Ме бендисва

Страна 1 of 17 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Go down

Ме бендисва

Пишување by чучулига on Чет Сеп 18 2014, 22:45

Ме бендисва типкава.

Ептен почитувам и сакам луѓе кои се свои.

Овде ја видов прво http://off.net.mk/bookbox/memoari-na-vrabotena-vo-krematorium

А овде ја гледам https://www.youtube.com/user/OrderoftheGoodDeath

Ептен ме бендива бе!
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by king on Чет Сеп 18 2014, 22:57

Не лошо крематориум да набави и оној нашион несреќник Коце ....
... она брдоно во Бутел е веќе пренаселено ....


... а онаа фурнаџикана ... не е лоша ... Very Happy
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Чет Сеп 18 2014, 23:03

Ne da ne e lo[a, super e be.

Интелегентна е, има смисол за хумор... го има она ж не с куа Very Happy
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Сре Ное 05 2014, 00:17Ко мала, бев убедена дека ќе се омажам за Стефан Миленкович.

И не, не му имам кажано на чучулиг за ова. Мислам.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by king on Саб Ное 08 2014, 02:49

Мене ова ме бендиса
најновата
Call of Duty Advanced Warfareсега си ја симнувам ... па ....
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by concrete on Саб Ное 08 2014, 09:36

ја симна ли???, јас сабајлво седнуам да видам што има на Ветерница , коа тоа уште една од игрите на Кинг.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
А бе тиа правачите ..лажат сушат... Прво кога некој од тие еликотери се распаѓа така како се распаѓа , на земја останува само флека , а не некоја црнчуга со нога да отвара врата. Кога би пробал тоа , веројатно би скакутал после со или без шинато стопало.. Зар на овој бел свет уште има некој кој мисли дека врата од такво нешто се отвара со шут...... Very Happy
....да го види ова ќерка ми сеа кинг што сум напишал одма ќе рече: пак ти нешто закераш..., никако да ја свати целата комбинација: кад маштам- могу и да закерам.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by king on Саб Ное 08 2014, 13:06

concrete напиша:ја симна ли???, јас сабајлво седнуам да видам што има на Ветерница , коа тоа уште една од игрите на Кинг.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  
А бе тиа правачите ..лажат сушат... Прво кога некој од тие еликотери се распаѓа така како се распаѓа , на земја останува само флека , а не некоја црнчуга со нога да отвара врата. Кога би пробал тоа , веројатно би скакутал после со или без шинато стопало.. Зар на овој бел свет уште има некој кој мисли дека врата од такво нешто се отвара со шут...... Very Happy
....да го види ова ќерка ми сеа кинг што сум напишал одма ќе рече: пак ти нешто закераш..., никако да ја свати целата комбинација: кад маштам- могу и да закерам.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Па добро ќе ти рече ....Very Happy

... игра е тоа, забава ... не туку наоѓај маани... Laughing Laughing
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by concrete on Чет Ное 13 2014, 00:23

koi facki a????
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by Гостин on Сре Ное 19 2014, 22:04

Извинувам се за офтопик ама шо значи бендисва?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Саб Ное 22 2014, 19:57

Eптен, ептен најмногу ме бендисва... ме бендисва се' во случајов...

http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:520248-Novosadskom-maturantu-nagrada-izumitelja-u-Briselu

се надевам дека и од Македонија ќе видиме вакви вести.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by Sahara raj on Саб Ное 22 2014, 21:11

Ne procitav vo tekstot kao pominal na eksternoto!?

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Саб Ное 22 2014, 21:16

Хехехехееееее.... умно Сахара, ме бендисва.

И да, во право си... како поминал на екстерно? 

Додуша, поекстерно поминвање од ова амин освен ако не паднал на ентерното екстерно. А го имат (екстерното) во Србија?
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by Sahara raj on Саб Ное 22 2014, 21:28

Hahahahah.........pa ima li na nesto nasava vlast ekskluzivitet?
Sega ozbilno: Za Srbija neznam ama vo Hrvatska ima. Stosot e vo toa sto e tamu uredeno na vistinski nacin i si ja opravduva svrhata. 
p.s. I kaznite ne se izmisleni od nasava vlast ama imaat efekt. Eve na primer pogresno parkiranje vo centar na Brisel e 25 evra........ i ..... da vidis cudo -funkcionira.

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Сре Ное 26 2014, 19:48

Ме бендисва ова, ова.... ќе речам - рецензија:

http://off.net.mk/lokalno/razno/rojalche-si-ti-takav-sam-i-ja

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by Centarec on Сре Ное 26 2014, 20:58

крематориум нема да има кај нас од познати причини на профитабилната корпорација МПЦ и монополистичкото мафијашко здружение бутел. амин.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Сре Ное 26 2014, 21:07

Кој ги тркала...

одма си прам буџет за кремирање во Белград или ако можи негде поблиску....

цврцки ќе ми упропастува некој план.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by king on Сре Ное 26 2014, 21:12

Ти ова ... за да ти се исплати инвестицијата за цепалката на дрва ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Сре Ное 26 2014, 21:18

Ај не зафркавааааај кинг.

Од одма ми е исплатена инвестицијата за цепачето... никој не можи да ми кажи дека не цепам дрва.

Very Happy Razz

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by OSA on Сре Ное 26 2014, 21:53

Centarec напиша:крематориум нема да има кај нас од познати причини на профитабилната корпорација МПЦ и монополистичкото мафијашко здружение бутел. амин.
tochno ,ubavo e da te chitam .....
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by concrete on Сре Ное 26 2014, 22:27

Centarec напиша:крематориум нема да има кај нас од познати причини на профитабилната корпорација МПЦ и монополистичкото мафијашко здружение бутел. амин.
...а кој брани , некој иновативен бизнисмен да го направи у село Паликура, кај Градско, карши Стоби....ем комуникациски е во центар на Македонија, ем име на локација до тука бидува , ем рурален бизнис.., ем мафиозиве бутелски можат да му пљукнат под пенџере...., ако понуди кључ на рука од дома до урна...сигурно милион евра годишно-бруто... Very Happy Very Happy Very Happy
...све жив пацерај и лезилебовиќи, кои само бргу да се обогатат и бурек да јадат...нема нигде вистински претприемачи.., па мора Грујо да ги носи дури од Индија... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6679
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Сре Ное 26 2014, 22:52

Како кој брани?

Убо напиша центарец... МПЦ!

Како си има произнесено МПЦ во врска со кремирањето? Ми се чини имаја негетива изјава пред некоја година ако арно памтам. 

Ако не му се плати, ај се кладиме удират анатема башка го убедват стадото дека ако горат наместо погреб, ќе горат во вечни маки за цела вечност и слични ми ти работи.

Бизнис конкрит, а МПЦ во случајов ти е "Бог и батина" и црна и крајна точка.

ИВЗ како стои по то прашање појма немам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by Centarec on Сре Ное 26 2014, 23:07

конкрит почињеш да ме разочаруеш. прво "незнаеш" за листеријата, сеа и ова. не ме бендисва твоето понашање последниве денови.

чучулига, ич да не ти е гајле, словенечки цепач за 500 евра нигде не се наоѓа остај што зборат овие.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Сре Ное 26 2014, 23:13

Centarec напиша:
чучулига, ич да не ти е гајле, словенечки цепач за 500 евра нигде не се наоѓа остај што зборат овие.

Знаев дека има нешто нејасно...

фала центарец.

Smile

И знам шо е работата!!! Very Happy
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига on Сре Дек 10 2014, 23:19

http://www.cnbc.com/id/102253600

Во органското земјоделство е иднината.

Ме бендисва ептен!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by king on Сре Дек 10 2014, 23:22

Уште чекам одговор ... која е таа неорганска храна која може да ја свари нашиот желудник ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9349
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ме бендисва

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 17 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот