ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Упад на вооружена група од Косово

Страна 1 of 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Вто Апр 21 2015, 13:33

Вооружена и маскирана група која броела повеќе од четириесет лица утрово во 2. 30 часот упаднала во полициската станица Гошинце на македонско-косовската граница и заробила четворица полицајци, потврди МВР денеска на прес конференција.

Упад на вооружена група од Косово Mvr1-3-centrala-540x361

Според полицискиот портпарол Иво Котевски, станува збор за терористичка група од Косово која на униформите имала ознаки „УЧК“, а со себе имала и преведувач кој зборувал на лош македонско-српски јазик.
Во денешниот инцидент нема загинати ниту повредени. Од она што МВР го кажа на прес конференцијата се знае дека групата откако ја нападнала станицата со лисици врзала тројца полицајци од вкупно четворица кои биле дежурни, ги снимала со рачна камера и ги тепала.
– Водачот на групата им рекол на полицајците: „Ние сме од УЧК. Пренесетe дека ниту Ахмети, ниту Груевски може да ве спаси Нам не ни треба никаков Рамковен договор и ако повторно ве фатиме тука, сите ќе ве убиеме. Сакаме наша држава.“ Потоа групата го одзела оружјето што било во полициската станица, дел од радио-врските и им ги искршила мобилните телефони на полицијаците. На излегување напаѓачите им дале време од триесет минути да не мрднат никаде, по што се повлекле, според МВР, на косовска територија.
По извесно време, четвртиот полицаец ги ослободил колегите кои тргнале пеш од полициската станица Гошинце кон најблиското село. На 200 метри по патот од блиско место слушнале рафали од огнено оружје. Во моментов полицајците се ослободени, а во околината на Гошинце упатени се бројни полициски сили.
Од МВР велат дека Македонија и нејзините институции биле цел на терористички напад.  

http://libertas.mk/мвр-терористи-со-ознаки-на-учк-барале/
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Вто Апр 21 2015, 14:26

Читам реакции за случајот и забележвам сите се ориентирани на меѓуетнички момент...

Според соопштението на МВР се работи за упад од Косово ерго меѓународна ситуација... а со самото то, има и поинаква димензија и момент.

Некој многу непаметен стои зад се' ова мора да забележам.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by хан Ацо on Вто Апр 21 2015, 16:50

Не боjте се  Македонци,бугариja нема да ви остави сами срешту шиптарите!
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by хан Ацо on Вто Апр 21 2015, 16:54

Фокус.мк написа: напиша:Веднаш по денешниот напад врз полициската станица во Гошинце, се јави со соопштение до медиумите и радикалната организација „Ослободителна војска на Груевски“ која ја презеде одговорноста за нападот.

- Денеска, со цел да го спасивме господинот Груевски од нападите што врз него секојдневно ги врши сељакот Заев со тоа што ќе го свртиме вниманието на јавноста на сосема друга тема, ние гордите послушници од Ослободителната војска на Груевски извршивме напад врз станица на полицијата во Гошинце, каде што најдовме неколку човечиња покриени со ќебиња од ЈНА и откако им ги врзавме рацете со она онаквото пластично како ортома кое се врзува со жица како механизам, такво едно црно, им го одзедовме оружјето и им удривме по пет шест шамари, гест за кој не се оди во затвор оти е само прекршок, а не кривично дело – пишува во коминикето.

Во соопштението на терористите понатаму стои и нивната закана дека никој не смееме повеќе да ги слуша бомбите на Заев на јутјуб, оти кој ќе биде фатен дека го прави тоа, ќе биде фатен за уши и ќе заврши во ендек.

Shocked
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Вто Апр 21 2015, 19:29

хан Ацо напиша:
Фокус.мк написа: напиша:Веднаш по денешниот напад врз полициската станица во Гошинце, се јави со соопштение до медиумите и радикалната организација „Ослободителна војска на Груевски“ која ја презеде одговорноста за нападот.

- Денеска, со цел да го спасивме господинот Груевски од нападите што врз него секојдневно ги врши сељакот Заев со тоа што ќе го свртиме вниманието на јавноста на сосема друга тема, ние гордите послушници од Ослободителната војска на Груевски извршивме напад врз станица на полицијата во Гошинце, каде што најдовме неколку човечиња покриени со ќебиња од ЈНА и откако им ги врзавме рацете со она онаквото пластично како ортома кое се врзува со жица како механизам, такво едно црно, им го одзедовме оружјето и им удривме по пет шест шамари, гест за кој не се оди во затвор оти е само прекршок, а не кривично дело – пишува во коминикето.

Во соопштението на терористите понатаму стои и нивната закана дека никој не смееме повеќе да ги слуша бомбите на Заев на јутјуб, оти кој ќе биде фатен дека го прави тоа, ќе биде фатен за уши и ќе заврши во ендек.

Shocked
...сдсм-џукелите немаат ништо свето и од еден Фокус направиле нешто што на север го викаат спрдачина. Ај со Фокус , ама тие упорно пробаат тоа да и го направат и на Македонија.... Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Вто Апр 21 2015, 19:40

Кромид е то конкретен.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Вто Апр 21 2015, 19:45

хан Ацо напиша:Не боjте се  Македонци,бугариja нема да ви остави сами срешту шиптарите!

Ау, каков восклик.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Вто Апр 21 2015, 19:48

чучулига напиша:Кромид е то конкретен.
...мене ми кажуваш, ама б'зди на кошери,соросоиди и сдсм-квислинзи....со Herr Бране у сенка....се е исто како и пред години.., онојпат кога не обадинтерија и урамија.... Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Вто Апр 21 2015, 19:49

чучулига напиша:
хан Ацо напиша:Не боjте се  Македонци,бугариja нема да ви остави сами срешту шиптарите!

Ау, каков восклик.
остај го него , тој само клика..додека некој не го штракне... Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Вто Апр 21 2015, 19:57

concrete напиша:
чучулига напиша:
хан Ацо напиша:Не боjте се  Македонци,бугариja нема да ви остави сами срешту шиптарите!

Ау, каков восклик.
остај го него , тој само клика..додека некој не го штракне... Wink

Глуми лудило...

тие се одговорни за ова... хинт EULEX.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Вто Апр 21 2015, 20:08

Да се потсетиме шо рече Ангелов пред некоја недела?

Ај..

http://libertas.mk/уште-пред-две-недели-стојанче-ангелов/
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Вто Апр 21 2015, 20:18

 Dragan Alcinov ‏[ltr]@DAlcinov[/ltr] 
Кои сте вие?
-Терористи.
Што сакате?
-Држава
А од кај сте?
-Косово
А ми нели Косово е држава? 

-Слушај ме другар мене ме пратил #Ж не знам ич 
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Вто Апр 21 2015, 20:24

чучулига напиша:Да се потсетиме шо рече Ангелов пред некоја недела?

Ај..

http://libertas.mk/уште-пред-две-недели-стојанче-ангелов/
Чучулига ,  Стојанчо Ангелов звани генерал може свашта да труби, од моментот кога почна.. тој е само тоа ТРУБА!! Very Happy
Работава ич не е за заебанција и нажалост Грујо е ставен сега пред задача за која ( а јас не сум баш многу сигурен дека ја има)  му треба многу лична храброст и доволно поддршка од тимот за да ја изврши без многу фемкање....., ако не направи така..ќе не сјебат....дефинитивно.
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Вто Апр 21 2015, 20:30

Кој рече дека е зафрканција конкретен?

Има статус многу компликејтед кај мене.

Инаку, не се плаши... промптно изреагира Иванов

Иванов свика состанок на државниот врв


Бог да не' чува и брани!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Вто Апр 21 2015, 20:38

чучулига напиша:Кој рече дека е зафрканција конкретен?

Има статус многу компликејтед кај мене.

Инаку, не се плаши... промптно изреагира Иванов

Иванов свика состанок на државниот врв
Бог да не' чува и брани!
..не за боравај дека Иванов , за разлика од Стојанче е реален "генерал" може да прогласи воена состојба док трепнеш... Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Вто Апр 21 2015, 20:43

Можи да самоооо....

тој бе очигледно чека за да се информира а ти ми велиш ќе прогласел нешто....

Доооооооброоооо... ти вервам.

 Ty Дуп ‏[ltr]@toodup[/ltr]
#ОнаКога некој те лаже и му викаш:
- Само момент.
*Вадиш нафта-та од џеб, пиеш малку* 

- Ајде кажи сега. 
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Вто Апр 21 2015, 21:15

a kako da zabelezat.koja kosovska policija kakvi gluposti.. a koi pak Nato "sili" ke zabelezele somnitelni aktivnosti.. koga tie "somnitelni" se po americki recept i od americko tendzere izlezeni..
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Вто Апр 21 2015, 21:15

..а што очекуваше да кажат??? дека ги виделе и пропуштиле... Very Happy Very Happy Very Happy кога тие ги довезле на работа...и одвезле од неа...
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Вто Апр 21 2015, 21:18

Не знам шо рецепт е ама јасно е дека некој ептен му ја збиберил манџата на Груевски.

Невидено голема грешка беше соопштението на МВР за влез од Косово.

Глупост огромна.

Ама па, толку му сечи нив.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Вто Апр 21 2015, 21:26

чучулига напиша:Не знам шо рецепт е ама јасно е дека некој ептен му ја збиберил манџата на Груевски.

Невидено голема грешка беше соопштението на МВР за влез од Косово.

Глупост огромна.

Ама па, толку му сечи нив.
Точно!!!! Груевски е претерано наивен .., наивно искрен човек , сепак не е тој за висока политика. Каде смее на косовските трговци со човечки резервни делови и нивните прекуокеански ментори да им се каже дека некој од нарко-протекторатот дошол да прогласува своја држава овде и плаши мирнодопски полицајци со пивски стомаци????
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Вто Апр 21 2015, 21:32

concrete напиша:Груевски е претерано наивен .., наивно искрен човек , 

Абе... светец!!!

lol! lol! lol!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Вто Апр 21 2015, 21:46

..па да видиш, спорeден со многу други..., л'ска Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by Прч on Сре Апр 22 2015, 00:32

Се е релативно. Ако го цениме според дипломата од универзитетот на Мултигруп, навистина е наивен. Инаку, некој може да рече и дека е забеган....
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Сре Апр 22 2015, 00:35

Прч напиша:Се е релативно. Ако го цениме според дипломата од универзитетот на Мултигруп, навистина е наивен. Инаку, некој може да рече и дека е забеган....

Абортус.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот