ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

+10
gestapo
concrete
Shtefica Mimicovska
Пеколно момче
чучулига
Spray
кнез
Прч
VOL
king
14 posters

Страна 6 of 30 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Next

Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Пон Окт 30 2017, 20:26

..uaha..aahaha... lele..
moralno bese, sori.

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 YomktkqTURBXy9jMGFiZWNjMWFiYWZiNGE5MzBkOTJjZDFiNzkzYTA3Yi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 0
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Прч Вто Окт 31 2017, 10:07

По ниеден критериум ... Заев не може да биде замена за Никола Груевски.

вистинските верници секоја вечер мора да си ја повторуваат господовата молитва, а не да се занесуваат на кривини по некакви си зајковци...

Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Вто Окт 31 2017, 18:16

na vistinskite "junaci" em "revolucioneri" , im trebase PO SEKOJA CENA ( a cenata e katastrofalno previsoka...nacijata, imeto, drzavata..) zajkoto go nasadat za winner, pa ovie 'junacki revolucionisti" da gi izvadat glavcinjata od necij shupak ?  Laughing Laughing Laughing

znaci nemoj sea krivini da ni fakjate, drz te se do DOGOVOROT , dilot, i tn Laughing






Последната промена е направена од VOL на Вто Окт 31 2017, 18:26. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Вто Окт 31 2017, 18:20

Prch, prijatele, volot ima rogovi za obajcata( fireri na partii) , a kaj tebe bas e onoj nojevski kompleks Twisted Evil , pogore opisan.
kuzis?
jes. ama ne ti "pashe".
jebi ga . sedi .kec.


вистинските верници секоја вечер мора да си ја повторуваат господовата молитва, а не да се занесуваат на кривини по некакви си зајковци...

ne znam , STHTOVANI PUBLIKUME, dali navistina nekoj ovde misli deka , sega koga zajakot go nasadija na tronot, deka automaCki treba da mu se klanjame?
a be GLUP si e GLUP, pa makar i kozata da mu ja napraite od zlato
do pametot e, a ne do pozicijata.

kade vi e sega , objektivnosta - zajacinja moi mali- BANJATI?
da ne treba da nosime maica so lik na zajakot vi? Laughing Laughing Laughing
taka, da, i sega koga e fuhrer, neka ne ve bolat vas gazinjata ako eve , ja na primer si go podjebavam- so pricina.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Вто Окт 31 2017, 19:22

a, za "nestata da bile pojasni"
da se potsetime


zajkovci sakaat da odat preku ramkovniot dogovor.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Вто Окт 31 2017, 22:35

inaku,
za da bidat nestata USTE pojasni ovde, na planetava zemja,
sega koga od nebesnite visini konecno se spustija "otpisanite'
da se potsetime, KOJ za STO KVICEL.

EVE kako se vodat , kolega prch , vistinskite "vernici" , gospod neka im e napomos..povekje nam so niv..


Бранко Тричковски: Ќе навивам за смртта на Македонија зашто само смртта на таа курва може да роди нов живот

Бранко Тричковски:Поради тоа што СДСМ не победи ќе навивам за смрт на Македонија.
http://denesen.mk/web/trichkovski-od-sdsm-neka-ima-vojna-i-neka-zaginat-site-shto-ja-sakaat-Makedonija/

http://denesen.mk/web/branko-trichkovski-ke-navivam-za-smrtta-na-Makedonija-zashto-samo-smrtta-na-taa-kurva-mozhe-da-rodi-nov-zhivot/

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/trichkovski-so-novi-zakani-i-govor-na-omraza/

http://www.puls24.mk/mk/vesti/branko-trickovski-jas-sum-za-vojna-vo-koja-ke-zaginat-site-patrioti

...патриотите се ѓубре од кое треба да се ослободиме!, пишува Тричковски.

Тричковски од СДСМ: Нека има војна и нека загинат сите што ја сакаат Македонија

i slicni..
nekoi malce "frizirani" ama sepak ima linkovi da se vidi dali i kolku se frizirani, ja nemam namera da gi menuvam advokatiram ili friziram statustite na ova govn..ligll.. Golum... bljuvotin......izvinjavam se za ruzen mi recnik, eve ke se ispravam, "perjanicata na novinarskoto (zlo)delo na novata vlast!"

e sega.
sto e poentava...
a be ne primetiv NIKOGAS i NIKADE nekoj vmrodpmne , da napise nesto slicno, ako i koga izgubele izbori, deka ke im se zgadela Makedonija?

kuzis,?
jok ? ( dabome)
sedi, kec.

e pa TOA e poentata na celava prica, vo koja se pravis pameten a nitu naslovot ne si go svatil ni ti ni BANJATITE ( prasajte se samo vo STO ste izbanjati...)

poentata e vo toa sto, "grujo e kriv" za vas na sekoja krivina.
aj toa malku e ( koj go ebe  bre!) pa sega, vmrovcite trebalo da iscenzat ispocrkaat zabranat. partijata trebalo da ja snema, da se zabrani duri i imeto.

uAu.

superishka, neli?

ama ne e taka.
vmro dpmne NE e Makedonija.
site sme Makedonija.

ama zad VMRO DPMNE stojat najgolem del od Makedoncite. ne od gragjanite na Republika Makedonija.
tuku - tokmu- makedonci po nacionalnost. i aj sega negiraj go toj fakt? negiraj gi makedoncite?
mene ne mi ide. ne sum ni pomislil a nemam ni namera.

vo SDSM ima isto taka makedonci.
ne sum videl dosega nekoj "vmrovski" novinar da posakuva smrt na patriotite,  na Makedonija.

mislam..NADVOR od umot e. i ne e osamen, toj , Golum pickovski
TOA e inspiracija za vakvi moi komentari a ne "progruevizam".

i super mi e, da ti kazam pravo, ne dolzam nikomu.osven na drzavava, kako i site nie, samo sto mene ne mi treba VAKVO potsetuvanje.


Бранко Тричковски:Поради тоа што СДСМ не победи ќе навивам за смрт на Македонија.

Laughing Laughing Laughing 
e ova tie vernost od pravi vernici.

isuse boze..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Сре Ное 01 2017, 00:54

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Сре Ное 01 2017, 01:06

Упсссс...

http://24vesti.com.mk/%E2%80%9Epariski-pregovori%E2%80%9C

...прво едвај склопуваат власт од губитници на избори која патем едвај има крајно нестабилно мнозинство .... сега ајде да ги одоброволиме  тие што ги заебавме ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Spray Нед Ное 05 2017, 06:52

Промената на власта остави јаз , посебно во некои министерства: конкретно, не знам како Оливер Спасовски, ке се справува со новонастанатата ситуација.
Вчера полицијата (полицискиот синдикат) излезе да демонстрира, заради неплатеност, неопременост и лоши услови за работа. Некој ќе рече, зар сега баш им текна, 11 години се им беше погодено, имаа и чизми и униформи и се, а сега наеднаш им текна во време кога власта смени.
А денес, протестираат албанците.Истата таа полиција треба да се ангажира за да се зачува редот и мирот. Можеби обичните граѓани не го гледаат тоа, ќе видат 50-100 полицајци пред судот каде што би протестирале. Но бројката на полицајци ангажирани околу секој настан, е многу поголема. Ги гледаме само оние што се излезени пред демонстрантите. А подршката е подготвена за интервенција , во полициските станици или во близина на местото на настанот.

Ако Оливер Спасовски смета на полицијата ќе мора да најде начин како да направи баланс, а ке мора да седне на маса со претставниците од полицискиот синдикат да се усогласат за нивните барања.

Денес најверојатно ќе бидат ангажирани голем број на полицајци за протестите на албанците како револт од пресудите за терористите. И уште најмалку толку, во приправност за интервенција. Раат за нив нема , дали се во униформа или припадници на МВР во цивил.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Spray Нед Ное 05 2017, 07:11

https://www.mkd.mk/Makedonija/politika/i-oliver-spasovski-bara-megjunarodna-istraga-za-sluchajot-divo-naselje

За жал, капацитетите на министерот за полиција очигледно се ограничени. Тој, пред се треба да размисли каква функција врши и дали теснопартиските и колаициски политики треба да се рефлектираат и врз одлуките и изјавите кои ги дава.Toj e министер за сите граѓани.
Оливер Спасовски, како министер на Министерството за внатрешни работи на Вчладата на Република Македонија не смее да повикува на меѓународни судови и арбитражи. Арестувањето, истражната постапка, форензиката, обезбедувањето-спроведувањето до судските органи и се што беше во надлежност на МВР е завшено.

АКо СДСМ, ДУИ, БЕСА, Алијансата на албанците и другите албански партии и здруженија кои се на иста бранова должина со СДСМ, бараат странска арбитража по однос пресудите на терористите, тоа не е работа на МВР, туку на министерството за Правда и надворешни работи!

МВР може да биде технички контрибутор во евентуалната странска интервенција да соработува со криминолози од министерствата за внатрешни работи од земјите кои би прифатиле ваков повик. Оливер Спасовски не е тој што треба да бара меѓународна интервенција.

Со тоа, си ја поништува работата на МВР, се прави неспособен. Ако пак, воден од теснопартиските интереси, не размислува професионално туку партиски , па смета дека истрагата ја воделе органи поставени од предходната власт, и се сложува со албанците, тогаш тој има проблем. Затоа што истите професионалци и ден денес работат во МВР. Единствена промена е тој, а доаѓа благодарение на политиката а не стручноста. Впрочем како и голем дел од министрите.

Потценувајќи ја работата на МВР, тој само се става во фукција на нечии желби, а кои не се дел од институциите на РМ ниту пак од оваа земја.

Но да бидеме на чисто: Министерството за Правда не може да донесе правилна одлука односно судовите не можат правилно да судат ако МВР не си ја заврши домашната задача. Можеби тука Оливер наоѓа причина за уривање на процесот. Не можам да кажам дека не е во право, ако имало пропусти.
Не знам дали и то и тие зад него, се свесни дека сето тоа може да доведе до сосема неочекуван исход, неповолен за македонската правда.
Познати се случаите каде што Беџет Пацоли знаел да брцне во грнето и да дели и подмачкува. Затоа до ден денес, ниеден албанец не одговарал пред Хаг за злосторствата во 2001. Рамуш Харадинај наместо да заврши во затвор, заврши како премиер.
Тоа треба да го има на ум Оливер, кога дава вакви изјави,а и премиерот Заев, затоа што кога еднаш ке се „навлечат“ тешко да излезат од кругот. Затоа што од самиот почеток премногу повикуваат на меѓународни интервенции и арбитражи. Без Бејли ни на митинг не излегуваа а Бејли беше редовен декор во судниците ама исклучиво кога се судат терористи и тоа албанци.
Не се тие американски државјани па да кисне Бејли по судови. Ова значи дека, секогаш кога албанците ќе убијат некого во оваа земја, во иднина, ќе се повика дежурнот адвокат Бејли -заменик премиер-министер за правда и внатрешни работи а во слободно време амбасадор, а власта ќе бара меѓународна арбитража? Тој повеќе делува како амбасадор на Косово, а не на САД.А власта како да е зависна од меѓународна арбитража, мислење и водење низ кариерата, па сега тоа ни се рефлектира и нам, пониско.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Нед Ное 05 2017, 19:10

Мислам дека ситуацијата е многу деликатна , практично чекор до големо крвопролевање, а министерот за по дома и владата во целост не се способни да ја контролираат ситуацијата. Квислингарењето и антимакедонската агенда испливува како ровко и смрдливо говно на провршината на  жабокречината која еве веќе со години се ствара интензивно... Sad
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Вто Ное 07 2017, 23:13

Ахахахааааааа.... ахахахаааааа ...аргхххххххххххххт..... врв .... lol! lol! lol!
оф леле кого се сме бирале ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Сре Ное 08 2017, 09:49

Фали еден Томе од Пивара , ама да се вика Томе од Собрание... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Пеколно момче Сре Ное 22 2017, 04:00

За што ја кренавме шарената револуција?
ние протестиравме за подобра Македонија, каде економскиот и културолошкиот развој ќе е на прво место. Ние баравме Македонија, ослободена од криминал, Македонија каде секој ќе си го каже своето, без страв дека ќе биде осуден од општеството.

сега добивме стап. тврд
Пеколно момче
Пеколно момче

Posts : 9
Join date : 2017-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Пеколно момче Сре Ное 22 2017, 04:05

јас, како шарен ратник се надевав на вработување во државна фирмичка.
ама стап. бадијала јуришавме на барикадите за да дојде животот и слободата.
децата на кодошите се наместија ( фамилија Богоевски) а ние останавме со лижавчињата во уста. кому стап кому морков.
м од морков немаме видено.
Пеколно момче
Пеколно момче

Posts : 9
Join date : 2017-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Сре Ное 22 2017, 08:05

Шарен овде??Па уште у  хеланки?? Робин Худ??? Sad
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Сре Ное 22 2017, 17:30

so e ova be... Shocked
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Сре Ное 22 2017, 17:32

scratch hm. ic ne mi stima ova.pakleni ratnik , hot boy, strech gakja, sarena revolucija..hm.. scratch
mi mirisa pak na nekoe pripisuvanje na grevovi na volot.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Spray Саб Ное 25 2017, 06:57

Ако добро се се проучат следниве реченици:

„Саботажата е прикриена,спонтана или организирана дејност со која,на подмолен и
перфиден начин за пократко или подолго време се оневозможува или попречува
нормалното функицонирање на производствените, управните и другите дејности на
општеството и посредно или непосредно предизвикува определни материјални и моралнополитички последици.

Суштината на делото е загрозување на економските добра со
посебен начин на прикриено, подмолно делување на сторителот во самиот процес на
работа. Покрај предизвикување на други штетни последици, со тоа сторителот повредува и еден посебен однос на доверба, покрај објективните моменти на предизвикување значителна штета, подеднакво се важни тие субјективни моменти што се однесуваат на побудите на сторителот и начинот на извршување на делото.

Делото се состои во предизвикување штета за државен орган, установа или правно
лице во вршењето на својата работна задача на прикриен, подмолен или друг начин, со
намера за загрозување на уставниот поредок или безбедноста на Република Македонија.

Прикриен, подмолен или друг начин е постапување при кое сторителот или во целост не
ги извршува или ги извршува задачите погрешно или во значително помал обем од тоа
што треба, а при сето тоа создава надворешен впечаток на уредно, вредно и совесно
исполнување на своите задачи. При тоа сторителот настојува на нештата да им даде
изглед на случај или резултат на туѓа грешка так што е тешко да се открие вистинската
последица за оштетувањето.
Во своето субјеткивно битие делот опфаќа посебна намера за загрозување на
уставниот поредок или безбедноста на Република Македонија. Субјеткивната страна на
делото содржи и посебен субјективен елемент на прикриеност, подмолност во
постапувањето односно блиска психолошка содржина на препреденост, лукавост и сл, во остварувањето на делото Извршител на делото може да биде само лице што врши некаква службена должност или работна врска.

...
Заев и неговата влада би требало да сватат дека се посериозни се можните импликации за него, затоа што како и Груевски- нема вечно да владее. Во евентуална предвремена промена на власт , другава страна веќе му кова солидни обвиненија, за горенаведените дела.
Како што е пракса, колку што лежел Бранко, толку и Љубчо, Хари, Бучко, Гревски, толку и Заев би лежел. Но свитата, страда, секогаш. ОД секоја власт има по некој кој дувнал преку граница, ( Димовски, Даравелски) заради криминалите, да се разоткрие криминалот и да си одлежи ( Љ.Поповски од СДСМ на пример, Арнаудов на Љубчо,или Бучко кој којзнае како се спаси..) итн.

но, Заев не е свесен дека заплива во води во кои пливаат тешки кривични ајкули против дежавата и државноста !
Тоа што најмногу ме зачудува е како неговите подржувачи и советници, а се сметаат за експерти и подобри стручњаци од претходните,дури и со една арогантна нота, посебно кога се на власт, како не го предупредат, дека власта е слатка ама знае да биде и - кратка.
СДСМ не научи дека не може да владее повеќе од 4 години во оваа држава .
Не затоа што народот не ги сака. тоа е последица.
туку затоа што , за горнава последица, тие покажуваат неспособност за разбирање на македонскиот народ, редовно имаат потреба од подржувачи од страна, медијатори, советници итн.
Тоа иритира, а во најновиов случај, кога го имаат „голобрадиот“ земјоделец на кој му се исполни сонот кој не го сонувал, е опасно по партијата, затоа што ризикуваат големи реакции, ако издржат 4 години, ризикуваат солидно досие за солидна судска авантура, во која може да им се укине и слободата и - партијата.


Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Саб Ное 25 2017, 09:07

Заеб не е свесен за ништо, тој е само црпната будала употребена со цел. После и со коњи да го расчеречиш џабе ти.... Sad
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Spray Вто Ное 28 2017, 17:15

Уапсени пратеници .

„Меѓу приведените се и Митко Чавков, оперскиот пејач Игор Дурловски, пратеникот Крсто Мукоски, актерот Владо Јовановски, Горан Ангелов- Ќосето од Велес, пратеничката Жаклина Пешевска, пратеникот Љубен Арнаудов од Охрид.“

http://www.mrt.com.mk/node/44895

пратениците имаат имунитет и колку што е познато, пратениците не може да се апсат без одобрение на собранието.
Прекршени се закони и процедури , постапката е избрзана.
Ова го кажува и Талат Џафери.

не е спорно дека има нешто, но спорно е и се потешко за оправдување на Заев, константното и избрзано прекршување на правилата.
Ако се исправаат грешките, не смее тоа да биде направено преку исто такви грешки.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Вто Ное 28 2017, 20:49

Ivanov so izjava

http://185.28.191.5/~ipregist/r.php?nin_u=Oi8vMjR2ZXN0aS5jb20ubWsvaXZhbm92LWdpLXBvZHJ6aHV2YW0tcHJvdGVzdGl0ZS1uYS0lRTIlODAlOUV6YS16YWVkbmljaGthLW1ha2Vkb25pamElRTIlODAlOUQtJUUyJTgwJTkzLXRpZS1uZS1zZS10ZXJvcmlzdGk%3D&nin_b=1

http://185.28.191.5/~ipregist/r.php?nin_u=Oi8vbm92YXR2Lm1rL2l2YW5vdi16YS16YWVkbmljaGthLW1ha2Vkb25pamEtbmUtZS10ZXJvcmlzdGljaGthLW9yZ2FuaXphdHNpamEv&nin_b=1



Претседателот Ѓорѓе Иванов на вечерашната прес конференција рече дека тој ја поддржувал и ја поддржува иницијативата „За заедничка Македонија“.
– Не се и не можат да бидат третирани како терористичка организација – рече Иванов за осомничените.
Тој повика на почитување на презумпцијата на невиност.
-Со реваншизам и демонстрација на сила, се генерира поларизација на општеството, состојба во која не можеме да очекуваме напредок во реформските процеси. Повикувам на разум од сите надлежни институции. Нема ништо потрагично и поопасно од меѓумакедонскиот судир. Секогаш кога сме биле поделени, други нè окупирале, раселувале, преименувале и однародувале – рече Иванов во својот говор
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Вто Ное 28 2017, 20:50

hm.
kade li e zajakot?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Вто Ное 28 2017, 21:58

Во една од темите имам напишано дека зборот „реформа“ и неговите варијации асоцираат на „расформирање“

... се бореа против „режимот“ за да ради власт се уортачат со дел од „режимот“... мижи Асан да ти баам ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 6 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 30 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот