Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Страна 4 of 20 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next

Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Чет Aвг 03 2017, 12:12

Тоа со бугарскиот и шипатарскиот е само предигра, петинг ...
во радосно исчекување на американскиот ...

Twisted Evil Twisted Evil

.... а младината ... абе кур ги боли за се ... освен да имаат ајфон у џеб, да се нашљокаат ко последна стока  и да ги слушаат цеца, аца и остала срБска сељандура...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Чет Aвг 03 2017, 12:48

...тоа ти е , нас ни оастануе само да исчезнеме у залазак сунца...Smile
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Нед Сеп 10 2017, 15:31

Хихихи .... еден се освести ...

http://republika.mk/819255

... е па јбг „друже“ ти текна дека овие знаат да кажат само .... Гујо е крив ...
... јбг ... на неспособните стално некој друг им е крив ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Нед Сеп 10 2017, 15:32


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Нед Сеп 10 2017, 17:38

Ne e taka.
Ne e se' od DPMNE dobro kako sto ne e se' od SDS loso.

Ako e "sdsmovec" Dusko mlekarot-onoj istiot sto lezese zatvor samo zatoa sto mu namestija deka sadel marihuana, a blage veze nemase, pa na kraj morase Gruevski da go pusti (I procedeno, I da mu se izvinat..) ne znaci deka e krpa, za frlanje.
Naprotiv, tuku e zrak na nadez za sorabotka, zajkovovo ludilo odi vo beskraj , pa duri i "prekalenite, borci i veterani" ko so veli Dusko za sebe, se osvestuvaat i protestiraat.
Cesno, za kritikite.
So takvi cesni lugje bi mozele i cesnite varijanti vo DPMNE da sorabotuvaat, za nacionalen interes. A ne samo za foteljcinja. 
Drug ubav primer e , ne onie od interes - tuku iskrenite reakcii na nekoi od VMRO DPMNE protiv bugarisuvanjeto na Zaev so borisov.
Nasproti aurata na bugarofilizam vo DPMNE, sto im bese navlcena , sto radi del od clenstvoto na DPMNE koi neguvaat simpatii kon tatarite, sto radi napadite od SDSM, koga imaat interes pred izbori...

Onie na koi nema da im padne nosot ako pruzat raka za sorabotka , nikogas ne se vo prviot esalon, toj rezerviran za ligavite manipulatori, zadolzeni da objasnuvaat kako "pastvata" "dolu" ne ja znae celata slika, a oni ja imaat kompletnata situacija za vnatresna ili nadvoresna politika i tn....
Dodeka ne se nabie nekoj od niv na solidna racka od motika, badijala trosenje vreme..


Последната промена е направена од VOL на Пон Сеп 11 2017, 06:52. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Нед Сеп 10 2017, 22:39

VOL напиша:Ne e taka.
Ne e se' od DPMNE dobro kako sto ne e se' od SDS loso.

Ako e "sdsmovec" Dusko mlekarot-onoj istiot sto lezese zatvor samo zatoa sto mu namestija deka sadel marihuana, a blage veze nemase, pa na kraj morase Gruevski da go pusti (I procedeno, I da mu se izvinat..) ne znaci deka e krpa, za frlanje.
Naprotiv, tuku e zrak na nadez za sorabotka, zajkovovo ludilo odi vo beskraj , pa duri I " prekalenite, borci I veterani" ko so veli Dusko za sebe, se osvestuvaat I protestiraat.
Cesno, za kritikite.
So takvi cesni lugje bi mozele I cesnite varijanti vo DPMNE da sorabotuvame, za nacionalen interes. A ne samo za foteljcinja. 
Drug ubav primer e ,ne onie od interes tuku iskrenite reakcii na nekoi od VMRO DPMNE protiv bugarisuvanjeto na Zaev so borisov.
Nasproti aurata na bugarofilizam vo DPMNE, sto im bese navlcena , sto radi del od clenstvoto  na DPMNE koi neguvaat simpatii kon tatarite, sto radi napadite od SDSM, koga imaat interes.

Onie na koi nema da im padne nosot ako pruzat raka za sorabotka , nikogas ne se vo prviot esalon, toj rezerviran za ligavite manipulatori, zadolzeni za da objasnuvaat kako "pastvata" "dolu" ne ja znae celata slika, a oni ja imaat kompletnata situacija za vnatresna ili nadvoresna politika I tn....
Dodeka ne se nabie nekoj od niv na solid racka od motika
Badijala trosenje vreme
Добро размислување, со добра намера за добра цел.Проблемот е што се она што е подоле од првите неколкумина во партиите е пичкин дим во однос на концепти ,намери и соработка освен лична и за газоза муабет.Никој не ги есапи. А врвот и на двете страни ми се гледа дека е фатен за муда од вистинскиот чауш назначен од стејт департментот.
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Вто Сеп 12 2017, 23:15

Cuclulga?
 aj de da te vidam sega , iskomentiraj?

za... ovoj stvor???
Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Kocho-Angushev
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Вто Сеп 12 2017, 23:19

Вицепремиерот во владата на Заев и Социјал-демократскиот сојуз, си додели тендер сам на себе во висина од 2,6 милиони евра.

Во одбрана на Анѓушев застана и премиерот Зоран Заев кој истакна дека во случајов е важно да има разграничување на тоа кога има, а кога нема конфликт на интереси. Тој додаде дека во случајов вицепремиерот Анѓушев се откажал од управувањето со фирмата кога бил назначен за член на Владата.
Анѓушев откако стапиу на функцијата вицепремиер веќе не е управител во неговите фирми, но тој не се откажа од нивната сопственика структура.

http://tvnova.mk/vesti/Makedonija/vmro-dpmne-smeshno-e-obrazlozhenieto-na-angushev-deka-nishto-ne-e-sporno-vo-dobivanjeto-na-tenderot/
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by чучулига on Вто Сеп 12 2017, 23:22

овај е анѓушев така?

колку шо разбрав, тој е некој бизнисмен со струи, имплициран со претходната влада и сега неговата фирма доби тендер, така?

не го разбирам чекорот на сдсм за негово ангажирање, ни неговото прифаќање на ангажманот. Интересно да се дознај шо е позадината на скаламуцијата.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by чучулига on Вто Сеп 12 2017, 23:24

VOL напиша:
Вицепремиерот во владата на Заев и Социјал-демократскиот сојуз, си додели тендер сам на себе во висина од 2,6 милиони евра.

Во одбрана на Анѓушев застана и премиерот Зоран Заев кој истакна дека во случајов е важно да има разграничување на тоа кога има, а кога нема конфликт на интереси. Тој додаде дека во случајов вицепремиерот Анѓушев се откажал од управувањето со фирмата кога бил назначен за член на Владата.
Анѓушев откако стапиу на функцијата вицепремиер веќе не е управител во неговите фирми, но тој не се откажа од нивната сопственика структура.

http://tvnova.mk/vesti/Makedonija/vmro-dpmne-smeshno-e-obrazlozhenieto-na-angushev-deka-nishto-ne-e-sporno-vo-dobivanjeto-na-tenderot/
да.

ако е сопственик, јас гледам конфликт на интереси
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Вто Сеп 12 2017, 23:30

pa toa e toa.
se zapnaa site za "nebanjatite pa nebanjatite..."

samata retorika e baegi zaebana: neodgovorni samobendisani ligavci smisluvaat raznorazni etiketi inspirirani od samo licni pricini.

se iznagledavme gluposti vo minative 11 godini.

i sto se resi?
dali kriminalcite se vo zatvor?
dali voopsto postoi kriminal koj se dokazuva - na sud ?
dali na primer, Mile Janakievski odgovara?
dali, na primer, Gordana e povikana na raspit?
dali ovie od SJO dokazaa nesto?
dali se dozna od kade se snimkite za bombite?
koj snimal?
sto fajde od ona SJO ako nisto ne mozat da dokazat na sud?
kakov toa sud treba da se skova, za da izbegne vo sirok lak dokazen materijal? na osnov na sto...?

zosto nema snimki za siptarive... bas "onie" snimki? kade se vmesani i segasnive koalicioni partneri na zajko?

postedeni se za politicka lojalnost?

KOJ od SDS izleze da kaze - "alo, cigan ( anggusev..) priberi se.."???
zajko uste zastanal pozadi nego.boze.

koga Janakievski, Jankulovska, Mijalkov izlegoa na snimki- si "podnesoa" ostavki..
vaka ili taka, gi smenija.
gi snema od funkciite..

zosto ne iscezne ova stvorov angjusev, sega?
kade e doblesta na zajkovci?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by чучулига on Вто Сеп 12 2017, 23:35

Легитимни прашања, и јас сакам одговори и објаснувања. Не мафтања, објаснувања сакам!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Сре Сеп 13 2017, 03:55

Тоа се прашања кои не заслужуваат одговор ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Сре Сеп 13 2017, 15:12

Нажалост не е културно сега на средината на втората деценија на 21 век да се спомне тоа , но дефинитивно станува јасно дека единствено решение за состојбите во Македонија е масиче, тројца судии, записничари, индентификациони плочки за у зуби, два психолошки припремени вода за измена, шлепер муниција , бетонско ѕидче, утоварувач, два булдожера со посади и поприлична количина негасена вар у прав. Се друго е плацебо, шминка и подјебавање. После секои 50 години ќе видиме дал треба повторување на третманот се додека не се излечи болеста.
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Сре Сеп 13 2017, 16:29

знае англиски јазик
http://plusinfo.mk/vest/125885/reakcija-shapurikj-znae-angliski-jazik-necesni-lagi-na-kurir-i-republika
АЈ,ај, ај,....
... па кој таков мора да знаат англиски???????

.... ебем ти глупост, абе глеј дали чоекот е способен за должноста а не дали знае мачката да каже „ав, ав“ 
... оваа глупост со англискиот како задолжителен за се и сегде па дури и у огласите за продавачи мора да се укине...
... јблг ... задолжително познавање на англиски дури и за работници на лента?????

... онолкави бунтувања против албанскиот а на мала врата  англискиот ни станува и над македонскиот јазик...

.... сакаме во ЕУ ... а Британија излегува од таму ... па како што стојат работите и нивниот јазик ќе биде исфрлен од службен во ЕУ ... германски или француски ќе ни треба за таму ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Вто Сеп 19 2017, 06:58

ajdee..
https://www.mkd.mk/Makedonija/politika/prv-kje-nastrada-spomenikot-na-andon-janev-kjoseto


Во Министерството за култура веќе е формирана работна група што ја подготвува анализата на проектот Скопје 2014 и која треба да предложи мерки за најспорните објекти од проектот.
Министерот Алаѓозовски вели дека поради сложеноста на проектот, решавањето ќе оди во фази, а конечното решение ќе го донесе Владата.
Неодамна и премиерот Зоран Заев изјави дека на споменикот на Ќосето местото не му е таму.
„Се согласувам и јас дека не му е местото таму, но тоа е работа на Mинистерството за култура. Не знам дали почнале процедура околу спомениците од „Скопје 2014“. Сѐ треба да биде по закон. Јас не земам телефон за во стилот „Миле ми текна“ да диктирам“, рече Заев.

ne mu smeta na zajko spomenikot tolku.
tuku na ljockive: em nakaj niv e svrten em so nozot isukan, a oni smetaat deka toa e "nivna jurisdikcija" mozda im e "preblisku" toj kaurski nozovadac, pa sega vo duhot na "nie sme na vlast" vo koalicija so zajkoto, "bas toa,ama onaka po zakon- slucajno im tekna deka toj konkretno spomenik, im smetal.."
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by чучулига on Сре Сеп 20 2017, 21:09

Многу морбиден споменик. И треба да му најдат решение.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by чучулига on Сре Сеп 20 2017, 21:13

Дај Боже да испадни нешто од ова планот

http://makfax.com.mk/daily-news/владата-со-нов-национален-план-и-со-под/

Ептен сме загреота по прашање на чистота на окружувањето и животната околина
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Сеп 20 2017, 21:19

чучулига напиша:Многу морбиден споменик. И треба да му најдат решение.
oti mori ?
pa najdeno e resenie- napraen e spomenik.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by чучулига on Сре Сеп 20 2017, 21:22

VOL напиша:
чучулига напиша:Многу морбиден споменик. И треба да му најдат решение.
oti mori ?
pa najdeno e resenie- napraen e spomenik.
на сериски убиец.

то тебе ти е нормално?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Сеп 20 2017, 21:27

ubi coek-ubiec!
ubi mnooogu lugje... heroj?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by чучулига on Сре Сеп 20 2017, 21:38

не.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Сеп 20 2017, 21:49

pa, vidi sea vaka: imas li ti predlog sto da se pravi so spomenikot?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by чучулига on Сре Сеп 20 2017, 21:55

да се стопи, да се отвори меѓународен конкурс за идејно решение за споменик на тема деца
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Сеп 20 2017, 21:56

uau.
ok.

ama, malce, razmisluvanje:
a, zosto da se stopi?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 4 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 20 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот