Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Страна 16 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Spray on Пон Окт 22 2018, 23:56

И така додека јавноста ја забавуваат со грижата на реформаторите околу тоа дали Христијан Мицковски ќе остане за претседател или на други заинтересирани вон партијата,
комарците во Скопје изумреа од природна смрт ова лето, каква ли ќе биде зимава со снег и и мраз, со вака грижа на на власта?

Горивото рипна до последно дупче на каишот, а се најавуваат и други давачки. Здравството не го коментирам, безбедноста е опишана во рубриката црна хроника која го прошири спектарот на криминал.

и сето ова е става во втор, трет план а граѓаните го осеќаат на своја кожа.
Допрва со отварање на амандманите ќе се отвори и пандорината кутија а јавноста ќе може да види за што се работи и дали или, подобро речено, колку власта прикривала работи околу договорот или не.

Ако поминат амандмантските интеренции Заев и власта најверојатно ќе можат да здивнат конечно, но треба да се знае една работа, запоставената економија, запоставените социјални проблеми, неостварените ветувања и потрошениот буџет, ќе се насоберат при крајот на мандатот на оваа влада.

Плус мака, е тоа што власта ќе мора да почне со менување на историјата, учебниците, да навлегува онаму каде што не смее, во психата на граѓаните, национални чуства.

и кога на сето тоа ќе се стави вакуум простор-времето кое ќе се створи по изгласувањето на новиот устав, до прием на Македонија во НАТО , а нема веднаш да се случи па власта и покрај успехот со амандманите не ке може да припише успех...

на следните избори кои се во 2020, ако чудо не се случи,односно, ако не влеземе во нато во 2020, има големи шанси да ги изгуби .

дури и да влеземе во нато во 2019, промените на подобро нема да се осетат барем 3 години. затоа што нато е воен а не економски сојуз, а приказната дека странски инвеститори ке инвестирале затоа што сме биле членка, е малку прозирна.
инвеститорите се водат од економски интерес, ефтина работна рака,поволни услови, итн.

avatar
Spray

Posts : 151
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Нед Окт 28 2018, 21:16

https://plusinfo.mk/%d0%b2%d0%b0%d0%bd-%d1%85%d0%be%d1%98%d1%82-%d0%b7%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b0-%d1%87%d0%b0%d1%81-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d0%b0%d1%80%d1%82%d0%b8%d0%b7%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba/


ќе преземе ли некој нешто?Нема .... сите се зафатени со фејсбук бандитите ....

... и чување од народот на  народните пратеници


Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Нед Ное 04 2018, 22:22

vidi majkata... ljubovno-politickite partneri na crpnatite zajaci vo pogrom -genocid na Makedoncite od Tetovo..
normalno, toa e vo sklad so politikata na Zajakot Crpnat i negovite sledbenici i obzavaoci, megju koi se i ovie nasilnici.


 навивачката група „Балисти“ со шишиња и камења фрлаа кон кафуле полно со гости, меѓу кои и мајки со дечиња.


Како што дознава „Инфомакс“, „Балистите“ се движеле по еден од тетовските булевари во правец на градскиот стадион во Тетово кога почнале со фрлањето на предмети, камења и шишиња кон кафулето кое е етикетирано како македонско кафуле во градот.
pa da, ovie KUKAVICKI KOPILINJA se strasno "hrabri" kon nezastiteni i ranlivi zrtvi.


spomnav, nezastiteni...?
ah, da. da ne zaboravam.

PROLIVerovata "policija" na onoj KILAV nesposoben takanarecen nacalnik na policija, e strasna inspiracija za site koi smetaat deka za QR ne go biva, osven za cesljanje retko-uzasna PAJAK -razdeljak fLizura..


Додека се движеле скандирале „УЧК, УЧК“.

Како што информираат лица присутни на немилиот настан, полицијата не се обидела да ги спречи, наместо тоа ги притиснале присутните во кафулето внатре оневозможувајќи им да се одбранат или да вратат на провокациите.

strasno "veruvame " deka prOLIVER vednas, ama ne vednas tuku uste vcera ke izreagira taka revnosno sto ke gi izapsi nasilnicite, povika krekacite na nacionalisticki vrisoci, i na informativen razgovor,ke gi sobere site koi vristele govor na omraza pred maloletni decinja...


strasno "veruvame". pa minister e ili zaebancija?
neli..?
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Пон Ное 05 2018, 08:16

..нажалост...заебанција е.., министерска заебанција и редок жут пролив на раздељак....  Wink Ама не е тој крив,  за таков е одбран.Ги одгајаат  за кога на некој Мр. Бејли  ќе му притреба таква будала на таква позиција. Од истиот кокошарник каде е испилена и онаа дебелката СЈО  гуска...Генетски се модифицирани на IQ 69...
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Пон Ное 05 2018, 17:32

concrete напиша:..нажалост...заебанција е.., министерска заебанција и редок жут пролив на раздељак....  Wink Ама не е тој крив,  за таков е одбран.Ги одгајаат  за кога на некој Мр. Бејли  ќе му притреба таква будала на таква позиција. Од истиот кокошарник каде е испилена и онаа дебелката СЈО  гуска...Генетски се модифицирани на IQ 69...

нема кривични пријави за навивачите на Шкендија кои вчера  демолираа  и скандираа националистички навреди во центарот на Тетово.
https://sitel.com.mk/govor-na-omraza-kaj-navivachite-od-tetovo-policijata-se-ushte-bez-prijavi
znaci...


1. Tarantul Spasevski?
2. prOliver Tarantulov?
3. Tarantuliver?
4. Oliver Tarantula?

Lets gou gajs! end lejdiz.....  Cool Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Вто Ное 06 2018, 16:56

https://press24.mk/kostadinov-mojata-majka-e-vrabotena-bidejkji-e-profesionalec

антизападното .... итн, бла,бла, бла.....

... уште едно у низата, еднообразно, празно, трол, шаблон сдс соопштение ... во кое како и секогаш ништо не е кажано....

... а на господинот мајката ако била толкав професионалец чудно е како паднала на тоа ниво да се јавува и моли за работа за на некое кратко одредено време ...
... за врвни професионалци нели фирмите се „тепаат“ кој да ги земе, а на нив, професионалците, ни на крај памет не им е да  станат административно канцелариски пацови ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Ное 07 2018, 06:01

buaaahahah...


nema dilema , definitivno e peder.

KAKO revnosno ovaa spodoba se zapenjavil za PODMACKUVANJE 
a be ovie se NENORMALNI skroz

VRV e ona MEEEaa aa aa aa aa kanje na 45: 53, na ovoj PAFLE the GayGOAT, 
zbuneto-ispanicen ne moze da se kontrolira.

kako li samo VOSKLIKNA i se OBRADOVA na FALUSOT poln so LUBRIKANT, koga ovoj stevandzija mu go naprci na masa,

ne mozese da ja skrie radosta na samiot oblik , kako da mu dosol neko crnec pred nego i mu go izvadil svoeto kopje -lubricirano,
pa mu se nudi da go bode, dzek pot za vakvi Pavlinja...]


i seuste se cudam kolku se zapenjavila ovaa vlast- i se grizi za zdravjeto na pederite, kojznae od koi pobudi , mozebi od negativni licni iskustva, pa se potrudila da opne milioni evra na - podmackuvaci za cmarovi, 

a baska sto PAFLE kreka "aaaa aaaa aa aaaa aaaa ..zastita na prevencija na aidsida, hiv, miv..." 

nesto sto BLAGE VEZE NEMA , so realnostam vazno da se zadovolat-pederite so podmackuvaci, da im vleguva podobro????

inace nikoj normalen ne koristi PODMACKUVAC-Lubrikant, za da " ne fatel sida" . tuku kondom.

ama kondom kako Pafle koj ostana so podzinata usta koga ovo mu go prinese penisovidniot podmackuvac, toa ne mozese nikako da go izvrti,
se penjavese, zaligaven, se prepotivase, ne mu idea misli, a pogledot ne mozese da mu se odvoi od- podmackuvacot. 

onaka napalen zapoten cinis sekoj moment ke eksplodira ke frli i vratovrska i kosulja zalojena natopena, i kais i pantoloni do kolena i ke izripa kon zivotot i sloodata- so meckin skok  pravo na naprceniot lubrikant na masata.

pa da, zivot, sloboda, treba da se uziva.

interesen del od 46:17 koga Stevanandzija 
so objasnuvanjeto i sporedbata, , go patosira pred publika

eden lubrikant za SDS0vcji gazovi, kostal kolku 860 kilogrami jabolka???
10:0 za Stevanandzija.

go podmacka, mu go nacuka, 
Evrokompozit, studentskite domovi bez topla voda, jabolkata koi vlasta gi svede na POLOVINA denar za kilogram a pred nekolku godini bese 20 pogolema!


i so cel pamet (?) PAFLE se zapenjavi da objasnuva, deka ovoj lubrkant sto mu budi zeljbi, bil najskap, a oni kako vlast ke nabavuvale eftini.... Rolling Eyes Arrow cyclops

a be ovoj e skroz BUDALA.

ebati vlasta okupatorska nenormalna.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Сре Ное 07 2018, 10:55


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Чет Ное 08 2018, 16:04

Повторно за „професионалецот“....

УПСССС!!!!!!!!
..нема што, ептен богата и успешна професионална кариера.... Twisted Evil Twisted Evil

https://republika.mk/978603

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Чет Ное 15 2018, 18:22

                                        Шокантно и ексклузивно!
Тајна снимка до безбедносните камери од штабот на СДСМ:  по информацијата за Груевски...


video is aviable to registred members only


avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Чет Ное 15 2018, 19:31

http://www.budapeshttimeswtf.hu/
..Ha ezt olvassa, akkor morogó lehet
Gruevski elmenekül, mint a futó!..


Kako je pobjegao bivši makedonski precednik vlade, Grujevski: Mađari pustili video snimak!video is aviable to registred members only
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Чет Ное 15 2018, 23:04

https://makfax.com.mk/Makedonija/%d1%86%d1%80%d0%bd%d0%be%d0%b3%d0%be%d1%80%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%b8%d1%86%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d1%82%d0%b2%d1%80%d0%b4%d0%b8-%d0%b3%d1%80%d1%83%d0%b5%d0%b2/

... и овие ги ребрат нашите....
... па нормално ... за чоекот немало меѓународна потерница (којзнае дали и имало основа за таква) и тие немале ама баш никаква причина да го задржуваат... чоекот си бил турист како и секој друг ... Twisted Evil Twisted Evil

... а тој за да не го мислат и загрижи да не му се случило нешто им се јави со разгледница по фејсбук ... Twisted Evil Twisted Evil 

..... а тоа дека со денови не знаеле каде бил ... на мачка на опаш.... ама баш никој не им верува за тоа.... до четвртокот знаеја и кај и кога моча или прди ... а од тогаш наеднаш ништо ... ајде бе ...

... на крај од краевите и ич не е битно како стигнал до Унгарија....
... сите се бават со тоа како и од кај киднал а уствари само магла сеат и си ја ишкаат мувата од себе и својата неспособност... во нормални земји за вакви работи под итно од надлежниот министер се бара оставка или се разрешува...

... се си мислам дека овде, некои се многу разочарани што не ја киднал за Русија туку во земја членка на ЕУ.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Пет Ное 16 2018, 23:49

avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Саб Ное 17 2018, 15:57

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/i-toa-se-sluchi-shekerinska-napravi-nastan-za-promocija-na-gumi/

.... фанфари за најобичен потрошен материјал ...
... земјо отвори се!!!!!!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Сре Ное 21 2018, 15:09

https://kanal5.com.mk/articles/356401/Makedonija-ne-se-otkazhuva-od-baranjeto-za-ekstradicija-kje-bara-i-ponishtuvanje-na-azilot

Само кратко....

Унгарија ќе го поништи Азилот исто толку колку што јужните попуштија околу црвената линија! Very Happy

..... сега најлошо што може да ни се случи, исто како и во случајот со ирационалниот спор со јужните, е да ЕУ покаже единство и се солидализира со Унгарија .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Spray on Чет Ное 22 2018, 07:06

премногу глупости за да поверуваме дека сето ова е дел од извонредно замислено сценарио,само не знам кој е ауткомот од сето ова, што е целта.
ако Груевски избегал, дури и на легален начин преку гранични премини и со валидна документација,тоа е факт:
но факт и тоа многу незгоден е дека и една членка на ЕУ и НАТО, и кажа на Република Македонија, чекалјте малце, грешите и не сте во право.
а тоа значи дека не веруваат во правниот систем и судството на една земја-кандиат за ЕУ и НАТО.

Унгарија исто како и грција има право да стави вето за прием.
најверојатно и нема затоа што нема лукративни задни намери како Грција, но ако Никола Димитров настапи самоуверено и помалку егоистички како во преговорите со Грција, може да се соочи со суровата реалност, дека само грците го ценат(?) затоа што им ги брка работите, а не затоа што е убав или паметен.
Убави се можеби чуствата да бидеш гушнат од грчкиот премиер, или министер за надворешни работи, и пред камери , па тоа да се почуствува и представи како акт на добра волја и добрососедтво.
Грците а и бугарите тоа можат да си го дозволат, привремено да ги играат додека не ја остварат целта.

унгарците а посебно администрацијата на Орбан е сосем друг свет.
Не го гледаме Никола министерот за надворешни, да настапи стегнат во костум, исправен во грбот како под сакото да има рачка од џогер да го дрќи стамен и исправен , закопчан до грло а од тесно закошчаната кошула и цврсто стегнатата вратоврска скоро до натекување на лицето, да извира умната глава која има ограничено движење- како само за сликање, како да има игли на крагната па не може ни да ја поднаведне.

Заев и Никола ќе мора овојпат да се соочат за првпат, со реална политика а не напишано сценарио кое мора да го следат. Да преговараат со учесник кој не ги гушка, не ги гали по грбо и главата, не им дава пенкала и =вратоврски да ги бацуваат.

Мора , во името на правото да направат се да го вратат Груевски, на правен начин, и да се овозможи праведно судење и нему и на другите осудени.
Не навлегувам во правото на судот да суди или во тоа дали има или нема докази. Тоа е работа на истрагата, судот. Но ако Унгарија официјално се огласи дека не верува во нашето судство, тоа е индикатор .

брзоплет е и чекорот токму оној кој најверојатно им обезбеди 80 пратеници, да се затвори.Ако Мијалков беше алката или менторот на таа коалиција, тогаш СДСМ си го затрупува патот ппред себе.

Многу бргу им покаќаа токму на тие кои им завршија работа , дека намерата не им е да и простат или да им дадат амнестија за разни дела туку да завршат како Мијалков.

Не е спорно, и правилно е , ако и дел од тие осумина пратеници кои огрешиле да си одговараат. Тоа е правнииот и правилниот пат.
Но,можните уцени или потплатувања, кои се најверојатни но недокажани, нема да го дадат резултатот во собранието ако власта помалку хистерично, нешто панично а дефинитивно без план и брзоплето , реагира на бегството на Груевски на ваков начин.
Сепак, треба да почекаме што ќе се счучи и со Мијалов.
ако излезе на слобода,за скоро време, ќе биде многу интересно а драмава уште позаплеткана.
avatar
Spray

Posts : 151
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Чет Ное 22 2018, 09:42

..просто бе , што се чудите. Не заборавајте дека прво другарче на Грујо е Рејмонд Редингтон...., а Зајко е глупи Август...,опкружен со други кловнови..
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Пон Ное 26 2018, 13:25

https://press24.mk/video-zamenik-ministerkata-go-utna-zakonot-vo-sobranie-dzhaferi-ja-popravashe

Ете и такви изгубени во влада  имаме... физички присутни а со памет кој знае каде Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Spray on Нед Дек 02 2018, 15:30

https://makfax.com.mk/Makedonija/видео-макрадули-споредбено-со-претхо/

Макрадули: Споредбено со  намалување на бројот на загадени денови

Laughing
avatar
Spray

Posts : 151
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Нед Дек 02 2018, 19:01

Spray напиша:https://makfax.com.mk/Makedonija/видео-макрадули-споредбено-со-претхо/

Макрадули: Споредбено со  намалување на бројот на загадени денови

Laughing

Леле, леле, ептен не утеши ... Very Happy 

... а тоа намалувањето на деновите да не е заслуга на тоа што се расипани  мерните уреди ... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот