ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

+12
sprinter007
Arhimed
чучулига
concrete
gestapo
кнез
Morski galeb
Прч
VOL
Centarec
jambo
ribar
16 posters

Страна 32 of 41 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 41  Next

Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king Сре Мај 13 2015, 18:40

Еве друг линк



На снимката се гледа и дека не го почитува законот за забрана на пушење во работни простории ...


Последната промена е направена од king на Сре Мај 13 2015, 18:47. Мислењето е променето 1 пати
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Сре Мај 13 2015, 18:45

a be. i bez videovo, cela Makedonija svati so tikva e zajakov. pa negovite se sramat da kazat podrzuvacki zbor za ovaa nesrekja od kornison - od partijata si napravi zemjodelsko-feudalen posed , pozadi grb mu se krstat i vikaat "puu, skraja da e", a toj seuste misli deka ke bide najubav premier koj Makedonija go imala dosega..posto zborot "pamet, um, ak'l".. nikako ne mi ide u kombinacija so Zaev..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Сре Мај 13 2015, 18:51

king напиша:Поправи си го линкот!
не ти работи...
Не знам оти не работи.

А чекај, ако арно чув, бара евро за него и евро за црква? каква црква? то навистина црква или шо?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king Сре Мај 13 2015, 18:54

Колку што знам, се пишуваше по медиумите за тоа ... бизнисменот од кој што наводно е побарано митото ...дал кривична до судот уште пред месец и кусур ...

... целава работа ми смрди дека е за ... симни се Мурто за Курто да се качи ... нормално, запакувана во приказна дека се работи за доброто на Македонија ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Сре Мај 13 2015, 19:01

И јас нешто памтам дека Зеев велеше фиљан го местел срам да му било итн. ама не ми текнува дали беше муабетот пред или по бомбите.

Туку ова за црквата ми е интересно.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Сре Мај 13 2015, 19:02

more goni gi i kurto i murto.
da ne bea americkive pudli, spremni ko demoni vo sekoj moment da napadnat, odamna ke se razresese i presmetase i so kurtovci i so murtovci...ama toa cekaat, mal znak na slabost i ko hieni da skoknat.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete Сре Мај 13 2015, 19:33

...америчките пудли ни се тег околу врат и нам и на србите и на црногорците, грците не ги спомнувам. Да не се тие мравки у биснисот со дрога кои на америве им носат милијарди, а супер им се и за подјебавање на Европа, па на шеицине им служат за ширење на верата и градат џамии по принцип пола-пие пола шарцу даје на растојание од 300 метра и се со димензии како да се у Мека ...ние одамна ќе бевме отаде Норвешка.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Сре Мај 13 2015, 19:34

concrete напиша:...америчките пудли ни се тег околу врат и нам и на србите и на црногорците, грците не ги спомнувам. Да не се тие мравки у биснисот со дрога кои на америве им носат милијарди, а супер им се и за подјебавање на Европа, па на шеицине им служат за ширење на верата и градат џамии по принцип пола-пие пола шарцу даје на растојание од 300 метра и се со димензии како да се у Мека ...ние одамна ќе бевме отаде Норвешка.... Wink
e sea i ti....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete Сре Мај 13 2015, 20:00

VOL напиша:
concrete напиша:...америчките пудли ни се тег околу врат и нам и на србите и на црногорците, грците не ги спомнувам. Да не се тие мравки у биснисот со дрога кои на америве им носат милијарди, а супер им се и за подјебавање на Европа, па на шеицине им служат за ширење на верата и градат џамии по принцип пола-пие пола шарцу даје на растојание од 300 метра и се со димензии како да се у Мека ...ние одамна ќе бевме отаде Норвешка.... Wink
e sea i ti....
..добро де, но сигурно  ќе добуткавме до Ебешберг....
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Сре Мај 13 2015, 20:01

ne mislev na jebeshberg...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Сре Мај 13 2015, 20:40

e sega, koska za ..razmisluvanje , se razbira...

nebitno sto se' moze da se slusne , na videovo.srbi ko srbi, koga slusate srpski komentatori za Makedonija, samo podelete so -2 i bi trebalo da e tuka nekade..Wink

NO!

poterajte na 24:04


Lazanski mu veli na voditelot :


"ti si rekao da su neki odavde ( mislejki na nekoi od Srbija) su otisli dole ( Makedonija)"
...pa voditelot vednas potoa objasnuva deka:
   "pojavile se informacije da su aktivisti bivseg "otpora" ...taj KANVAS ili Srdjan Popovic..je navodno..obucava ..pomaze aktivistima Zaeva.."


odtuka e poineteresno da se gleda..

a potoa vnimavajte na 26:13  interesen komentar...

a sega:

 Inaku... sega Srdjan Popovic, go vodi CANVAS... e tie obucuvale  zajaci!
prethodno,dvizenjeto OTPOR ( sega CANVAS, na istiot "otporas") za koe akcentiram pogore,  vo Srbija,  e direktno sponzorirano od amerikancite..i toa ne e nikava tajna.
okolu 25 milioni dolari samo edna americka organizacija ima donirano na ova americko cedo..otkako si ja zavrsuvaat zadacata , clenovite na "otpor" se pretopuvaat vo politickata partija na B.Tadic.
    za metodite i postapkite na "demonstiranje" otporasite koristele americka literatura za protesti ( Gene Sharp)http://en.wikipedia.org/wiki/Gene_Sharp
...
istata matrica: za amerikancite i NIVNITE KURVI I OROSPII e seedno koj e "miloshevic"
vazno e koj e spremen da ja zavrsi zadacata za da znaat komu da iskeshiraat..

vo nasiov slucaj toa ke da e - zajacarnikot...

"ocebijno" so bi rekle nekoi ...za ocigledno...

semkata da im se sotre predavnicka.



 da vidime koj e koj..
http://www.021.rs/Info/Srbija/Organizacija-otporasa-Srde-Popovica-na-listi-teroristickih-organizacija.html
i, razoblicuvanje:
citajte vnimatelno KOJ go obucuva i pomaga ZAEV:
http://www.intermagazin.rs/evo-kako-su-srda-popovic-i-kanvas-postali-teroristicka-organizacija/
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Сре Мај 13 2015, 20:51

seuste treba nekoj da glumi LUDILO ovde i da ne pravi site primitivci, nasilnici, bezobrazni, zaostanati, ...?
uu, ..ama IC ne ebam ziva ,proamericka orospiska sila Cool Cool Cool
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete Сре Мај 13 2015, 23:01

Срџан Поповиќ одамна е инволвиран во Македонија...тој според неговите финансиери е една од најдобрите нивни инвестиции и со неговата  организација е најдобар спин мајстор за кадифени револуции.
Во референца го има Милошевиќ, Украина, Египет и незнам каде се не ...Некои земји го имаат ставено на листа на терористички организации..

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 200px-Politics-of-Nonviolent-Action-Vol123-covers
Производот кој го продаваат се базира на книгите напишани од Гене Шарп.....,
Кој се  инвеститорите на  Срџан Поповиќ и КСНВАС.., одамна е познато... Wink


Последната промена е направена од concrete на Сре Мај 13 2015, 23:04. Мислењето е променето 1 пати
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Сре Мај 13 2015, 23:03

pisano ti e se' pogore i za sponzorite i za aktivnostite, citaj linkovite pod videoto.
------------------------------------------------------------------------------

od samiot pocetok ovie aktivnosti na zajko mi bea cudni.
prvo, ispadna so snimkine, - toa e seriozna rabota , na koja se zaraduval i zatoa okezen od uvo do uvo potskoknuva i likuva od "mokjta na informacijata" koja mu ja dale vo vid na snimka za da ucenuva.
ponatamu.neam ja nisto protiv da se zabavuvame so epizodite na jankulovska-stavreski-janakievski-mijalkov..ama, i pokraj snimkite, zajakov kako skokna taka i se prizemji: fotelja ni na horizont. ovie odsprotiva razviena masinerija i od snimkite mu napravija vicevi, duri poglup od sto e go napravija.

ponatamu: najcudni mi bea demonstrantite.. nekako. neprirodni. narod pravi revolucii, a ne.. kako onoj fufleno so megafonot. narod ne vidov. barem ne , dovolno.
najintrigantno bese TAJMINGOT na demonstraciite.
vo celata ovaa kasa popara, ne mozev da ja prepoznaam opozicijata. onaa koja ja poznavame.
policajci ginat, a tie ko dirigirani so paroli paralelno baraat "dole vlada" .
hm
kolku li samo plukaa po policijata i se konfrontiraa pred vlada.. za po nekoj den posle toa, da izginat i da ranat onolku policajci. a ovie pak kako navieni -na juris.

ebago.


Последната промена е направена од VOL на Сре Мај 13 2015, 23:15. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete Сре Мај 13 2015, 23:09

VOL напиша:pisano ti e se' pogore i za sponzorite i za aktivnostite, citaj linkovite pod videoto.
...на тоа се надоврзав...човекот ин негови инструктори се одамна овде. Се што гледаш надвор од студенти, ученици , до запалени контејнери за ѓубре и што  читаш у такозвана  слободарска штампа е по терк на спомнатите книги...точка по точка и во дадена динамика.
...се надевам некој кој треба , ги прочитал..., како и направил анализа на методологијата за да ја препознае на време. После е доцна..потсвеста на луѓето , посебно оние кои мислат дека се многу паметни се моделира многу лесно....
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Пет Мај 15 2015, 16:25

Денешната бомба

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Пет Мај 15 2015, 20:05

Абе ааааааај!!! Laughing Laughing Laughing

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Пет Мај 15 2015, 20:11

Овде не ми е јасно, оти обвинет за насилство кон државни  шо и да беше обвинението беше викнат на совет за безбедност а сега дури и пасош му вратиле за па ни помалку ни поќе, пат во Стразбург

Вратен пасошот на Заев, во вторник на преговори со Груевски во Стразбур


Драг дневнику, шо најточно мене не ми е јасно?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Пет Мај 15 2015, 20:32

 Poison Ivy ‏[ltr]@Hedera_Genus[/ltr] 
#Ж - 'да се изгради некоја убава, така барокна зграда'. Кажи кој ти бил проф. по уметност несреќо, да го растепаме. Сељак. #бомба32 


 Aleksandar ‏[ltr]@Aleksandermen[/ltr]15 minutes ago
#Ж - единица мерка за лудило 
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by кнез Саб Мај 16 2015, 09:19

Ова гњавење и нерешавање се најдобрата американска тактика.
Како ќе поминува времето и како ќе се случуваат блокади убиства нереди демонстрации и останато од репертоарот за рушење на народно избраните власти,така народот се повеќе ќе се убедува дека за сите овие работи единствено решение е да си оди сегашната власт.
Нека си оди Грујо кога ете сите сакаат да го рушат,и со тоа се ќе се смири.
Таа тактика ги сруши сите претходни па ќе го сруши и Груевски,ако не превземе нешто хитно.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Саб Мај 16 2015, 09:26

knez , se e toa ok.
si ima izbori za toa.
ako narodot "prevagne" druga opcija, ovie na vlast ke bidat smeneti.
pa posle drugite neka formiraat komisii, neka istrazuvaat,tuzat i sudat.
vaka se' se stava na kocka.
vaka, prvo-egzekutiraat, pa napagjaat, pa ne ni sudat-vednas presuduvaat, pa protestiraat.
efektot e poznat: zaginati 8, raneti pet pati povekje. tri ostavki na trojca klucni, zbesnata opozicija koja protestira nasilno paralelno so teroristicki zakani.
koj e lud a koj zbunet...??? ebaniot se znae..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by кнез Саб Мај 16 2015, 10:34

Вол,целта на американскиот џелат не му е до никакви избори исто ко што не му беше кога го сменија Гадафи или Јануковиќ....
Целта му е да стави негова џукела на власт исто ко што го постави Бојко во Бугарија кога требаше за Јужниот Поток.
Тактиката на рушење на власта со обоени револуции е познатаи губењето време и тактизирањето е самоубилачко за тој што е на власт.
Исто вака тргнаа и против Лукашенко после изборите ама Лукашенко ги стрпа сите во затвор на експресно судење.
Така тоа се прави и резултатите се евидентни.
Така први напрвија Кинезите на Тјен амен и резултатите се 25 годишно неверојатно напредување и станување на економија број еден во светот.
Битката што ја води Груевски против американците и нивните македонски слуги плус шиптарските кучиња,е слаба неубедлива и тоа води сигурно во пропаст и тој никулец на слободата што го осетивме малку ќе го угушат.
Мора жестоко да реагира инаку тој е влезен во нивната утопеница и сега ситно го мелат.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete Саб Мај 16 2015, 10:57

чучулига напиша:Овде не ми е јасно, оти обвинет за насилство кон државни  шо и да беше обвинението беше викнат на совет за безбедност а сега дури и пасош му вратиле за па ни помалку ни поќе, пат во Стразбург

Вратен пасошот на Заев, во вторник на преговори со Груевски во Стразбур






Драг дневнику, шо најточно мене не ми е јасно?


отприлика изгледа ова...:

Основното барање, завиткано во обланда на реформи во судство, слобода на медиуми, заштита на “свиркачи“ (баш ме интересира дали по тертипот на Менинг ли да се “заштитат“), слобода на протести (овдека ако нема таква, каде има?), политички дијалог и слични фрази, е БАРАЊЕТО ДА НЕ СЕ ОБЈАВУВА НА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ИМЕТО НА БРИТАНСКИОТ АМБАСАДОР ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ДИРЕКТЕН НАРАЧАТЕЛ НА “ПУЧ“. Безмалку со ист интензитет било и барањето да се скријат 4-цата ликвидирани “терористи“ во Куманово кои не се албанци, ами британци и американци дојдени од базата Бонд Стил на Косово.
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Саб Мај 16 2015, 11:00

zestoko moze samo narod da reagira.. ako Gruevski naredi "zestoka akcija" ke bide presedan. mislam deka "vetarot u ledja" na Zaev ( citaj: $$ stutkani vo gazot , i obekjanje" samo ti luduvaj-niko ti nista ne moze") e posilna "droga" za zajkovci odosto energijata na Gruevski ( a pocnaa da mu se "praznat" bateriite, dosega-tri.)
   Na izbori, narodot niv gi izglasa: kako ke "vladeat" americkite orospii, so koj narod ako pak, sega, drugava strana "zbesne" pa resi-da gi resi ednas zasekogas prodadenive dusicki?
    NEKA ima i megjunarodni nabljuduvaci- nemam protiv.

NO! NAS ne ni treba kurvinsko gledanje na naseto ureduvanje. nas ni treba NASE ureduvanje.
ne moze sekoja kurva koja se prodala za grst dolari i sere kaj stigne da bide OSNOVA za tkivoto na makedonskata nacija. Toa e BOLNO tkivo. AJ sega da dozvolime da ni postavat vlast kakva sto NEKOJ odnadvor saka? onaa Najcevska e pretstatvnicka na Helsinski samo za malcinstvata ? STo ne se javi da bekne nesto protiv ugnetuvanjeto na makedoncite-goranci vo Kosovo, za negiranjeto vo Mala Prespa, vo Pirin, ili Belomorska..?ili za slucaite od 2001?


jas licno, sum za izbori: koj pobedi, koj ke bide izbran od MNOZINSTVOTO ( osobeno vazno- mnozinstvoto na makedonci) neka formira vlada.nie sme civilizirana zemja kade so izbori se bira vlast.

NO! ne e vo red, da se sobere koalicija so:
200 000 glasaci makedonci,
100 000 glasaci siptari,
50 000 glasaci bosnjaci i turci
50 000 glasaci romi

..i drugi..
--------------------sto zaedno bi dale 400 000(+) glasaci


..nasproti  ..400 000 makedonski glasovi,
toa znaci deka voljata na 200 000 glasaci makedonci treba da ja nadvladee voljata na 400 000 glasaci makedonci?

toa e poentata na site ovie zaebancii zajacki.da se dobie po sekoja cena, budejki na izbori ne moze , da se pretstavi kako "vlada na site narodi em narodnosti" a makedonskiot- da popusi?

ako narodot e za opozicija koja ima mnozinstvo kaj makedonskiot narod- toa e toa. toa ke bude vistinska pobednicka strana koja ke ja pocituvam.zatoa sto go pocituvam svojot narod, kako i da odluci.no fer da e.

i sto posle, ovaa koalicija zajacka da izbaci ministri od sekoj "etnos" i da napravi paramparce, samo za da dojde do vlast,pa utre i federalizacija da ti izglasaat?

a imame vekje iskustvo so "coeckite prava" i "luksuzite na malcinstvata" kaj nas,na nasa steta.

toa izgleda "super" za raznorazni davajgazovci, pogotovo onie prodadeni orospii koi za pogaluvanje po glavceto( ili po gazot) curulikaat za demokratija i od demonite se obiduvaat da napravat jagninja (UCK za niv ne se teroristi..) .. za raznoraznite odrodi i nezadovolnici sto se pripadnici na "primitivniot makedonski narod" , koi se sramat od tavce gravce, ama se sirat i guzat za "Hot Dog", " Cheese Burger" .."yeaah.."

e.. od takvi, koi so dusa cekaat da dojde nekoj "sRanec" da se "zaljubat i da mu se natrtat" koi poprvo ke preveduvaat i asistiraat  vo organizaci kade sto im se pomaga na raznotazni siptari na Kosovo  vo Makedonija ( samo zatoa sto imaat prilika da se dokazat kolku mozat da bidat servilni em "napredni"..) A OD DRUGA strana da NEMA takvi JU ES end EJ organizacii koi IM POMAGAAT  na makedoncite vo MALA PRESPA, - ebati ja nivnata "naprednost".

e TAKVITE sega, sirat noze i ljubav prema strancive koi si gi ladat jajcava so nasata vnatresna politika - nesvesni za posledicite: STO NE DIGNAT DEMONSTRACII VO KORCA  ili MALA PRESPA ili vo PIRIN, krvta da im ebm predavnicka..
..........................
Ova li gomno ke bide Murto, ako se smeni Kurto ( latas) ??

Ќорава нација, и државата може да биде успешна ако остане без Македонци,
http://netpress.com.mk/govor-na-omraza-na-novinarot-trichkovski-ako-go-ubijam-gruevski-dali-mediumit-ekje-izvestat-deka-makedonec-ubil-ludak/

OVA li e NOVIOT bran koj treba da ne ponese u demokratija em spas od "tiranijata"???

ovoj li ke PALI i zari po demonstracii?

"Полицајците кои денеска не успеаја да загинат во служба на Големиот идиот, ќе имаат можност да се ослободат од усраните животи во првата наредна прилика."
https://www.facebook.com/branko.trickovski.5/posts/10152796275951366

policajcite imale usrani zivoti koi poprvo trebalo da gi izgubat. .. oo gospode boze .  Ete 8 gi izgubija, ama malku e toa za Trickovski izgleda,...


Последната промена е направена од VOL на Саб Мај 16 2015, 18:17. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Саб Мај 16 2015, 12:15

...kolku li e "interesen" IDIOTOV na Twiter da "cvrkoti " ponesen od lajkovi na fesbuk, vo novinarski zanes  polet, podzaboravil na moral, etika, humanost... nesvesen za toa sto stanal i sto pisuva, misli deka e ubav i pameten sirotiot.
..duri i KUKANJETO po dzipceto mu ja trga maskata..:

Бранко Тричковски: Ордите на Груевски ми го убија џипот!

ete vampirov se soziveal so dzipot deka i "zivo bice" i deka mu go ubil nekoj, a SERE za policajcive koi se zivi (bea.) sustestva i kako trebalo da umrat pobrgu..gospode, pomogni mi da svatam.


ova e vekje seriozna psiholoska sostojba:

Синоќа се задоволиле со џипот, убав "ренџ ровер" римини боја, 2,7 литри 190 кс 2007 година!....
......запалија еден прекрасен автомобил,
kretenov, e zaljuben vo "rimini" boickata, vo "ubaviot negov" pa uste trebalo da kaze deka e 2.7 litri pa uste 190 konja, pa uste 2007! kako da e toa dopolnitelen argument za zgolemena taga...
.."negoviot ubav"...


 i sega NEJASNO e zosto GOLUM Trickovski e besen: dali povikuva na

Се гледаме повторно на улиците и на плоштадите и насекаде
zaradi kvicenjeto po negoviot "ubav i prekrasen"....pa saka da ubedi sto povekje lugje da taguvaat okolu nego i da frlaat kamenja na "policajcite sto trebalo sto poskoro da umrat"
...ili navistina KRETENOV ima nekoja politicka cel?


Последната промена е направена од VOL на Саб Мај 16 2015, 12:28. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 32 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 32 of 41 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 41  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот