ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Техничка влада

Страна 22 of 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Сре Сеп 07 2016, 15:23

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/remenski-ushte-nevlezena-vo-mtsp-si-pobara-diplomatski-pasosh-za-sebe/

Ај, ај, ај ....
... мандатот и е краток па решила да удри на шетање ...ионака за друго не ја бива ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Сре Сеп 07 2016, 16:42

..го жалам тој што е оженет со неа , ако е некој оженет.., со која спобода треба да е во иста спална соба , тоа страва и ужас. Башка на оваа мислам дека и треба личен психијатар од одма..штета е ко министерка уште да се злопати..., кога веќе не и ги решиле проблемите порано...
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Чет Сеп 08 2016, 12:02

king напиша:http://kurir.mk/Makedonija/vesti/remenski-ushte-nevlezena-vo-mtsp-si-pobara-diplomatski-pasosh-za-sebe/

Ај, ај, ај ....
... мандатот и е краток па решила да удри на шетање ...ионака за друго не ја бива ....
па ко нема клима

http://slobodenpecat.mk/Home/Item/4602?title=nema-klima-

а башка и имало и министри за по некој сат употреба

http://prizma.mk/kolumni/zlatna-papucha-za-oliver/

оти таја да нема дипломатски пасош?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Чет Сеп 08 2016, 15:02

..оти сдсм  нема некоја асална ременска , кај се вакви недоквакани од установи за лица со посебни потреби наоѓаат??? ..сакаат да не навредуваат како народ..што ли???
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Чет Сеп 08 2016, 15:03

чучулига напиша:
па ко нема клима

http://slobodenpecat.mk/Home/Item/4602?title=nema-klima-
Абе  ајде ..и ти така се топтан голташ што пљусдезинфото ќе напише .....
..немало даљинско ..и ќе правиме драма театар, трагедија ... па уште и со заминувањето на јна споредуваат ....
..а бе им кажал ли некој на тие глупаците дека даљинско не е поскапо од 200 денари ... и се набавува за десетина минути .... 
...па на онолкава плата што ќе зима со се додатоци и од свој џеб да го купи нема да осиромаши ... Twisted Evil Twisted Evil
...туку само да се јадело бурек колку да јаде .... како бе не и е срам ... од најобично даљинско (а може и сама го џитнала негде, јбг ..сведоци нема ... не направила примопредаја со записник) да прави драма ....

туку не знам што луѓе се .... сами пред некој месец се дадоа оставки а сега ко покиснати кучиња се враќаат .... нормален чоек кога негде дава оставка ни на крај памет не му е да повторно се врати таму ... ама јбг ...фотеља е у прашање ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Чет Сеп 08 2016, 21:04

а шо па тој со таква иста плата нашол да прибира се' ко последно да му е? од навика м?

ц ц ц

шо ти прај партиско вАспитаЊе
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Чет Сеп 08 2016, 21:23

...која комедија е оваа ременска невидена. Се гледа ли таа у огледало...За друго непрашуам ..сигурно си е убедена дека е мноооооогуу паметна..., за убава..неверуам дека може да биде толку глупава, па да мисли дека е... Wink Smile
..нема таму ни унутрашња, само чемер и јад и злоба на сдсм , да ни увалуе такви спободи...
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Чет Сеп 08 2016, 21:27

оти шо?

ти фали диме прелепи?

а и чеј малку, груевски како ти фаќа око (од естетска гледна точка да се разбериме), м?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Чет Сеп 08 2016, 21:29

чучулига напиша:оти шо?

ти фали диме прелепи?

а и чеј малку, груевски како ти фаќа око (од естетска гледна точка да се разбериме), м?
..и едниот и другиот се карикатури , ама сеа за нив не збориме... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Чет Сеп 08 2016, 21:32

па не зборај ни за ременски.

или оти жена е па ај кај шо е демек тенко по женскоста?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Пет Сеп 09 2016, 08:48

нее бе заради глупоќата на сдсм да исфрла напред такви карикатури...., тоа што е жена само покажува дека ги  има со кус ум кои не се плавуши... Smile
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Пет Сеп 09 2016, 09:04

можда се одлучиле да ја применат тактиката на дфрикингпмне. тие така саде карикатури вадеја па успешно добиваја. 

кузнај, можда грото луѓе се идентификуват со карикатури.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Пет Сеп 09 2016, 09:09

чучулига напиша:па не зборај ни за ременски.

или оти жена е па ај кај шо е демек тенко по женскоста?
По женскоста??????????
.... е јбг .... јас не глеам никаква женственост .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Пет Сеп 09 2016, 09:14

па не е битно ти да гледаш женственост кај неа, а ни јас, ни конкретниот и тн.....

битно е таја добро, успешно да си ја работи работата шо му е доверена.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Пет Сеп 09 2016, 09:19

чучулига напиша:па не е битно ти да гледаш женственост кај неа, а ни јас, ни конкретниот и тн.....

битно е таја добро, успешно да си ја работи работата шо му е доверена.
Е па гледаш ... баш тоа и е најголемата фалинка ....
...нит, знае, нит има доволно памет, нит сака  нит има идеја што треба да работи ....
...таа е таму само со една цел .. да ја ровари државата .... исто ко оној у мвр ...

.. тој у мвр .... неговите пена на устите фатија за тоа кај се трошат државните пари ... а тој сиротиот поеба пола милион еура за непотребна екскурзија по брдата околу Куманово на полицајците....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Пет Сеп 09 2016, 09:23

ќе видиме.

сега за сега можи да збораме за делата на диме спасов на пр. а и на тие пред него чунки тие работеле или бар требало да работат па можиме да ги проценваме нивните резултати.

за ременски е рано.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Пет Сеп 09 2016, 09:24

king напиша:

.. тој у мвр .... неговите пена на устите фатија за тоа кај се трошат државните пари ... а тој сиротиот поеба пола милион еура за непотребна екскурзија по брдата околу Куманово на полицајците....

ај да збораме за неговиот претходник малку м?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Пет Сеп 09 2016, 09:53

....кој претходник???
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Пет Сеп 09 2016, 10:03

concrete напиша:....кој претходник???
http://prizma.mk/kolumni/zlatna-papucha-za-oliver/
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Пет Сеп 09 2016, 10:05

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Пет Сеп 09 2016, 11:37

..ко мало дете си, пардон ко чучулигиче  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Пон Сеп 19 2016, 17:01

http://a1on.mk/wordpress/archives/647120

aма, ама ... хихихи....

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/fzom-remenski-promovira-osloboduvane-od-davachki-za-litsa-koi-veke-16-godini-ne-plakaat-partitsipatsija/

...абе таа уште колку мисли да се бламира ... подобри ништо не работи и клати врата него ли глупости да тресе ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 22 Empty Re: Техничка влада

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот