduvajki gi zakonite I propisite-prosto da zavidi coek kolku se utepa coekot od se sto rece-"napravi".
aj bas da vidam dali ke im ja srusi terasava, koga ke rusel, ke zeam publika so mene, 3-d cvikeri ko u onie kinata u ramstor I citimol, da gleame naucno fantasticen film u rezija na nesreknikov.
VOL
VOL

Posts : 16796
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Саб Јан 09 2016, 13:34

Овој само чалам крева и галами ... но нема гс да нешто направи ...

http://24vesti.mk/zhernovski-go-odlozhuva-urivanjeto-na-terasata-na-vmro-dpmne

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL Саб Јан 09 2016, 13:42

Ama ne mi e jasen: aj sea od negovata pastva zamisli, negovive podrzuvaci, navistina da se zapalat i da zapnat za rusenje?! E tek togas da go vidam kako ke bega od negovite so izjavi kako on ne mislel da popali raja i pogresno bil svaten i... Smile
Ete im rabota na omladincive od UMS centar- da mu se soberat ko podrzuvaci Wink pred kancelarija i da vikaat da ispolni rusilacko vetuvanje...da se prepoti malce da ne mu tekne da see magla i da laze svoe clendtvo. Smile Smile Smile
VOL
VOL

Posts : 16796
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Саб Јан 09 2016, 13:46

VOL напиша:Ama ne mi e jasen: aj sea od negovata pastva zamisli, negovive podrzuvaci, navistina da se zapalat i da  zapnat za rusenje?! E tek togas da go vidam kako ke bega od negovite so izjavi kako on ne mislel da popali raja i pogresno bil svaten i... Smile
Ete im rabota na omladincive od UMS centar- da mu se soberat  ko podrzuvaci Wink pred kancelarija i da vikaat da ispolni rusilacko vetuvanje...da se prepoti malce da ne mu tekne da see magla i da laze svoe clendtvo. Smile Smile Smile
Кое членство бе ... па неговата фантом партија се двајца без тројца!?!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL Саб Јан 09 2016, 14:00

Dobro, mozda pogresno sr izraziv... Eve , negovite glasaci Smile
VOL
VOL

Posts : 16796
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Саб Јан 09 2016, 14:17

Тие што го гласале ... го проколнуваат денот кога му го дале гласот  на тој паразит ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL Саб Јан 09 2016, 14:23

Ima srekja.da bese nekoe selo ke go isteraa za maftanje.lugjevo.mu se cudat.
VOL
VOL

Posts : 16796
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Саб Јан 09 2016, 14:33

Такви во село не проаѓаат, такви може да прелажат само некои си „центарци“ Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by concrete Саб Јан 09 2016, 14:58

..имавме овде еден центарец, кај ли го снема....се надевам добар е.., здрав и жив...заебант ко порано...или со овој залижаниов му преседнало се...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by чучулига Саб Јан 09 2016, 17:05

да бе.... шо ли е со чоекот...

и јас искрено се надевам дека е добар!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Саб Јан 09 2016, 20:16

Да бе ... ептен е добар, дури успеа  во една пауза помеѓу калимеросувањето чак една папагал фасада да офарба .... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by чучулига Саб Јан 09 2016, 20:44

Laughing Razz Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Пон Јан 11 2016, 15:29

Неможе со терасата ама може да удри по џебот на граѓаните

http://zase.mk/zhernovski-pochna-nasilno-da-sobira-pari-za-izbori-pots-kaznuvaat-kaj-ke-im-tekne/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Чет Јан 14 2016, 22:31

king напиша:Овој само чалам крева и галами ... но нема гс да нешто направи ...

http://24vesti.mk/zhernovski-go-odlozhuva-urivanjeto-na-terasata-na-vmro-dpmne
линкот ...

пројде понеделник ... а и четврток веќе .... а одлука????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by VOL Чет Јан 14 2016, 22:32

e sea u sto dena do izbori, ne ke moze ni sisarki od borovi u dvorot na opstinata da trese...
VOL
VOL

Posts : 16796
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Чет Јан 14 2016, 22:34

Негде прочитав дека ќе даел отчет што сработил за година дена ....

некако вака изгледашеотчет


и папагал зграда

...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Пет Јан 29 2016, 22:36

Шо стана со терасата?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Сре Фед 17 2016, 20:42

Терасата си стои а од најавеното рушење одма после нова година ништо ...
.... е добро ... чоекот не кажа после која нова година ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by king Сре Фед 24 2016, 21:17

http://a1on.mk/wordpress/archives/584248


Aбе нек оди да ја руши  терасата а не да дрнда  глупости ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија - Page 5 Empty Re: Жерновски .... кмет на „најслободната“ општина во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот