Ме бендисва

Страна 12 of 17 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Next

Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Нед Јан 24 2016, 15:17

Уште една царица!


ЈУНГ_повеќе_од_Фројд‏
[ltr]@lea_misstres 

Ај да повториме...
[/ltr]
Ако имам секс од задоволство не сум курва
Ако сум против ВМРО не сум за СДСМ
Ако пијам не сум алхос.. 

Јасно? 

https://twitter.com/lea_misstres

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Нед Јан 24 2016, 21:01


Протест на жените од ВМРO

Протест на жените од ВМРО

Стигнуваат пред седиштето на СДСМ. Молк. Жените се малку збунети.
Рангелова почнува да вика:  ‘жени, жени, ние сме жени’.
Жените пак молчат.
Софија Лаличиќ пали цигара, влече еден дим и почнува да фрла со сваровски дијаманти накај седиштето на СДСМ.
Боркица почнува да ги дели сендвичите: ‘Полека жени, за сите има, не се грабајте’.
Ивона Талевска трчи целата крвава, почнува да плаче  и раскажува како ја претепале по пат соросоиди.
Лидија Богатинова и Цаци известуваат од терен.
Силвана Бонева ги врзува македонското и албанското знаме, да се сочува меѓуетничката димензија на протестот.
Јанкулоска сака да влезат внатре и да ги сотрат комуњарите.
Јелена Жугиќ дава ексклузивна изјава: ‘секој вистински уметник, кој си ја сочувал уметноста во себе, денес е пред СДСМ’.
Од далеку се слуша дека иде Есма Реџепова. Ја носат за уши.
Бети Канческа Милевска предлага да се стави споменик на жени херои пред седиштето на СДСМ.
Калиопи ја пее ‘обои ме’.
На Мирка Велиновска и се слошало, местото ја потсетувало на стари спомени.
Антонио Милошоски носи транспарент “Илинка митрева оди си”.
Протестот завршува со песна на Цеца, во изведба на Каракамишева.

Фејсбук статус 
Љуми Бекири

http://www.libertas.mk/протест-на-жените-од-вмро/

Браво!!!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by concrete on Пон Јан 25 2016, 11:35

хе, хе би можеле да му допуштат да им ги профајфа малку ,ама не верувам....... каков г'нсен и небањат.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Пон Јан 25 2016, 12:08

 
Mуабетот ми е ич, ама ич, не ми е жал за вас!

Пошо нели…
Цел ден ве думам, бе, жени. Госпожи. Се прашувам. Ве замислувам.

Како, од каде и зошто се кљанкавте со тоа автобусите до метрополава. Дали појадувавте пред пат? Дали имавте што? Колку долго го осмислувавте аутфитот, пошо нели, дрес код, ко шо ви кажаЈа “oд горе”…(верувам, полесно ќе ви беше, као порано маички, капчиња и готово, али тоа е, голем настанов, башка ваш ден, побитен од 8ми Март) Возбудени ли бевте кога влегувавте во салата? Ви олесна ли кога разбравте дека лидерот сепак ќе ви се обрати, пошо нели, неизвесно беше…лол Шо си праевте муабет по пат? Зборевте против нас, комуњариве, или сепак се одлучивте за нешто очебијно, болно поприсутно во вашите животи, т.е. успесите, резултатите, проектите на вашата партија од изминативе едвај, едвај 10 годинки? Ве прозиваа ли, по списку, пошо нели своеволно тргнавте? И зашо, побогу немало сендвичи?
Многу ли ви студеше? Кој предложи да се протестира на Бихачка? Ај, кажете, не кажуем на никој, жими све! Шо си рековте коа ја чувте идејата? Леле, супер, журка!
Или – Леле, кој че цапа дури до таму, пошо нели Скопје е најголемиот град што сте го посетиле или не? И зашо се откажавте? Миле мој, беше? Ко да не го видов… Која у партија ви е role model, пошо нели, мора да се има компас како треба! Некоја од моите колешки или некоја рендом од ОК, или самиот лидер?
Do you find him attractive, пошо нели, он маж, вие жени. Небитно. Еј, а ги слушавте бомбите? Гарант!
Ај, да не се лажеме! Љубопитни сте, пошо нели, жени ко жени, све да знаат. Може не сите сте ги чуле сите, али барем еден дел од вас сте си го пружиле тоа задоволство… И, како? Па, убаво! Нормално, пошо нели, вистина (секако – лепена, креирана, монтирана, али ипак вистина), па и да подболуе не е страшно, нели?
Се зезам.
Гадно ви беше, знам. Ем гладни, ем измрзнати, ем преморени, ем со нагон за повраќање на празен желудник… Језиво, језиво!
Језив ви е и стравот, за кој никако не ми е јасно како ви го наметнуваат! Једном за свагда или си примате редовни дози наместо дневници, да речеме…Апгрејд на стравот! Бррррр… Ај, да не го тупам ко лидерот ви!
Драги мои госпожи,муабетот ми е ич, ама ич, не ми е жал за вас!
Зашо? Па, затоа шо вашиот страв не ви пресудуе само на вас, туку и мене! Ничим изазвано, јас патам ради вашиот страв!
И затоа, драги мои госпожи, че се гини!
Јас храбро, а вие у себе, како што и живеете, тивко и срамно!
Че се гини, госпожи, пошо нели, патриотизам!
Да живее Македонија!

Ирена Ристиќ
фејсбук статус 

http://www.libertas.mk/mуабетот-ми-е-ич-ама-ич-не-ми-е-жал-за-вас/

до гинење е работата м?

во ред.

ако стигнало до гинење, спремна сум.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by concrete on Пон Јан 25 2016, 12:32

....таа не се рачуна, такви право на клада....
Господ ги создал жените со НАМЕРА , круцијална.Тие се столбот кој го држи светот.А оваа спобода е лезбејка...ѓаволова направија.., а се знаат и намерите на ѓаолот.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Пон Јан 25 2016, 12:35

не ми е гајле мене ич за оговарања конкретен.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by concrete on Пон Јан 25 2016, 12:38

чучулига напиша:не ми е гајле мене ич за оговарања конкретен.
....не збориме за оговарања , туку за твоето жмурење пред стварноста.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Пон Јан 25 2016, 12:42

ако алудираш на то дека е лезбејка и то нешто треба мене да ми значи, грешка си.

ја разбирам, ме бендисва, ја сакам и ми значи и нема да ја остам сама да гини за Македонија и македонските жени а со то и деца и мажи и се'...

нема бре, нема шанси да ја остам сама!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by concrete on Пон Јан 25 2016, 13:33

чучулига напиша:ако алудираш на то дека е лезбејка и то нешто треба мене да ми значи, грешка си.

ја разбирам, ме бендисва, ја сакам и ми значи и нема да ја остам сама да гини за Македонија и македонските жени а со то и деца и мажи и се'...

нема бре, нема шанси да ја остам сама!!!
..па "загини" со неа.., кога си запнала Дејви Крокетке..... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Пон Јан 25 2016, 13:38

па то и реков де.

ако е до гинење, спремна сум.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by VOL on Сре Јан 27 2016, 09:19

se si mislam kako ke izgleda taa borba i ginenje
znaci, ovaa bila lezbejka i ke ginela za... zaa...zaaa....?
so znam ??

lezbejki-juris!!?

aj onoj na meckin kamen taka, resil pa ene mu spomenik, onoj u Banica go sardisale, ene mu spomenik.
Tito ima spomenik bre, jurisal... jurisal... scratch .. ete ima spomenik.

bas me interesira kako ke izgleda spomenikot-pametnik vo spomen na izginatite lezbejki, za... kauzata.. scratch ?(koja kauza bre?)

vekje mi idat idei pirat kako da izgleda spomenikot na izginatite lezbejki Twisted Evil .
samo da pocekame prvo da izginele.

dodusa, ke ginat po fejsbuci i twitteri do prviot den od letnite odmori
posle ke lezbosuvaat po raznorazni lezbosi-pardon, sega tamu ima imigranti..
nebitno. kade i da odat, da lezbejsuvaat. so se veli da soberat sili za novi ginenja.. Laughing Laughing Laughing

neam nisto protiv lezbejki, da se razbereme, najgolem del od mazive sme -lezbejki i samite ( oni sakaat zeni, nie sakame zeni... Twisted Evil ) samo koga ke zinat da krekaat, interesni bas ..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by VOL on Вто Фед 23 2016, 22:48

sakam vakvo!
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by VOL on Вто Фед 23 2016, 22:52

avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by VOL on Сре Мар 02 2016, 22:03

ako ne bese, dosega, I love you treba da vide Smile

(otprvin se zaebavaa nesto so "cupevo" ...e posle.....)
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by concrete on Чет Мар 03 2016, 09:30

оваа бе Настја....змај..
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by VOL on Чет Мар 03 2016, 10:10

E ova e zena - zmej Smile
Vo sekoj pogled.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Нед Мар 06 2016, 09:55

Браво! Ja nisam vaš

Ja nisam vaš, nisam vaš od glave do pete,
Ja nisam vaš, moji su dobili ’45,

Nisam vaš od glave do pete, nisam vaš cijelim tijelom,Vrijeme da se ljudi sjete da je crno crno, a bijelo bijelo...
Ja nisam vaš, nisam vaš od glave do pete,
I se*em vam se na nijanse, znam tko je pred zid vodio đake,

Nisu sotone punili vagone, već nečiji djedovi i bake...
Ja nisam vaš, nisam vaš od glave do pete,

Nisam vaš maneken prijatelj, nisam vaš cijelim bićem,
Tako ću učit svoje dijete da se takvom ološu ne miče!

Ja nisam vaš, nisam vaš od glave do pete,
Ja nisam vaš, i tako ću i učiti i svoje dijete. 

http://www.kurir.rs/zabava/pop-kultura/mile-kekin-porukom-ustasama-zapalio-balkan-nisam-vas-moji-su-pobedili-1945-pogledajte-clanak-2161521

I love you I love you I love you I love you I love you

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by VOL on Нед Мар 06 2016, 10:03

au-srbomankaa..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Пон Мар 07 2016, 21:38


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Саб Мар 19 2016, 11:57

Ха! Smile

Утре да ти бил Меѓународен ден на врапците 

http://www.b92.net/ljubimac/vesti.php?yyyy=2016&mm=03&nav_id=1109188

Smile

Ме бендисва! Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by concrete on Саб Мар 19 2016, 12:07

...кога е на чучулигите...., или и тие со врапците..барабар.. Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Саб Мар 19 2016, 12:09

concrete напиша:...кога е на чучулигите...., или и тие со врапците..барабар.. Very Happy
е то не знам...  scratch

ако нема, мож иницијатива да поведиме м?

lol!lol!lol! )

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by concrete on Саб Мар 19 2016, 12:45

.....е како тоа , ти чучулига освестена, еманципицирана до тука бидува, да незнаеш???? Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Саб Мар 19 2016, 12:47

се информирав... нема таков ден.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by VOL on Нед Мар 20 2016, 11:21

znaci automaCki da se organizira kontra-prot ....den, na primer, Den na catalite, Twisted Evil
...vo duhot na modernive vreminja.
ako mozele vrapcista skubani da imaat Den, odma kontra -klizaKji u start- znaci, den na catalite!
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 17 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот