Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Страна 17 of 20 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next

Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Јан 09 2019, 23:06

VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Пет Јан 11 2019, 18:32

omladinka , SDSovca,.
za zalenje..

ova e jurisnikot na banjatite kopilinja?
sto e, kanditadkinja, kanditutka, za vrabotuvanje?
ko SlIVANA TtrtenDzikj?
derenjevo kako poludeni im e teledirigirano ili od novite vakcini na Vilipce, majnisterot za bolest i smrt, poluduvaat? 

https://infomax.mk/wp/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%BE%D0%B4-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0/
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Пет Јан 11 2019, 23:59

VOL напиша:omladinka , SDSovca,.
za zalenje..

ova e jurisnikot na banjatite kopilinja?
sto e, kanditadkinja, kanditutka, za vrabotuvanje?
ko SlIVANA TtrtenDzikj?
derenjevo kako poludeni im e teledirigirano ili od novite vakcini na Vilipce, majnisterot za bolest i smrt, poluduvaat? 

https://infomax.mk/wp/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%BE%D0%B4-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0/
...пара ,пара..брда ваља!!!  Wink
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Spray on Саб Јан 12 2019, 07:17

малце закасниле со реакцииве од навивачкава група.

https://republika.mk/vesti/Makedonija/komiti-nashata-majka-shtotuku-beshe-siluvana-od-81-manijak/
„Комити: Сега ќе се насмевнете, затоа што се чувствувате безбедни, но ќе сè смени се наскоро… почекајте, ќе се уверите!“

На Вардар му е никогаш полошо.На Македонија бетер.
Spray
Spray

Posts : 192
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Spray on Саб Јан 12 2019, 07:36

Не знам дали Костадин Костадинов е воопшто свесен што напишал: „Македонијо радувај се“? дали е свесен дека Македонија не само што не се радува туку тој како многумина околу него нема на кого да му се обратат, па пишуваат статуси колку да бидат приметени дека се „активни“.

народ Костадине ( сине на мајка , вработена во државни јасли по партиски врски благодарејќи на партијата на власт, од пред неколку месеци), немаш/ Кому му се обраќаш?

на крајот, зошто велиш да се радувала Македонија кога Македонија не е твоја држава?

зошто не ја повикувавикуваш твојата, северна .. да се радува?
северњаците треба да се радуваат.
ама Костадине, немој да викаш повикуваш по Македонија, затоа што ја фрливте на буниште.
Да требаше да повикувате по Македонија и македонците, немаше да се откажете од нив.
Повикувај си ја северна и северњаците. Само што гледаме дека освен ДУИ, БЕСА , Алијансата и Заев, друг никој не наздравува за актот.
Оди радувај се со Касами, Адеми, Ахмети, Џафери.
ОД македонците бегај подалеку.

https://press24.mk/kostadinov-uspeavme-raduvaj-se-makedonijo
Spray
Spray

Posts : 192
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Саб Јан 12 2019, 13:09

Да, да ... успеавме да станеме северњаци, нортмени во такаречи крајниот југ на Европа...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Spray on Нед Јан 13 2019, 08:09

Зекири е можен кандидат на СДСМ за претседател?
https://plusinfo.mk/%D0%B7%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B8-%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B4%D1%81%D0%BC-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%82/

Дали тоа Заев се потполно се предал на албанците во Македонија?
како на ова гледа и како ќе го поднесе суперамбициозната Шеќеринска?
Таа себеси се гледа на повисоки функции од моменталната.
На крајот, од сите во СДСМ, дали навистина дојде до тоа да се предложи еден не баш успешен новинар, кој сеуште нема ни 40 години?
Дали во СДСМ се сложуваат со овој предлог, а дали се свесни и имаат идеја како нивните симпатизери би го прифатиле ова?
Досега не покажуваа интерес за мислењето на народот. Референдумот е искуство.

Ако СДСМ калкулира со албанските гласови- да се појави Мухамед, па сите да ги дадат гласовите за него, плус некој од неалбанците барем 50-70 проценти од оние што гласаа за СДСМ. Но тоа би бил претседател избран од албански гласови, натаму и ќе влече .

Н ајверојатно во СДСМ и Заев се свесни дека имаат многу мала подршка меѓу народот и дека е опасно да си ги мерат силите на избори. Затоа ако се одлучат за кандидат македонец, сметаат дека албанциве нема да го гласаат, затоа што им се отворија апетитиве и сега сакаат се што им се сонило, а Заев е дежурен исполнувач на нивните желби. Најверојатно , и оваа, да ја превземат власта и ингеренциите на престедателот.

За оваа неприродна, од народот неодобрена , исфорсирана и манипулативна состојба, виновни се само СДСМ и лично Заев.
народот и неговата волја се сосема заобиколени и тоа намерно, за тоа се свесни во СДСМ.Затоа по секоја цена сакаат да останат на власт, а на власт ги држат токму албанциве а не македонците, а Заев по секоја цена мора да им удоволи на албанците.

проСДСМ интелектуалци , незадоволни членови или симпатизери на СДСМ, немаат ни капацитет ни вистинска намера да критикуваат или сменат нешто.

Можеме да видиме одредени „флеш“ различни изјави на Геровски , Фрчковски, Најчевска,Ружин и други „критичари“ кои на кратко изгледаат како да ја критикуваат власта, како да имаат свое мислење различно од Заев, како да укоруваат некоја постапка итн. Но извонредната флексибилност на нивните рбети односно,немање пред се интегритет и национално чуство, не може да се сокрие со по некоја колумна, изјава, или комнентар, кој никој ји го памти ниту му верува.Колку да се замајава јавноста дека живееме во општество каде моеже секој а каже и поинакво мислење, а овие од власта демек имаат критичари чии критики како демек сериозно ги читаат.

Ќе видиме до каде ќе одат со Мухамед Зекири како кандидат. Шеќеринска или Фрчковски и друга клиентела се ужаснуваат од помислата дека не се во изборот, константно чекаат за поголемо парче од тортата.
Spray
Spray

Posts : 192
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Нед Јан 13 2019, 09:39

Spray, погрешна премиса. СДСМ и шипатарес ќе предложат и млад мајмун само колку да поминат од редот и да изгубат.Председателот МОРА да биде од "македонската" , читај ДПМНЕ страна . За да се замачка еутаназијата на македонскиот народ и држава. Барем во овој мандат. Останува да се види нивниот предлог... Smile Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Пон Јан 14 2019, 17:41

https://telma.com.mk/graganski-organizatsii-so-boja-se-sprotivstavuvaat-na-promenata-na-imeto/

....е јбг... и  други знаат да бидат шарени револуционери ...
... и како што бившите шарени (сега напикани во државни фотељи ги дебелеат задниците) викаа дека тоа не е вандализам туку  искажување на револт така и ова не е вандализам ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Саб Јан 19 2019, 14:25

VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Саб Јан 19 2019, 15:40

VOL напиша:buahahaha... olele, od smea.
sdsovcite go baraat Gruevski nazad!
zemjo Indijo otvaraj se!

https://republika.mk/vesti/Makedonija/molam-gospod-so-leva-raka-gruevski-da-se-vrati-chlen-na-sdsm-na-24vesti-se-zali-od-zaev-i-partijata/
Ни прв ни последен ќе е .... многумина од нив пцујат...

... допрва ќе се јавуваат и кукаат...

ама јбг... партиско вработување за минималец, врши работа ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Spray on Нед Фед 03 2019, 08:09

Потегов кој владата на Заев планира да го реализира, е во функција на предизборните маневри: најголем дел од албанците во Македонија не плаќаат струја.
голем дел од макеонците исто така се притиснати со големи сметки.
Но овој потег на Заев и власта е уште едно додворување за гласови од албанците и најверојатно уште еден услов или уцена, од албанските партии кон Заев.
220 000 граѓани е огромна бројка.
Заев планира да простел 110 милиони евра
во просек излегува околу 500 евра по човек.
за некого се огромни пари, две плати, за некого и не се.
Барем да им го намалеше долгот, еве по слободна проценка- од 500 во просек, на 100 во просек, ќе инкасираше некои 22 милиони евра. Или некоја 1/5 од вкупниот долг!

Но, што со тие што редовно плаќаат?
дали држават е за едни ( претежно македонците) строга, многупати неправедна, а за други попустлива, сервилна,(албанците)?

"..Простувањето долгови е „морален хазард“
Планот на власта да прости 110 милиони евра сметки за струја дочекан на „нож“ во јавноста. Експерти реагираат за двојни аршини, борците за социјална еднаквост пак од предизборна манипулација..."
https://www.dw.com/mk/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D1%85%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B4/a-47335261


Дали Заев е свесен во каква манџа со големоалбанските аспирации влегол, и дали воопшто е свесен дека од ова тенџере во кое влегол, еден ден ќе претече, или ќе му снема вода ако веќе не сака да излезе, па ќе почне да се - пржи, на суво?


Spray
Spray

Posts : 192
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Нед Фед 03 2019, 10:09

..нема веза, Заев е неурачунлива будала , црпната од нива,мазена и пазена за да ги сврши шиптарските работи. После му е гајле. Најлошо што може да му се случи е некоја будала да го укока, што е мноогу малку веројатно.Проблемот е у народот , кој уште си мисли дека е свој на свое... Wink
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Нед Фед 03 2019, 17:17

https://1tv.mk/video/%d1%81%d0%b5-%d1%83%d1%88%d1%82%d0%b5-%d0%bd%d0%b5%d0%b8%d0%b7%d0%b2%d0%b5%d1%81%d0%bd%d0%be-%d0%b4%d0%b0%d0%bb%d0%b8-%d1%9c%d0%b5-%d0%b8%d0%bc%d0%b0%d0%bc%d0%b5-%d0%b4%d0%b2%d0%be%d1%98%d0%bd%d0%b8/


.... да, де .. во сдс ... се натегале за ... да или не ...
... кого бе мафтаат ... тие ни на сон не би излегле на вонредни избори, а ваму ни лиферуваат соопштенија во црногорски стил ...
„ми смо храбро бежали а они нас кукавички јурили“ Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Вто Фед 12 2019, 23:35

https://netpress.com.mk/siljanovska-vladata-ja-lazira-stvarnosta-denesniot-cin-nema-vrska-so-clenstvoto-vo-nato/

opnaa zname na nato nicim izazvani, ali kako se naviknavme na ovie idioti na vlast, nisto cudno banjatite kopilinja utre i sv.PuFle Bogoevski da go nadenat na jarbol -zguzativno so zname na LGBT na jarbol pred vlada ( za da go mafta on licno oti takvi sranjarii ni veter nekje da gu duva i vee) , pastvava na zajakot ke se raduva ko spoulavena ko da sme kacile coek na mesecinata...

preku 80 procenti mozebi i povekje od naselenieto se za clenstov vo evroatlantski organizacii, i toa ne e sporno, ama sto im treba vakvo glupirnje, so sila, na sila, na neroden petko kapa da mu krojat, toa samo tie si go znaat, iako se osekja nekakva panicna frustriranost i potreba da se koprcaat nesto ( pred izbori)
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Нед Фед 24 2019, 19:36

https://www.24.mk/details/kostadinov-vmro-dpmne-da-pobara-povlekuvanje-na-nivni-rodnini-vraboteni-vo-administracijata

Дежа ву на 2002-2006.... на секоја критика да се одговара со ... И  ВИЕ ТАКА  ПРАВЕВТЕ?

На овој,  дипломецот од ФОН каде што можеш да „паднеш“ само ако се сопнеш на скали,  некој ќе му објасни ли дека сега тие се на власт и дека народ сега од нив чека, народ ич не го таквото боли кој што правел порано...
... народ гледа дека и овие се ама баш исти...

...симни се Курто за да Мурто се качи...


 А тек овој...

https://kanal5.com.mk/articles/367470/mickoski-mojata-sopruga-e-vrabotena-pred-povekje-od-10-godini

... уште и им се правда... !!!!!!!!!!
... и него не му е јасно дека работа на опозиција не е да се правдаат туку на власта да и бараат влакна во јајцата ... ма треба да и  бараат влакна и таму кај што нема јајца

... јбг ... и нив толку ги бива....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Spray on Сре Мар 06 2019, 06:59

не само што го променија името , со додавање на придавка туку отидоа и подалеку.
се потрудија името да исчезне .

https://www.24.mk/details/promena-na-iminjata-na-136-institucii-namesto-makedonski-kje-se-upotrebuva-nacionalni

неукост, брзоплетост или можеби дури и дрскост , на ваков лош потег пред избори или сервилност?

да се додаде „северна“ пред Македонски е една работа ама да се тргне „македонски“ потполно, од називот на голем број на институции кои пред тоа го носеле името Македонски, Македонско, итн.. е друга работа.

Национална радио телевизија наместо Македонска? и така натаму.

многу подалеку отишле од ефтин политикансски трик за да добијат избори, со лаги и манипулации.
Spray
Spray

Posts : 192
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Сре Мар 06 2019, 10:01

Spray напиша:не само што го променија името , со додавање на придавка туку отидоа и подалеку.
се потрудија името да исчезне .

https://www.24.mk/details/promena-na-iminjata-na-136-institucii-namesto-makedonski-kje-se-upotrebuva-nacionalni

неукост, брзоплетост или можеби дури и дрскост , на ваков лош потег пред избори или сервилност?

да се додаде „северна“ пред Македонски е една работа ама да се тргне „македонски“ потполно, од називот на голем број на институции кои пред тоа го носеле името Македонски, Македонско, итн.. е друга работа.

Национална радио телевизија наместо Македонска? и така натаму.

многу подалеку отишле од ефтин политикансски трик за да добијат избори, со лаги и манипулации.


Да не се надеваше случајно дека нашиве окупатори се заебаваат??  Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Сре Мар 06 2019, 11:58

Национална, национален, национално .... ама чие????????

... ене, нека и владата и парламентот ги крстат..
национална влада и национален парламент, национален премиер, национален председател...
... јазикот.. национален јазик...
..ма се нека крстат така ...
па пошто се е национално, може и државата да ја преименуваат во
„Национална Република“

..и пасошот..национален пасош...
и државјанството „национално државјанство“ ...

... и ете ..полека ќе стигнеме до главниот услов на јужните ... зборот Македонија нигде да го нема ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Сре Мар 13 2019, 14:23

https://fokus.mk/boshnakovski-ne-sme-nie-tie-shto-ke-kazheme-na-kakov-jazik-zboruvaat-rodninite-na-egejtsite/

А што е наше да кажеме?

Глупост над глупостите ... етнички грк се чувствувал како македонец... ајде бе!

или ... етнички француз се чувствува како германец...  ебате беља...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Чет Мар 14 2019, 17:50

king напиша:https://fokus.mk/boshnakovski-ne-sme-nie-tie-shto-ke-kazheme-na-kakov-jazik-zboruvaat-rodninite-na-egejtsite/

А што е наше да кажеме?

Глупост над глупостите ... етнички грк се чувствувал како македонец... ајде бе!

или ... етнички француз се чувствува како германец...  ебате беља...
...вселента е бескрајна, побескрајна е само глупоста на северно македонските говеда.. Smile Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by трендафил on Пет Мар 15 2019, 12:00

Поздрав до сите на форумов по подолго време. 
Со промената на името и кастрирање на поголемиот дел од македонската историја се повеќе ќе треба да се правиме на удрени. Да го прашаат Бошковски од кога постои македонскиот народ нема да знае да одговори затоа што тоа треба да му го каже Бојко Борисов. Трагично е тоа што таткото на потписникот на вториот езерски договор (Охридски па преспански, нели?) е протеран како дете од Егејска Македонија (од Цакони, Боденско), а доживеа токму син му да потпише менување на името иако на крајот на минатиот век проколна раката да му се исуши на тој што ќе ни го смени името.
Една интересна вест. Русија не го признава името Северна Македонија и не пропушта камиони што во декларацијата го имаат напишано тоа име.

https://infomax.mk/wp/русија-he-ја-признава-северна-македо/

трендафил

Posts : 116
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Пет Мар 15 2019, 21:35

pozdrav od i do tebe.

Rusija mozda ne go pravi toa od pusta ljubav kon nas, iako mnogumina bi posakale iskrena ljubav od Rusija kon Makedonija, koja nikogas ne e ni ozbilno ni duboko pokazana ili pruzana..

duri, za zal, so vakov poteg mu dava na znacenje na zabeganite zajacki banjati ordi, da izniknat od nekade i da skoknat "pobedonosno" - "AHA, eve dokaz deka makedoncite bile za rusite, a nie severdzanite za NATO, EU..ete zlobna Rusija so praela..."

ne pomaga nikomu ova ruskovo, a nitu ke ne bombardira zatoa sto sme i go nakrsile keifot da ne vikaat Republika Makedonija, nitu ke gi pusti tajnite sluzbi da mu go onadat zajakot i da i skrsat noga na zajacicata... ili obratno bese... kako vo vicon so bosanecot, meckata i Merlin Monro.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by трендафил on Саб Мар 16 2019, 09:17

Веројатно сакаат да ни дадат до знаење дека за промена на користење на име во билатералните односи треба и нивна потврда во стандардна дипломатска процедура, односно дека тие не се вазали на евроатлантската меѓународна банда како што е нашата власт.

трендафил

Posts : 116
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Саб Мар 16 2019, 13:12

apsolutno pravo e na sekoja drzava da si vodi politika prema svoite interesi
taka i na Rusija, pa eve neka e i prema nas..
toa nema sto da tupime glava mnogu..

e sega, koga sme kaj interesite, mene nasite interesi me - interesiraat, odnosno sto Republika Makedonija dobiva so ovoj ruski poteg?

osven keif i seir.
Janko Bacev ke vosklikne od radost , "eve , vi rekov!?"
Mickovski ke si premolci ( najpametno sto moze da napravi) da ne gi vozbudi ednite ( zapad) a razocara drugite ( istok)
zajacite so dusa cekaat slamka za spas- da se pojavi nekoja "ruska intervencija protiv zapadnite ambicii na zemjava i rusko mesanje vo poitikata..."
posto se odamna zedni-se davat vo voda a zedni umiraat za voda, pred izbori, so zabeganiov pendrakovski ko kandidat...

otprilika taka nesto ja licno razmisljam, ne se smetam za premnogu mudar, ali mudrite i onaka odamna se brojat na promili vo ovaa zemja.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 17 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 17 of 20 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот