Разни вести, онака без врска - 3

Страна 32 of 41 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 41  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Вто Сеп 19 2017, 07:03

taka, taka.. si ja kompletiraat ekipata

prvo onoj Velija , radi "zdravstveni pricini"
sega i Bajrus Sejdiu, radi "zdravstveni pricini"..

da se formira "stadoto"
ke si vadat kriminalci od zatvor,

http://telma.com.mk/vesti/bajrush-sejdiu-e-pushten-za-sloboda

pa dobro, i prajministerot ni e so takvo iskustvo,znae zajko, sto znaci da ti gori gazot i da ima koj da te spasi-abolicira..
ete sea on, ko so magicno stapce- "OP- na ti tebe sloboda, OP- aj i tebe..."

....................

se plasam samo za "Monstrum" i za "Kumanovo"...
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Вто Сеп 19 2017, 09:53

..шипатарски терорист не е терорист, тој е борец за људске правице, шипатарски трговец со опијати и шверц цигари не е криминалец , тој е иновативен претприемач....  до кога бе ќе ти објаснувам..VOL-ино?? Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Вто Сеп 19 2017, 13:10

E pa togas ovoj inovativen pretpriemac, predvreme e pusten, za negovata inovativnost trebase da si dolezi..
A.. sto li naziv imas na primer .. za aboliciran hohstapler?
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Сеп 19 2017, 14:19

Историската средба на заев со трамп... Twisted Evil Twisted Evil

 http://makfax.com.mk/daily-news/%d1%81%d1%80%d0%b5%d0%b4%d0%b1%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%b2-%d1%81%d0%be-%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%bf-%d0%be%d0%b4-%d0%bd%d0%b5%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%ba%d1%83-%d1%81%d0%b5/

... само кај нас она што онака random Трамп се поздравува со секој кој му го попречува патот се нарекува „средба“ ... а кутриот Трамп и појма си нема кој се му пружа рака ...
... небаре е рок ѕвезда која минува низ шпалир од обожаватели Evil or Very Mad Evil or Very Mad ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Чет Сеп 28 2017, 23:11


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пет Сеп 29 2017, 10:45

чучулига напиша:https://www.mkd.mk/crna-hronika/policaec-nashol-blanko-sluzhbeni-legitimacii-od-drzhavna-inspekciska-sluzhba

Кога еднаш ќе имаме некаков ред?
никогаш осудени сме на урамуење и обадинтерување..за навек, додека не има Cool
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пет Сеп 29 2017, 18:05

чучулига напиша:https://www.mkd.mk/crna-hronika/policaec-nashol-blanko-sluzhbeni-legitimacii-od-drzhavna-inspekciska-sluzhba

Кога еднаш ќе имаме некаков ред?
Да, да, да ... некој така случајно ги оставил ...
... за да некој случајно ги најде ....
... абе ајде .... народ нафта пие ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Вто Окт 03 2017, 22:34

Auuu.. mavaninela sos sfe ,  kuravte glava dupninela,auuromaleeee...
http://24vesti.com.mk/mvr-devet-lica-povikani-na-raspit-za-incidentot-so-bajram
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Чет Окт 05 2017, 20:39

http://24vesti.com.mk/reakcii-po-tragedijata

do qrac praat pa so ovaa "vest" nebare sletale konecno vulkancite na zemjata da donesat radost i znaenje za prviot NCC...
go otepale- go otepale, tolku , njama vise. popot ke go opee acili-bacili i ajt u sandak.
ginat sekoj den.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пон Окт 09 2017, 14:48

http://plusinfo.mk/vest/128655/kekenovski-dali-da-placam-ili-da-se-smeam


Па,а ...
за него се е јасно .... него човек треба само да му се смее ....
...туку ... што бара тој у политиката .... залутал ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Окт 11 2017, 09:50

cestit praznik, 11.Oktomvri, Denot na narodnoto vostanie na Makedonskiot narod.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Окт 11 2017, 09:59

Честит и за многу години да се слави денешниот празник.

Никогаш да не се заборај!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Окт 11 2017, 12:03

VOL напиша:cestit praznik, 11.Oktomvri, Denot na narodnoto vostanie na Makedonskiot narod.
..чекај бе , нели зајко вети бугари, па борисови па ова она да ја разубават прославата . Кај се милу му стрину јеб...м преварантску.. Smile
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Сре Окт 11 2017, 13:25

Стварно кај се зденаа бугарите, нигде ги нема да го заеднички прославиме празникот од заедничката ни историја Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пет Окт 20 2017, 13:29

Виза ама не е виза.... не по врат туку по шија ...

http://www.fakulteti.mk/news/17-10-20/eu_gi_menuva_pravilata_za_patuvanje.aspx

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пет Окт 20 2017, 19:07

king напиша:Стварно кај се зденаа бугарите, нигде ги нема да го заеднички прославиме празникот од заедничката ни историја Twisted Evil Twisted Evil
linguraana.
eve sea ide ovoj, 23 oktomvri.


kade e zajko-vojvoda da vikne em provikne brakja mu bugaristanci da slavat praznik ?? Twisted Evil

e bas da vidam kako zajak slavi "vmrovski" praznik so bugarotatari Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Саб Окт 21 2017, 09:15

Ги фатиле ова бегалците

http://faktor.mk/zoshto-grcija-go-odlozi-sudenjeto-na-poraneshnite-vraboteni-vo-tajnata-sluzba-grujevski-i-boshkovski

А шо па во Грција морале да одат...

Ми се чини имаше еден разузнавач исто шо избега во Грција е не памтам дали бараше азил таму пред некое време... шо бидна со него???

Кузнај шо кажват таму

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Окт 23 2017, 09:36

Cestit praznik 23.oktomvri, Den na Makedonskata revolucionerna borba.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пон Окт 23 2017, 22:30

http://sky.mk/blog/2017/10/23/pristigna-neochekuvana-vest-od-zaev-ke-se-pushi-sekade-osven-kade-shto-se-sluzhi-hrana/

Насловот .... ќе се пуши секаде .... Twisted Evil Twisted Evil

.... а после пушење  се пали цигара ....  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Вто Окт 24 2017, 19:13

idioti

pozadinata na seto ova e:
imase zakon protiv pusenje vo objekti ama se ZNAE kade ne se pocituvase- vo cajdzilnicite i ostanatite slicni NIVNI duvla.

kako "mal znak paznje" sega, ovie IDIOTI im se dodvoruvat na tie cajdzilnici.

go omeknuvaat zakonot, da im udovolat.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Вто Окт 24 2017, 20:44

VOL напиша:idioti

pozadinata na seto ova e:
imase zakon protiv pusenje vo objekti ama se ZNAE kade ne se pocituvase- vo cajdzilnicite i ostanatite slicni NIVNI duvla.

kako "mal znak paznje" sega, ovie IDIOTI im se dodvoruvat na tie cajdzilnici.

go omeknuvaat zakonot, da im udovolat.
Веќе им е спопикан шиптарскиот  до грло. Коа мислиш дека Заеб се кези тоа само нешто му ѕирка од зад зуби... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пон Окт 30 2017, 18:47

Овој па .... заборавил или така му чини ... на кој начин го избраа за председател на студентската организација ... па сега мудрува ...

http://plusinfo.mk/vest/132031/samoil-malceski-vistinskite-vmrovci-gruevski-gi-marginalizirashe-i-maltretirashe-

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Ное 01 2017, 20:37

http://24vesti.com.mk/mvr-i-carina-zaplenija-eden-ton-marihuana

Како бе така лефтерно возачот се оддалечил???

scratch scratch scratch

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Ное 01 2017, 20:57

prasaj go Spasovski
on denes se ocatali na TV da se pofali...
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 32 of 41 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 41  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот