ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кулинарско ќоше

+2
VOL
ribar
6 posters

Страна 13 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига Сре Мар 22 2017, 22:24

Ај ќе се договориме денојве.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Сре Мар 22 2017, 22:26

во ред. само кажи дали сакаш спремена да донесам или сакаш заедно да ја зготвиме.
и колку ве има, јас само тебе те знам.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига Сре Мар 22 2017, 22:27

Заедно ќе ја зготвиме. А ќе бидиме само јас и ти!

ЖенЦко друштво. Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Сре Мар 22 2017, 22:30

е па веќе звучи како договор.
договорено, се слушаме сабота наутро, ѕвони после 7 кога сакаш, бројот го знаеш.
одиме со твоето количе , ми се виде интересен двосед минатиот пат, да бидам искрена , може?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига Сре Мар 22 2017, 22:31

Ок.

Значи се слушаме.

Одам сега, поздрав Лаба Smile
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Сре Мар 22 2017, 22:34

поздрав и до тебе
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Сре Мај 09 2018, 22:13

Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига Сре Мај 23 2018, 20:55

Хелоу ту ју ту Smile

Има рецепти како не, само, јас сум тековно ептен преокупирана и уживам во стил "бек ту д бејсикс" Razz
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига Саб Јун 09 2018, 09:34

Sad Sad Sad

Се самоубил Ентони Бордејн...

нека почива во мир

Sad Sad Sad
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete Саб Јун 09 2018, 11:14

чучулига напиша:Sad Sad Sad

Се самоубил Ентони Бордејн...

нека почива во мир

Sad Sad Sad
...е тоа да видиш и најаден и напиен и наебан и издригиран ,  пак се самоубил. Мора да има некое објаснение или ова американциве ептен се уљандисаа со паметот...Бог да го прости... Surprised
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Вто Ное 20 2018, 10:03

јухуу
сите најпознати готвачи се мажи а сите мажи сакаат да пробаат зготвено од жени.
дури и да е промашен рецептот, ќе јадат што ќе им се сервира па и комплименти даваат .
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Вто Ное 20 2018, 10:07

која наша, домашна риба е ок?
каква е пастрмката, се наоѓа ли?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL Вто Ное 20 2018, 15:06

site se ok. 
vardarska svituater  ajkula 
dojranski oktopod
prespaska raza.
pastrmka se naogja. 
skoro vo sekoja ribarnica, gi stancame u zelezara.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Вто Ное 20 2018, 15:25

тиквар
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL Вто Ное 20 2018, 15:26

ozbilno be. se si ima kaj nas.
krolodilke.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL Вто Ное 20 2018, 15:31

a be odi zagnjuri u vardar pa ke vidis. ali duboko  Laughing Laughing Laughing
po moznost so dve boci , full gear
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Вто Ное 20 2018, 15:31

?
а бе тиквар
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Вто Ное 20 2018, 15:32

што ми требаше па и мене....
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL Вто Ное 20 2018, 15:35

u ribarnica be, kade. kaj sakas..

aj uelkom. 
ebem ti ribi ebem ti tuka najde ribi da baras.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Вто Ное 20 2018, 15:45

се моли дотичното теле да се култивира.
уште пржиш и вариш сам за себе ?
на велком, тенкју
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete Вто Ное 20 2018, 16:16

..ахам кој ли пријателски иннтригантен разговор..една крокодилка и едно теле. Јадно тоа... не знае дека на крокодилките у зуб им остануе... Wink
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL Вто Ное 20 2018, 17:25

psst.
OZNA cuci i ceka. Wink
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL Саб Мар 30 2019, 10:19

aj.?
cuculidze?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL Саб Мар 30 2019, 10:20

Uelkom cuculidze, long tajm nou si
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by VOL Саб Мар 30 2019, 10:24

prolet, e i doleta cuculidzeto Smile
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 13 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот