ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Упад на вооружена група од Косово

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Пет Фед 17 2017, 22:43

ajde e,
http://telma.com.mk/vesti/uchk-trebala-da-drzhi-pres-ne-da-vojuva-vo-diva-naselba

ne dosle da vojuvaat, tuku da drzat press konferencija

dodusa malce preterale so "tehnikata" za "pressot".

sto li ke dovleckaa , ako , ne daj boze, namesto press, nameravale da realiziraat - politicko-debatna emisija, na primer?ke donesea mozda I haubici?
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Саб Фед 18 2017, 08:38

haha...ha..aahahaha..!!


Се кае што им дозволи да го фатат жив! Сами Укшини кој беше дел од вооружената група во Диво Насење, која се предаде на полицијата, пет часа даваше исказ пред Судот.
Попознат како „Командант Соколи“, тој денеска пред судијата и поротниците изјави дека се кае што им се предал на полициските сили.
Во неговиот исказ тој изјави дека 8-те убиени полицајци на 9 Мај, се жртви на нивните колеги полицајци, а не на групата која на која и се суди за тероризам и за рушење на уставниот поредок.
http://tv21.tv/mk/?p=119131

a be PICE edno siptarsko: KVICESE kako lingur koga digase BELI GAKJI ( kako I vo aracinovo, vi snema beli carsavi pa I zivri revavte za da si go spasite gazenceto!) za  da si go spasis dundeto.

sega ke se "celicis" pre kameri, a be eden junak - junak kolku sto e onoj DZEMOPERKO skokac so stap, ( takozvani samozvani preCednik na olimpiski komitet, kukala ni majka, od vakvi "sportski " rabotnici..)
..a be sega, vaka, u topla sudnica, spastren, sreden, ne-eben, kako I sekoj LINGUR od tvojata rasa, dzanum, site sedum zmejevi I sedum krokodili ke si gi zadavel so zubi, ama ete, ti snemalo zubi za sedmiot-bre!

sega malce za sira javnost> KIVICESE lingurcevo, em si gi PREDADE "drugarite" , em si IZDADE se' po red, I koj od kaj e , vrski, sorabotnici , jataci ( po NEGOVA izjava posle se pretrreseni I ispitani dosta negovi "soborci")

tuku KUKAVICLUKOT I PREDAVSTVOTO saka da go prikrie so -ofanziva, aj sea ke glumam mucenik, borac za sloboda, demek, ke privlekue vnimanie, ne priznava ovozemni sudovi, on e sealbanski borec, ( a se' si prizna, picevo, i za kolku pari..I od kogo..)

zatoa, za site koi mislat deka ova picence, so maska fLizura moze da stane nekoja "ikona" na otpor, a u stvari samo prepricava sto ke  mu sufliraat advokatite, kolku da se vadi, da si go spasi vaginceto,
ova e realnata slika za ovoj ocajnik.

a sega, nastrana od GORNOVO:

DALI ZAJAKOT SE SOGLASIL I ZA OSLOBODUVANJE( realno, ne veruvam deka e izvodlivo), NAMALUVANJE NA KAZNITE, NEKAKOV DIL SO "platformava"? dali I OVIE siptarski TERORISTI se vlezeni vo "DILOT"?

unapred da si opcujam, ksemkata da vi se sotre na site koi "dilale" so ova.
ako ne, nikomu nisto.
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Пон Фед 27 2017, 22:40

dobro, nisto spektakularno ili novo ne kazuvaat
Шеху додаде дека неколку припадници на групата имале врски со албански политичари во Македонија, но и со агенти на тајната служба со кои се среќавале два три дена пред кумановските настани.
http://fokus.mk/divo-nasele-vooruzhenata-grupa-komunitsirala-i-so-makedonskata-tajna-sluzhba/

ne ja razbiram poentava na toa deka grupata komuncirala so sluzbire.. pa rabotata na sluzbite e tokmu toa, da stapi vo kontakt so vakvi kukavici, da gi razotkrie, sto I bi.
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Вто Фед 28 2017, 10:13

...а бе  VOL што се жестиш, такво е времето педерааана победуе, кај да се завртиш само виножито и народ кој зомбирано трча да го најде кобчегот со злато , таму некаде.... SmileSmileSmile
само наострен добро...глогов колец....друго чаре нема.
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Саб Jул 01 2017, 10:15

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 133994_bekim-aliju_iff-1
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Саб Jул 01 2017, 11:37

..јасно е бе VOL но проблемот е во другата фиока. Имаме ли систем кој ќе ги процесира тие џукели? Колку години треба да се изгради? Кој ни пречи во тоа  , кој го саботира и кој става пречки на патот?? Има ли некоја информација за тоа, предлог за решение ..било што....
Шипатарите имаат , како им успева незнам...т.е. знам , ама несакам да си признаам дека за кур не не бива....
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Саб Jул 01 2017, 13:21

..sezona  odmori e de, koj sega na vakvo zesko ke se poti za gluposti, Laughing
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Саб Jул 01 2017, 14:17

VOL напиша:..sezona  odmori e de, koj sega na vakvo zesko ke se poti za gluposti, Laughing
..хе хе ..прасињата не се гојат пред божиќ.. Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Саб Jул 01 2017, 16:56

it is a sizon of lubenici, more, jes da se debeli, ama ti se prividele ko prasinja
toa e na zima, sega - ljubenic samo, inace ce frkne bosh pumpa od mrsnotii na vakvi plus 40 Wink
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Чет Jул 13 2017, 14:05

А шо па толку се фрлиле на софра од службите за време на случувањата во Куманово?

Не знам за вас ама мене ми е чудно... шо знам, јас си мислев дека во тие моменти сите се алармирани, се прат стратегии, кризни штабој некакви... на ова ич немаше да ми текни

(за цела слика - десен клик врз сликата и клик на view image)

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 DEnEKTTXoAArwUI

На твитер го видов
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Чет Jул 13 2017, 14:17

А бе, бааги изешливи биле тие од службите изгледа

http://www.libertas.mk/stekovi-od-kon-i-od-bizon-na-menito-na-ubk-i-bjb-na-eden-ruchek-troshele-po-600-evra/

Коњ и бизон... шо, немало и слон да поткаснат? Пу резил колку ич избор немало по кафаните посебно па за вака битни и префинети господа...

ц ц ц
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Чет Jул 13 2017, 14:55

Е де....
... а,бе ждреле и се преждерувале  и тоа секој ден. И овие ќе ждреат, ждригаат и прдат... не ми се верува дека некој кој на себе носи облека од неколку илјади евра дека ќе се задоволи со сендвич од 100 денари.. Twisted Evil Twisted Evil )....
....туку написиве имаат друга цел кога ќе се погледнат датумите на сметките...
.... веш машините турбо работат...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Чет Jул 13 2017, 15:05

king напиша:Е де....
... а,бе ждреле и се преждерувале  и тоа секој ден. И овие ќе ждреат, ждригаат и прдат... не ми се верува дека некој кој на себе носи облека од неколку илјади евра дека ќе се задоволи со сендвич од 100 денари.. Twisted Evil Twisted Evil )....
....туку написиве имаат друга цел кога ќе се погледнат датумите на сметките...
.... веш машините турбо работат...
Кузнај па шо јаделе/јадат кога плаќат од свој џеб... еднорози можда? 

Каква цел мислиш дека имат?

И шо па морале да ждерат за време на случувањето во Куманово. Или така носи редот можда м?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Чет Jул 13 2017, 18:32

чучулига напиша:
king напиша:Е де....
... а,бе ждреле и се преждерувале  и тоа секој ден. И овие ќе ждреат, ждригаат и прдат... не ми се верува дека некој кој на себе носи облека од неколку илјади евра дека ќе се задоволи со сендвич од 100 денари.. Twisted Evil Twisted Evil )....
....туку написиве имаат друга цел кога ќе се погледнат датумите на сметките...
.... веш машините турбо работат...
Кузнај па шо јаделе/јадат кога плаќат од свој џеб... еднорози можда? 

Каква цел мислиш дека имат?

И шо па морале да ждерат за време на случувањето во Куманово. Или така носи редот можда м?
ти си млада , па не си ги поминала најдобрите школи...југословенските. Се учеше таму за еден поим СПЕЦИЈАЛНА ВОЈНА. Испраните мозоци по свет тоа неможат да го сконтаат. А рука на срце и овде ги има се повеќе... Smile Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Чет Ное 02 2017, 17:25

https://www.slobodnaevropa.mk/a/28831619.htmlСедум доживотни робии и уште тринаесет- долгогодишен затвор од 40 години. Кривичниот суд ја донесе пресудата за тероризмот во кумановската Дива населба и за нападот на полициската станица во Гошинце. Шестмина остануваат зад решетки 20 години, а четворица се ослободени од обвинение поради немање докази, одлучи првостепениот суд. На 19 од нив им е изречена и споредна казна- ќе бидат протерани од Македонија засекогаш.
За адвокатите казните се превисоки. Тврдат дека случајот бил монтиран.
Пресудата за инцидентот во кој загинаа осуммина припадници на македонската полиција ја слушнаа адвокатите, но не и најголемиот дел од обвинетите кои беа отстранети од салата затоа што довикуваа од место и го нарушуваа редот. Ја пееа албанската химна и извикуваa - УЧК.
Додека се изрекуваше пресудата за најголемиот случај за тероризам во земјава, полицијата уапси 55 годишно лице, кое се заканувало дека ќе ја дигне судската зграда во воздух. МВР истражува дали уапсениот носел експлозив.  
http://www.mrt.com.mk/node/44179

ajt na zdravje.
skapete.
Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Images?q=tbn:ANd9GcRK9AgesgvknjAzEEPemA-UANkAw9WX_kvZ-2Mp0tyykEm-UnwY......................

 za moment, vo ovie teski vreminja, barem privremeno, mozeme da zdivneme.
iako nema zdiv za nas. istovremeno kazna i cest e da si makedonec, jebi ga. pa ako bilo lesno, site bi bile Twisted Evil
zatoa hu giv a fak za site Cool

pravdata, barem nalik za nas, zivite, e zadovolena.
kojznae sto ke ispadne , ne veruvam deka "koalicijata za zivot em sloboda" ke miruva, mora da si gi otplatat dolgovite.
me zabole za nivnite dogovori.
malku e dozivotna, i 40 godini, premalku i najmalata 12 godini. ama ajde. neka.


Последната промена е направена од VOL на Чет Ное 02 2017, 18:30. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Чет Ное 02 2017, 17:43

Guliver, Spasovski, takozvani ministar za milicija,se solidarizira so ebanata strana: baral megjunarodna istraga em sudovi, oti nasevo ne mu cinelo. ne im bilo reformirano. ne bilo po "terk".
istata izjava ja dadoa advokative na teroristive i DUI i albanskite partii , politicari.
ne im bilo pogodeno sudstvoto, ne im bilo po keif.
posto za niv i nivnata koalicija siptar ne smee da lezi ni 4 minuti a ne pak 40 godini u zatvor.
pogotovo ako mu se sudi za terorizam.

ne znam kako uspeaja Bajrus, Krasnici, ona govnono Velija so se kjerka mu da gi izvadat pred vreme ama neka gi izvadat sega so pravosilna - dozivoten zatvor , da gi vidam.

nesto im se pomesaa loncinjata: ne smeese da menuva sudii - ne e toj sto toa go moze ili smee.
a sudijata krivo sedi ama pravo sudi.
sekoja cest. za hrabrosta.

inaku, da se razbereme: presudata e donesena soglasno ZAKONITE na R. Makedonija. od Krivicniot zakonik, za takvi dela, da ne citiram.
kaznite se ZAKONSKI i dobro elaborirani vo clenovite na zakonot.
Dokazi? ima. legalni, prilozeni.
Izjavi? ima. i site izjavi se svoevolen cin, na obvinetite. tie toa pred sud go kazaa, i deka " albanija bila golema" i deka "nisto makedonsko ne priznavaat" i deka se za urivanje na drzavata, ustavniot poredok itn, i deka se "uck" ..
priznanija? ne da ima, tie SE priznaa, i ne samo toa, duri izjavuvaa deka zalele sto ne ubile povekje lugje.

e pa za takvi dela- tolku se sudi.

a ona vmesanost na "makedonski sluzbi namestaljki, vmesanost na vlasta, na politicari.."
tie BAENJA neka si gi NAPISAT na 'artija, ama SE' neka napisat, pa da vidime KOJ SE' ke izgori Wink

dali KOALICIONITE partneri na zajkoto ili mozebi i nekoj drug.

mene mi e zadvolstvo sto PRAVDATA e zadovolena, a teoriite na zagovor, gi ostavam za nekoj drug.

e pa, gospoda ubijci, CRKNETE. imata 40 godini a imate i cel ostatok na vasiot mizeren zivot.

zajkovci, banjati, VIE ste na poteg: da vidime STO se' ke napravite, za da gi izvadite teroristive nevini ko cvet, zumbul do zumbul, koi si donele orzuje onaka, da si igraat kamaj, usput da zavzemat pola grad, da si igraat ucenuvaci, da si "oslobagjaat" teritorii  a policijata im se vmesala ko parti brejker,
bas me interesira do kade ke odat banjative i so koja revnosnost ke izlezat na branikot na koalicijata i kolku ke izginat vo naporite da im olesnat na cvekjolikive teroristi, ugneteni kutrite od "slavomakedonskava grujova policija"
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Чет Ное 02 2017, 17:52

da ne se zaboravi

http://republika.mk/820995

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Zaev-divo-naselje2

CRPNATIOV so dva prsta, vednas po bitkata, se veseli, na pocvata seuste neizladena pd makedonska krv.
Имено, при посетата на затворот Идризово од страна на Зоран Заев, терористот Деме Шеху добил и мобилен телефон кој сега го користи да си ја „отвори душата“ на социјалните мрежи. Тој во последната објава на социјалната мрежа напиша:

nemam komentar.

u stvari imam.

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Images?q=tbn:ANd9GcQqrRxLkdl_ESIgazeYQUwc0R0XDtOk_sqYvMcgI2dN49bCvBVZ

..tuu, ke mora zajkoto da ti plakja smetka za telefon da se cepatis po twitter i facebook..
edno... 40 godini Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Чет Ное 02 2017, 18:18

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Images?q=tbn:ANd9GcS28_r034O4yJ8KQZtMNZAX84RW4c4MnGo3Mq4UMrbNsNB1Hy7t


Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Bt2

bez komentar.
da ne se zaboravi.
KOJ e KOJ.
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Чет Ное 02 2017, 18:20

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Osumtemina-zaginati-vo-Kumanovo-520x361VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Упад на вооружена група од Косово - Page 12 Empty Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот