Разни вести, онака без врска - 3

Страна 33 of 41 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 37 ... 41  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Spray on Саб Ное 04 2017, 08:11

Што е ова, луѓе??"Пред очите на јавноста: Со 4 или 5 куршуми застрелан во глава

Пред очите на јавноста вчера во населбата Аеродром во Скопје беше застрелан фудбалерот Мартин Јанушев. Тој бил донесен на клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје без знаци на живот. Медицинските лица 40-минутните се обидувале да го реанимираат, но обидите завршиле без успех, по што лекарите констатирале смрт, информираа од Министерството за здравство.
http://lokalno.mk/pred-ochite-na-javnosta-so-4-ili-5-kurshumi-zastrelan-vo-glava-fudbalerot/  "
avatar
Spray

Posts : 151
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Spray on Саб Ное 04 2017, 08:18

4-5 куршуми во глава, оној што пукал ептен сакал да биде сигурен дека ја завршил работата.

ако има очевидци, попаметно е за истрагата и истражните органи веднаш да ги приберат и заштитат за да не ги снема , ако евентуално се дојде до траг и да се доведе некој осомничен пред лицето на правдата. Исчезнување или ликвидирање на сведоци е типичен пример за Косово, сите сведоци кои можеа да посведочат за злосторствата на Харадинај и бандата се убиени.
мислам дека и кај нас имаше слични појави.

местото каде што е момчево убиено е покриено со камери, верувам дека ако се запне, брзо ќе се најде трага.

http://lokalno.mk/video-ochevidets-raskazhuva-za-ubistvoto-na-fudbalerot-martin-janushev/

avatar
Spray

Posts : 151
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Саб Ное 04 2017, 12:46

Spray напиша:Што е ова, луѓе??

За жал ова е сликата

http://www.time.mk/st/vesti/hronika/1

што секојдневно ја гледаме .... топ фул пуна црна хроника ...
... а министерон за по дома мува не го лази ... додка тој си лови вмровци на граѓаните од ден во ден им е се повеќе и повеќе страв да излезат од дома ... или некој да не им влезе дома ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Ное 06 2017, 21:16

uUu..

Поскапуваат билетите на градскиот автобуски превоз?!

tooo, majstore.
struja, voda, gorivo, ..transport..
jes!
dojde slobodata! na krilata na slobodata i zivotot!

http://republika.mk/843562

LaughingLaughingSad
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Ное 06 2017, 21:22

dojde zivotot! i slobodata!...

Од 15 ноември ќе биде забрането движењето на возила во Средно Водно.
-Од 15 ноември ќе биде дозволено автомобили да се качуваат само до делот кај новиот пат кој води кон Сончев град. За да им овозможиме на граѓаните да стигнат до Средно Водно ќе воведеме повеќе автобуски линии, односно покрај постојната линија која од Транспортен центар вози до Средно Водно, ќе отвориме два нови пункта, едниот кај поранешна „Нова Македонија“ а вториот спроти Цветен пазар, рече градоначалникот Петре Шилегов.
samo do patot kon soncev grad...
na osloboditelot na Skopje, Petre Sisegov mozebi ke mu tekne deka do raskrisnicata kade sto planiral da go zabranel Vodno, NEMA parking za vozila...a mozebi i ne.
znaci, majki so kolicki i mali deca, starci em starki so bastuni, VESLAJTE od raskrisnicata do biletarata na zicarata.
vo zdravo telo zdrav duh, mozebi po toa se vodi nacalnikot na gradot, Sisegov.. opnete peski, pa sega, komu kako mu cini.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Пон Ное 06 2017, 21:29

Spray напиша:Што е ова, луѓе??"Пред очите на јавноста: Со 4 или 5 куршуми застрелан во глава

Пред очите на јавноста вчера во населбата Аеродром во Скопје беше застрелан фудбалерот Мартин Јанушев. Тој бил донесен на клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје без знаци на живот. Медицинските лица 40-минутните се обидувале да го реанимираат, но обидите завршиле без успех, по што лекарите констатирале смрт, информираа од Министерството за здравство.
http://lokalno.mk/pred-ochite-na-javnosta-so-4-ili-5-kurshumi-zastrelan-vo-glava-fudbalerot/  "
Која е причината за убиството се знај?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Ное 06 2017, 21:29

toa samo ubiecot go znae.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Пон Ное 06 2017, 21:32

Се знаел и убиецот кој е прочитав а МВР нема ништо кажано за неговиот идентитет... кој е убиецот? која е поврзаноста меѓу жртвата и него?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Ное 06 2017, 21:33

a be ne mozam da ti kazam koj e sega, treba prvo policijata da go fati, ne e ferski ako go otkrieme Wink
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Пон Ное 06 2017, 21:35

прочитав дека сведоци го индентификувале и сите знаеле кој е.. оти па јас да не знам?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Ное 06 2017, 22:20

pa prv treba Spasovski da znae.
ne se pederi pa da go izdadat pred vreme , ubicata.
cekaat da go otkrie Oliverco.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Пон Ное 06 2017, 22:22

хмммм

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Ное 06 2017, 22:25

pa so.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Ное 07 2017, 02:46

VOL напиша:uUu..

Поскапуваат билетите на градскиот автобуски превоз?!

tooo, majstore.
struja, voda, gorivo, ..transport..
jes!
dojde slobodata! na krilata na slobodata i zivotot!

http://republika.mk/843562

LaughingLaughingSad
... јбг ... по 11 годишен пост.... мора сега да набрзина нешто подсоберат за по стари години ... Twisted Evil Twisted Evil

dojde ... i zivotot!

... на шкрги ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Ное 07 2017, 02:48


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Вто Ное 07 2017, 19:03

Шо е ова џефа шо се крена за некакви неизгласувања на човекови права?

Какви човекови права?

Шо е странскиот фактор толку вознемирен па пак ќе се прегласувало???

Ова ми е ептен сомнително сФе!!!

http://radar.mk/?p=5646

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Ное 07 2017, 23:20


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Чет Ное 09 2017, 18:59

avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Чет Ное 09 2017, 21:57

Си се рекламира чоекот дека е некоја светска големина....

.... абе нема ниеден наш политичар кој е вреден за атентат....
... наш политичар може евентуално да настрада само од некој љубоморен маж ако дознае дека му ја работел жената ... Twisted Evil Twisted Evil

упссс.....

http://newsroom.mk/zaharova-izjavata-na-zaev-za-negova-likvidatsija-e-samo-obid-za-samoreklama/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пет Ное 10 2017, 14:36

http://24vesti.com.mk/osuda-za-napadot-na-lekarot

Овој баткава од лекарската комора утнал само едно нешто ...
... немало никаков напад на лекар .... имало напад врз швалер ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пет Ное 10 2017, 16:31

king напиша:http://24vesti.com.mk/osuda-za-napadot-na-lekarot

Овој баткава од лекарската комора утнал само едно нешто ...
... немало никаков напад на лекар .... имало напад врз швалер ....
..увек е некоја у прашање, освен ако не е овој некој од лгбт... Smile
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Нед Ное 12 2017, 19:33http://www.libertas.mk/sinoka-alkotestirani-272-vozachi-vo-skopje-102-vozele-pod-dejstvo-na-alkohol/

Аман бе! Аман!!!

Ќе да треба построги казни за возење под дејство на алкохол чунки луѓето слабо учат изгледа

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Нед Ное 12 2017, 19:34

ne zaebavaj... Smile  i ti taka toa , a?
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Нед Ное 12 2017, 19:36

шо јас?

не разбирам шо е проблемот такси да се користи кога се пие.

Секој ден читам за сообраќајки, жртви, штети...

аман!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Нед Ное 12 2017, 19:44

paa..
so racija ke bese toa be?
so tolku spektakularno, cudo nevidjeno?
toa li e imperativ, na Spasovski, pokazuva "zelezna raka, ruka junacka desnica"

vo...

1. vikend, koga se SVADBI?
2. vikend, koga se izleguva vo grad?
3. se proveruva vo blizina na kafici, restorani, i slicno- za da " ahaaa, sad sam te uhvatio" pijani da se pokazat?

i? napolni budzetot spasovski so 102 kazni plus?
pokaza " silna raka" junacka?

prvo, se napravi racija za ODMAZDA .
tocno znaeja kade da vlezat. i kogo da apsat.
ako do sega kvicea, deka grujovata vlast taka im pravela,
a tie nevini ko cvet, stradale i ke dosol zivotot i slobodata vo Makedonija.

 i bi.

treba da citam tuka 102 lica na koi im opnale kazni, za procent na alkohol.
ama NIKAKO racija vo cair, topaana, aracinovo?!
ke bidat presrekni ako se samo so alkohol vo krvta, ako gi pretresat.
droga, prostitucija, oruzje.
ama Spasovski tamu ne bleska,nesto.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 33 of 41 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 37 ... 41  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот