ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Упад на вооружена група од Косово

Страна 11 of 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Вто Фед 09 2016, 19:52

more krekaa tie so siroko otvoreni gazovi  usti  ( seedno, isto e toa..)
deka ete, vladata gi platila teroristive da teroriziraat, a bogami I deka policajcive malce ginele, pa trebalo da izginat od vo borba so teroristive ( koi, neli, se plateni od pari na narodot) . bas me interesira sto ke izleze od seto toa.
ne e docna za "zid" ne mora da se neli teroristive kandidati.Wink
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Вто Фед 09 2016, 23:56

VOL напиша:more krekaa tie so siroko otvoreni gazovi  usti  ( seedno, isto e toa..)
deka ete, vladata gi platila teroristive da teroriziraat, a bogami I deka policajcive malce ginele, pa trebalo da izginat od vo borba so teroristive ( koi, neli, se plateni od pari na narodot) . bas me interesira sto ke izleze od seto toa.
ne e docna za "zid" ne mora da se neli teroristive kandidati.Wink
Ја де .... еве го .....

http://sitel.com.mk/dnevnik-zaev-podgreva-tenzii-pred-startot-na-sudenjeto

... сеа треба обвинителството да го покани за сведок .... да видиме со што тоа само тој есклузивно располага ...или само јаде брбушки ...
.... ако е второто ... тоа е тешка клевета ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Сре Фед 10 2016, 00:24

а ако располага со сериозни докази? шо тогаш?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Сре Фед 10 2016, 00:30

чучулига напиша:а ако располага со сериозни докази? шо тогаш?
Ако располага ... досега требало да ги предаде кај што треба ....
...криењето докази е кривично дело ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Сре Фед 10 2016, 00:31

а ако ги предал веќе?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Сре Фед 10 2016, 00:32

toa ke vidime..
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Сре Фед 10 2016, 00:32

чучулига напиша:а ако ги предал веќе?
Такво нешто колку знам нигде не изјавил ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Сре Фед 10 2016, 00:39

...имаше изјава на еден од адвокатите на обвинтетите дека според поставените прашања, сјо има ептен добри позннавања за ситуацијата шо се случила...
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Сре Фед 10 2016, 00:43

ako imalo, postavi ja, da ne bide rekla kazala, mi kaza edno vrapce itn
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Сре Фед 10 2016, 00:45

чучулига напиша:...имаше изјава на еден од адвокатите на обвинтетите дека според поставените прашања, сјо има ептен добри позннавања за ситуацијата шо се случила...
Нека добро ги погледнат снимките како на косово со сите почести ги погребуваа и кој се не отиде да им оддаде почест на паднатите во борбата против „славомакедонскиот“ окупатор ... ваљда ќе им стане појасно ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Сре Фед 10 2016, 10:52

хммм, по стара навика, всушност затоа што нашите велможи традиционално имаат заглавено муда у американско менгеме (основен услов да се бидне македонски велможа) па крекетаат по нивни диктат кога треба и како треба..имаме сега ситуација. А тоа најелегантно се решавало според бројот... со триесетина куршума , пута два свакоме... како што е ред во секоја земја која сака да остане тоа на добробит на својот народ и која ги почитува животите на своите граѓани, полицајци и војници повеќе од таквиот на незините непријатели и други џукели кои им ги одземаат насилно и курвински.
Но очигледно холивудските текстописци имаат друга визија за серијалот во вторава сезона....
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Чет Фед 25 2016, 23:22

Сите сведоци тврдеа дека тие денови не забележале дека во нивното мало има толку бројна паравоена формација
a sto da se ocekuva....
.... vinovni se site onie "svedoci" zatoa sto em glumat ludilo, em skrivaat delo..

ne znaele.. pojma nemale. zemjo indijo.
http://www.mkd.mk/crna-hronika/zhitelite-na-divo-naselje-se-sekjavaat-na-nasilstvoto-na-policijata-no-ne-i-na
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Чет Фед 25 2016, 23:25

VOL напиша:
Сите сведоци тврдеа дека тие денови не забележале дека во нивното мало има толку бројна паравоена формација
a sto da se ocekuva....
.... vinovni se site onie "svedoci" zatoa sto em glumat ludilo, em skrivaat delo..

ne znaele.. pojma nemale. zemjo indijo.
http://www.mkd.mk/crna-hronika/zhitelite-na-divo-naselje-se-sekjavaat-na-nasilstvoto-na-policijata-no-ne-i-na
..шипатарес се долен народ без чест и образ, што очекуваш од нив...каурину....????? Shocked
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Чет Фед 25 2016, 23:40

a be.
za OCEKUVANJE e takvo nesto. zar bi ocekuval deka sega
ke proraboti individualnata sovest, pa potoa I kolektivnata, pa raja taka masovno ke kaze "pu-jazk.sram da vi e , teroristi edni!"


fakt e deka BEZ RAZLIKA na site "kvazimodo scenarija, deka ovoj gi dovel onoj gi platil, sveti Petar gi nabuckal"
toa se TERORISTI na DELO fateni so oruzje vo raka, so organizirana banda so logistika so hierarhija so..


koj qrac be seta vo masoven broj, so tesko pesadisko vooruzuvanje so cel da ubiva?
a be kursum da ne ispukale, so ona sto go poseduvale, onie teski kalibri I snajperi,granati, I raketni frlaci,imaat dovolno "Tovar" da lezat edno 5-10 godini, I toa bez da ispalat kursum..


a tie storija ubistva.


ako se :"borele za kauzata"  kako "oreli hrabri" ke go priznaat deloto "hrabro" . ama tolku e od nivnata hrabrost. sega ke lazat, ke kvicat, ke baraat care.


povekje ima cest vo eden Adem Jasari, koj go likvidiraa oti ne sakal da se predade, odosto vo ovie linguri.
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Чет Фед 25 2016, 23:51

VOL напиша:a be.
za OCEKUVANJE e takvo nesto. zar bi ocekuval deka sega
ke proraboti individualnata sovest, pa potoa I kolektivnata, pa raja taka masovno ke kaze "pu-jazk.sram da vi e , teroristi edni!"


fakt e deka BEZ RAZLIKA na site "kvazimodo scenarija, deka ovoj gi dovel onoj gi platil, sveti Petar gi nabuckal"
toa se TERORISTI na DELO fateni so oruzje vo raka, so organizirana banda so logistika so hierarhija so..


koj qrac be seta vo masoven broj, so tesko pesadisko vooruzuvanje so cel da ubiva?
a be kursum da ne ispukale, so ona sto go poseduvale, onie teski kalibri I snajperi,granati, I raketni frlaci,imaat dovolno "Tovar" da lezat edno 5-10 godini, I toa bez da ispalat kursum..


a tie storija ubistva.


ako se :"borele za kauzata"  kako "oreli hrabri" ke go priznaat deloto "hrabro" . ama tolku e od nivnata hrabrost. sega ke lazat, ke kvicat, ke baraat care.


povekje ima cest vo eden Adem Jasari, koj go likvidiraa oti ne sakal da se predade, odosto vo ovie linguri.
Мразам оружје!!!... то настрана... а како е дозволено такво оружје до нив?

претпоставувам то не е исто ко јас ко ќе купвам компири ли, кошула... абе шо и да е.. како се стигнува до такво и толку оружје без никој да разбери м? ... оти, а јас нешто купам, и тетка ми (ги имам машала), и сна ми и мајка ми... а бе!... сите ќе знат пред и јас дома да стигнам и да му се имам јавено... а ова се онака случило? ... е то, баш ме интересира!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Чет Фед 25 2016, 23:58

чучулига напиша:
.
Мразам оружје!!!... то настрана... а како е дозволено такво оружје до нив?

претпоставувам то не е исто ко јас ко ќе купвам компири ли, кошула... абе шо и да е.. како се стигнува до такво и толку оружје без никој да разбери м? ... оти, а јас нешто купам, и тетка ми (ги имам машала), и сна ми и мајка ми... а бе!... сите ќе знат пред и јас дома да стигнам и да му се имам јавено... а ова се онака случило? ... е то, баш ме интересира!!!
pa, ocigledno deka e LESNO "dozvoleno" so onolku gluvonemoslepi "svedoci" koi "nisto ne znaat" I "nisto ne videle"
mislam... so da se objasnuva povekje, i sto da se "meri gepekot na Gruevski da se dokazuva deka on im sitkal oruzje direKno od gepek" Wink
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пет Фед 26 2016, 00:01

Хммммммм
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Пет Фед 26 2016, 00:07

e so hmm..
ako te zasstanat dzandari da ti recat otvori gepek, ke se zalis na diktatura.
ako te zastanat na slednata raskrinica za kontrola na dokumenti- u Strazbur ke ides..
nedaj boze pak, da te zastanat I da ti recat imas li voda u kazanceto za brisaci-imam- e daj da vidime-, ke privriskas u znak na otpor protiv imperaturata, I ke legnes na sred asphalt da rusis vlada...

ne ti licno, onaka, generalno..

sakame demokratija po americki fazon? nekjeme. e pa eve vi ja. ama nekjeme! ma neznaete so sakate. ova sakate.

e toa ti e..
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пет Фед 26 2016, 00:10

VOL напиша:e so hmm..
ako te zasstanat dzandari da ti recat otvori gepek, ke se zalis na diktatura.
ako te zastanat na slednata raskrinica za kontrola na dokumenti- u Strazbur ke ides..
nedaj boze pak, da te zastanat I da ti recat imas li voda u kazanceto za brisaci-imam- e daj da vidime-, ke privriskas u znak na otpor protiv imperaturata, I ke legnes na sred asphalt da rusis vlada...

ne ti licno, onaka, generalno..

sakame demokratija po americki fazon? nekjeme. e pa eve vi ja. ama nekjeme! ma neznaete so sakate. ova sakate.

e toa ti e..
еј!!!

вакви глупости, мене, не!

обидете се повторно.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Пет Фед 26 2016, 00:12

tebe licno ne ti se obrativ, pa da si ja ishkas muvata od kapata

ama drzi voda deka kvicat koga ke vidat policija, demek, vlasta voveduva diktatura , plasi raja I slicno.
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пет Фед 26 2016, 00:15

ама бре!!!

"јед је јед, а, ред је ред!!!" - испеа Балашевич...

не гледам кој би се бунел ако полицијата си ја брка работата??!!

или шо?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Чет Мар 03 2016, 07:21

ne znam zosto samo si ja oteznuvaat ( a olesnuvaat novcanikot) rabotata.

02.03.2016, 16:31
Дива населба: Aдвокатите го напуштија судењето, судот ги казни по 1.200 евра

http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=9950AFDE1B527B48BBED80577D6E4DCE


se sudat za ubistva, terorizam, zlostornicko zdruzuvanje, napad na sluzbeno lice, nezakonsko drzene ekspl. materijali I oruzje, napad na ustavniuot poredok, a be I za pogresno parkiranje ke im nakalemat,...

so eden kup dokazi.a ovie se fatile, za .. tesna koza.
mala im bila sudnicata.

e bas gi usrekjija "stitenicite"
Адвокатот Рауфи ја напушти судницата, а со него замина и неговиот колега Дарлишта. Но на барањата за обезбедување услови се приклучија и нивните колеги Љупчо Веселиновски, Еленко Миланов, Асмир Алиспахиќ и Шазивар Исени.

„Немаме каде да ги оставиме чантите и материјалите, а судиме еден ваков сериозен предмет“, рече адвокатот Веселиновски.
ete, na advokatot Veselinovski I na onoj do nego , Elenko, ne im dale kade da go stavat cantite..
e sega treba da platat kolku za edno 20-30 canti.

ako de.
nekoj treba da zema k-15 Wink
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пон Апр 18 2016, 22:07

Шо е ова сега бе?

http://www.kurir.rs/region/Makedonija/video-drama-u-makedoniji-dobija-jeziv-obrt-albanska-nacionalna-armija-najavljuje-mobilizaciju-clanak-2228289

Има негде за ова во македонските медиуми?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Пон Апр 18 2016, 22:09

da. znaeme za toa.
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Пон Апр 18 2016, 22:29

чучулига напиша:Шо е ова сега бе?

http://www.kurir.rs/region/Makedonija/video-drama-u-makedoniji-dobija-jeziv-obrt-albanska-nacionalna-armija-najavljuje-mobilizaciju-clanak-2228289

Има негде за ова во македонските медиуми?
Ќе биде интересно у петок  да им се видат фаците на сдсм-оФци кога од нивните компањони за протести во ушите ќе им ечи „учк,учк“

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/od-petok-vo-skopje-nov-protest-na-veteranite-na-uchk-i-privrzanicite-na

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 11 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот