ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Општи муабети - општо

Страна 20 of 22 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next

Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Пон Фед 19 2018, 20:43

чучулига напиша:Стивен Хокинг одамна збора да не се испраќат срдечни поздрави и честитки по вселената (со се наша адреса повратно па башка) оти најверојатно ќе ни се накалеми некој да не' јади...

Никако да сфатиме дека сме ептен припрости, неумни створења ние "чоеците" и таја препотентна ароганција ептен ачик нон стоп не' уништува... ќе си дојдиме до ак сами себе кај и да е...ептен брзо
Растојанијата чучулига за расите на ниво ЈАДАЧИ  се непремостливо големи.Реално гледано невозможни за прерипуење. Е сеа , ако некој дојде до таму да може да се шета , тогаш ќе биде на такво ниво да храна ако му треба ќе си ја синтетизира и од камења ... Wink  Таквите ги бутка ако ги има, само желбата за нови откровенија и далекууууу се над нивото на конквискадори или суштства ала елиенот од филмот.. Најверојатно нема ни да не контактираат... Smile Едино може да не сјебат некои кои патуваат со планетата на која живеат , ама за такви праќале, не праќале исто ни се фаќа. А и она што го праќаме е во милион пати помал сооднос од зрнце ппесок према сите океани на куп...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Вто Фед 20 2018, 00:04

concrete напиша:
Растојанијата чучулига за расите на ниво ЈАДАЧИ  се непремостливо големи.Реално гледано невозможни за прерипуење. Е сеа , ако некој дојде до таму да може да се шета , тогаш ќе биде на такво ниво да храна ако му треба ќе си ја синтетизира и од камења ... Wink  Таквите ги бутка ако ги има, само желбата за нови откровенија и далекууууу се над нивото на конквискадори или суштства ала елиенот од филмот.. Најверојатно нема ни да не контактираат... Smile Едино може да не сјебат некои кои патуваат со планетата на која живеат , ама за такви праќале, не праќале исто ни се фаќа. А и она што го праќаме е во милион пати помал сооднос од зрнце ппесок према сите океани на куп...
Де бре .... на Ајнштајновата теорија за конечна брзина не треба да се гледа како на религиска догма! Very Happy Rolling Eyes

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Вто Фед 20 2018, 10:25

king напиша:
concrete напиша:
Растојанијата чучулига за расите на ниво ЈАДАЧИ  се непремостливо големи.Реално гледано невозможни за прерипуење. Е сеа , ако некој дојде до таму да може да се шета , тогаш ќе биде на такво ниво да храна ако му треба ќе си ја синтетизира и од камења ... Wink  Таквите ги бутка ако ги има, само желбата за нови откровенија и далекууууу се над нивото на конквискадори или суштства ала елиенот од филмот.. Најверојатно нема ни да не контактираат... Smile Едино може да не сјебат некои кои патуваат со планетата на која живеат , ама за такви праќале, не праќале исто ни се фаќа. А и она што го праќаме е во милион пати помал сооднос од зрнце ппесок према сите океани на куп...
Де бре .... на Ајнштајновата теорија за конечна брзина не треба да се гледа како на религиска догма! Very Happy Rolling Eyes
...а бе и тоа го реков, на оние кои ќе ја надминат догмата , последна рупа на свирала им е да си синтетизираат храна каква си сакаат, не се ломатаат преку пола галаксија за хамбургер од загадено месо... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Вто Фед 20 2018, 11:11

јбг.... за некого загадено месо а за некого специјалитет... Twisted Evil

... за догмата ... не можам во моментов да го најдам линкот ..но и таа е отидена у красни.... имено пред некоја година во некој си воден раствор некои субатомски честици  се движеле побрзо него ли светлината низ тој раствор ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Пет Мар 09 2018, 08:46

Општи муабети - општо - Page 20 11673_080318162429299_768x1130

http://www.ladybook.mk/mk/post/11673/Fustanot-na-Kendal-ener-po-koj-site-poludea

Читам вели, фустанот на фиљана по кој сите полуделе, оооок... и од радозналост клииииик

Гледам и се думам... фустан м?....шознам...

Не, не би го носела, имам миљарда години за разлика од фиљана, и би изгледала, грозно, пресмешно, вулгарно....

.... фустан м?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Пет Мар 09 2018, 09:20

А бе и ти Чучулига си закерало.  Ваквите "фустани" и општо облека , си имат друга намена. Тие се амбалажа , а не заштита. А робата која се продава во случајов  во ништо не би се издвојувла во однос на кркаљооони слична, да не е амбалажата. Исто бе ко у супер-маркет. Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Саб Мар 10 2018, 05:16

ambalaza so etiketa.
a sto ke prodade, ako ne - sebe si?
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Саб Мар 24 2018, 17:40

А бе VOL со овие твоиве револуционерни аватари ми праиш проблеми. Пробав да одредам која пушка носел и фрлал овој твојов војвода .  Мунцијата на реденикот ми го матеше умот. На прв поглед .450 за Мартин Хенри, ама пушката не е Мартинка, иако пушката била масовна во турска војска.. Има болт затварач , значи Берданка би требело да е . А куршумот оној од 11 мм. први слева на фотографијата...Општи муабети - општо - Page 20 Berdan10
Нигде бе кај нас за вакви детали никој не пишуе никаде. Кај се купуело , кај се правело , кои цени биле , кој финансирал од каде и како нему пари... Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Саб Мар 24 2018, 17:49

concrete напиша:А бе VOL со овие твоиве револуционерни аватари ми праиш проблеми. Пробав да одредам која пушка носел и фрлал овој твојов војвода .  Мунцијата на реденикот ми го матеше умот. На прв поглед .450 за Мартин Хенри, ама пушката не е Мартинка, иако пушката била масовна во турска војска.. Има болт затварач , значи Берданка би требело да е . А куршумот оној од 11 мм. први слева на фотографијата...
Нигде бе кај нас за вакви детали никој не пишуе никаде. Кај се купуело , кај се правело , кои цени биле , кој финансирал од каде и како нему пари... Smile Smile
 a bre konkrit.

dodeka taka pisuvas, "ovoj tvojov vojvoda", kako da e moj - a ne i tvoj, nesto drugo ke ti se mati, a ne umot od municijata Wink
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Саб Мар 24 2018, 18:11

VOL напиша:
concrete напиша:А бе VOL со овие твоиве револуционерни аватари ми праиш проблеми. Пробав да одредам која пушка носел и фрлал овој твојов војвода .  Мунцијата на реденикот ми го матеше умот. На прв поглед .450 за Мартин Хенри, ама пушката не е Мартинка, иако пушката била масовна во турска војска.. Има болт затварач , значи Берданка би требело да е . А куршумот оној од 11 мм. први слева на фотографијата...
Нигде бе кај нас за вакви детали никој не пишуе никаде. Кај се купуело , кај се правело , кои цени биле , кој финансирал од каде и како нему пари... Smile Smile
 a bre konkrit.

dodeka taka pisuvas, "ovoj tvojov vojvoda", kako da e moj - a ne i tvoj, nesto drugo ke ti se mati, a ne umot od municijata Wink
..а бе заебан ти го имаш  Ѓурчин на аватар ,по тој основ твој. Како што е мојот аватар ЈУ рондела. По тој основ прашај што сакаш . Очекував да си знаеш поише детали за аватарот... Smile Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Саб Мар 24 2018, 19:34

ete ti (mi) sea. Laughing 

za JRV rondelata, iskreno nemam sto da prasam.
za Pljakot, nemam sto da kazam.

a posto ne sum nekoj tip so se bafta so municii , oruzja, ne znam sto da ti kazam za kursumine, valjda si vo pravo.
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Саб Мар 24 2018, 20:11

VOL напиша:ete ti (mi) sea. Laughing 

za JRV rondelata, iskreno nemam sto da prasam.
za Pljakot, nemam sto da kazam.

a posto ne sum nekoj tip so se bafta so municii , oruzja, ne znam sto da ti kazam za kursumine, valjda si vo pravo.
Хмм. демек ти ке бидеш Владимир Назорот..., а зошто па не Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Саб Мар 24 2018, 20:42

. Da ka prepravam, ako ne, vo " Konkritovoto-napred"?
Wink
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Нед Мар 25 2018, 11:45

...сликовници на стари војводи правиш а. Не туку се зезај , излагај у шума , чета прави инаку кој ќе ни го гледа алот...се угушивме  Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Нед Мар 25 2018, 13:23

Laughing
ne se stari, vecni se.

oo, druze Tito  konkrit, de.
pa nie se vrativme od pretproleKJna ofanziva a ti sega se budis od zimski san ? 

ajde, ti bidi arambasa so vesela sapka ko napoleon ama so petokraka i orden "zasluge za narod prvog reda' na rever, king so cresovo topce  bez nisan neka gadja sve u krug, , skubanata so dva jatagani i noz u zubi neka kolje tamu kaj ke ja frlis u sred topli , ja ke bacam bombi so mizenje, pa komu ide, ( stra' me malo od pucnjavi).
prva cel- da gi sacekame bugaromongolite od olelemelenica da im doebeme mater: pola izedoa kjutek Twisted Evil , s'g uste da go fatime maloj mome definitivno, a duvloto da im go isprskame so insekticid Laughing

..ali pred toa, da im ja s'sneme nasava sirma vojvoda- skubanava, da gi iskolje zdravo pa posle.

ps: definitivno, go zarobueme i ti go prinesuvame na raspit, sakas so jabuka u usta i obe ruke vrzani zad gaze..gazence.. supak.. sakas so oglamnik da go vodime.. Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by concrete Нед Мар 25 2018, 13:55

VOL напиша:Laughing
ne se stari, vecni se.

oo, druze Tito  konkrit, de.
pa nie se vrativme od pretproleKJna ofanziva a ti sega se budis od zimski san ? 

ajde, ti bidi arambasa so vesela sapka ko napoleon ama so petokraka i orden "zasluge za narod prvog reda' na rever, king so cresovo topce  bez nisan neka gadja sve u krug, , skubanata so dva jatagani i noz u zubi neka kolje tamu kaj ke ja frlis u sred topli , ja ke bacam bombi so mizenje, pa komu ide, ( stra' me malo od pucnjavi).
prva cel- da gi sacekame bugaromongolite od olelemelenica da im doebeme mater: pola izedoa kjutek Twisted Evil , s'g uste da go fatime maloj mome definitivno, a duvloto da im go isprskame so insekticid Laughing

..ali pred toa, da im ja s'sneme nasava sirma vojvoda- skubanava, da gi iskolje zdravo pa posle.

ps: definitivno, go zarobueme i ti go prinesuvame na raspit, sakas so jabuka u usta i obe ruke vrzani zad gaze..gazence.. supak.. sakas so oglamnik da go vodime.. Laughing Laughing
...јеби га знаев јас дека имам работа со салонски  борци за људске правице... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Нед Мар 25 2018, 14:27

concrete напиша:
...јеби га знаев јас дека имам работа со салонски  борци за људске правице... Very Happy Very Happy Very Happy
Тие прават најголема беља ... па сеа види ти ...
..ене ти го жив пример оној љубителот на бокалчиња Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Нед Мар 25 2018, 17:52

concrete напиша:...јеби га знаев јас дека имам работа со салонски  борци за људске правице... Very Happy Very Happy Very Happy
ma kakvi: zar da ne znaat kako nasilnici ovde, pu-pu skraja da e?
sTramota, more druze Vrhovni.

dobro, sega ne da neam(e) grevovi,ama.. Laughing
za toa na slednata sednica, koga ke ni ja isplatat poslednata rata od Stabot , Cool Cool Cool
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Пет Апр 06 2018, 14:29

DIVI SVINJI NAPRAVILE masakr.

Во саботата на 31. март, за само неколку часа се отстрелани 57 диви свињи, од кои 21 трофејна, иако ловот на крупен дивеч во ловиштето „Јасен“ завршува заклучно со 31. јануари. Дел од ловџискиот тим за „масакр“ биле и Хари Костов (поранешен премиер и министер во МВР), Нано Ружин (поранешен амбасадор) и Бранко Бојчевски (поранешен директор на Бирото за јавна безбедност). За своето задоволство групата ловџии платиле само 2400 евра.
https://republika.mk/902352
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by Spray Нед Апр 08 2018, 10:15

Христос Воскресе- честит празник на сите православни христијани
и за многу години нека е. Здравје пред се, а потоа се останато, најмногу -разум, во овие времиња.
Spray
Spray

Posts : 220
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by кнез Нед Апр 08 2018, 19:26

За вјек и вјеков амин!!!!!
Вечно и вековито е Воскресението!!!!!
Христос Воскресе!

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Пон Апр 09 2018, 05:49

za mnogu godini neka e.
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by VOL Чет Апр 26 2018, 19:01

vlastite vo Makedonija sobiraa sisinja.
sobraa nesto no ne vlegoa vo vardar, koj tradicionalno, go mie gradot od gjubrinjata, i go nosi vo egejsko more.
najgolel del od gjubreto sepak ostana vo Makedonija.

lokalnoto djubre ne go sobraa ,ne bese na teren vo momentot. velat deka dosta gjubre zaglavilo vo reonot na demirkapija,t.e na samiot vlez na klisurata. postoela opassnost toa gjubre koe mirisalo na alkohol, znaci dosta sisinja so rakii, vina itn, mozele da go zaglavat i novootvoreniot tunel...

gradskoto gjubre ja primilo porakata...

https://sitel.com.mk/bejli-garet-i-plomp-go-chistea-skopskoto-gjubre-shilegov-veli-deka-ja-primil-porakata
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by king Саб Aвг 25 2018, 20:34


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10777
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by чучулига Пон Сеп 17 2018, 19:31

Умни децава

https://www.kurir.rs/planeta/3119469/nemacka-u-cudu-deci-muka-od-roditelja-koji-bulje-u-telefone-malisani-izasli-na-ulice-i-porucili-mamama-i-tatama-igrajte-se-s-nama-a-ne-sa-mobilnima-video

кузнај колку сме кинисани и дали има назад... гледам бре, луѓе, децата си ги третират ко аксесоари, досадни аксесоари. Се думам, па добро мајку му стара никој не ве терал да раѓате деца ем сте чекале да ги имате и сега џанам изненадени колку внимание изискувало едно дете..... па неможело да се шета, 5 минути се немало за себе... гледам, слушам и се чудам...

ц ц ц
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општи муабети - општо - Page 20 Empty Re: Општи муабети - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 22 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот