ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Општи муабети - општо

Страна 11 of 22 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 22  Next

Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Нед Aвг 30 2015, 22:59

Mногу, многу, премногу луѓе годинава изгинаа по патиштата и улиците .......

... скоро и да нема ден а некој да не настрада ...
... ебем ти и сончеви пеги и се ... ама не ќе да е до нив ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Нед Aвг 30 2015, 23:05

king напиша:Mногу, многу, премногу луѓе годинава изгинаа по патиштата и улиците .......

... скоро и да нема ден а некој да не настрада ...
... ебем ти и сончеви пеги и се ... ама не ќе да е до нив ...
..па расулото по сите линии е одамна присутно..и многу тешко веќе може да се воспостави некаква стабилна состојба.. Cool
..станавме општество на спектакли, каде илузијата на виртуелното е битна , на неа се базира се и никого не го интересира реалното..
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Саб Сеп 05 2015, 08:28

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Саб Сеп 05 2015, 10:32

Скап и бил некрологот у весник ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Пон Сеп 07 2015, 00:08

Чучулига ... тоа таму кај тебе гори?

... а бе несреќо ... да не фрли цигара у жбуновите Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Пон Сеп 07 2015, 00:10

шо гори, каде???

сега си дојдовме и нигде ништо не видов по пат...
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Пон Сеп 07 2015, 00:18

Па на вести кажаа ... над Битола горело ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Пон Сеп 07 2015, 00:20

RotinoПоследната промена е направена од VOL на Пон Сеп 07 2015, 00:24. Мислењето е променето 2 пати.
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Пон Сеп 07 2015, 00:23

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Пон Сеп 07 2015, 09:53

Има некој нови вести за ситуацијата со пожарот?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Пон Сеп 07 2015, 10:00

pa ako ti nemas dosega ...Smile
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Пон Сеп 07 2015, 10:04

па не баш... не знам никој од таму па немам кому да се јавам и да се информирам.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Вто Окт 13 2015, 22:23

http://telma.com.mk/vesti/posledicite-od-digitalizacijata-na-elektronskite-mediumi

http://a1on.mk/wordpress/archives/539349

... како што стојат работите, со дигитализацијата е нешто големо утнато ...
... отпрвин беа 18 free канали ... сега се 14 ...
... второ никако не смееше бар едно уште 5 години да се исклучи аналогниот сигнал .. периорд на прилагодување и набавка на дигитални телевизори (ова со оние ресивери ... е срање)... т.е. не изложување на непотребни и предвремени трошоци на граѓаните...
... трето ... мора да има бар неколку дигитални оператори а не само еден ... ONE ... (ама јбг ... некој мораше да го спасува од пропаст, ма тој и така и така е рикнат ... ене близоооооо ги купи сосе гаќи)

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Сре Окт 14 2015, 00:14

king напиша:http://telma.com.mk/vesti/posledicite-od-digitalizacijata-na-elektronskite-mediumi

http://a1on.mk/wordpress/archives/539349

... како што стојат работите, со дигитализацијата е нешто големо утнато ...
... отпрвин беа 18 free канали ... сега се 14 ...
... второ никако не смееше бар едно уште 5 години да се исклучи аналогниот сигнал .. периорд на прилагодување и набавка на дигитални телевизори (ова со оние ресивери ... е срање)... т.е. не изложување на непотребни и предвремени трошоци на граѓаните...
... трето ... мора да има бар неколку дигитални оператори а не само еден ... ONE ... (ама јбг ... некој мораше да го спасува од пропаст, ма тој и така и така е рикнат ... ене близоооооо ги купи сосе гаќи)
..не сваќам која намештаљка или заебанција у здрав мозок е тоа монополот на Оне??? Што е проблемот да има 20-30 дигирални канали??? За кој курац Грујо го сруши Водно градејќи КУЛИ за скупи пари по него???
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Вто Окт 27 2015, 19:31

Хајдемо! у планинеееееее, јер тамо, јер тамо има шуме 

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Вто Окт 27 2015, 20:52

Издвојувам сегмент  од одговор на видеото од погорниот пост шо го добив 

http://www.thenational.ae/uae/tourism/dubai-to-build-middle-easts-first-rainforest
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Вто Окт 27 2015, 21:10

чучулига напиша:Издвојувам сегмент  од одговор на видеото од погорниот пост шо го добив 

http://www.thenational.ae/uae/tourism/dubai-to-build-middle-easts-first-rainforest
типични пустински глупандери...десет пута поевтино и поуспешно ќе им биде да купат едно милион кв.километри во Мато Гросо и го средат до ниво на висок луксуз......и праат бизнис...со богатунери...пустински третман, па прашума, па пак пустиња.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Вто Окт 27 2015, 21:14

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

еми.... така нека биди де.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ааааа, уште попаметно не ќе му е да посадат споменици по 100 на м2 па да исечат и палми и пустински грмушки па да посадат молики? М?

(инаку во поверење!, одамна тие купват тропски растенија и нации.. последно во шо лично се уверив беше сејшелите, инаку... кинезите не се единствените шо знат за измислувањето на топла вода Wink )
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Пет Окт 30 2015, 09:33


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Пет Окт 30 2015, 09:39

Уууууу...

е ова ќе мора да се проба... многу го сакам белгиското пиво од черешни. Е различна е технологијата на производство, ама прво ќе пробам па ќе коментирам.

Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Вто Ное 03 2015, 10:22

чучулига напиша:
Уууууу...

е ова ќе мора да се проба... многу го сакам белгиското пиво од черешни. Е различна е технологијата на производство, ама прво ќе пробам па ќе коментирам.

Very Happy Very Happy Very Happy
............мора да има некоја хемија со мирис на цреша која екстрактот за пиво -непознатог порекла го прави пиво од цреши... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  и кај пивара Скопска , а и кај оние  во Белгија.
Нема толку грозје Жилавка  кај Мостар колку секојдневно во цистерни и флаши се вози Мостарска Жилавка....познато е одамна... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Вто Ное 03 2015, 19:46

Е добро тогаш... не го пробвам Sad
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Вто Ное 03 2015, 19:49

чучулига напиша:Е добро тогаш... не го пробвам Sad
...што не го пробваш, зар мислеше дека она белгиското што те одушеви од цреши беше направено..... Very Happy Very Happy Very Happy


Последната промена е направена од concrete на Вто Ное 03 2015, 19:55. Мислењето е променето 2 пати.
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Вто Ное 03 2015, 19:52

То, да... и плус шубо ми објасни чичкото за специфичниот процес на производство и ферментирањето а види ваму, ме лажел....

Sad Sad Sad Sad Sad
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Вто Ное 03 2015, 19:55

чучулига напиша:То, да... и плус шубо ми објасни чичкото за специфичниот процес на производство и ферментирањето а види ваму, ме лажел....

Sad Sad Sad Sad Sad
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 11 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 22 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот