ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

За алкохолните пијалоци

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by king Вто Aвг 25 2015, 01:00


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by king Вто Aвг 25 2015, 10:25

VOL напиша:ke izgubime , mori!!!
to ne smee da se desi... nie ko predizvikuvaci.
da vezbas!
Нема шанса за такво нешто ...
... ќе приготвам една плеј листа со оние нејзините жалопојки така што после втората чашка и третата жалопојка тотално ќе се изгуби ... Twisted Evil Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by чучулига Вто Aвг 25 2015, 11:11

А шо ако има развиено отпорност?

Џабе плеј листата.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by king Вто Aвг 25 2015, 11:13

Кога ќе почнеш да слушаш само жалопојки ... нема враќање назад .... готов си навек ... допирот со реалноста неповратно се повеќе и повеќе се губи Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by чучулига Вто Aвг 25 2015, 11:24

Таја музика е многу лоша, да.

Ами нас ако не префати? М?

Ти текна на то?

Има вакцина за имунитет?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by VOL Вто Aвг 25 2015, 11:28

samo neka vezba, cuculidzevo, I ke ja pobedime zunzarata.
baska iame super najnov pobednicki dres.pred koj kletite dusmani na kolena podzinati ke padnat..
nasiot reprezentativen primerok.. u... zivriiii!!!

koa ke im ja pastime zivrosana, iznavezbana, okokorena , sveza , ovaa cuculigava, ima da se razletaat ko osi u osarnik Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by VOL Вто Aвг 25 2015, 11:30

чучулига напиша:
Има вакцина за имунитет?
ima
da ti prebae baba Zumbula so temjan
mecka da te lapne
ili vol da te capne.
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by чучулига Вто Aвг 25 2015, 11:31

Не ти е лоша стратегијава...

ќе треба да ги клам на вриење ѕиврите, ќе се сторат ко хеланки и готова работа. Теоретски.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by VOL Вто Aвг 25 2015, 11:34

.. e taa voda od zivrite , oladi ja , i - fukni ja na eks, garant ke ti dade imunitet..
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by чучулига Вто Aвг 25 2015, 11:36

Сигурно?

Немој да си ме лажел!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by VOL Вто Aвг 25 2015, 11:38

garant.
ali koa ke srkas , na site cetiri, da fati magijata protiv zunzarini magii i da ti daj imunitet..
..normalno, obezbedi prvo cist prostor od minimum 30 metra zad tebe , ko ke se rascetiris ...
da ne se zasrknes.
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by чучулига Вто Aвг 25 2015, 11:43

Е фала за иљачот.

Море, стварно лекот бил пет пари само кој го знај... шо ќе праев без тебе бе Вол... ќе шетав по белиов свет така збунета, неопулена шо би се рекло.

Хммм...
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by VOL Вто Aвг 25 2015, 11:46

a be za da bides opulena, so se veli okokorena, drug lek ima..
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by чучулига Саб Aвг 29 2015, 15:20

concrete напиша:..предлагам 3 октомври у шумски фенери ручек... секој носи едно шише вино по свој избор , козјото сирење за сечење ќе се најде локално..... Very Happy

чучулига напиша:Very Happy Very Happy Very Happy 

мене ми одговара.

Во октомври неколку недели нема да бидам овде.

Сори конкретен, ептен така испадна.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by concrete Саб Aвг 29 2015, 15:28

чучулига напиша:
concrete напиша:..предлагам 3 октомври у шумски фенери ручек... секој носи едно шише вино по свој избор , козјото сирење за сечење ќе се најде локално..... Very Happy

чучулига напиша:Very Happy Very Happy Very Happy 

мене ми одговара.

Во октомври неколку недели нема да бидам овде.

Сори конкретен, ептен така испадна.
ех па ти со цел памет помисли дека ние поверувавме дека ти ќе се појавиш??? па плус уште со шише вино у рака Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by чучулига Саб Aвг 29 2015, 15:29

добро не баш баш билокакво вино... шампањ.

Ќе го остам за во наредната прилика.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by king Чет Сеп 03 2015, 21:57

Дали локањето алкохол пред ептен мали деца ... се одразува штетно врз нивната психа?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by VOL Нед Сеп 20 2015, 08:25

Dzoni Setac Smile

За алкохолните пијалоци - Page 6 Johnnie%20Walker%20Wallpapers%20for%20Galaxy%20S5

kompletnata borbena flota na Skotska,  Johny Walker.   standard edition What a Face


За алкохолните пијалоци - Page 6 68px-JW_Red_Label
Johnnie Walker Red Label..so najdolg staz, u ovaa forma I sostav od 1909 godina. Laughing

[*]За алкохолните пијалоци - Page 6 86px-Johnnie_Walker_Black_Label
Johnnie Walker Black Label

[*]За алкохолните пијалоци - Page 6 90px-JW_Double_Black
Johnnie Walker Double Black

[*]За алкохолните пијалоци - Page 6 120px-Johnnie_Walker_Swing
Johnnie Walker Swing

[*]За алкохолните пијалоци - Page 6 96px-JW_Greens
Johnnie Walker Green Label & Green Label 180 Cask

[*]За алкохолните пијалоци - Page 6 89px-Webysther_201503211457450661_-_Johnnie_Walker_Platinum_Label%2C_garrafa_e_Caixa
Johnnie Walker Platinum Label

[*]За алкохолните пијалоци - Page 6 89px-Johnnie_Walker_Gold_Label
Johnnie Walker Gold Label

[*]За алкохолните пијалоци - Page 6 90px-Johnnie_Walker_Gold_Label_Reserve
Johnnie Walker Gold Label Reserve

[*]За алкохолните пијалоци - Page 6 120px-Johnnie_Walker_Gold_Label_Extra_Rare
Johnnie Walker XR 21

[*]За алкохолните пијалоци - Page 6 94px-JW_Blue_Label
Johnnie Walker Blue Label

[*]За алкохолните пијалоци - Page 6 120px-Johnnie_Walker_King_George_V_1
Blue Label King George V Edition
-----------------------------------------------

 napred na etiketata, imaat brojce  (12, 15, 18)
na primer, Black Label nosi  12, Green Label 15 itn..

toa se marker-oznaki za "starenje" ( age) t.e. kolku e star toj tip na viski.pred da go napolnat vo sisinja
sekoj tip ima razlicen period na odstojuvanje I toa e taa brojka na siseto, ne moze da se promasi:pirat:
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by VOL Нед Сеп 20 2015, 08:56

a ako na etiketata ima oznaka "proof" namesto %, lesno e:
proof- se upotrebuva vo amerika inaku e angliska merka za alcohol, I kaj niv ja koristat. konverzacijata e lesna podeli "proof" so dva  I ete ti po naski..
na primer, Johny Shetac-ovite viski se po 80 proof, t.e. =80/2= 40% alcohol. toa e inaku merka za "alcohol -po -volumen"

alkoholot se meri na 20 stepeni celziusovi temperatura, izrazen preku  mililitri vo 100 mililitri tecnost, pa na primer, Johny "bugarska casa" ( ona so e za nas caska rakija, kaj niv standard e - dupla doza, stotka Laughing ) Johny bi trebalo da sodrzi 40 % etanol..


ali, posle 3-4 caska Johny, mislam deka matematikata dobiva poprijatna forma pirat a I najgolemite matematicari I najgolemite tabularazi doagjaat do ist rezultat.
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by concrete Пон Ное 23 2015, 18:17

....кај се наоѓа ви Скопје оригинална  Ел Јимадор текила???
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

За алкохолните пијалоци - Page 6 Empty Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот