Разни вести, онака без врска - 3

Страна 31 of 40 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Пет Aвг 25 2017, 09:34

Добро бе... ама навистина.... добро, од каков мозок излегва вакво прашање/наслов

http://faktor.mk/zoshto-evtinata-tarifa-na-strujata-od-oktomvri-povekje-gi-izraduva-posiromashnite-kategorii-gragjani-otkolku-povisokata-klasa

Ц ц ц!!!

Оти посиромашните се израдвале на поефтинување на струјата м? - Ами, онака, така му дошло, спонтано некако; или, тие несмеат да се израдват на било шо па сега е работата да се чуди некој очигледно без мозок..

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пет Aвг 25 2017, 10:45

...да се израдува може само наивчина која верува дека Анѓушев е Дедо Мраз. Сеа слободно може да пушти рака и да ја поевтини и 20% кога и врапците знаат дека после локалните избори ќе ја качат 50%... Smile
А познао е дека богатите не станале богати од што се наивни...
avatar
concrete

Posts : 6759
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пет Aвг 25 2017, 12:06

чучулига напиша:Добро бе... ама навистина.... добро, од каков мозок излегва вакво прашање/наслов

http://faktor.mk/zoshto-evtinata-tarifa-na-strujata-od-oktomvri-povekje-gi-izraduva-posiromashnite-kategorii-gragjani-otkolku-povisokata-klasa

Ц ц ц!!!

Оти посиромашните се израдвале на поефтинување на струјата м? - Ами, онака, така му дошло, спонтано некако; или, тие несмеат да се израдват на било шо па сега е работата да се чуди некој очигледно без мозок..

За какво поефтинување на струјата збориш???????

За она дневно, двочасовно по пониска цена платен 0,3 kW струја потрошен од телевизорот и фрижидерот!!!!

Абе ептен ќе заштедиме ... Twisted Evil Twisted Evil
Ветер и магла е работата ... чист популизам кој ништо не ги кошта..

Таа заштеда стократно ни ја земаа со последните, со ништо оправдани, поскапувања на цигарите!

Па сега,  скокај, радувај се...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9559
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Пет Aвг 25 2017, 12:19

king напиша:
чучулига напиша:Добро бе... ама навистина.... добро, од каков мозок излегва вакво прашање/наслов

http://faktor.mk/zoshto-evtinata-tarifa-na-strujata-od-oktomvri-povekje-gi-izraduva-posiromashnite-kategorii-gragjani-otkolku-povisokata-klasa

Ц ц ц!!!

Оти посиромашните се израдвале на поефтинување на струјата м? - Ами, онака, така му дошло, спонтано некако; или, тие несмеат да се израдват на било шо па сега е работата да се чуди некој очигледно без мозок..

За какво поефтинување на струјата збориш???????

За она дневно, двочасовно по пониска цена платен 0,3 kW струја потрошен од телевизорот и фрижидерот!!!!

Абе ептен ќе заштедиме ... Twisted Evil Twisted Evil
Ветер и магла е работата ... чист популизам кој ништо не ги кошта..

Таа заштеда стократно ни ја земаа со последните, со ништо оправдани, поскапувања на цигарите!

Па сега,  скокај, радувај се...
Оти бе? Ти си немаш машини со она тајм дилеј па да си ги програмираш да ти работат од 2 до 4? Пууууу неодговорен!
Ем башка, замисли во семејство со на пример еден невработен, во то време ем ќе пушти машини ем ќе зготви пресно а не од вечерта праено јадење... плус шубо е за пензионерите.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пет Aвг 25 2017, 15:59

А, бе ... убаини, шо да ти кажам... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9559
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by кнез on Чет Сеп 07 2017, 16:09

Уште една недела ќе го донесат законот за двојазичност а кај нас апсолутна мукла.Најважно е дали некој компании(робовладетели) ќе си оделе  и дали телевизија нема да се плаќа.

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пет Сеп 08 2017, 08:59

кнез напиша:Уште една недела ќе го донесат законот за двојазичност а кај нас апсолутна мукла.Најважно е дали некој компании(робовладетели) ќе си оделе  и дали телевизија нема да се плаќа.
Мукла е одамна Кнеже, неа може само некоја симфонија за кал.10 мм. да ја разбие... Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6759
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Сеп 11 2017, 21:33

eve ja cuculigava, se vratila od bahami.
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Сеп 11 2017, 21:37

cuculige, kako e kod vas, u bahami, ?
IRMA ve pocesa li?
( kaj se tie bahami jebem li gi scratch )
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Пон Сеп 11 2017, 21:42

до мене ирми сирми не допират

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Сеп 11 2017, 21:42

blazesiti
ja pa baam da svrti navamu
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Пон Сеп 11 2017, 21:47

шо така?

да накрени водената маса во државата?

биљанини извори протекоја пак? летово мислам прочитав дека пресушиле

најбезврска ми е кога некој ме убедва дека Македонија е богата со води

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Сеп 11 2017, 21:48

jok more.
da nakreni arkata...
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Пон Сеп 11 2017, 21:51

и?

на кај ќе тера то коработ?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Сеп 11 2017, 21:52

na kaj antartik
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Сеп 11 2017, 21:54

Valjda ima pingvini tamu.samo za tamu sme
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Пон Сеп 11 2017, 21:57

си ги гледал Мадагаскар цртаните?

нема пингвини таму, бегат од таму, неќат да одат.

види во Мадагаскар и ќе се увериш

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Сеп 11 2017, 22:01

A be tie se banda.
Poprvo nasive domakji zivotinj ..uupss. politicari bi gi sporedil so pingvinite od Madagaskar...
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Пон Сеп 11 2017, 22:11

Laughing Laughing Laughing

абе аааај...

мислиш способни се ко пингвините ова политичарите....

цк.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Сеп 11 2017, 22:24

oo, sposobni se, sposobni!
da krevas i race i noze za glasanje zakoni, na koi site mora da se potcinuvame,a sekoj donesen zakon da go krsis, da se bogatis, da si gi uhlebis site u familija, pa uste i domakji milenici da vrabotis, da ti cveta biznis, normalno, so tenderi koi ti duvaat u tvoj pravec, pa zgora na toa , zakon da ne te fakja, ni zatvor ni pritvor-- oo, da vidis tek sto e sposobnost!
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Пон Сеп 11 2017, 22:26

то е криминал, не е способност

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Сеп 11 2017, 22:29

e.

ama ne bi gi mesal so pingvinite od madagaskar.
opasno e.!!
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Пон Сеп 11 2017, 22:38

ете... општеството, сите ние како составен дел од нашето општество, треба да ја преземиме контролата во наши раце и да ја опрајме работата. Да не се дозволува на кој како ќе стигни и дојди да не мафта и кради.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Сеп 11 2017, 22:51

..a be , tie -ednite ima da gi ucenat  pingvinite, da izvadat kniski ako sakaat da bidat i ponatamu-pingvini,a drugote ke gi ubeduvaat da glasaat za niv, zauzvrat ke im napraele da im porasnat perduvi pa da letaa..
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пет Сеп 15 2017, 16:09

Го тргнале сонцето од Кутлеш од веб страницата на МНР.....
.., токмаци ... зар стигнавме до тој степен да јужноциганите ни диктираат што смееме а што не смееме да поставуваме по нетот....


... јбг ... кој спомна ... подвиткана кичма...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9559
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 31 of 40 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот