ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

+12
sprinter007
Arhimed
чучулига
concrete
gestapo
кнез
Morski galeb
Прч
VOL
Centarec
jambo
ribar
16 posters

Страна 1 of 41 1, 2, 3 ... 21 ... 41  Next

Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Чет Мар 19 2015, 18:52

jambo напиша:Potplno vistinski...i togas ce bide sto ce bide
....togas ce dojde vreme policijata da odlucuva
dali e so narodot ili e protiv....

Не дај Боже таква работа...

полицијата е во служба на народот.

Единстено се надевам дека и сонародниците албанци се на исто мислење.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by ribar Чет Мар 19 2015, 19:29

во 20,00 Зајко фрла нова БОМБА

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Чет Мар 19 2015, 19:31

За пола сат?

сигурно?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Чет Мар 19 2015, 19:56

Инаку, свесно се одлучив за ова верзија... другата, вистинската можи да си ја видите слободно по сопствен избор.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Чет Мар 19 2015, 21:23

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

 stefi ‏[ltr]@momceodpekolot[/ltr]  


Ех и ја да бев млада и згодна, можда ке станев судика и ке потсвршев во гакички кога ке ми пренесеше братучетод на #Ж дека ке станам судика 


 Разговор помеѓу Светлана Костовска и Сашо Мијалков
 
СМ: Ало.
СК: Ало.
СМ: Светле, што праиш?
СК: Еве се спремам директоре.
СМ: Се спремаш а?
СК: Да.
СМ: Е па, сакав да ти кажам една работа сега. Ќе те бираме за судија или не те бираме?
СК: Како нема да ме бирате?
СМ: А?
СК: Јас би сакала да ме бирате.
СМ: Е па добро, јас средив работа да бидеш избрана.
СК: Да?
СМ: Да. Што значи ќе треба да ме частиш.
СК: Ееее, цел живот ќе Ви бидам должна.


 
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king Чет Мар 19 2015, 23:27

чучулига напиша:Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 


 Разговор помеѓу Светлана Костовска и Сашо Мијалков
 
СМ: Ало.
СК: Ало.
СМ: Светле, што праиш?
СК: Еве се спремам директоре.
СМ: Се спремаш а?
СК: Да.
СМ: Е па, сакав да ти кажам една работа сега. Ќе те бираме за судија или не те бираме?
СК: Како нема да ме бирате?
СМ: А?
СК: Јас би сакала да ме бирате.
СМ: Е па добро, јас средив работа да бидеш избрана.
СК: Да?
СМ: Да. Што значи ќе треба да ме частиш.
СК: Ееее, цел живот ќе Ви бидам должна.


 
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
И  што сакаш да кажеш со тоа ...?

Гола вода ти е работата .... и смешна ...

..ај размисли .. ќе ти текне ...
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Чет Мар 19 2015, 23:33

Не ми се верва дека професионална жена за позиција судија е таква сервилна...

и ми е смешно....

демохристијанството....

педерски максимум!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by jambo Пет Мар 20 2015, 04:50

Raspukala Sar Planina...Bomba  do bomba...Neli
primetuvate deka UJP vece nema kontroli
i razni inspekcii..ce gledal cigano u bankarskite
smetki na gragjanite, so bombite se prekina
..ova trebase porano....ne znaat kaj im e gazot
kaj im e glavata...samo ovde nekolku dusi se
penjavat kao oni go sakale ciganot...ne e kriv
KRIV E..i ce odgovara

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by jambo Пет Мар 20 2015, 05:51

МРТВ
– Рани куче да те лае – ЈАВЕН сервис финансиран од граѓаните, не го објавува најголемиот скандал во историјата на независна Македонија
– Симбол на несигурноста на режимот во сопствената приказна и нивните тези
Целосна поддршка на Стојанче Ангелов во неговата истрајна и доблесна борба за ослободување на МРТВ!“,
Фејсбук статус на Никола Димитров

ovoj bese vas??????

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by Centarec Пет Мар 20 2015, 09:07

мисли си дека ујп прекинала со контроли и инспекции Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete Пет Мар 20 2015, 10:02

Centarec напиша:мисли си дека ујп прекинала со контроли и инспекции Smile
......пушти го ти него тој пие кафе со калифот од кувајт..... Laughing
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by jambo Пет Мар 20 2015, 10:43

мисли си дека ујп прекинала со контроли и инспекции ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Icon_smileBarem u Kumanovo..gi nema zhugnat ...a onaka pocelden bea na teren

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Пет Мар 20 2015, 11:11

jambo напиша:МРТВ
– Рани куче да те лае – ЈАВЕН сервис финансиран од граѓаните, не го објавува најголемиот скандал во историјата на независна Македонија
– Симбол на несигурноста на режимот во сопствената приказна и нивните тези
Целосна поддршка на Стојанче Ангелов во неговата истрајна и доблесна борба за ослободување на МРТВ!“,
Фејсбук статус на Никола Димитров

ovoj bese vas??????
cij.?
toj ne e clen na vladeackata partija.sosila si prais prikazni.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by Прч Пет Мар 20 2015, 13:24

Не се прави на удрен. Ако Димитров нема блгарско педигре, тогаш вемерето поарно да не постои.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by jambo Пет Мар 20 2015, 13:33

cij.?
toj ne e clen na vladeackata partija.sosila si prais prikazni.

Toj bese vasiot pregovarac za  imeto????????

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Пет Мар 20 2015, 13:54

@Prc
komentarot ti nema vrska so ona sto go pisav
@jambo
moj ne e. tvoj ili na nekoj drug, moze
ne oti te interesira..ama jas ne znam zosto voopsto postoi pregovarac za imeto. nema sto da se pregovara..
za zal nekoj pred dvaeset godini, ne mislese taka.. pa sega nekoj trebalo da pregovara.
za imeto-nema sto da se pregovara.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by Centarec Пет Мар 20 2015, 14:00

чим вмро добива 10 пати на избори по ред и продолжува да преговара за името, очигледно на народот што го гласа такозвано мнозинство, не им пречи тоа што се преговара за името. мене ми пречи и затоа не ги гласам. али секој со своето.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Пет Мар 20 2015, 14:07

centarec.
imeto go smenija mi se cini , vo 1995...nelegalno- nemoralno, prema makedonskiot narod..
BEZ REFERENDUM, BEZ PARLAMENTARNO MNOZINSTVO , BEZ USTAVNO PRAVO.

sega, so praat, so i da praat.. tesko deka ke mine bez naroden glas.
ili- gjurultija.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by Centarec Пет Мар 20 2015, 14:25

вол се слагам апсолутно за 95та. и пак го коментирам моментот што 95та не се издесија протести од невиден карактер како што се најавуваат доколку би се случило тоа сега. од која причина незнам дали не сме биле тогаш национално освестени, незнам.

како и да е, за ставот на груевски дека народот ќе оди на референдум за името, прво треба да објасни јавно, кој е тој што ќе одлучи кое име ќе оди на референдум. а самиот чин што он предлага референдум значи дека е спремен да постави решение кое е различно од уставното.

од дијалогот може и мора да искочи. макар имало последици со разни притисоци од меѓународната. па нека објави дека се отвараме према другата светска сила и тоа е тоа. вака он билда патриотизам а продолжува да иде таму кај што само со друго име би не примиле (во моменталнава гео-стратешко-политичко-економска ситуација).

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by jambo Пет Мар 20 2015, 14:34

Ce cuete vo edna od slednite  bombi kako ciganot grcki i negoviot bate
go prodavaat imeto..........togas drugo ce zborite......

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by Centarec Пет Мар 20 2015, 14:36

jambо ја сум на мислење дека утре грујо сам да го смени името човек нема да искочи на улица не па нешто повеќе. сите ќе чекаме некој стриминг на јутјуб да има од нешто. или турската серија до каде е.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Пет Мар 20 2015, 14:37

ok
jas licno,  (a koj me prasuva mene. Laughing .) ne sum za nikakov referendum. ne mu e na Gruevski od tatka mu Makedonija ostaena za da organirizral Referendum. Mozebi ima pravo kako vlast da organizira.... najverojatno.
ama lesno e da se izlaziraat rezultatite.toa me plasi, i - na krajot. od kaj be upm dojdovme nie da sme glasale kako ke se narekuvame Evil or Very Mad ?
po ova prasanje, sum nerazumen, politicki krut, glup, ama stavot e toj..
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by jambo Пет Мар 20 2015, 15:00

zosto da se odi na referendum...a narodot e edinstven NE...
znaci toj saka
zosto pregovaranje ako ne saka da go smeni imeto....
znaci toj saka
zosto kosovo ima pravo na ustavno ime anie ne....
zosto toa prasanje ne go postavi
i na kraj zosto go prizna kosovo a tie nas ne.....
zosto toj saka

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Пет Мар 20 2015, 15:03

Kosovo, ne e clenka na UN... ne go mesaj KiM so Makedonija.

Imeto E smeneto vo 1995..

no ne og Gruevski, toj togas ne bil ni izmislen..
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by Centarec Пет Мар 20 2015, 16:11

секако ама тоа што е сменето во 95та во обединети нации, не го аменстира никој нареден премиер да врши преговори за уставното име. преговорите не се фиром да се смени во РМ него РМ да се смени у нешто друго. се додека влагаме да преговараме за име мислам дека никој не не зима за озбилно.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 41 1, 2, 3 ... 21 ... 41  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот