Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Страна 10 of 16 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Саб Мар 03 2018, 22:34

samo sto, greskata ovojpat e federalizacija, menuvanje na imeto, bugarizacija, siptarizacija,unistuvanje na makedonskata nacija.
epten golem covek.
sega treba uste i da gi slavime ko golemi lugje.
nagradi da im dademe.

isuse..
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by чучулига on Саб Мар 03 2018, 22:35

нигде не спомнав шо и кој згрешил

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Саб Мар 03 2018, 22:39

da, da... i togas mrmotot ja zavitka cokoladata... Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Нед Мар 04 2018, 07:31

lele, lele..[size=32]МВР го потврди инцидентот[/size]Инстуктор пукал во Центарот за обука во Идризово, регрутите се повредиле бегајќи
...полицаецот инструктор Јордан К., кој наводно бил многу близок со министерот Оливер Спасовски, му пречела вревата што ја кревале младите полицајци насобрани пред кантината, па одлучил да ја прекине забавата пукајќи со службениот пиштол. Избезумените полициски регрути почнале во паника да бегаат на сите страни спасувајќи жива глава, а  дел од нив меѓусебно лесно се повредиле при бегањето од пукањето засолнувајќи се позади околните дрва и блиските обкекти. Некои од нив се посомневале дека инструктурот можеби бил и во алкохолизирана состојба...
na ulica mozat da gi mlatat ko magarinja, a vamu se kurcat ko kaubojci- ova li e policijata koja treba da obezbeduva nekakov mir i red...?

koga ja tepale dzandarkava - vakvi Jordani - brzopotezni, ki mivki prekjutele nasilstvo od siptarskono kukavice, a ovde pred "kafana" na sigurno, vadat pistoli?
lele, lele...

- i da bila vezbovna municija- dzandarov ne bil na vezba pa da puka kako kauboec kaj ke mu tekne.
- koj veli deka bila vezbovna? mvr?
ako pukal vo vozduh i vezbovna i boeva municija go predizvikuvaa totalno istiot efekt! panika!.
plus... duri i so vezbovna municija moze nekogo da povredi, kolku znam vo poranesnata JNA imase barem nekoi 30 metri ( mozda i 50!) bezbednosno rastojanie pred puska so manevarci t.e ne smeese da se puka so manevarska kon covek na toa rastojanie.

sigurno ne bile ludi zasto taka propisale. oci ke si izvadat.
so pistol mozebi e pomalo toa rastojanie no sepak... koj od regrutite znael dali e vistinska ili vezbovna, kako sto tvrdi ( a veruvam i da se izvlece) mvr?

http://netpress.com.mk/instuktor-pukal-vo-centarot-za-obuka-vo-idrizovo-regrutite-se-povredile-begajki/

spasovski, Mivkata za Vulgariziranje na Redot,(MVR) si ima seriozni problemi, dosega.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Нед Мар 04 2018, 11:16

Каубоецот... се уште не добил отказ????

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Нед Мар 04 2018, 14:22

http://republika.mk/890311

.... добро бе .... овој, се уште е министер????

... а до пред некое време пена на уста фаќаја за  еден Нешковски ли беше ... дека полицијата лажирала и криела ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Нед Мар 04 2018, 14:41

za neskovski:
storitelot e procesuiran.
kaznata spored deloto.
ne znam sto povekje sakaat , mozebi giljjotina?

a ubistvoto vo Kapitol, e prasanje, za Proliver.
Neskovski slucajote resen, ovie MIVKI treba da odgovorat za neresenite slucai odkako gi nasadija na vlast...
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by трендафил on Нед Мар 04 2018, 15:29

За да се намалат тензиите ДУИ испорача двојца од тројцата напаѓачи на момчето кај автобуската Рекорд. Изгледа дека „само“ тој со ножот не е испорачан. 
Што се однесува до барањето на Спасовски граѓаните да обезбедат снимен доказ, теренот е покриен со голем број на државни камери, како што пишува КУРИР.

трендафил

Posts : 73
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by трендафил on Нед Мар 04 2018, 16:58

Да потсетам дека за кубење коса без повреда на Шеќеринска казната е 4 години затвор. За повреда на полицаец на должност казната е 300 евра. Според реформираното судство според наредбите на Заев и Ахмети. Нема казна за наредбодавецот и полицајците што уапсија пратеници со имунитет, не се гонат пратениците што нелегално избраа претседател на Собранието и продолжуваат да работат како да е изборот легален ...

трендафил

Posts : 73
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Нед Мар 04 2018, 18:00

Трендафиле , старо момче драго ми е што те читам пак.. Smile
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by трендафил on Нед Мар 04 2018, 19:43

Драго ми е и на мене што повторно сме на ист форум.

Да се вратам на темава, односно на СДС? и ДУИ. Партијата на Заев денеска по палењето на негова фотографија во Австралија изјавува дека „Палењето фотографии од политички лидери е напад врз демократијата“. Нешто не се сеќавам дека палењето на фотографијата од претседателот Иванов кога беше запалена и неговата канцеларија комплет со инвентарот не беа сметани за такво нешто. Тешко е да се коментира нешто за луѓе со религиски пристап кон политиката, да кажеме со тие што Заев го сметаат за Бог, а Ахмети за Алах. Кога немаш исто мислење со нив се чувствуваш како да им ги повредуваш верските чувства.
Ако СДС? и соросоидите, да не кажам шарените секој објект што го фарбаа сега сакаат да го срушат, не знам што ќе прави дијаспората во иднина со тие што им ги пали фотографиите сега. На самиот Заев му беше смешно кога се палеа фотографии на друг политичар.

трендафил

Posts : 73
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Нед Мар 04 2018, 20:39

da. zajakot se smee na palenje na fotografijata na Pretsedatelot na Republika Makedonija.
se smeese i koga palea kancelarijata na Pretsedatelot.
a kako da ne se smee: na ista frekvencija e so negovite sponzori- siptarite.
tie ne priznavaat pretsedatel. ni zaev.

a sega kvicat zatoa sto fotografijata na zajackoto kopile ja zapalil nekoj..

...tuku, kako li ke se smeat koga ke gi stigne pravdata, e toa bas me interesira. mnogumina vo drzavava mislea  deka se vecni, nedostizni, edinstveni. a koga ke pocne lovot na zajaci i zajackite kopilinja....
..togas cinickata smea ke im sekne.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by трендафил on Пон Мар 05 2018, 17:11

Интересна е реакцијата на СДСМ.
-Што мисли ВМРО-ДПМНЕ, дали палењето фотографии на демократски избрани лидери е чин за поздравување или чин за осуда? ВМРО-ДПМНЕ одбивајќи да ги осуди демонстрациите на омраза и одбивајќи да ги осуди повиците против интеграцијата на Република Македонија во НАТО и ЕУ, уште еднаш покажува дека не може да се оттргне од темното минато кое својата кулминација и завршница ја доживеа на крвавиот 27 април 2017 година, реагира СДСМ .
Мисла достојна за фашисти. Демек на 27 април изборот на претседател на Собранието спротивно на законите беше демократски и се што произлегува од него е демократско, а гласовите на народот за Претседател на Македонија се недемократски. Не знам ниту зошто би се осудил некој ако е против НАТО и ЕУ интеграција доколку овие организации ги кршат нашите човекови права. За да бидам демократ според СДСМ треба ли да бидам будала, па да сметам дека палење слики на еден политичар е смешно и демократски, а палењето на слики на друг е за осуда. Кога сме кај 27 април да потсетам дека тогашниот министер за внатрешни сега е заменик во истото министерство. Пишувам за човекот што наводно неколку часа го барал Чавков и не го добил на мобилен, а не се сетил ниту еднаш да го побара заменикот на Чавков, кој патем е од ДУИ и кој и понатаму е дел од МВР. Да потсетам и дека од настаните на 27 април единствено полза имаа СДСМ и ДУИ. Зијадин Села е сега во опозиција. Дали Бејли, а можеби и Заев и Ахмети тоа го знаеја и на 27 април?

трендафил

Posts : 73
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Пон Мар 05 2018, 17:40

sds ne e partija. toa e ocajno duvlo na plateni a sega vekje i poludeni od panika i histerija, otpadoci .
se sto vredese , vo toa duvlo-nekogas partija, vo vremeto koga barem zasluzuvaa vo kratenkata na partijata da ja imaat i bukvata "M"  (sdsM)
najverojatno ne e nitu blizu do partijata, koja denes ja poznavame kako sds. za volja na vistinata, tesko deka nekoj ke desifrira sto znaci sds- denes.
izleze deka se zbir na bugarofili . na krajot od kraistata, onoh gLUP(bg)co georgievski im e ideoloski brat, i partner.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by трендафил on Вто Мар 06 2018, 08:12

Дали СДС? и ДУИ денеска сакаат да го повторат 27 април и на начин на кој избраа наводен претседател на Собранието мислат да го протуркаат и законот за јазици? Од фашистичка власт може се да се очекува. Македонија како да се враќа во времето на Втората светска војна кога била поделена од страна на бугарските фашисти и балистите. Ќе има ли повторно комити, како што се викале партизаните во нашата татковина пред доаѓањето на партиските инструктори испратени од југословенските комунисти? СДСМ ја продолжува комунистичката традиција на преименување. Патот во комунизам сега се вика пат кон НАТО и ЕУ - без алтернатива, автопатот Братство-единство се вика Пријателство. Дури и името на Пиволенд е преименувано во Пивски фестивал од страна на Шилегов и неговите сопартијци.

трендафил

Posts : 73
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Вто Мар 06 2018, 09:14

трендафил напиша:Интересна е реакцијата на СДСМ.
-Што мисли ВМРО-ДПМНЕ, дали палењето фотографии на демократски избрани лидери е чин за поздравување или чин за осуда? ВМРО-ДПМНЕ одбивајќи да ги осуди демонстрациите на омраза и одбивајќи да ги осуди повиците против интеграцијата на Република Македонија во НАТО и ЕУ, уште еднаш покажува дека не може да се оттргне од темното минато кое својата кулминација и завршница ја доживеа на крвавиот 27 април 2017 година, реагира СДСМ .
Мисла достојна за фашисти. Демек на 27 април изборот на претседател на Собранието спротивно на законите беше демократски и се што произлегува од него е демократско, а гласовите на народот за Претседател на Македонија се недемократски. Не знам ниту зошто би се осудил некој ако е против НАТО и ЕУ интеграција доколку овие организации ги кршат нашите човекови права. За да бидам демократ според СДСМ треба ли да бидам будала, па да сметам дека палење слики на еден политичар е смешно и демократски, а палењето на слики на друг е за осуда. Кога сме кај 27 април да потсетам дека тогашниот министер за внатрешни сега е заменик во истото министерство. Пишувам за човекот што наводно неколку часа го барал Чавков и не го добил на мобилен, а не се сетил ниту еднаш да го побара заменикот на Чавков, кој патем е од ДУИ и кој и понатаму е дел од МВР. Да потсетам и дека од настаните на 27 април единствено полза имаа СДСМ и ДУИ. Зијадин Села е сега во опозиција. Дали Бејли, а можеби и Заев и Ахмети тоа го знаеја и на 27 април?
....осовна метода за проценка кој тоа ѕирка зад некоја дубара, злочин, шарада е да погледаш во сметката на крајот за тоа кај кого е ќарот, кој има добивка од спомнатите дејанија. Занимливо е дека некои џукели не се ни трудат да ги бар малку модифицират методите за да се власи не досете. 27 април е класичен пример на државен удар и противзаконито преземање на власта. Во случајов американските сатрапи ги устоличија дефинитивно своите албански загари за владетели во Македонија.
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Вто Мар 06 2018, 09:16

VOL напиша:sds ne e partija. toa e ocajno duvlo na plateni a sega vekje i poludeni od panika i histerija, otpadoci .
se sto vredese , vo toa duvlo-nekogas partija, vo vremeto koga barem zasluzuvaa vo kratenkata na partijata da ja imaat i bukvata "M"  (sdsM)
najverojatno ne e nitu blizu do partijata, koja denes ja poznavame kako sds. za volja na vistinata, tesko deka nekoj ke desifrira sto znaci sds- denes.
izleze deka se zbir na bugarofili . na krajot od kraistata, onoh gLUP(bg)co georgievski im e ideoloski brat, i partner.
...не е ни битно дал се сдс ова или она , битно е дека послушно им држат свеќа и им го усмеруат патлакот на албанските окупатори за да ни го перкаат кога сакаат, каде сакаат и колку сакаат.
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by трендафил on Вто Мар 06 2018, 19:48

https://www.facebook.com/nedelnikrepublika/videos/1716410948379523/

На овој линк има снимка на возилото на Асани паркирано на истото место на злосторството. Власта не испраќа пајак за да не истепа уште еден полицаец.

трендафил

Posts : 73
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by трендафил on Пет Мар 09 2018, 15:59

Ме изненади што ниту еден новинар не го исмеа вчера протестот на жените за кршење на нивните права заедно со власта. Ваљда се протестира против власта ако ти ги крши или не ти ги обезбедува човековите права. Изгледа соросидите или СДСМ заборавија дека по нелегалниот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието и настаните после тоа тие се на власт. СДСМ не е невладина партија па да протестира со невладини организации. Можеби е така во Северна Кореа. Јас лично не знам дека премиер заедно со министер(ка) за одбрана протестирал во некоја друга, нормална земја. Ако знаете за такво нешто напишете.
П.С.: Можеби ДУИ е власт, а СДСМ опозиција?!?

трендафил

Posts : 73
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Саб Мар 10 2018, 05:33

sds (bez M!) moze si izvrsi kolektivno frlanje vo Vardar, ama sega koga e nadojden od snegovive, za da ne ostane nekoj zakacen za galiive, pa da zakreka koga ke se namali vodata:
sto ne KREKAAT pred kolibata na ona siptarsko pederce, Asani, sto ja napadna policajkata- pred 8 mart?

ja gledam onaa orospijana Fati(mi go) Fetai, kako jade lajna nesto za pravata na zenite- ama nikako da i tekne deka i policajkata e -zena?

barem ZENITE od DUI da prozborea nesto okolui pravata...?

pleme za prava ke zborelo, oo majkomila.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Пон Мар 12 2018, 13:46

Упсссс ... пак странците тесно ќе ни го скројат„Независен“: Се навестува широка коалиција за реформи и за името – ВМРО-ДПМНЕ ќе влезе во Владата?!

http://www.libertas.mk/nezavisen-se-navestuva-shiroka-koalitsija-za-reformi-i-za-imeto-vmro-dpmne-ke-vleze-vo-vladata/

.... а, бе ... ние одамна сме ти под странска принудна управа а ова избори, влада, парламент, председател и остали курци палци ти  се само фарса...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by трендафил on Пон Мар 12 2018, 16:26

Заев очигледно не го е.е својот потпис на документот што му го даде на претседателот Иванов пред да го добие мандатот во кој меѓу другото стои дека нема да се спроведува налогот на Еди Рама (Тиранската платформа), па ќе го протурка на сила законот за албанизација на општините во кои нема ниту еден Албанец. Како да е проблем во денешно време да се отвори централна канцеларија за јазици и со интернет врска од било каде секој што не знае добро македонски да стапи во врска со неа, и видео врска ако е потребна покрај комуникацијата со документи. Целта сега е да се постигне двојазичност како меѓу фаза до федерализација и поделба на Македонија. Поевтино е да се стави компјутер со добар интернет во сите државни институции и јавни претпријатија, отколку секаде да се вработи човек, кој во многу општини треба да се „увезе“ затоа што нема ниту еден што знае албански.
СДС? очигледно патентира еден нов изум, протести против себе самите. Па денес министерот Поповски, портпаролот на владата Бошњаковски, портпаролот на министерството за куртура Сарачини и други владини функционери протестираа против заканите на власта врз новинарите. Ваљда паролата „И јас сум копиле“ ја разбрале буквално, а не како солидарност со Селмани кој од насилникот Асани беше така наречен. Скоро и да не се спомна двојната казна од кои една затворска на Република за еден текст, цензурата на половина од вчерашната емисија на Код ...
Гледам дека СДС? не е во состојба ни да го сруши тоа што ВМРО го изгради. И покрај лудата, да не кажам лудачка, желба да го срамнат со земја споменикот на Ќосето, не се способни да го направат тоа, па постаментот уште стои на своето место.

трендафил

Posts : 73
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Пон Мар 12 2018, 20:42

трендафил напиша:Заев очигледно не го е.е својот потпис на документот што му го даде на претседателот Иванов пред да го добие мандатот во кој меѓу другото стои дека нема да се спроведува налогот на Еди Рама (Тиранската платформа), па ќе го протурка на сила законот за албанизација на општините во кои нема ниту еден Албанец. Како да е проблем во денешно време да се отвори централна канцеларија за јазици и со интернет врска од било каде секој што не знае добро македонски да стапи во врска со неа, и видео врска ако е потребна покрај комуникацијата со документи. Целта сега е да се постигне двојазичност како меѓу фаза до федерализација и поделба на Македонија. Поевтино е да се стави компјутер со добар интернет во сите државни институции и јавни претпријатија, отколку секаде да се вработи човек, кој во многу општини треба да се „увезе“ затоа што нема ниту еден што знае албански.
СДС? очигледно патентира еден нов изум, протести против себе самите. Па денес министерот Поповски, портпаролот на владата Бошњаковски, портпаролот на министерството за куртура Сарачини и други владини функционери протестираа против заканите на власта врз новинарите. Ваљда паролата „И јас сум копиле“ ја разбрале буквално, а не како солидарност со Селмани кој од насилникот Асани беше така наречен. Скоро и да не се спомна двојната казна од кои една затворска на Република за еден текст, цензурата на половина од вчерашната емисија на Код ...
Гледам дека СДС? не е во состојба ни да го сруши тоа што ВМРО го изгради. И покрај лудата, да не кажам лудачка, желба да го срамнат со земја споменикот на Ќосето, не се способни да го направат тоа, па постаментот уште стои на своето место.
Трендафиле, ние овде можеме да дебатираме колку сакаме , да даваме вакви и онакви идеи , се е тоа ветер и магла. Ние немаме домољубива елите , не сјебаа со тоа комуњаристите уште од 45 и сеуште не ебат. Онаа џукела Грујо очигледно беше ракоположен и ангажиран со голема пара и неограничен финансиски кредит да си ја заврши рботата , а тоа е да ни шика овие 10-15 години анестезија за да не осетиме кога ќе не терминираат. Дефинитивно сум се повеќе убеден дека е така гледајќи дека преродбеникот благовремено не ги соодветно ликвидира во корен сите оние кои сега извират од секој олук и канализациона шахта, па не тоа дури и потпиша некаква пржинска обврска , прифати обврски кои нормален човек , а не па државник не би ги ни помирисал,донесе една мивка и пратиљи да мати вода за да не биде бистра и на крај се скри како пиче под кошула. Претпоставувам дека беше опасно уценет, смртно веројатно за него и сите негови , ама има старо правило дека македонска политика не е за  мамини мази и кукавици. Секој кој влегува во неа треба да знае дека главата му  е во торба , а не во сдудниот момент да се однесува ко нисам ја одавде. Ќе повторам небитно дали некој продава демократија и финоќа, нема држава која не е направена на врв на меч или на врв на кур.. Секоја друга приказна е само са успивање и утеха на наивните.
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Прч on Пон Мар 12 2018, 22:22

concrete напиша:Онаа џукела Грујо очигледно беше ракоположен и ангажиран со голема пара и неограничен финансиски кредит да си ја заврши рботата

Не ми бил симпатичен уште од самиот почеток, ама не можам  да го смислам од “програмата за преродба во 100 чекори“ - на хартија во документ запишано дека ќе менува име. На патриотите им беше измиен мозокот “па тоа ќе биде со референдум, народот ќе одлучи“. Колку чисти луѓе тогаш ја беа гризнале јадицата.

Веројатно не е доцна ни сега. Мислам дека е доволно да им суредиш двајца, останатите глувци веднаш ќе се вратат кајшто им е местото, ќе се испосокријат по шахти и канализација. Проблемот е во тоа што сите ресурси се под контрола на феудалните господари. На будалиот Грујо не му текнуваше дека разузнавањето го снима прво него, па потоа се друго. Она што е останато во вемерето не е за верба.
avatar
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Пон Мар 12 2018, 22:34

a be. kopile do kopile  Laughing Laughing Laughing
Героски за Плусинфо: И јас сум „копиле” како Насер Селмани!
https://javno.mk/geroski-za-plusinfo-jas-sum-kopile-kako-naser-selmani/
pa odamna ti kazuvaat, samo trebase da si pluknes vo lice konecno.
ili da se izmocas , seedno.


ne bese kopile za mnogi nepravdi, ama sega naednas ti tekna da protestiras? ijaaa..

subjektivozmot, podlizurko-tesnopartiskoto minato ne mozes da go izbrises, sarenata ti "revolucija" i koga te farbaa na sred plostad ko mlad majmun, seto toa ne mozes da go izbrises.

sega, BIDI si kopile do mile volje.
nie , odamna ukazuvame na toa..
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 16 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот