ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

+12
sprinter007
Arhimed
чучулига
concrete
gestapo
кнез
Morski galeb
Прч
VOL
Centarec
jambo
ribar
16 posters

Страна 26 of 41 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 41  Next

Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Вто Мај 05 2015, 21:38

чучулига напиша:
VOL напиша:ja samo onaka , "mi tekna" deka u stvari, za nekoi raboti ne se prasuva, tuku se nareduva i se vlecka so sebe ko partal , makar i za dusmanite da se odraboti samo da virat $$ od gazot..

Не те разбирам ниту најмалку се наоѓам во коментарот, па, ќе сакаш да образложиш?
dovolno ti e i ova. a toa dali se naogjas ili ne ,tvoj problem.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Вто Мај 05 2015, 21:38

VOL напиша:
чучулига напиша:Ако ова е вистина, имам конечно современ херој

ФОТО: Еден од полицајците пред Влада го напушти кордонот и премина кај граѓаните




vistina e.

 ama ne e nikakvo herojsko delo.
normalno, ako razmislis..
Оооооо само колку многу не се согласувам со тебе.
concrete напиша:
чучулига напиша:Ако ова е вистина, имам конечно современ херој

ФОТО: Еден од полицајците пред Влада го напушти кордонот и премина кај граѓаните




..штета......, но курви увек имало,  се надевам дека има вујко сдсм транзициски богатунер..да му плати пут у јужна африка... Very Happy Very Happy Very Happy
Срамота конкретен, с р а м о т а!

Во секој случај, мислам дека од сега се' ќе биди поинаку.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Вто Мај 05 2015, 21:48

чучулига напиша:
VOL напиша:
чучулига напиша:Ако ова е вистина, имам конечно современ херој

ФОТО: Еден од полицајците пред Влада го напушти кордонот и премина кај граѓаните


vistina e.

 ama ne e nikakvo herojsko delo.
normalno, ako razmislis..
Оооооо само колку многу не се согласувам со тебе.

nekako ne ti gi gledam argumentite,
ke me prosvetlis so teorii i argumienti za tvojov kontra stav?
jas sekako da.
poveli.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Вто Мај 05 2015, 22:00

Знајш како се вели дека ако еден чоек крени рака на полицаец, крева рака на државата?

Е, за мене истото важи и возвратно, дека ако еден полицаец крени рака на граѓанин, крева рака на целиот народ.

Од таја гледна точка, апосолутно ме воодушевува потегот на полицаецот кој одбива да биди дел од травестијата на МВРО и зато за мене тој е херој.

Немам аргументи какви би сакал ти... само моите мисли и чувства, а то е сепак то шо ме прај чоек.

Би можела да го цитирам Уставот... ама не.... ионака за дпмне тој навистина бил само тоалетна.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Вто Мај 05 2015, 22:04

чучулига напиша:Знајш како се вели дека ако еден чоек крени рака на полицаец, крева рака на државата?

Е, за мене истото важи и возвратно, дека ако еден полицаец крени рака на граѓанин, крева рака на целиот народ.

Од таја гледна точка, апосолутно ме воодушевува потегот на полицаецот кој одбива да биди дел од травестијата на МВРО и зато за мене тој е херој.

Немам аргументи какви би сакал ти... само моите мисли и чувства, а то е сепак то шо ме прај чоек.

Би можела да го цитирам Уставот... ама не.... ионака за дпмне тој навистина бил само тоалетна.
sto ne mudruvas vaka vo Baltimor be?
prosto te voodusevuval policaecot.. ama pak ke kazam GUVEES ko mlada nevesta "kako gazda kaze-kada kaze"
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Вто Мај 05 2015, 22:07

Абре чоек, шо врска имам јас со Балтимор???

Дај аман не дефокусирај со безврски!!!

И да, ако сакаш искоментирај по мојот кометар, ако не, не мораш.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Вто Мај 05 2015, 22:18

gleam kolku ti sece..

 1. Policaecot e na zadaca. zadacata ne ja bira, za toa e platen. ako ne mozel da odi na zadaca, ke go izzemele. no toj mozel i -dosol. ete go TV zvezda e , znaci -ispraven bil.

2. Policaecot e DEL od edinicata koja obezbeduva. Toj ima svoi pretpostaveni. Tie mu izdavaat zadaci. ako policaecot slusa bilo kogo, kako mu tekne, vklucuvajki si ja i SVOJATA SLOBODNA volja, moze da se sluci pizdarija kako- da mu tekne da go izvadi pistolot-koga nikoj ne go izvadil?!

3. Policaecot ova go pravi na sred zadaca. Taka mu doslo- i gi ostavil kolegite i drugarite neli?
dali e svesen deka takov akt na , valjda nekoja policiska forma na dezerterstvo, moze da dade signal za juris na tolpata? da vikne nekoj "gotovi se!" i? krv? smrt? se zaradi "slobodnata volja na policaecot koj sakal da bide heroj?" heroite inaku,  ne ja napustaat svojata pozicija.

4. zar situacijata bese kako vo 1989 vo Bukurest? ona , kao , tenkovi na ulica, helikopteri u vazduh, snajperi na zgradi, pa ovoj se sozalil ... na STO??  a sto, drugite policajci ne se lugje? pederi se, a? samo on najpameten- dezertira od edna zadaca koja e skoro i bezopasna.
Aj da reces krv da se lee.. ama toj babi i zeni trebalo da zadrzi da ne dojde do nered!
 drugite kolegi nemaat familii? nemaat obraz i rabota?



5. I sto postigna? da go guskaat? utre nema ni da go poznavaat. nema ni zdravoi da mu recat.  Jaka muda, go gusnale 5-6 namirisani fufi. i? za toa go plakjaat? za da se guska pred kameri? odlucil da gi resi site problemi vo drzavata so napustanje na svojata pozicija- e bas gi resi.
taka e toa, licnite stavovi, i zelbi - koga ke ti tekne realiziraj gi. e aj bidi KONTROLOR na letanje! i sto, ako ti skurci i posakas da bides heroj0 tek taka ko dzandarov ke si zamines, pa neka ginat patnici??

6. Go izdade profesionalniot kodeks. Ima dolznost i obvrska da STITI, brani CUVA, imot i zivoti. vaka ke cuva? se isposra coekot. nesvesen za situacijata- se sobraale gragjani na protest legalno, nivno pravo. nemam komentar tuka. no , sto pak ako od "drugata strana" dojdat raznorazni crnokosuljasi, so crni beretki , i se pustat na tolpata protestanti: koj ke gi dvoi , brani ? ovoj sigurno ne, odlucil da bide guskan heroj.

za kraj:  da mu skurci na PILOTOT na avionot, da go ostavi mladiot kopilot vo rizik, i da si sedne vo patnickiot del? 

nekoi raboti, nekoi profesii baraat POGOLEMO niv na sovest, svest, licna hrabrost, istrajnost, trpenie,mentalna sila... od drugite profesii, za da se izdrzat vakvi "pritisoci" i da se istrae na zadacata. zatoa sto NE SE OSTAVAAT drugarite na CEDILO. na prvata "krivina"


Последната промена е направена од VOL на Вто Мај 05 2015, 22:24. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Вто Мај 05 2015, 22:19

чучулига напиша:Абре чоек, шо врска имам јас со Балтимор???

Дај аман не дефокусирај со безврски!!!

И да, ако сакаш искоментирај по мојот кометар, ако не, не мораш.
a be ti nemas vrska so mnogu raboti ama se obiduvas da zabiberis sekade.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Вто Мај 05 2015, 22:20

.... а на генералот Душко Митевски- Хитлер  кој во цивилно одело раководеше со специјалците кои ја обезбедуваа владата , на телефон му беше дадена наредба – тргни им дел од оградата нека дојат на платото за да се порадуваат. 

Абе ааааај.... одбивам да вервам дека ова е вистина.
Премногу е гнасно.

http://libertas.mk/томе-не-бил-овластен-да-го-прими-писмот/
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Вто Мај 05 2015, 22:26

Dusko Mitevski NE rakovodi so specijalnite sili .koi gluposti se treskaat, pa uste se duva vetar u "edra".. ke palime sega , so gluposti neli?

"specijalcite koi ja obezbeduvaa vladata" Laughing Laughing Laughing .. covece.. ne se isplati ni da se objasnuva na vakvi aparati.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Вто Мај 05 2015, 22:35

А од кај си ти па толку сигурен и тврдиш.... ене онај специјалецот Спасов, убиецот де, е доказ дека правила не се почитуваат.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete Вто Мај 05 2015, 22:40

чучулига напиша: 
Срамота конкретен, с р а м о т а!

Во секој случај, мислам дека од сега се' ќе биди поинаку.
хммм...не сеа ќе биде вака..., до сега многу пати некој не убедуваше дека од сега се' ќе биде поинаку ..така да сега ќе биде вака Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL Вто Мај 05 2015, 22:40

ja ne vidov ni TEORIJA kaj tebe ili bilo kakvo logicno razmisluvanje.. pa na krajot koja si pa ti mene me prasuvas od kaj sum znael?Wink

za Spasov: zgresil , priznal, go osudija na 14 godini.
Martin e mrtov. familijata mu e ozalostena i osakatena. Spasov napravil nesto od sto patat povekje lugje okolu nego. vklucuvajki ja i negovata familija, i bebeto doma sto go ostavi, koga se sluci ova. tuka nema dilema.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Вто Мај 05 2015, 22:48

VOL напиша:ja ne vidov ni TEORIJA kaj tebe ili bilo kakvo logicno razmisluvanje.. pa na krajot koja si pa ti mene me prasuvas od kaj sum znael?Wink

za Spasov: zgresil , priznal, go osudija na 14 godini.
Martin e mrtov. familijata mu e ozalostena i osakatena. Spasov napravil nesto od sto patat povekje lugje okolu nego. vklucuvajki ja i negovata familija, i bebeto doma sto go ostavi, koga se sluci ova. tuka nema dilema.
Како бе така само згрешил... чоек убил ееееј... дете, шо некој го изгледал од парче месо, исто такво ко шо тој остајл дома.... ама па шо очекуваш од таков шо не у е гајле шо остава дома??? И тој се квалифицирал.... да, за да ждери и муабети од за него хотел затвор.

А ТЕОРИЈА нема ни да видиш кај мене.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete Вто Мај 05 2015, 23:09

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 2hobgx4
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king Вто Мај 05 2015, 23:50

чучулига напиша:Ако ова е вистина, имам конечно современ херој

ФОТО: Еден од полицајците пред Влада го напушти кордонот и премина кај граѓаните


Демантирано е ...
спин .. е ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Вто Мај 05 2015, 23:51

Саде спиној.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king Вто Мај 05 2015, 23:52

чучулига напиша:Саде спиној.
Нека им е на чест на оние кои фрлаа камења кон сопствената полиција ...

...се надевам дека вечерва ќе има лов по каменувачите ... и организаторите ... затоа што се прекршени сите правила за мирни протести ..
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Вто Мај 05 2015, 23:57

Море МРШ ВО НА МАЈКА МУ ПИЧКАТА НА ПОЛИЦИЈАТА!!! 

и не барам да ми простите на изразот.

Не пцујам редовно и ми е срам оти вака се изразувам ама немам како поинаку.

Vnimavaj na izrazuvanjeto
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king Сре Мај 06 2015, 00:01

чучулига напиша:Море МРШ ВО НА МАЈКА МУ ПИЧКАТА НА ПОЛИЦИЈАТА!!! 

и не барам да ми простите на изразот.

Не пцујам редовно и ми е срам оти вака се изразувам ама немам како поинаку.
Што ти скривиле толку ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Сре Мај 06 2015, 00:05

Уууу..

немој... немој... и

@VOL

Балтимор ти е овде, не ме прозивај мене за Балтимор кога нашата држава го провоцира истиот резултат со иста цел.




Срамота, ова е приказ на полициска а не граѓанса држава. О земјо Инндијо, свети крави, цигли и мачки.... тага над тагите.


Последната промена е направена од чучулига на Сре Мај 06 2015, 00:08. Мислењето е променето 1 пати
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king Сре Мај 06 2015, 00:07

чучулига напиша:Саде спиној.
Па ене ти го ..чоекон лично даде изјава на тв ... па сеа ти види кој спинува ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Сре Мај 06 2015, 00:09

king напиша:
чучулига напиша:Саде спиној.
Па ене ти го ..чоекон лично даде изјава на тв ... па сеа ти види кој спинува ...
Знајш дека не гледам мкд тв. Не се прај на 3 и пол.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete Сре Мај 06 2015, 00:14

чучулига напиша:Уууу..

немој... немој... и

@VOL

Балтимор ти е овде, не ме прозивај мене за Балтимор кога нашата држава го провоцира истиот резултат со иста цел.




Срамота, ова е приказ на полициска а не граѓанса држава. О земјо Инндијо, свети крави, цигли и мачки.... тага над тагите.
...ги загледа црвено-маицашите????. Премногу е фина власта , да сум јас утре нема да осамнат.....или еве вентуално , ама секако како плави..т.е поплавени Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига Сре Мај 06 2015, 00:17

Ето видиш, заради ти и власта шо ги дели твоите мислење ама мора да глуми лудило инаку ќе треба со боринче да си ги кани сиријците и афанистанците, еве зато овде сме.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  трет дел - Page 26 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 26 of 41 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 41  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот