ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

„Специјален“ обвинител?!?

+8
concrete
Diabolik
хан Ацо
ribar
Прч
Spray
кнез
чучулига
12 posters

Страна 10 of 26 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 18 ... 26  Next

Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Нед Фед 21 2016, 12:00

кнез напиша:Вол,бидејќи гледам дека и сите провладини медиуми исто ко тебе ја имаат стратегијата "Калимеро нема правда",би сакал да те прашам имаш ли некој назанки кога ќе престанат да плачат и дали и кога ќе превземат нешто против тие што ја прават неправдата?
Или одговорот ќе го бараме во  тие што ја прават оваа неправда во уште попонизно плачење и лижење  на нивните нозе за евентуално ако може нешто да ги сожалат?
..останува да чекаме , ние сме само бирачи кои на гласачкото ливче го заокружуваме тој кој нуди најдобро задоволување на нашите интереси.А секој си има свој , резултантата на тие пак вектори е заедничкиот интерес. Многу е битно на каде е свртен....
Нормално заебот во изборот може да биде максимум до следните избори.Дали сме се заебале во последниот ..скоро ќе видиме.., но ако од нозе тргне нагоре тек тогаш ќе биде милениумски заеб.... Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Нед Фед 21 2016, 12:17

http://plusinfo.mk/vest/58741/sjo-vraboten-vo-mvr-organiziral-grupno-fotografiranje-za-licni-karti-i-shetal-vooruzen

А ха хаааааа .... само на тие во геризјатријата им е чудно зошто овластено лице носело оружје и тоа во полициска станица ....

а ха хаааааааааа......

...што ќе биде следно .... „ полицајците вооружени шетаат по улици, војниците имаат пушки, топови, хеликоптери, тенкови“

а ха хааааааа ...глупандери ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Нед Фед 21 2016, 12:38

...на страна шетањето , може ли некој да објасни за какво групно сликање за време на избори се збори??? 
Како тоа изгледало??..дотичниот забира стадо пред себе и ги носи на сликање со пиштољче на појас при тоа.., за да ги плаши...
..а со која цел би било тоа групно сликање???
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by кнез Нед Фед 21 2016, 14:41

concrete напиша:
кнез напиша:Вол,бидејќи гледам дека и сите провладини медиуми исто ко тебе ја имаат стратегијата "Калимеро нема правда",би сакал да те прашам имаш ли некој назанки кога ќе престанат да плачат и дали и кога ќе превземат нешто против тие што ја прават неправдата?
Или одговорот ќе го бараме во  тие што ја прават оваа неправда во уште попонизно плачење и лижење  на нивните нозе за евентуално ако може нешто да ги сожалат?
..останува да чекаме , ние сме само бирачи кои на гласачкото ливче го заокружуваме тој кој нуди најдобро задоволување на нашите интереси.А секој си има свој , резултантата на тие пак вектори е заедничкиот интерес. Многу е битно на каде е свртен....
Нормално заебот во изборот може да биде максимум до следните избори.Дали сме се заебале во последниот ..скоро ќе видиме.., но ако од нозе тргне нагоре тек тогаш ќе биде милениумски заеб.... Evil or Very Mad
Останува констатцијата дека избор на следните избори нема.Ако сето тоа го раководи еден центар кој работи против нашите интереси тогаш изборите се обична фарса(што е стремежот на креаторите на Новиот С.Поредок) и подршката на било кој од овие таканаречани спротивставени страни е апсолутно подршка на фалсификатот на народната воља (исто како Ципрас во Грција).

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Нед Фед 21 2016, 15:09

кнез напиша:
concrete напиша:
кнез напиша:Вол,бидејќи гледам дека и сите провладини медиуми исто ко тебе ја имаат стратегијата "Калимеро нема правда",би сакал да те прашам имаш ли некој назанки кога ќе престанат да плачат и дали и кога ќе превземат нешто против тие што ја прават неправдата?
Или одговорот ќе го бараме во  тие што ја прават оваа неправда во уште попонизно плачење и лижење  на нивните нозе за евентуално ако може нешто да ги сожалат?
..останува да чекаме , ние сме само бирачи кои на гласачкото ливче го заокружуваме тој кој нуди најдобро задоволување на нашите интереси.А секој си има свој , резултантата на тие пак вектори е заедничкиот интерес. Многу е битно на каде е свртен....
Нормално заебот во изборот може да биде максимум до следните избори.Дали сме се заебале во последниот ..скоро ќе видиме.., но ако од нозе тргне нагоре тек тогаш ќе биде милениумски заеб.... Evil or Very Mad
Останува констатцијата дека избор на следните избори нема.Ако сето тоа го раководи еден центар кој работи против нашите интереси тогаш изборите се обична фарса(што е стремежот на креаторите на Новиот С.Поредок) и подршката на било кој од овие таканаречани спротивставени страни е апсолутно подршка на фалсификатот на народната воља (исто како Ципрас во Грција).
..па при немање вистински избор...т.е изборот е дал магаре, дал змија......не е ли поелегантно да напраиме сепак кралски избор..ко Клеопатра???? Sad
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Фед 21 2016, 18:20

кнез напиша:Вол,бидејќи гледам дека и сите провладини медиуми исто ко тебе ја имаат стратегијата "Калимеро нема правда",би сакал да те прашам имаш ли некој назанки кога ќе престанат да плачат и дали и кога ќе превземат нешто против тие што ја прават неправдата?
Или одговорот ќе го бараме во  тие што ја прават оваа неправда во уште попонизно плачење и лижење  на нивните нозе за евентуално ако може нешто да ги сожалат?

Laughing
daleku sum ti jas od provladini mediumi,
letam so pamet, samo privremeno se spustiv, ma nesto aj kao I jas da mudruvam demek Laughing
..a inaku, ova partiive gi gledam , lakonski, kratko I jasno, koj saka vlast- neka ja osvoi, kaj so treba I kako treba.

ako ovie na vlast, se "necisti", togas ovie sto sakat vlast- ne moze da prodavaat necistotija "takodje" za da gi smenat "necistite". toa e relativna rabota i ne sum tuka jas da sudam, ima sudovi, makar i specijalni za specijalki neka se..so cist obraz- ne ti trebaat sponzori ni sponzorusi od strana, vistinata sama si go probiva patot.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Пон Фед 22 2016, 19:07

...слушам овие соросоидниве сдсм квислинзи почнале да покажуваат креативна иницијатива...претепале до смрт некој постар мариовец заради тоа што  ..ми мање ни више.. ја поддржувал гица катица..,онаа у чипка...па сеа ја продаваат приказната дека вмровци всушност не се овци туку мајмуни, црвено гузи бабуни од оние мноогу глупите... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Пон Фед 22 2016, 21:12

nesto sum propustil, se stepale zaradi teletabis ? Smile
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пон Фед 22 2016, 21:58

VOL напиша:nesto sum propustil, se stepale zaradi teletabis ? Smile
На мртво го утепал ... со стап ...

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=B726289D0EF0314E868A334C806A7555

... но од полицијата демантираат дека политичка кавга е мотивот ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Пон Фед 22 2016, 22:33

king напиша:
VOL напиша:nesto sum propustil, se stepale zaradi teletabis ? Smile
На мртво го утепал ... со стап ...

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=B726289D0EF0314E868A334C806A7555

... но од полицијата демантираат дека политичка кавга е мотивот ...
aman be lugje.. scratch
seuste ima  "pred kooperacija" izgleda....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Сре Фед 24 2016, 18:48

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 12742708_10154505709335828_5662434626022818892_n
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Сре Фед 24 2016, 18:50

drzi vime.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Сре Фед 24 2016, 21:26

Стварно бе ... кај ли изгуби, веќе неколку дена нигде ја нема .... а секој ден добро утро и лека ноќ со неа ни велеа ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига Сре Фед 24 2016, 21:27

concrete напиша:„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 12742708_10154505709335828_5662434626022818892_n
Срамотилаци!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Сре Фед 24 2016, 21:29

izgleda se sprema za pomeki celi, na primer, pomali plenovi, ko Koce nas Smile
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Нед Фед 28 2016, 14:50

..дали така ми се чини , ама гица од гевгелија како да ја поједе помрачина...ни трага ни глас од таа провинциска матрона... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Нед Фед 28 2016, 23:27

concrete напиша:..дали така ми се чини , ама гица од гевгелија како да ја поједе помрачина...ни трага ни глас од таа провинциска матрона... Very Happy Very Happy
Абе таа се изглупира малку ама се си натокми  ... плати, дневници, кафекуварки и остали тракатанци .. и сеа може да си раскомотено лешкари и си ја лади до крајот на мандатот, по некое време никој нема ни да праша за неа ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Пон Фед 29 2016, 06:29

mozda se sprema za novi avaturi ..titanic potona, sega mozda Yamato ke go sprema Smile
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Пон Фед 29 2016, 10:06

VOL напиша:mozda se sprema za novi avaturi ..titanic potona, sega mozda Yamato ke go sprema Smile


....не бе патува и се забавува...некој и рекол дека е ко битолско чупе , а таа пак се нема погледано во огледало Wink

....всушност мислам дека онаа протува бејли се треска од земја неможејќи да свати кој го намести со оваа у килограми позамашна  гевгелиска провинцијалка.., а можеше да ангажира вистинска обвинителска ајкула и мамичето да им го е..е на ова вмровскиве вождови. Турската сеча на кнезови ќе изгледаше како попладневно матине у свирипичино.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Вто Мар 01 2016, 23:08

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Вто Мар 01 2016, 23:21

Fatena - da se kazni, zguzativno! Smile Smile Smile
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Сре Мар 02 2016, 02:42

хммм..дали мене само така ми се чини или навостина американциве своите послушници во Македонија ги регрутираат меѓу полуизлечени пациенти на установи од бардовци, демир хисар, демир капија и слични..
Или сепак претерувам??? Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Чет Мар 03 2016, 07:14

ne mi e jasna bas povrzanosta na Alji, so slucajov, ama ok, ako mora I toa SJO vekje nesto da raboti.. so srekja.

Ахмети денеска е повикан кај Јанева за Космос

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска во 14 часот треба да се појави во Специјалното јавно обвинителство во својство на сведок за случајот Космос, објектот кој беше во изградба и урнат во 2011 година.
http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/ahmeti-deneska-e-povikan-kaj-janeva-za-kosmos
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Чет Мар 03 2016, 08:50

...целата шарада со дебелката гица од гевгелија и нејзината свита опасни женски станува многу нејасна , а кога ќе се подразмисли и смешна.
Да препоставиме дека противуставната институција е воспоставена со озбилна цел да направи штета на Македонската држава, тогаш станува нејасно каква дрдупка си играат овие ангелчиња на амбасадорот бејли.
Како гледам , под свое го зеле и случајот со оној продавачот на образование, бинго-мен и бивш семкар???
Има ли случај кој не го зеле. Очигледно не им кажале дека  секој кој много хтео и много започео, обично час умрлих њега је помео... А да земеа проблемот со прислушкувањето да си го истераа до крај , па ако се прославеа со тоа нека си тераа понатака. Вака само ќе се правдаат дека од многу работа глава не можат да дигнат....па ќе се преморат од жалење и ќе пукнат ко шупливи лејки....
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by кнез Чет Мар 03 2016, 12:11

Сега пишав на друга тема па да не се повторувам само ќе го земам и нашиов пример како еден агумент повеќе .Тие со тие ресурси со кои располагаат американците да ги земеш во тимот Заев Катулка,и останатите тоа е така гротесно да ми лазат морници кога ќе помислам дека веројатно тави будали луѓе се семени за да прават будали работи од кои на секој нормален човек и за сите пари би му се завртил жеудникот и би го одбил тоа.Значи на сцена е полека отворање на ѓаволските планови на на планерите-вампири на глобален план.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 10 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 26 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 18 ... 26  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот