ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кулинарско ќоше

Страна 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига Саб Фед 25 2017, 20:43

Laughing Laughing Laughing

Поздрав конкретен Smile

Ај ти сподели некој рецепт, не се сомневам дека имаш нешто добро Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Саб Фед 25 2017, 20:50

чучулига напиша:Сакам да готвам да...

Готвењето ми е еден начин на искажување себе си... ептен конкретен

Бујрум, колачињата ги имам и имам одлична селекција чај Smile
ако е ова покана, тогаш ја прифаќам.
ако си сериозна, , се разбира.
ако ти одговара и ако имаш уште од колачињата, утре сум слободна . ќе ти пратам пп.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Саб Фед 25 2017, 20:57

нема пп?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига Саб Фед 25 2017, 21:01

Laba напиша:
чучулига напиша:Сакам да готвам да...

Готвењето ми е еден начин на искажување себе си... ептен конкретен

Бујрум, колачињата ги имам и имам одлична селекција чај Smile
ако е ова покана, тогаш ја прифаќам.
ако си сериозна, , се разбира.
ако ти одговара и ако имаш уште од колачињата, утре сум слободна . ќе ти пратам пп.
Договорено тогаш.

Сега пребројав, има уште 11 колачиња останато. Од 36.

Very Happy Very Happy Very Happy


Кон рецептот: за да ги прам топчињата пред печење, за фат, онака, користев кафено лајче. одокативно, умерено и малку плус кафено лајче прај топче од 2,5 см.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига Саб Фед 25 2017, 21:03

Laba напиша:нема пп?
сори лаба, ќе се спастриме  Smile
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Саб Фед 25 2017, 21:06

м, да. ајде, најди начин.
пијачката е моја. а верувам дека колачињата се мобилни, па може да ги прошверцуваме во некое кафуле Smile
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига Саб Фед 25 2017, 21:11

Ех... шо да ги шверцаме ко да се криминал м?

Ем има супер и термоси за чај ем има и клупи со поглед по избор Very Happy

А? шо велиш? Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Саб Фед 25 2017, 21:25

незнам што да речам. метеоролозите најверојатно ке го кажат последниот збор
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига Саб Фед 25 2017, 21:30

Еј,

во секој случај, имаш проверен рецепт за вкусни колачиња

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Саб Фед 25 2017, 21:43

имаш одлична прилика да ги представиш утре, во кубанскиот на кеј, горе на спрат.
нема да промашиш, книга имам на маса секогаш.
о, да. 12-13 час.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Нед Мар 05 2017, 08:06

Еве јавно да пофалам една особа за вложениот труд,
одлично за утринско кафе или чај.
ако не е тајна -рецептот да се подели.

Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by concrete Нед Мар 05 2017, 10:57

Laba напиша:Еве јавно да пофалам една особа за вложениот труд,
одлично за утринско кафе или чај.
ако не е тајна -рецептот да се подели.

.....таа особа да не е една себична Чучулига??? Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига Нед Мар 05 2017, 11:14

Laba напиша:Еве јавно да пофалам една особа за вложениот труд,
одлично за утринско кафе или чај.
ако не е тајна -рецептот да се подели.

Wink Wink Wink

та ене го рецептот на претходната страна, дими од него се' почна Smile
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Сре Мар 22 2017, 19:48

поздрав до колешката чучулига , па да вратам, и јас со еден рецепт

https://www.goodhousekeeping.co.uk/institute/cookery-videos/fish/how-to-smoke-fish-in-a-wok
испробано!
инаку, рибата е лосос но може и други видови риби да се обработат.
пробано ми е со скуша, пастрмка, крапот не е за вака. да се обработи, не е добар.
скушата е одлична а и ја има доволно кај нас, да не одам во егзотика која ја нема кај нас, а сум ја пробала.
само што за скуша треба подолго време, и послаба температура.


Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Сре Мар 22 2017, 19:51

не постам сега, ама мислам дека е добар рецепт за промена, на оние што се пост.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига Сре Мар 22 2017, 22:04

Laba напиша:поздрав до колешката чучулига , па да вратам, и јас со еден рецепт

https://www.goodhousekeeping.co.uk/institute/cookery-videos/fish/how-to-smoke-fish-in-a-wok
испробано!
инаку, рибата е лосос но може и други видови риби да се обработат.
пробано ми е со скуша, пастрмка, крапот не е за вака. да се обработи, не е добар.
скушата е одлична а и ја има доволно кај нас, да не одам во егзотика која ја нема кај нас, а  сум ја пробала.
само што за скуша треба подолго време, и послаба температура.


Поздрав Лаба  Smile

Фала за рецептов, ми потекоа лиги, мора да го пробам... претпоставувам од шеќерот добива ко некаква слатка глазура и плус ерл греј... мммм можам да замислам.... уф шо ми напрај сега, со душа чекам да пробам!!!

А освен со ерл греј чајот имаш пробано со друго да зачиниш?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Сре Мар 22 2017, 22:05

па, оригано
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Сре Мар 22 2017, 22:06

скушата со лук и магонос, лимон, но не сок туку корите.
така нешто беше.
а бе по желба
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига Сре Мар 22 2017, 22:10

И? Како е?

Се задумав за рецептов... имам пишано дека сакам унаги, чадената јагула во јапонските суши... има ко слаткаст вкус... мож па вака е чадена си мислам... ептен мора да го пробам ова!!!

bounce bounce bounce bounce bounce
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Сре Мар 22 2017, 22:10

ако сакаш може скушата да ја пробаме.
а може и лосос. ти должам за колачињата и чајот во Скопје
на мене е редот.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига Сре Мар 22 2017, 22:12

Ууу.. покана? Very Happy

Прифаќам Smile
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Сре Мар 22 2017, 22:15

бирај.
ако е топло, пешачиме до Водно, или Матка , на пример.
или сакаш да ја спремаме заедно?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Сре Мар 22 2017, 22:16

се собирате од форумов? така можам да донесам да пробате,ама сакам движење, ако сте за пешачење, па горе да седнеме.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by чучулига Сре Мар 22 2017, 22:17

Да ја спремаме заедно па да пешачиме! Very Happy

Одговара?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Laba Сре Мар 22 2017, 22:20

може.
во сабота сум во Скопје.
после 9 наутро. кај тебе или кај мене?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Кулинарско ќоше - Page 12 Empty Re: Кулинарско ќоше

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот