ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Општи муабети - општо

Страна 19 of 21 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next

Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Чет Окт 05 2017, 20:54

a be imaat porodilno koga ti velam.
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Чет Окт 05 2017, 20:57

ај не се зафркавај.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Чет Окт 05 2017, 20:58

e aj proveri de.
ja velam imaat.
more inaet.
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Чет Окт 05 2017, 20:59

дај да видам кај вели така
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Чет Окт 05 2017, 21:02

mene eden mi kaza.u stvari uste e na porodilno.
e sea, mislam deka radi nevestata, ona na rabota a on doma.
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Чет Окт 05 2017, 21:03

во Македонија?!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Чет Окт 05 2017, 21:05

da be. bratuced mi e
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Чет Окт 05 2017, 21:08

браво!

ме бендисва!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Чет Окт 05 2017, 21:11

e ne, ke se zaebavame.
so mislese ti ova e angola?
e beee...
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Чет Окт 05 2017, 21:15

моментот е друг не зафркавај.

во твојот случај, жената мора да оди на работа ако правилно раазбраав.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Вто Дек 19 2017, 03:38

Vesna -Bejbi

kapetan na ratni brot "Nisan" Shocked Twisted Evil

Жолт Нисан кој паднал во реката Вардар вечерва ги мобилизараше полицијата и пожарникарите во Скопје. Повеќе од еден час се обидуваа да го извлечат возилото од реката кое според информации на полицијата прв пат било забележано во 16 часот и 45 минути наспроти Македонскиот народен театар.
Според пријавата на граѓанин кој информирал за случајот, возилото било со вклучени трепкачи.
Автомобилот Нисан со скопски регистрации е на актерката Весна Петрушевска. Таа во телефонски разговор за Сител изјави дека со возилото пристигнала пред МНТ пред 16ч30 минути и тврди дека прописно паркирала на рамна површина, излегла и го заклучила автомобилот. Петрушевска се сомнева дека е можно да се работи за неуспешн обид за кражба на автомобилот бидејќи тој во реката бил забележан со вклучени трепкачи.
По извлекувањето на автомобилот, полицијата правеше увид и нејзината истрага треба да открие како возилото се нашло во Вардар. 

http://sitel.com.mk/dzhip-padna-vo-vodite-na-vardar-vo-centarot-na-skopje-pozharnikarite-vo-spasuvachka-misija

Vesna mori - drugpat ANKER, SIDRO spusti , da ne plovi brod bez kormilar Smile Smile Smile
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Сре Дек 20 2017, 00:23

http://a1on.mk/archives/834071

ова мора да се види ... ако е као по филмот ...  ондак не ни гине смеење до помочуење_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Пон Јан 01 2018, 09:49

Општи муабети - општо - Page 19 2Q==
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Пон Јан 01 2018, 16:46

„Среќна нова 2018 година“

..а на ВИП, ЕВН и водовод ... се по список да им ебам ...
...те интернет нема те струја нема те вода нема и така којзнае колку пати у круг во рок од 15 саати ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Пон Фед 12 2018, 17:17

steta

nitu se javi na vreme nitu mozese da se reagira do vozduh!

tibam srekjata!

mladi , zdravi , pravi, a ete

http://telma.com.mk/shto-se-sluchi-na-kajmakchalan-ke-se-znae-po-izveshtajot-na-planinarkiot-klub-transverzalets/

da bese bar na vreme javeno, ke se regairase Mad
ne biva vaka.

i pokraj losite uslovi mozevme spasuvacka ekipa bar do neposredna blizina so motorni sanki da istovarime!
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Пон Фед 12 2018, 17:40

..стварно бе , немале ли начин да комуницираат, кога веќе се издвоиле од групата. За девојчето знам дека не е вчерашна планинарка...
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by Spray Вто Фед 13 2018, 13:42

има низа нејаснотии во целава работа, од обученост, до зошто се продолжило кога условите биле лоши?

нешто не „штима“ тука.


„...Планинарското друштво „Трансверзалец“ со статус на својот фејсбук пејџ им порачува на планинарите за сега да се воздржат со изјави во врска со трагедијата на Кајмакчалан каде загинаа двајца млади луѓе...
..„ДПС Трансверзалец ги замолува сите планинари да се воздржат од изјави во врска со трагичниот настан на Кајмакчалан до објавување на официјален извештај“, велат од таму.,,“

http://fokus.mk/transverzalets-bara-od-planinarite-za-sega-da-se-vozdrzhat-od-izjavi/

прво, клубот т.е управата на клубот е таа која треба да замолкне во овој случај: секој има право да каже што се случило или од стручнен аспект- кои се причините.

затоа , „Трансверзалец'“ не е тој што треба да даде “официјална изјава', тоа е малку смешно сега- официјална изјава во овој момент, можат да дадат само истражните органи.
А сите активности на клубот треба да се суспендирани, а не да даваат изјави.

изјави може да се даваат пред истражен судија.

некој очигледно си гледа чад над својата глава..
Spray
Spray

Posts : 220
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Вто Фед 13 2018, 19:01

Spray напиша:има низа нејаснотии во целава работа, од обученост, до зошто се продолжило кога условите биле лоши?

нешто не „штима“ тука.


„...Планинарското друштво „Трансверзалец“ со статус на својот фејсбук пејџ им порачува на планинарите за сега да се воздржат со изјави во врска со трагедијата на Кајмакчалан каде загинаа двајца млади луѓе...
..„ДПС Трансверзалец ги замолува сите планинари да се воздржат од изјави во врска со трагичниот настан на Кајмакчалан до објавување на официјален извештај“, велат од таму.,,“

http://fokus.mk/transverzalets-bara-od-planinarite-za-sega-da-se-vozdrzhat-od-izjavi/

прво, клубот т.е управата на клубот е таа која треба да замолкне во овој случај: секој има право да каже што се случило или од стручнен аспект- кои се причините.

затоа , „Трансверзалец'“ не е тој што треба да даде “официјална изјава', тоа е малку смешно сега- официјална изјава во овој момент, можат да дадат само истражните органи.
А сите активности на клубот треба да се суспендирани, а не да даваат изјави.

изјави може да се даваат пред истражен судија.

некој очигледно си гледа чад над својата глава..
....не е во прашање чад, магла или вејавица. Во прашање е  ГИГАНТСКИОТ пацеризам, нема проблем менталитет и слично , што до толку се има утувено во овој народ , да тоа е чудо едно. Добриот стар професионализам, работен и личен јасен и гласен  морал ги нема одамна. Ваквите трагични моменти само покажуваат колку сме т'нки, почнувајќи од личните принципи,преку образованиетo, здравствотo, судство,полиција, војска, политика, естрада....  итн.итн. Не дај боже да ни се случи некое поголемо премреже. Го ебавме ежот. Ова се сепак ситни лични катастрофи. А на примеров може студија да се направи за колку сме мали џокици.
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by reiter Сре Фед 14 2018, 20:52

онака шо има општо..
reiter
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Сре Фед 14 2018, 20:56

concrete напиша:
Spray напиша:има низа нејаснотии во целава работа, од обученост, до зошто се продолжило кога условите биле лоши?

нешто не „штима“ тука.


„...Планинарското друштво „Трансверзалец“ со статус на својот фејсбук пејџ им порачува на планинарите за сега да се воздржат со изјави во врска со трагедијата на Кајмакчалан каде загинаа двајца млади луѓе...
..„ДПС Трансверзалец ги замолува сите планинари да се воздржат од изјави во врска со трагичниот настан на Кајмакчалан до објавување на официјален извештај“, велат од таму.,,“

http://fokus.mk/transverzalets-bara-od-planinarite-za-sega-da-se-vozdrzhat-od-izjavi/

прво, клубот т.е управата на клубот е таа која треба да замолкне во овој случај: секој има право да каже што се случило или од стручнен аспект- кои се причините.

затоа , „Трансверзалец'“ не е тој што треба да даде “официјална изјава', тоа е малку смешно сега- официјална изјава во овој момент, можат да дадат само истражните органи.
А сите активности на клубот треба да се суспендирани, а не да даваат изјави.

изјави може да се даваат пред истражен судија.

некој очигледно си гледа чад над својата глава..
....не е во прашање чад, магла или вејавица. Во прашање е  ГИГАНТСКИОТ пацеризам, нема проблем менталитет и слично , што до толку се има утувено во овој народ , да тоа е чудо едно. Добриот стар професионализам, работен и личен јасен и гласен  морал ги нема одамна. Ваквите трагични моменти само покажуваат колку сме т'нки, почнувајќи од личните принципи,преку образованиетo, здравствотo, судство,полиција, војска, политика, естрада....  итн.итн. Не дај боже да ни се случи некое поголемо премреже. Го ебавме ежот. Ова се сепак ситни лични катастрофи. А на примеров може студија да се направи за колку сме мали џокици.site klubovi se gore dole slicna prikazna.
vo Makedonija.
sekoja cest na iskusnite planinari ,ama vode muabetov e za- klubot
 doprva ke se tresat - a mozda kako i za se' vo Makedonija- ke se tresat- a ke se rodi  glusec.

i ja bi igral so policija u momentov, site na kup pa ajd a vidam so ke kazete
nesto ke izleze.
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Нед Фед 18 2018, 09:46

koj veli deka svabovite nemaat svoi pet zuti minuti Laughing
Кога луѓето ќе добијат порака од вонземјаните, најдобро би било воопшто да не ја дешифрираат и читаат, туку веднаш да ја избришат, бидејќи може да биде опасна, тврдат научници од германската опсерваторија Зонеберг.

Тие во соработка со колегите од Хаваи, спроведоа студија и заклучија дека вонземјаните би можеле да предизвикаат апокалипса на Земјата без воопшто да ја посетат.

За уништување на нашата планета доволно би им била порака која содржи малциозна вештачка интелегенција, поради што, тие сугерираат таквите пораки да не се отвораат.

Во студијата научниците искажуваат загриженост поради можната невнимателност, објаснувајќи дека е невозможно да се открие дали пораката е опасна пред да биде отворена.

Исто така, можно е пораката од вонземјаните да биде контаминирана и со организам или супстанца кои се опасни за нас или со некој вид на компјутерски вирус кој може да ги разори виталните системи на Земјата.

Вирус скриен во пораката би можел да предизвика хаос во технологијата и огромна паника на Земјата. Постои опасност и од вирус кој би можел да ги уништи сите мрежи на Земјата или да ги преземе интернационалните системи.

Кога се работи за испраќање на пораки од Земјата во вселената, научниците сметаат дека не би требало да се испраќа никаков код, туку пораките да бидат ограничени на текст, слика, музика или енциклопедиски податоци и нашите пораки да не бидат шифрирани со компјутер.

..vo sorabotka so kolegite od Havai Cool Laughing Laughing Laughing

VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Нед Фед 18 2018, 10:50

Пих,

да соработувале со македонските колеги кузнај шо поумно ќе заклучеле
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Пон Фед 19 2018, 09:50

чучулига напиша:Пих,

да соработувале со македонските колеги кузнај шо поумно ќе заклучеле
..остај го VOL   тој е заебантски расположен што е дефинитивно добар пристап , али швабовиве ич не трескаат глупости. Вицот е во друго , отварале не отварале исто ни се фаќа. За среќа веселената е немерлива , така да опасноста е минимална. Доаѓа исто море со милион пати помала шанса ко да налеташ на вирус на ебола. Редок е , ама од време на време, ретко , ама некој налетуе..... Wink
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Пон Фед 19 2018, 19:46

Стивен Хокинг одамна збора да не се испраќат срдечни поздрави и честитки по вселената (со се наша адреса повратно па башка) оти најверојатно ќе ни се накалеми некој да не' јади...

Никако да сфатиме дека сме ептен припрости, неумни створења ние "чоеците" и таја препотентна ароганција ептен ачик нон стоп не' уништува... ќе си дојдиме до ак сами себе кај и да е...ептен брзо
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 19 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 21 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот