ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king on Саб Мај 30 2015, 19:39

Па кај што има дим има и огин...
... изгледа и нив им се збогтиса од двоецот без кормилар ... кои им ја урнисаа партијата ...


Додека Заев бара власт без избори, во СДСМ почнаа комбинаторики за нов лидер

http://republika.mk/?p=437617


РЕПУБЛИКА: СДСМ почна комбинаторики за нов лидер наместо Заев

http://www.telegraf.mk/aktuelno/Makedonija/277592-republika-sdsm-pocna-kombinatoriki-za-nov-lider-namesto-zaev

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by VOL on Саб Мај 30 2015, 19:40

e fala bogu da se najde nekoj pameten u taa partija!

im eba ,mamata ovoj IDIOTOV
gi nabi u gluvceski dupki da im e sram da kazat od koja partija se , ebati zajakot krastavicar...

mislam deka i samiot Gruevski gi moli ovie od SDS da mu najdat zamena


Последната промена е направена од VOL на Саб Мај 30 2015, 19:42. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 16554
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king on Саб Мај 30 2015, 19:41

а бе ... имаат они паметни ...
..ама на голема среќа за ВМРО-ДПМНЕ, ко што вика конкретниот ... глупоќа увек побеѓује ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by concrete on Саб Мај 30 2015, 21:11

VOL напиша:e fala bogu da se najde nekoj pameten u taa partija!

im eba ,mamata ovoj IDIOTOV
gi nabi u gluvceski dupki da im e sram da kazat od koja partija se , ebati zajakot krastavicar...

mislam deka i samiot Gruevski gi moli ovie od SDS da mu najdat zamena
ИДИОТОТ си ја исполни задачата и сеа слободно можат и да го пензионираат....Им ЈА ОТВОРИ ПАНДОРИНАТА КУТИЈА до даска со сите шипатрски влажни фурии у неа....од онаа потпредседател шипатар или контра во следен мандат, до шипатарски и во детски јасли  т.е на со три збора..шипатарес УБЕР АЛЛЛЕС, во Македонија. 
Тешко тоа се враќа назад у кутијата.
Сеа може да оди зајко и у лепу пизду материну или да го праиме зајачки паприкаш... исто ни се фаќа.
Само ќе остане уште џукелите ко фрчко и слични да ни ја скројат капата.., по принципот : такнато макнато....
А тоа и беше целта на појавата на таа гњида на Македонската политичка сцена.... Лукаво , мора да се признае.... Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by чучулига on Саб Мај 30 2015, 22:10

concretе напиша: или да го праиме зајачки паприкаш... исто ни се фаќа.
Кои сте то вие?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by concrete on Саб Мај 30 2015, 22:14

чучулига напиша:
concretе напиша: или да го праиме зајачки паприкаш... исто ни се фаќа.
Кои сте то вие?
..јас и моите пријатели гурмани...., мислам дека со некое суво полесно вино ептен ќе легне... Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by чучулига on Саб Мај 30 2015, 22:29

А какво е то здружение на гурмани?

И, какво/кое е то суво полесно вино на пр.?

(знајш дека ценам вина, зато прашвам)
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king on Саб Мај 30 2015, 22:38

чучулига напиша:А какво е то здружение на гурмани?

И, какво/кое е то суво полесно вино на пр.?

(знајш дека ценам вина, зато прашвам)
Што?
... и ти би на вечерата?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by чучулига on Саб Мај 30 2015, 22:52

На која поштован?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king on Саб Мај 30 2015, 23:20

чучулига напиша:На која поштован?
Па, на таа ... каде на менито ќе биде ...
... зајачко на сто начини ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by чучулига on Саб Мај 30 2015, 23:24

Аааа не,

не сум по месо.

Мене виното ме интересира. 

In vino veritas.

Ама сега се' е џабе. 

Муабетот е корумпиран.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by VOL on Саб Мај 30 2015, 23:26

uuAAuu..

sega "Meri" ke vi pokaze kako se pie i jad,..  zvaka,... "MADE IN ...USA..-najjaca sveCka sila " Laughing Laughing Laughing Laughing


Последната промена е направена од VOL на Саб Мај 30 2015, 23:33. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 16554
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by чучулига on Саб Мај 30 2015, 23:32

Кој не пие вино, има многу проблеми.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by jambo on Нед Мај 31 2015, 06:48

king напиша:Па кај што има дим има и огин...
... изгледа и нив им се збогтиса од двоецот без кормилар ... кои им ја урнисаа партијата ...


Додека Заев бара власт без избори, во СДСМ почнаа комбинаторики за нов лидер

http://republika.mk/?p=437617


РЕПУБЛИКА: СДСМ почна комбинаторики за нов лидер наместо Заев

http://www.telegraf.mk/aktuelno/Makedonija/277592-republika-sdsm-pocna-kombinatoriki-za-nov-lider-namesto-zaev


Pusta neostvarena zelba.....abe vmnjari se bi dale da e toa
taka......ama ne e
izgleda po  ona staroto ce bide:
gladna kokoska proso sonuva
abe koga ce se osvestite deka gospodinot Zaev mu go
izvrte malioot mozok na vasiot ciganin i vece e politickii mrtov
nikoj vece nego ebava pa ni vie

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by concrete on Нед Мај 31 2015, 09:12

jambo напиша:


Pusta neostvarena zelba.....abe vmnjari se bi dale da e toa
taka......ama ne e
izgleda po  ona staroto ce bide:
gladna kokoska proso sonuva
abe koga ce se osvestite deka gospodinot Zaev mu go
izvrte malioot mozok na vasiot ciganin i vece e politickii mrtov
nikoj vece nego ebava pa ni vie
...мене пак , почитуван господине  Џамбо се некако ми се чини дека интензивно дружејќи се со разноразни шеици и калифи почнуете да си мислите дека сте личност од 1001 ноќ и си леткате на шарен ќилим....со умот.
А бе човек , Грујо во моментов е како катедрала , а зајко само потенцијален мастраф за добар зајачки паприкаш. Виното по избор ќе го донесе Чучулига.
А тоа дека во сдсм е паника , паника е. Тоа дека немаат идеа како да се извадат од геризот у кои ги потопи нивната желба за власт по секоја цена  е факт. Само будала..ноторна , па кошер , па европски педофилистичар , па сдсм-соросоид , ова како градација...на идиотизам.., може да сонува дека ќе дојде на власт во Македонија , прекутрупа без да биде избран на редовно закажани избори од народот во Македонија. Уште само такви ко тебе и некои шипатарес можат да сонуваат за тоа мислејќи дека овде е истата алајбегова слама како некаде. Може и била , ама за среќа сега веќе не е, а тие не забележале, па уште штракаат со зубалата мислејќи дека пасат.
Е сеа .... и катедрали паѓаат , ама за тоа треба ептен јако земјотресение или мнооогу голема количина експлозив .., а такво нешто во Македонија нема , ако некаде другде пукне, па дувне до овде тоа е друга работа. Метеоролози кои не се на соросов список , викаат: мнооогу тешко , скоро неверојатно.... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by VOL on Нед Мај 31 2015, 10:44

pa, prvo se potrudija da gi iz-zivciraat neopredelenite , koi so vnimanie go sledea Zaev so soe bombite,za posle da se prekrstat stanat od pred TV i da si recat.."gospod da ne cuva.." komentirajki go..
   potoa Zaev uspea da navlece GNEV koga se izBaci so vratolomni izjavi.. kaj -podrzuvacite na vlast- po defolt, kaj neopredelenite-gi iznenadi a kaj opozicijata- gi SKISELI... i gi raznisa. Ne-sekoj , sto stoi zad nego koga se cepati i kezi na bina, misli kako nego.., tuku, zacapale do kolena pa -bar da ne se udavat ( usta ne otvaraat) koga ne mozat da izlezat..
  
    "Gladnata Kokoska proso so sonuvala" vo slucajot za zal,  e narodot: cekase narod PROSO ama dobi poluden zajak koj skoka i na nervi i na emocii.
Olku IZGUBEN kontakt so narodot- opozicijata nemala.
poznato e deka go JADAT tokmu zaradi "nebesnite strucno-ekspertski" visocini, na izbori, koga izbacuvaat "velicini" kako Frckovski- koj ednostavno samo so ke go poglednes treba automatCki da navednes glava od sto e OBRAZUVAN em INTELIGENTEN i NE koristi "seljacko-proleterski" zargon posto toj e od tamu nekade...Evropa, JuesEJ, i prosto ZRACI so nekoj CUDEN supeerinteligenten IZRAZ koj obicnata raja ( koja treba da go bira) ne e dostojna da go razbere so zbori, nitu treba da sumnja nitu razmislja, toa e privilegija samo za VRHUSKATA na ..."Elitata"

e- takvi IDIOTI gi dovedoa do "FINAL LEVEL: ZAJKO".
VOL
VOL

Posts : 16554
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by concrete on Нед Мај 31 2015, 10:47

чучулига напиша:Кој не пие вино, има многу проблеми.
..а кој пие вино...само еден... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by jambo on Нед Мај 31 2015, 11:22

trgni gi portokalovite ocila i pogledni malku,ostanavte
samo ti i uste dvajca da veruvate u ona sto go zboris,
pa i vie ne veruvate znaete deka e gotov

Репортер: Иванов бара нов премиер меѓу бизнисмените, наводно Живко Мукаетов од Алкалоид, ја одбил поканата
Izvor:Reporter.mk

ednostavno mora da si odi pa sal ti  ili ne...ako ne
ce go izritaat i pak ce si odi.......

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by concrete on Нед Мај 31 2015, 13:10

jambo напиша:trgni gi portokalovite ocila i pogledni malku,ostanavte
samo ti i uste dvajca da veruvate u ona sto go zboris,
pa i vie ne veruvate znaete deka e gotov

Репортер: Иванов бара нов премиер меѓу бизнисмените, наводно Живко Мукаетов од Алкалоид, ја одбил поканата
Izvor:Reporter.mk

ednostavno mora da si odi pa sal ti  ili ne...ako ne
ce go izritaat i pak ce si odi.......
...Мукаетов??...тој ли ви ја продава лесната дрога , која му ја плаќа сорос...онака дискретно, да се власи не досете..... Very Happy Very Happy
..друго објаснение за вашево зајачко однесување и нема...
Иванов  , ти бе еликотери мондијали  ..,си мислиш , премиерите ги вади ко онаа циганката од кутијата : миш бели-сречу дели???  Кој ви го кажуе тоа јеботе благи бог, или природно сте толку глупи, ко гладни кокошки...????Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by VOL on Нед Мај 31 2015, 13:24

prvo funkcijata PREMIER na Vlada , pripadgja na pobednickata-MNOZINSKATA partija.
Otkako ke se "ustolici PRAJ-MINISTEROT " toj predlaga ministri..

kaj nas e toa ozakneto, - podrzano so Ustav- nasiot izboren model e alfa i omega za ponatamosni politicki manevri.

kakvi "ubaceni" direktori na firmi kakvi gluposti.taka e toa, "Ivanov ke predlozel Mukaetov da go staele za premier:..

dobro be AMBASADORU na OLELEJNICA, zar navistina mislis ( ..mislis?!) deka nekoj tuka pie nafta pa ne gleda sto vi e celta?
imase morski gusteri, galebi, duzkeli, raznorazni zunzari i NIEDEN od niv nikakvi argumenti, fakti, nikakva zdrava diskusija ne razvi nitu se predlozi od nivna strana.
 
forata e : "da se glupirame i remetime"
 a ovde kako nikoj toa da ne go znae..
VOL
VOL

Posts : 16554
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by jambo on Нед Мај 31 2015, 13:55

Very Happy....Very Happy...Very Happy...tik,tak,tik,tak,..GOTOV E zecot......

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by concrete on Нед Мај 31 2015, 14:03

jambo напиша:Репортер: Иванов бара нов премиер меѓу бизнисмените, наводно Живко Мукаетов од Алкалоид, ја одбил поканата
Izvor: Reporter.mk

Ti rekov deka e gotov????? Ostana ti samo da so uste dvajca
zborite nesto u koe samite ne veruvate i se tesite eden megju
so drug.....Very Happy
....сеа ти, ако си некој пластичен кинески папагал на батерии...добро тогаш, разбираме зошто исто-па исто повторуваш. Но ако си Господин Џамбо пријател на калифи и шеици и човек богат ко Крез, со дигнитет и култура...убаво после објаснението КАКО СЕ БИРА И ПОСТАВУВА ВЛАДА И ПРЕМИЕР ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА.., демократска , културна и европска земја  ... ќе речеш , аферим .
И ќе чекаш на следните избори , редовни или вонредни (ако за тоа се стекнат услови ) да видиме кој ќе биде премиер во Македонија.
Во спротивно , ако претпоставиме дека не си толку глуп и антимакедонец за да зајачки заговараш насилна промена на власт, останува заклучокот дека некој дискретно ве дрогира...... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by VOL on Нед Мај 31 2015, 14:06

jambo напиша:Репортер: Иванов бара нов премиер меѓу бизнисмените, наводно Живко Мукаетов од Алкалоид, ја одбил поканата
Izvor: Reporter.mk

Ti rekov deka e gotov????? Ostana ti samo da so uste dvajca
zborite nesto u koe samite ne veruvate i se tesite eden megju
so drug.....СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Icon_biggrin

e ama se zaeba be "pajlot-rambo" so mislese ke prais "pisi -brisi" Laughing Laughing Laughing

a be dobro ne si svesen- ne ti tekna do sega deka si citan -preprocitan -pozdziren kako AMbasador na Olelejnica od premierot -tetka ti zuznara?

o -breee.. c c c ..
VOL
VOL

Posts : 16554
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by jambo on Нед Мај 31 2015, 14:14

VOL напиша:prvo funkcijata PREMIER na Vlada , pripadgja na pobednickata-MNOZINSKATA partija.
Otkako ke se "ustolici PRAJ-MINISTEROT " toj predlaga ministri..

kaj nas e toa ozakneto, - podrzano so Ustav- nasiot izboren model e alfa i omega za ponatamosni politicki manevri.

kakvi "ubaceni" direktori na firmi kakvi gluposti.taka e toa, "Ivanov ke predlozel Mukaetov da go staele za premier:..

dobro be AMBASADORU na OLELEJNICA, zar navistina mislis ( ..mislis?!) deka nekoj tuka pie nafta pa ne gleda sto vi e celta?
imase morski gusteri, galebi, duzkeli, raznorazni zunzari i NIEDEN od niv nikakvi argumenti, fakti, nikakva zdrava diskusija ne razvi nitu se predlozi od nivna strana.
 
forata e : "da se glupirame i remetime"
 a ovde kako nikoj toa da ne go znae..JA SAM CLAN SAMO OVDE I SAMO OVDE..
izvinjavam se za off topic

izvineto.. da ne se povtori..
Cool

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by jambo on Нед Мај 31 2015, 14:20

Pak ce roka pred vladata vo 18 casot........Afganistan
e nisto vo sporedba so ova....abe go rasturi ciganot
ko bugarska skupstina

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот