ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

5 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king Саб Јан 10 2015, 10:45

Па да видиме со што се карактеризира бугарскиот однос кон Македонија од после осамостојувањето...

За време на СФРЈ бугарските претензии према Македонија и македонскиот народ беа подзаскриени, замотани во целофан но стално присутни ...
... не не признаваа како македонци ... велеа или срби или југословени ...

Со распадот на СФРЈ ... чудовиштето што чекаше во заседа се разбуди и стана агресивно, добро им дојде јужноциганското оспорување на правото на користењето на името Македонија.
Сведоци сме на најотворени негирања дури и во институциите на ЕУ, да точно таа ЕУ која брзоплето без никаков критериум ја прибра при себе...
Дури и се закануваат со вето за прием на Македонија во ЕУ ..ако не биде потпишан некаков си еднострано составен договор за добрососедство ...
...договор ..а у ствари ултиматум и свршен чин од позиција на моќ (злоупотреба и криење позади  консезуалното одлучување во ЕУ) во кој ние се откажуваме од ... од што ти не ...

... значи, 21 век ... некои викаа ќе биде век на огромен напредок ... но што се случува ... се повампирува крајот на 19 и почетокот на 20 век ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by concrete Саб Јан 10 2015, 10:58

испушташ од вид битен факт...каде каганатот бугарија со германски кан се приклучи, таа направија бргу се распаѓа....
...нас веќе нема потреба да не интересира некакво консезуално европско пренемагања , нашата иднина е во други успешни светски шеми на поврзување. Овие џукели ќе ги остаиме да им течат лиги од мука, заради последователно незнам кој заеб..... Very Happy Very Happy Very Happy
..ќе дојдат тие ко маца на вратанца да молат повикувајќи се на роднинство да ургираме за нив, ич не бригај.
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL Саб Јан 10 2015, 11:21

uupss. ke ima zagrevanje, dobra tema , dobra..Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Beer
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king Саб Јан 10 2015, 16:17

Чекам Ханот да се појави ... цело време ѕирка од сенка ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL Саб Јан 10 2015, 16:30

ne e zabraneto, de.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL Саб Јан 10 2015, 17:21

a be kako I sekoja godina. ke gi cuva policija, ke si mantraat I ke si pocnat so baenje, pa ako ne gi zdrvat komitite ili.. kahm,..
do sabajle toa vencite I ikonografijata ke ja zbogati podvodnata arhitektura na recnoto korito na Vardar..

a bugaristancite se poznati po "podvodni aktivnosti" Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king Саб Јан 10 2015, 17:25

Утре дома ќе се утепаат фалејки се со сликите од пред коњот ... Laughing Laughing
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king Саб Јан 10 2015, 17:28

Стварно ..зошто и оддаваат толкава „почит“ ....
... го утепала ебачот кој по некоја случајност бил србин .. ...голема работа ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by concrete Саб Јан 10 2015, 17:52

king напиша:Стварно ..зошто и оддаваат толкава „почит“ ....
... го утепала ебачот кој по некоја случајност бил србин .. ...голема работа ...
..а зошто Супермен е Супермен ...... и тој по некоја случајност паднал у Тексас, да паднел у Кварнерски залив ќе беше Вели Јоже... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL Саб Јан 10 2015, 17:57

да паднел у Кварнерски залив ќе беше Вели Јоже... Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Icon_biggrin Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Icon_biggrin Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Icon_biggrin


ma jok.
tuku Alan Ford.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by concrete Саб Јан 10 2015, 18:32

VOL напиша:
да паднел у Кварнерски залив ќе беше Вели Јоже... Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Icon_biggrin Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Icon_biggrin Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Icon_biggrin


ma jok.
tuku Alan Ford.
хмммм, за тоа ќе требеше да љосне на Боронгај Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by хан Ацо Нед Јан 11 2015, 19:51

king напиша:Утре дома ќе се утепаат фалејки се со сликите од пред коњот ... Laughing Laughing
Цк,зошто мора да се сликам пред споменикот на некой си грчки педер?,Яс кога одам во Скопие се сликам пред царот наш Самуил Smile
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL Нед Јан 11 2015, 19:54

da ne ti treba fotograf, da te naslika poubavo?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king Пон Јан 12 2015, 21:03

и шминкер ... за да поубаво испадне... Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL Пон Јан 12 2015, 23:21

sminkanjeto e gratis. ima i repete ako ne mu se dopadne na musterijata.isto taka gratis Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by хан Ацо Вто Јан 13 2015, 17:30

king напиша:и шминкер ... за да поубаво испадне... Twisted Evil
Дека са тие шминкери кога шиптарите слават Денот на Албанското знаме?


drzi se do temata, a albanskoto zname nekako ne vleguva vo temava, se soglasuvas, neli..
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king Вто Јан 13 2015, 21:40

А бе Ацо ...
...како ли само заборави србите да ги спомнеш ..
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king Сре Јан 14 2015, 21:41

Па кој вие вас крив ..кога се поеуропеизиравте .... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL Сре Јан 14 2015, 22:39

a sto , ne se slavi vasilica kaj niv,..?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL Пон Јан 26 2015, 17:47

rasecka zakana od povampiruvanje na istocniot sosed..

bez komentar,

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Article-2033293-0DAFBB2400000578-157_634x286

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Article-1077075-0213AD6D000005DC-673_468x286

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Racist-fan

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Protestneonationalists_1

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес 0,,15556998_4,00

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес 2Q==

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Levski_1366804222_670x0
Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Images?q=tbn:ANd9GcQ_69D0uDnQj9bhN6Tgl_OyOckobaejXGJMPsJw7DbNRb5xSBx2

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Levski_fans_1
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL Пон Јан 26 2015, 17:55

so ovie li treba da se razvivaat odnosi...?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by king Чет Јун 30 2016, 21:07

Хихихи .... глупи бугари....

http://www.press24.mk/zhestoka-tepachka-pomegju-bugari-za-toa-chiva-e-Makedonija-video

... не си гледаат нивниот јад и беда ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by VOL Нед Ное 13 2016, 09:38Laughing
uf, kako ne im se pogodi ova ime , hihihi,vekj sega si zamisljam, na sitel kako najavuvaat  " vo poseta na nasata drzava ni doagja....."
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес Empty Re: Бугарија .... кон Македонија, од осамостојувањето до денес

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот