ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Техничка влада

Страна 2 of 22 Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Next

Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Пон Мар 02 2015, 23:58

vezba za  spanskata serija "Las Bombas, epizodes 7-"Senjor Zajcev e granada partizanos"
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 00:02

king напиша:
чучулига напиша:
king напиша:Е па гледаш ... изборните резултати покажаа ... дека програмата им е неубедлива ..

..и тоа е тоа ... демократија ...

Ептен чекам да ја чујам бомбата за незаконитостите во изборниот процес....

Шо тогаш?
Е шо тогаш ?????

...изборите беа и пројдоа ... поплаки скоро и да немаше ...
... освен што 5 минути по завршувањето на гласањето и незапочнато броење некој побрза да објави дека не ги признава .... и сега тера инат ....
..па што учествуваа тогаш на изборите ...  кај пишува дека мора да учествуваат на избори ... па пун курац партии имаме па една или две помалку на избори не менува ништо ...


..не признава избори организирани од легална власт а упорно си седи во градоначелничката фотеља добиена на избори организирани од истата власт ...
...е не и на оној у Куманово ни на крај памет не му е да си поднесе оставка .... а тек залижаниот што ќе прави .. ќе мора пак да се пријавуе во бирото за невработени и бара социјална помош ...
... а бе ајде....
Мене јасно ми е... само со уживање го чекам моментот кога и тебе и на сите ко тебе ќе ви стани неизбежно јасно.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Вто Мар 03 2015, 00:08

...само со уживање...
Техничка влада - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcRSJ1m2VsKqtRGu7tFOhtktaR7jgIKZorcoJrYwToS05xPhFHjv
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 00:08

Сепак мислам дека си само заведена од сугестивно избраните и пласирани сензационалистички „разговори“ ....
..дека го слушаш само она што некој друг сака да го чуеш ... и затоа не си во состојба да ја видиш прљавата позадина и цел на целава работа ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 00:10

king напиша:Сепак мислам дека си само заведена од сугестивно избраните и пласирани сензационалистички „разговори“ ....
..дека го слушаш само она што некој друг сака да го чуеш ... и затоа не си во состојба да ја видиш прљавата позадина и цел на целава работа ...

Не бе кинг... 

ти си заведениот.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Вто Мар 03 2015, 00:14

Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 00:18

Туку батали тоа ... заведен, незаведен ...

..овие што бараат техничка влада ... точни ли се или не не се точни....
... знаат ли што е тоа или не знаат ....
..и како мислат да се формира техничка влада ... кога воопшто не учествуваат во институциите ...
...така од небо да им падне ...????

..па и да се направи некое такво чудо ... за сдсм како вонпарламентарна партија ќе нема место во неа...
...значи уште еден автогол на зајкото ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 00:25

Јас лично сум против техничка влада... кузнај шо демократска глупост е то... веројатно нешто ко безболна вакцина...

Во случај на хроничен недостаток на етика и морал ко сега... веројатно то е исправно.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 02:43

чучулига напиша:Јас лично сум против техничка влада... кузнај шо демократска глупост е то... веројатно нешто ко безболна вакцина...

Во случај на хроничен недостаток на етика и морал ко сега... веројатно то е исправно.
Контрадикторна си!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 02:47

Мислиш?

Од кај претпоставка за исправност на нешто непознато е контрадикторност?

По твојата логика веројатно ни тркалото не би требало да постои.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 02:57

чучулига напиша:Мислиш?

Од кај претпоставка за исправност на нешто непознато е контрадикторност?

По твојата логика веројатно ни тркалото не би требало да постои.
Хе хе хе ....
... до кога бе само ние ќе бидеме заморче на белосветските педофили ...

..и остај тоа ...
... не ми одговори кој и како би формирал такво нешто ...

... јас напишав ... за сдсм како вонпарламентарна партија ... ќе нема место во неа ....
..парламентот е единствена институција која може да направи такво нешто, а овие у парламент пак ќе си се изгласаат сами себе ...

... или зајко чека да некој однадвор не седне и ни издиктира што и како ...
... а тоа тешко ...бидејки грујо ни за милиметар не мрда ни лево ни десно од нивните интереси ..па немаат никаква потреба да го рушат ...


Последната промена е направена од king на Вто Мар 03 2015, 02:59. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 02:59

Ме буниш ти оти тебе вакав влада ти е прифатлива.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 03:00

чучулига напиша:Ме буниш ти оти тебе вакав влада ти е прифатлива.
Кој прави муабет за прифатливост ... за легалност на постапките пишувам ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 03:03

Абе ај...

ко сега ти е битна легалност на постапки?

Сериозно ти ова?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 03:05

чучулига напиша:Абе ај...

ко сега ти е битна легалност на постапки?

Сериозно ти ова?
Жими зајко...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 03:09

то е појако или послабо од жими грујо?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 03:13

Е добро де ... еве ..

Жими тебе....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 03:17

АХА!

Ти би да приумрам за лагите на власта???

Оти бе море кинг?

Ни се знајме ни познаваме.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 03:19

чучулига напиша:АХА!

Ти би да приумрам за лагите на власта???

Оти бе море кинг?

Ни се знајме ни познаваме.
Па ја не се колнам у име и за власта ...
..се колнам у мојата сериозност ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 03:21

Ц ц ц..

па до толку пизма... оти бе јас рем?

Море кинг, ме налути.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Вто Мар 03 2015, 03:25

чучулига напиша:Ц ц ц..

па до толку пизма... оти бе јас рем?

Море кинг, ме налути.
Море и ти ме љутиш ...

..меѓу редови ми викаш дека сум тралалајка .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 03:32

Па то е добар ден и добро утро и добро вечер секаде и секогаш.

Многу сум безврска во тој поглед.

А шо па ти читаш меѓу редој?

Кој ти дозволил?

И немој ни да си се осмелил да си зачитал меѓу слојој!

Пффф!!! безобразен еден!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Вто Мар 03 2015, 18:32

чучулига напиша:Па то е добар ден и добро утро и добро вечер секаде и секогаш.

Многу сум безврска во тој поглед.

А шо па ти читаш меѓу редој?

Кој ти дозволил?

И немој ни да си се осмелил да си зачитал меѓу слојој!

Пффф!!! безобразен еден!
хммм  чучулига со карбон-карбон структура.., каде ли отиде техникава.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Вто Мар 03 2015, 18:36

Smile Smile Smile

денес си помислив дека требаа да користам поќе смајличиња..... дефинитивно!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by Centarec on Сре Мар 04 2015, 13:00

ја мислам дека нема да има техничка влада.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 2 Empty Re: Техничка влада

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 22 Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот